Pobieraczek.pl

rossboss

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
jakiś czas temu padłem ofiarą pobieraczek.pl jeszcze wtedy byłem laikiem internetowym a o prawie niewiele wiedzialem. regulaminu pobieraczka jak wielu innych nie czytałem tylko się zgodziłem. No i po jakims czasie dostałem list. Rodzice w szoku, tez niewiedzieli co zrobić. Że kwota niewielka to juz wolałem zapłacić.
Teraz bym sie już za wiele nie zastanawiał. Co nieco się dowiedziałem i jeszcze jeden taki numer to na pewno nie zameirzam ustąpić.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hmmm... pewnie podales prawdziwe dane. W ostatnim czasie pobieraczek bardziej konkretnie zabiega o swoje interesy, za wszelka cene sciaga kase, pozostaje tylko pytanie czy zgodnie z prawem.
 

Vipela

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Pobieraczek ściąga kasę? Pobieraczek jedynie straszy...

Niedawno interesowałam się tym tematem i nie dotarłam do żadnej osoby, której pobieraczek wytoczyłby proces. Co więcej - znajomy jeszcze specjalnie ich prowokuje, aż znudziło im się wysyłać do niego maile. I nic. Chamsko żerują na strachu..
 

kamaram

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Piszę tutaj ponieważ mam problem, którego nie potrafię rozwiązać gdyż nie wiem do końca jak. Dzisiaj przyszedł do mnie list, ściślej mówiąc przedsądowe wezwanie do zapłaty kwoty 94.80 zł. Z góry mówię, że założyłam na pobieraczek.pl tylko konto nic nie ściągałam i chciałam je usunąć jednak, ponieważ nie mieli na stronie takiej opcji po prostu to olałam. Konto założyłam 12.04.2009r. Data na liście to 31.03.2011. Dali mi 7 dni na uregulowanie długu, czyli jutro musiałabym zapłacić. Jednak uważam, że nic tym naciągaczom się nie należy jednak martwię się, że mogą przysłać wezwanie do sądu. Chciałabym też usunąć konto ale wiem, że trzeba do nich napisać i formularze obejmują tylko 10 dni lub 3 miesiące jednak ja już konto mam 2 lata i nie wiem jak je usunąć. Nie chcę też płacić ale nie wiem jak się od tego odwołać. Napisałam również do UOKiK jednak pewnie szybko mi nie odp. Proszę was o pomoc, może ktoś z was był w podobnej sytuacji bo czytałam o tym również w internecie ile ludzi oni oszukali. Co mam zrobić olać to i czekać na wezwanie do sądu, zapłacić? I jak usunąć to piekielne konto pobieraczek.pl? Pradźcie mi.
 
M

Marcin115188

Guest
Witaj. Już był taki temat , więc poczytaj sobie.Moim zdaniem powinnaś to olać. Oni tylko zastraszają ludzi. http://www.forumowisko.pl/topic/120290-pobieraczekpl/
 

kamaram

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiem, że był czytałam go już i jeżeli zaśmiecam forum to najmocniej przepraszam ale sytuacja tej 15 latki jest trochę inna bo ona miała konto od 2 miesięcy więc mogła je usunąć, ponieważ miała czas do 3 miesięcy. Ja mam to cholerne konto od 2 lat i teraz mam problem z jego usunięciem, ponieważ nie mieszczę się w wymaganiach 10 dni czy 3 miesięcy. A z właściciele pobieraczek.pl nie odpowiadają
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
kamaram - jakoś wątpię, że czytałaś cały i dokładnie. A jeżeli nawet to przeczytaj wszystkie posty w tamtym temacie jeszcze raz, a dokładnie.
Co się z nich dowiesz:
Że nawet jak masz od 10 lat tam konto to olej ich i nic nie płać. Jeszcze nikt nie słyszał, aby komuś wytoczyli sprawę w sądzie. Tylko spamują na email i czasami wysyłają listy, nic poza tym.
W kwestii usunięcia konta, nie znam się na tym dokładnie, ale można by coś kombinować ze zgodą jaką zapewne wyraziłaś na przetwarzanie twoich danych osobowych w ich firmie. Ale z tym to już do UOKiK. W każdym razie nie płać i proszę pisz w tamtym temacie, bo robisz niepotrzebnie bałagan na forum.
 

clarry79

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Warszawa
Moja znajoma też się dała na to nabrać.
Tak samo jak Ty zarejestrowała się na owym portalu i zaczęła pobierać muzykę.
Potem przyszły jej emaile, jeden i kolejny, wezwanie do zapłaty.
O serwisie pobieraczek.pl było głośno nawet w TV, jeśli ktoś oglądał.
Mam nadzieję, że dopadnie ich sprawiedliwość i przestaną wyłudzać pieniądze.

PS. A Ty się tym nie przejmuj :)
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Dlaczego tej strony nikt nie poda do sądu? Przecież to jest jawna kpina. Jak można robić sobie takie żarty z ludzi? Chciałem skorzystać z tej strony, niestety nic nie działało, a później dostałem maila, że mam im zapłacić 100zł, a przez to, że podałem złe dane, trafię do sądu.
 

Klaudiaa995

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
O Pobieraczku było w telewizji,więc nie wiem czy z tym nic nie robią. Już dawno temu zarejestrowałam się tam i też miałam problem, pisali e-maile, grozili że mnie namierzą, będą wysyłać służby specjalne i takie tam, każdy dostaje takie same wiadomośći tylko,że rachunki inne do zapłacenie najlepiej nie odpisywać im na e-maile,bo jak będziecie odpisywali to oni będą dalej pisali ja nie odpisywałam i po 4-5 e-mailach już mi nic nie wysyłali, wogóle z tego portalu nie korzystałam tylko się zarejestrowałam i od razu wyszłam..
 

italiera

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
Ja tak samo jak Klaudia995 zrobiłam.
Ja jedynie tylko powysyłałam kilka ustaw że rezygnuję z umowy i że żądam usunięcia konta.
Wcale go nie usunęli. Po kilku godzinach sprawdzałam i nawet nie pisali nic do mnie.
Wszystko mam zmyślone poza tym mam zmienne ip więc niby jak mnie namierzą?
Skasowałam swój adres mejlowy który do mnie mieli. Szkoda nerwów było jak dla mnie.
A płacić im nie będę za to, że tylko się zarejestrowałam.
Ale chociaż dostałam ważną lekcję od życia i nauczkę na przyszłość.
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
nic niech nikt nie płaci, po prostu ignorujcie takie maile i tyle. Nic wam nie będzie
 
T

TheWojtaSZ

Guest
te leszce tez mnie straszyly
Nie powiem troche sie penialem ale zauwazylem ze podalem falszywe dane :) wiec nic mi nie mogli zrobic
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na stronie internetowej www.pobieraczek.pl powinni Państwo otrzymać potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania powyższego potwierdzenia, zgodnie z art. 10 ust. 2 przedmiotowej ustawy, termin w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

W związku z powyższym konsument, który zawarł umowę przez rejestrację na stronie www.pobieraczek.pl, podał swoje prawdziwe dane oraz nie otrzymał potwierdzenia zawarcia umowy na piśmie ma prawo odstąpić od powyższej umowy w terminie 3 miesięcy od jej zawarcia. W celu z korzystania z powyższego uprawnienia należy sporządzić oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie oraz wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres przedsiębiorcy.

 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
A moim zdaniem ludzie są sami sobie winni. Nie ma nic za darmo. Każdy może przeczytać regulamin i biadolenie, że ktoś tego nie zrobić (chociaż kliknął, że to zrobił) to jest typowa polska mentalność. Fakt, że pobieraczek, żeruje na głupocie to jedno. Fakt, że ma na czym żerować to drugie. I to drugie jest imo straszniejsze.
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Użytkownicy sądzili, że jeśli nie zapłacą ich konta zostaną skasowane automatycznie po 10 dniach. Tak jest na przykład we wszystkich szanujących się firmach hostingowych. Konto zakłada się na dwa tygodnie, klient otrzymuje fakturę . Jeśli nie opłaci abonamentu profil jest kasowany, a umowa rozwiązywana bez konsekwencji. Oszczędza to kłopotów obu stronom.
W tym wypadku okazało się, że jest odwrotnie – aby nie zostać obciążonym abonamentem, trzeba się wyrejestrować. „Dziwi fakt, iż promocja testowania usługi przez 10 dni za darmo uważana jest przez media za niedozwoloną praktykę, podczas gdy reklamy 50% soku gratis [czy] trzech miesięcy telewizji cyfrowej za darmo (…) nie wywołują już żadnych zastrzeżeń”.


 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Moja siostra miesiąc temu była u specjalisty po poradę prawną dotycząca pobieraczka. Prawnik z miejsca wiedział o co chodził i od razu powiedział, żeby to zignorowała i że nie mają prawa nic jej zrobić. Jedyne co to molestują ludzi, straszą ich, a serwis utrzymuje się z tych, którzy im zapłacą tylko po to, żeby mieć święty spokój.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
witam. mam niecałe 15 lat.
zalogowałam sie na pobieraczek.pl.
nie czytając regulaminu. [ wiem.. idotka ze mnie. ]
w ciągu 10 dni mozna złozyć wymuwienie.
niestety. zupełnie o tym apomniałąm . jest juz 2 miesiąc.
przyszły mi uz e-maile o obowiązkowej zaplacie o ktorej od tej pory nie miałam pojecia.
podałam nieprawidłowe dane [ adres zamieszkania i imie i nazwisko.
próbowałam złożyc rezygnacje. jednak odrzucili.
w emailach było coś w stylu '' poteem rozwiążemy to na drodze prawnej''.
pojecia nie mam co zrobić.
podobno jest jakies prawo chroniące mnie .
cos w stylu, ze od 14-17 lat dzieci korych rodzice nic nie wiedzieli/wiedzą o tym''zalogowaniu''
to sprawa w sądzie jets odrzucania i nieważna.
co teraz zrobić.?
Po Ip mogą mnie namierzyć.?
grozi mi coś.? prosze o pomoc.

Mogą Cię namierzyć jedynie organy ścigania. Nie przejmuj się nie będzie tragedii. Narobiłaś głupot ale proponuję już na pobieraczka nie zaglądać. Do nauki!
 

Revlix

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
pobieraczek.pl , to strona która w dziwaczny sposób łamią prawo. Nie tylko, tym, że uszukają nas tym, że mamy zapłacić za pobieranie jakiś danych z tej strony, ale jeszcze GROŻĄ nam komornikami, policją i innym gównem. Apeluje do kasowania wiadomości email z pobieraczek.pl
 
Do góry