Pogarszająca się pamięć u ludzi starszych

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
No dokładnie. Dobrze, że są te akcje społeczne takie jak na www.memo.pl to trochę rozjaśnia w głowie.


:) faktycznie czytałam o tym, i dobrze że cos takiego jest, bo często to nie jakaś choroba a tak naprawdę to wieczne pedzenie ,aby szybciej ,aby dalej i stres,, jeśli jest coś co pomaga to ja jestem za <<<<
 

nesse10

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Zgodzę się z przedmówcą. Znalazłem coś takiego

http://memo.pl/jak_dbac/wykryc

oraz

http://memo.pl/gry

Myślę że te to współgraz tym co napisał kolega wcześniej:)


oo fajnie , przy okazji ja coś swojej mami postaram się doradzic, albo jeszcze i do lekarza poślę bo coraz cześciej słyszę : nie wiesz gdzie moje ,,,, albo gdzie ja położylam,,,,,,, choć i mnie samej to by sie też przydało ,,,hiii hii bo najcześciej to ja okularów szukam ,,,taaa a mam na nosie :lol:
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
nesse10 z tymi okularami to bardziej rozkojarzenie :D niż zaburzenia pamięci :D

Choć mogą one być poczatkiem problemów z pamięcią...
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Znam dość ciekawy sposób na takie "gubienie" kluczy :p Trzeba się nauczyć, że jeżeli gdzieś się kładzie klucze, dokumenty, okulary...cokolwiek, to zapamiętać nie konkretne miejsce, ale coś charakterystycznego obok przedmiotu. Lustro, zielona doniczka, ramka ze zdjęciem. Podobno wtedy łatwiej skojarzyć miejsce, niż zapamiętać np: stolik w kuchni. A po jakimś czasie wchodzi w odruch ;) Warto ćwiczyć i wynajdować sobie takie sposoby, żeby ułatwić sobie życie. A można też podrzucać je innym ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Raczej sposób na zapamiętywanie :) Fajne są ćwiczenia w testach na IQ. Zazwyczaj nie są bardzo trudne, ale zmuszają do myślenia
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Raczej sposób na zapamiętywanie :) Fajne są ćwiczenia w testach na IQ. Zazwyczaj nie są bardzo trudne, ale zmuszają do myślenia
Ja sobie ćwiczę z tej strony memo.pl oraz zapisuję w kalendarzu - notesie; zauważyłem że mi się polepsza. MA to na to też wpływ więcej snu
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja staram się nic nie notować, tylko wszystko zapamiętywać. Mniejsza gwarancja, że nie zapomnę, ale za to może poprawi mi się pamięć, w tym pamięć do dat :p Niestety to zawsze była moja pięta achillesowa. Chociaż dużo pracy przede mną :p
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Ja też nie notuję, ale bardziej z lenistwa niż z chęci poprawy pamięci ;) Zresztą tak radziła Beata Tyszkiewicz w "Kawie czy herbacie" :p
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No właśnie i coś w tym jest:p Ja czasami do egzaminów się uczę notując w zeszycie. Ale zazwyczaj po 3-4 dniach większość z tego zapominam. Zupełnie inaczej jest, ja uczę się czytając i powtarzając. Tylko młodszym osobom łatwiej. Starszy ludzie zazwyczaj już nie mają potrzeby i chęci nauki. A to ma oczywiście wpływ na pamięć
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Hm, ja od 14.07 mam "teoretyczny urlop" no i nareszcie wysypiam się , sama zaczęłam łykać lecytynę i magnez. Ze zmeczenia zaczęła szwankować mi pamięć ale u mnie to tylko zmęczenie (na szczęście) Teraz przynajmniej wysypiam się, wychodzę częściej na powietrze więc wszystko wróciło do normy, ale swoją drogą ćwiczę pamięć , ja notuję hm, trochę na wszelki wypadek , ale w moim przypadku wszystko co zapiszę pamiętam na mur beton i co zabawne bez zaglądania póżniej w notatki .Hm ale to pewnie wynika z tego,że jestem wzrokowcem .
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Mi to notowanie pomaga ale to już indywidualna sprawa. Ja miałem nie regularny sen i też się dopiero co reaktywuję powoli ale już to nic nie pomoże to się wybiorę
na badania...
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Mi notowanie też pomaga, ale z doświadczenia wiem, że takie uczenie się jest dość nietrwałe. Ja zacząłem brać magnez i żelazo ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A tak przeglądam sobie, to w internecie jest masa stron z gierkami typu memory itp. Pozytywnie :) Ja za to z rodzinką mam niedługo umówione granie w planszówki :) Niektóre wymagają na prawdę świetnej pamięci :)
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
A tak przeglądam sobie, to w internecie jest masa stron z gierkami typu memory itp. Pozytywnie :) Ja za to z rodzinką mam niedługo umówione granie w planszówki :) Niektóre wymagają na prawdę świetnej pamięci :)
Ja siedząc dziś w necie stwierdziłem że chyba nauczę ich pisać na forach. Komórki już się uczą. Nawet p. Tyszkiewicz wspominał w jednym z wywiadów, że uczy się obsługi różnych urządzeń i jej to frajdę sprawia więc to też jest metoda na pamięć.
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Ha ha dla wielu to jak druga młodość, wiek naprawdę nie ma znaczenia tylko trzeba poświęcić temu troszkę czasu no i mieć przede wszystkim ha ha anielską cierpliwość - bo im starszy człowiek tym szybciej irytuje się gdy coś nie wychodzi. Ha ha ja swoim "rodzonym" Rodzicom dawno temu pokazałam że ha ha komórki, komputer itd nie gryzie i warto uczyć się i nie zamykać się na nowości bo to otwiera nowe możliwości bo np. można znależć kogoś do gry w szachy, w karty itd. Maja fajową zabawę !
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No moja mama pracuje korzystając z komputera i bez większych problemów radzi sobie z nowinkami. Tata się nie interesuje raczej tym, ale jakbylo trzeba to nauczył się obsługi komórki i magnetowidu :p
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Moi jak zorientowali się że można grać w szachy (Ojciec) a Matula odkryła gg no to ha ha jak dzieci teraz mają grafik kto kiedy siada do kom. Oboje teraz są na emeryturze, ale nie raz to ha ha, ubaw był po pachy jak wykłócali się ,że któreś za długo siedziało w swojej kolejce Ha ha to naprawdę druga młodość dla nich . Ale na szczęście nie zapomnieli o innych formach odpoczynku. Pod tym względem mogę spać spokojnie !Poza tym mam hm, dużą rodzine więc zawsze któreś z nas (rodzeństwo mieszka w tym samym mieście co Rodzice) trzyma ręke na pulsie
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Moja babcia ostatnio z zapałem uczy się obsługi komóry. Nawet nie wiedziałam ile radości jej to sprawi:)
 
Do góry