Pogarszająca się pamięć u ludzi starszych

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
no tak,,, troszke trudno im to przychodzi ale zawsze,,,, ja ostatnio uczylam mame obsługo DVD,,,, no niezly ubaw ,,,
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Muszę się Wam pochwalić : pisałam książkę dotyczącą opieki nad chorymi na Alzh. roboczy tytuł :Alzheimer- pamiętnik opiekuna" od soboty(wieczora) pracuje nad nią Redaktorka ( treść będzie nie zmieniona ale ha ha styl delikatnie ujmując do bani !) Hm, ze mnie ekon.i matematyk a nie polonista, więc trochę jeszcze pracy nad nią będzie. Ha ha pisałam językiem potocznym więc naprawdę dużo jest do zrobienia.
Ale jak pojawi się pierwszy egz. to ha ha to chyba z radości pierwszy raz w życiu upiję się ...
 
D

Dorka123

Guest
czy jeśli ktoś w młodym wieku (30-35 lat) ma problemy z pamięcią to moze to wróżyć chorobę w przyszłosci? czy raczej jest to zwykłe roztargnienie?
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Dorka123 - wiek 30-35 lat to zwykle wiek intensywnej pracy czyli brak snu, odpoczynku, kiepskie odżywianie itd. - trzeba zadbać o to wszystko i nie olewać tych kwestii bo inaczej są większe szanse na choroby jeśli nie dba się o siebie za młodu
 
D

Dorka123

Guest
czyli dbanie o siebie powinno załatwić sprawę? może do tego ćwiczenia na pamięć, widziałam na memo.pl, postaramy się zatem zmienić tryb życia, zeby na przyszłosć nie miec problemów z pamięcią
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Dorotko- dbanie o siebie a raczej o pamięć i o zdrowie jako takie (aby na stare lata ominęły choroby tego wieku)trzeba np. pamiętać o prawdziwym relaksie - czyli , chodzi mi o to: jeśli pracuje się umysłowo, jest duży stres to odpoczynek powinien być aktywny typu rower, wycieczka, dobra ksiązka, itd.

O pamięć trzeba dbać ale nie można "przeładowywać " głowy nadmiarem wiedzy - efekt takiego postępowania - non stop pracuje konkretna część mózgu !
Z odpoczynkiem zwyczajnie idzie o to że jeśli non stop używa się pamięci (bo np. w pracy szare komórki pracują ) to w czasie odpoczynku powinno się je zwyczajnie wyłączyć i włączyć tą część, która odpowiada za np. doznania wizualne - przepraszam za łopatologię, ale ha ha jakoś nie mogę odzwyczaić się od rozkłądania wszystkiego na czynniki pierwsze
 

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
ćwiczenia napewno pomagają,, i na pamięć i na koncentrację ,,, te ze stronki memo sa bardzo ciekawe... ale nie tylko to , bo jak już sprawa robi się powazniejsza to pozostaje tylko wizyta u lekarza, który jeśli potrzeba zaleci leki,,, czasami wystarczą ziólka, magnez czy temu podobne, a czasem konieczne sa inne leki..
 
D

Dorka123

Guest
Joannap, bardzo dobrze, ze łopatologicznie, bo dla mnie to wszystko czarna magia, przyznam bez bicia, że nigdy nie martwiłam się o pamięć, bo nie sądziłam, że mam na nią jakiś wpływ, ale teraz wiem, ze jest inaczej i już się poprawiłam ;)
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Ha ha , nie od razu Kraków zbudowano - nie Martw się . Ważnę ,że Masz "głowe otwartą " i potrafisz korzystać z informacji!
 
D

Dorka123

Guest
wszystko się przyda :) jestem otwarta na informacje, szczególnie na te pomocne, dlatego zawsze pochwalałam i będę pochwalać kampanie społeczne, jak ta opisana w artykule
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Też tak uważam- ważne, by była pełna wartościowych informacji i by była pomocna:)
 
D

Dorka123

Guest
no i oczywiście, żeby trafiała do ludzi... a kto zrobi to lepiej niż znane osobistości, jak np. Beata Tyszkiewicz
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Pani Beata jet świetna:) Moja babcia ją uwielbia i tylko dla jej komentarzy oglądała "Teraz albo nigdy":)
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Takie akcje są hm, na wagę złota tak naprawdę . Gdy jeszcze ktoś na poziomie potrafi "ruszyć temat z miejsca" no to na 100% sytuacja jest wygrana
 

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
zgadzam się że najważniejsze jest dotarcie do ludzi i uświadomienie pewnych spraw, a Pani Beata i prof Stepień bardzo ciekawie mowią o tym,, warto się zainteresować.
 

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
no tak, tylko najtrudniej osobie starszej przemówić do rozsadku bo zawsze wie lepiej,, i są dwie skrajności,,, albo nie da się zaciągnać do lekarza bo przecież nic nie boli ( szczególnie jeśli idzie o pamięć) ,albo lata się z byle czym ,,,a to już hipochondria,, trudno wyważyć
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
W przypadku Alz. ja Mamcię zwyczajnie sposobem zabrałam do lekarza specjalisty - powiedziałam, że to ja idę - Mamcia miała występowac w roli "dobrego duszka " trzymającego za rączkę pod gabinetem .
Jak normalnie się nie daje załatwić sprawy to trzeba troszkę sposobem . Najgorszy jest pierwszy moment .....
 
Do góry