Pobieraczek.pl

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Kolejna sprawa z pobieraczkiem...to oszuści, którzy poprzez wysyłanie e-maili próbują Cię zastraszyć. Koleżanka z pracy miała z nimi podobna przygodę, ale postanowiła olać sprawę. Usunęła konto email, które podała przy rejestracji i sprawa całkowicie ucichła.
 

new_boyArt

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
32
http://www.tvp.pl/pu...czekpl-24112009 obejrzycie ten reportaż, poczujecie ulgę, ci co się tam zarejestrowali, najlepsze jest na końcu hahahaha, świnie i naciągacze
 

CzakiSdz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Sieradz
Nie ma co się obawiać, oni nie bawią się w procesy sądowe, bo zbyt wiele ich by to kosztowało.
Zarabiąją na tym, że przestraszni bądź ci, którzy chcieliby mieć święty sposób płacą im po otrzymaniu maila z groźbą.
Olać, a nic się złego nie stanie ;)
 

sznikers21

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Wiem stary temat ale tak jak i ja i mój kumpel założyliśmy tam konta ja i on dostaliśmy te @ no to z początku spanikowałem. Ale on już doświadczony nie doszły Policjant był w prewencji napisał do nich @ to odpisali tylko raz i nawet nie pamiętam co za drugim razem po ciętej ripoście dostał od nich @ po angielsku nie związanego z tematem. i nie dostał żadnych @ ja niestety nie wiem czy dostałem ale po pierwszych 3 dniach olałem to nie podałem prawdziwych danych ps. To strona Policji a jak wiemy Policjanci sami pracują na nielegalnych systemach operacyjnych itd więc Polska jest innym krajem i w umie zawartej z nimi nawet cienkim druczkiem nie widziałem że po okresie próbnym płaci się od razu 90 zł to strona wyzyskiwaczy, ktoś zamiast pracować straszy ludzi dla kasy :).
 

patrycjan

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
A moja znajoma nadziała się na podobną firmę: Group Media, niby jakaś agencja modelek. Ten sam schemat działania i też dopominają się o pieniądze. Na podstawie informacji o pobieraczku powiedziałem jej, żeby się nie przejmowała.
 

luklas94

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
http://www.zaradni.pl/porada/3418,jak_poradzic_sobie_z_portalem_pobieraczek_pl

Tutaj macie świetny artykuł na ten temat... na pewno wam pomoże :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
jak tak sobie myśle jak ludzie są naiwni. Płacą portalowi za kradzież czegoś co on sam ukradł i do tego on straszy sądem? I ludzie w to wierzą. Tak myśle czy by nie otworzyć jakiejś lipnej strony na wciągać kilkaset osób na to by zapłacili mi po 10-20złotych za korzystanie. Niech zapłaci tylko 10% i tak będę miał kilka tysiaczków ze zwykłego strachu. A może nawet więcej, ponieważ kumpel stwierdził, że jeśli dostałby do zapłacenia kwote z przedziału 10-50złotych zapłaciłby bez mrugnięcia okiem. A jestem pewny że wiele osób jest tak samo ustosunkowanych jak on.;]
A konkluzja jest taka Olejcie pobieraczka jak bedzie do was wysyłał emaile najlepiej uznajcie je jako spam i po robocie i kłopocie;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
http://di.com.pl/news/43844,1,0,Pobieraczekpl_przegrywa_w_sadzie_z_UOKiK.html

Wreszcie stało się i ktoś kopnął w dvpę Pobieraczka. Co prawda można było mocniej, ale zawsze coś.
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Ale co tu się dziwić, powiedz sobie w jakim kraju żyjesz..
Przykład: Odsiebie .. Zablokowali po krótkim czasie, choć nie ciągnęli kasy ani nic, a Ci? Wyłudzają i dodatkowo jeszcze funkcjonują, wiec gdzie sprawiedliwość.: {

ps. Albo mi o ucho się ubiło ta wiadomość albo to jakieś plotki. Kolega mówi, że miał ok. tysiaka do zapłacenia, po czym przyszedł list wezwania do sądu, ale jednak zapłacił. Dopytam.
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Ja nie olałem i spoko. Z tego co się orientowałem, to ta firma nigdy nikogo do sądu nie wzięła. Oni bazują na niedoinformowanych staruszkach, które jak dostaną takie pismo to panikują. Ale poza tym to nic nie robią. Dostajesz tylko 3 maile, a potem spokój ;-)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Warto pójść z tym na policję.
A po co?
Aby przekonać się, że ona nie ma dla Ciebie czasu.

Taka nauka życiowa ...
 
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja miałam lepszą historię z pobieraczkiem. Dostałam pisamo, że mam do zapłaty 100 zł jeśli nie zapłacę sprawa trafia na drogę sądową. Najlepsze jest jednak to, że moje dane się zgadzały, ale nie zgadzał się adres e-mail i miałam pewność, że ja się tam nie logowałam. Po adresie IP i sprawdzeniu maila okazało się, że pewne 'dziecko' podało moje dane i tam się zalogowało. Poczytałam w necie i nic z tą sprawą nie zrobiłam bo nie mają prawa wyciągnąć w żaden sposób ode mnie tych pieniędzy. Dziecku afery tez nie chciałam robić. Więc ja ze swojej strony nie radzę robić nic, firma przegrała już kilka spraw w sądzie.
 

bogol20122

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś zalogowałem się na tej stronie, ale przeczytałem, że trzeba za to płacić. Stwierdziłem, że uciekam z tej strony. Po jakimś czasie wchodzę na maila i tu mail od pobieraczka. Kazali mi zapłacić około 140 zł bo inaczej sprawa trafi do sądu. Stwierdziłem, że się tym nie przejmę, bo nie korzystałem z ich portalu.

Wam radzę to samo zrobić. Gdyby oni mieli tak każdemu robić sprawę w sądzie to myślę, że zabrakłoby adwokatów w naszym kraju.
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Nie przejmuj się tym.
Był już jeden skandal z nimi.
Oni ozukują luzi i naciągają.

W cale nie musisz tego płacić.
Też kiedyś tam, założyłem konto.

To było jakieś chyba 3 lata temu i nic do tej pory nie zapłaciłem i nic nie zapłace.
Nie ma takiej opcji żeby Cię ścigali.
 

alutka123

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
przecież od dawna o tym trąbią,że ten portal to oszuści,zarabiają na ludzkiej niewiedzy,strachu,straszą ludzi,a ludzie nie chcą mieć nieprzyjemności więc płacą,na początku są to małe sumy,ale potem rosną.Nawet jak byś złożyła rezygnacjęw terminie,też by coś znalezli,słyną z tego.
 

marcinmk

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja wczoraj dostałem od nich pismo .Nawet nie pamiętam tego portalu żebym kiedykolwiek się tam logował. Pytałem dzieci twierdzą że nie znają strony. Poczytałem trochę i wiem że nie ma się czym martwić.
 
Do góry