Pogarszająca się pamięć u ludzi starszych

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Na forum Alz. aż głowa puchnie od takich sytuacji - Tam ludzie opisują takie koszmary - bo brat to a siostra tamto , w sumie to tu u mnie nie jest lepiej co gorsze ja na to patrzę jak rodzina drze koty a nikt palcem nie kiwnie ja jestem obcą osobą w sumie dla tej kobiet .
Te dodatki życiowe do programu ..............szkoda gadać .
Ale tak już jest łatwiej schować głowę w piasek i mieć w d...
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Żebyś wiedziała... Miejmy nadzieję, że ta kampania "Rozwiązanie na zapominanie" zmieni odrobine mentalność Polaków...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Wszyscy na około klepią o kochaniu , przyjażni , rodzinie ..
Gdy przychodzi co do czego i jest próba tych wszystkich "układów" to jakoś to wszystko bierze w łeb . Kurcze , ha ha a niektórzy potrafią tak obficie mówić o uczuciach .
Kurcze , nie raz przez tego Alz. mam wrażenie że teraz to wszystko opiera się na zwykłym handlu : ty mi coś dasz to ja zastanowię się czy warto kupić i jeszcze potarguję się dla zasady .
Nie raz to naprawde jakby mnie żywcem z innej epoki wyrwano
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wszyscy na około klepią o kochaniu , przyjażni , rodzinie ..
Gdy przychodzi co do czego i jest próba tych wszystkich "układów" to jakoś to wszystko bierze w łeb . Kurcze , ha ha a niektórzy potrafią tak obficie mówić o uczuciach .
Kurcze , nie raz przez tego Alz. mam wrażenie że teraz to wszystko opiera się na zwykłym handlu : ty mi coś dasz to ja zastanowię się czy warto kupić i jeszcze potarguję się dla zasady .
Nie raz to naprawde jakby mnie żywcem z innej epoki wyrwano
Zdecydowanie się zgadzam z Tobą...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
ech co się narobiło z tymi ludzmi ..
Kurcze wszystko co naprawdę ważne jest gdzieś tam ........ na końcu !!
W sumie to Tobie trzeba podziękować za temat , no i na szczęście okazało się, że tematem więcej osób jest zainteresowana czyli hm, może nie jest tak tragicznie z Naszym społeczeństwem .
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Oby jeszcze zwiększyła się liczba starszych osób, które dotrą do lekarza w początkowych fazach problemów z pamięcią to myślę, że będzie ok.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Jednak kampania nie wiele zdziała. Musi umrzeć pokolenie, musi się zmienić mentalność. Prawda jest taka, że czasem dzieci nie maja warunków żeby pomagać swoim rodzicom- mają swoje rodziny i do tego też trzeba się przyznać.

Jeśli chodzi o świadomość, to tutaj dużą rolę powinna odgrywać szkoła, lekarz rodzinny...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Niestety to wszystko prawda.Musi umrzeć pokolenie z "dzikiego kapitalizmu" żeby coś zmieniło się . Kampanii było naprawdę dużo, czy to zmieniło nastawienie raczej nie . Gdyby temat wałkowany był w domach i poprawiany dalej -szkoły, lekarze no to może .. ale tak to syzyfowa praca. Przecież, nawet część lekarzy nie ma pojęcia o wielu chorobach, ograniczają się do swoich specjalności. Gdyby choć były sensowne informacje a tu guzik z pętelką!
Kłopoty są dopiero gdy dotyczy kogoś konkretnego.
Wiele takich rzeczy ujawniają media -gdy ktoś znany zachoruje i to taż na zasadzie - nie nazwanego tematu po imieniu. Hm, sporo jeszcze jest do zrobienia, żeby coś drgnęło w dobrą stronę
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
I to jest przerażające-że lekarze nie mają pojęcia o niektórych dolegliwościach. I jak my się mamy u takich lekarzy leczyć? A przecież zawód lekarza polega na ciągłej edukacji...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Ha ha no i jak ma być dobrze jak ha ha jest taka rzeczywistość . Zaczynamy sobie troche popłakiwać w rękaw ha ha
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
ha ha ha Joanna, taka jest rzeczywistość, ale to my jestesmy też nowym pokoleniem, które powinno zacząć wymagać od lekarzy takowych porad. Siedząc i oczekując nic nie zdziałamy.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
To prawda, ale niektóych lekarzy aż szkoda pytać...

To prawda, ale niektóych lekarzy aż szkoda pytać...
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
ja kiedyś takiego objechałam i udowodniłam bucowi jego niedouczenie. Bo przez Alz. zaczęłam czytać różne medyczne pierdoły. Ale to po nim jak po kaczce woda
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
No pewnie- co to za stres dla niego? I tak go z pracy nie zwolnią... Mnie okropnie denerwuje takie podejście do swoich zajęć...
A wracając do problemów z pamięcią to dzieś czytałam, ze dobry jest piracetam... To prawda?
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Wiesz, mogę doradzać tylko w tym co sama przerobiłam u siebie lub u Mamci .
Powiem Ci tak: jest fajowa książka " jedz zgodnie ze swoją grupą krwi-encyklopedia zdrowia " Dr Peter J.D'Adamo -tam jest dosłownie wszystko -omówione choroby - objawy, leczenie, i dieta i to rozbite na grupy krwi łącznie z tym jakie produkty można a jakich nie . Powiem, że świetnie sprawdza się
Ten autor ma na naszym rynku też pozycje tańsze (to samo ale np. dla gr A ) i można swobodnie kupić - encyklopedia to koszt powyżej 50zł a mniejsze pozycje to 20zł jest różnica ale naprawdę warto kupić .

Niestety okazuje się,że naprawdę wiele może człowieka ominąć gdy dobrze się prowadzi -mówię tu o sposobie życia (odpoczynek , relaks) i odżywianiu . Nie wierzyłam ale to sprawdziło się więc teraz polecam bo naprawdę warto, uniknie się różnych nie fajnych badziewi dosłownie
 
D

Dorka123

Guest
a dieta ma dużo wspólnego z pamiecią? jakich składników nalezy unikać, a jakie sa wskazane?
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Tego jest naprawdę baaardzo dużo na forum ha ha za mało miejsca no i pisania za dużo- szybciej mogłabym przeskanować i wysłać Ci na skrzynke e-mail (opisane wszystkie produkty mało tego rozbite na grupe krwi ) jest stronka :http://www.suplementy-online.eu/sekrety-4.html , i Ginko biloba
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
nie, no aż tak to nie !Dieta (odpowiednia)to dostarczenie organizmowi wszstkiego co niezbędne do funkcjonowania. Jeśli jemy czegoś za dużo lub za mało no to efekty sa w postaci cukrzycy, nadciśnienia,anemi, owrzodzenia, kłopotów z nerkami, z ukł krwionośnym itd.
Co do pamięci - jeśli jemy dużo tłuszczy, jedzenie ubogie w warzywa,owoce no to sami prosimy się o kłopoty tak naprawdę .
Ha ha, Mariano-Ilatiano wariatem nie jestem i aż tak nie wierzę w cuda. Dieta wcześniej może naprawdę pomóć . Wcześniej tzn. przed chorobą. W czasie choroby (tak jak w przypadku Mamci ) może złagodzić objawy , czyli mówiąc po ludzku -ominęło mnie kilka ciekawostek przyrodniczych .

Dobry sposób odżywiania dostarcza organizmowi wszystkiego co niezbędne, tabletki - witaminy, itd. tylko częściowo są przyswajane dlatego ważna jest dieta

Hm, tu nie chodzi o zastąpienie leczenia dietą tylko o wspomaganie np. nowotwory leczenie chemią - brak dobrej diety to wyrok na chorym bo chemia pomaga w jednym niszcząc całą resztę .
Jeśli naprzykład w organizmie występuje nadmiar kortyzolu (występuje u chorych na Alz) dieta powoduje zniesienie go w organizmie.A to powoduje mniejsze efekty uboczne.
Dlaczego mówię o diecie - rozmowa toczy się w gronie ludzi , jak się domyślam w miarę zdowych czyli każdy z nas ma szansę na spokojną starość pod małym warunkiem, że nie ograniczymy się do jedzenia zwykłych posiłków. Warto zainteresować się dokładniej co jemy i jak .
W tej dziedzinie "mondrala "ze mnie bo ha ha naczytałam się wiele i wiele przetestowałam.
Alz. - to choroba, na którą nie ma leku wszystko jest na poziomie raczkowania ,ale jest udowodnione,że dieta o tyle poprawia sytuacje, że Choremu oszczędza się wielu bardzo nie miłych sytuacji.Co dla mnie osobiście było odkryciem na skalę ha ha światową .Stosuje się całą masę leków, ale to są zwykle leki działające na uk. nerwowy - uspokajające , tylko na początku choroby daje się lek na poprawę "połączeń nerwowych "w mózgu . Jeśli opiekun nie jest w stanie poradzić sobie z objawami no to zostaje garść psychotropów i co gorsze najmocniejszych - efekt u niektórych tydzień , u innych przez m-c widać teoretyczną poprawę.Potem jest tylko ciekawiej!
Leki jako takie zawsze ciągną za sobą efekty uboczne -nie zawsze od razu widoczne, dlatego bronie zdania "dieta to życie" lecz nie oznacza to wcale , że dietą mozna wszystko i leczenie można odstawić.


Odpowiadam na pytanie Twoje - może odciągnąć w czasie "wyrok" w wielu poważnych chorobach (w przypadku Mamci dało Jej to dodatkowe lata - lecz teraz hm, nie wiem czy to był dobry pomysł).
Co do innych chorób jeśli wcześnie jest wykryta i wcześnie się człowiek zajmie dietą to wiele można zdziałąć na pewno chory dostaje kilka lat dodatkowych. Nie wiem czy można zahamować całkowicie chorobę tego nie wiem ale na 100% pomaga , zyskuje się na czasie (w przypadkach śmiertelnych chorób)i na pewno poprawia jakość życia Choremu - bo dietą można znieść inne dodatkowe schorzenia - to wiem na 100% bo właśnie dzięki diecie Mamcia nie ma kłopotów z cukrzycą , nadciśnieniem(a były i to bardzo duże!)
Obecnie Jest w ostatnim stadium choroby Alz. to końcówka, ale poza Alz. nic ale to nic już Jej nie dolega - ma zdrowe serce, wątrobę , nie było zapalenia płuc, nie ma kłopotów z ukł. pokarmowym,
Korzystałam właśnie z "jedz ..." hm naprawdę jeśli istnieje taka potrzeba mogę ją przeskanować i wysłać - są omówione choroby , objawy , jaką dietę stosować a dodatkowo wszystkie produkty rozbite na grupy krwi. Jeśli to kimuś pomoże to służę ...Jedyny kłopot to wielkość pliku na forum hm, raczej nie zmieści się no i ha ha pewnie ktoś by się wściekł na mnie ,,,,
 
Do góry