PLAN STWORZENIA - JAKI CEL MIAŁ W TYM BÓG?

N

Naxxramas

Guest
On nie gada sam do siebie. no chyba , że cos przeoczyłam :D
Nie nic nie przeoczyłaś. Cały czas do Ciebie piszę - on po porstu ma chyba problemy z kumacją przestrzeni i okolic xD

Może jak nie wytłuszczę czyjegoś cytatu boldem to on już myśli, że sam do sobie piszę ? nie powiem - bardzo to inteligentne hehe
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Mam wrażenie , że on podejrzewa, że piszesz z dwóch kont a tym drugim jest... :angry: moje konto
 
N

Naxxramas

Guest
ostatnio 3x pod rząd źle wpisałem captcha, obawiam się Activ, że mogę być botem :wink:
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Angel czyli kontynuując z innego tematu, oscylujesz wokół tezy tzw. globalnej czy wspólnej świadomości jako cel stworzenia ?
 
E

Elen

Guest
Kaznodzieya napisał:
Nie ma jak gadać do siebie i sam ze sobą.

Prawda Naxx ?
Moze zwracajcie sie do siebie po imieniu piszac posty, bedzie wiadomo kto do kogo pisze i problem zniknie.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Angel czyli kontynuując z innego tematu, oscylujesz wokół tezy tzw. globalnej czy wspólnej świadomości jako cel stworzenia ?
Ogólnej świadomości? Bóg dał nam przykazania i oólnie chciałbysmy się do nich jakoś ustosunkowali, czyli wyglada na to, że plan ten zakłada pewien schemat postepowania kazdego człowieka, który z własnego pułapu startujac, konczy na mecie rozwoju duchowego.
Powoli aktywuje w nas nowe kody, ale wszystko w swoim czasie. Bo zobacz jakby prawdę i wiedzę posiadł np. orangutan i pokazanoby mu jak np. konstuuje się bombę atomową to by ją skonstruował ( no powiedzmy) , ale nie posiadając uczuć wyższych i dobrze rozwininietej kory nowej mózgu to by wysadził połowę swiata i podskakiwał a potem sam by padł. I pewnie stad wział się zakaz sporzywania owocu z drzew: wiedzy i życia. Może gdyby do tego nie doszło to pierw bysmy dorosli duchowo a dopiero potem zyskali wiedzę, która dałaby nam mozliwość konstuowania pocisków nuklearnych, broni chemicznej i biologicznej itp. A może bysmy nie musieli tego tworzyć bo nie było by powodów by to robić. Ale jak to sie mówi - Nagle to po diable :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wrrrr. :)

chodziło mi o tę wypowiedź Twoją:


ActiveAngel, dnia 18 Cze 2015 - 13:09, napisał: A celem Boga jest stworzenie samego Siebie, szczegół po szczególe i zrozumienie własnego bytu.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
ActiveAngel, dnia 18 Cze 2015 - 13:09, napisał: A celem Boga jest stworzenie samego Siebie, szczegół po szczególe i zrozumienie własnego bytu.
Jeśli Bóg stworzył człowieka, to być może jest to projekt odbudowy tego co kiedys zostało utracone. Chce zapełnić swoje Królestwo. Być może jest to istota, która także została niegdyś zrodzona czy stworzona. Może została osamotniona i chce stworzyć równe sobie byty Ale nasza wiedza nie siega tak dalece w stecz czy w przód. I poprostu dla nas pojąć to wszystko is mission imposible :) Inne prawa fizyki, inny świat, wszystko is another...

Wszyscy bierzemy Boga za cos samowystarczalnego, jedynego, najwyższego.... Taka istota musiałaby czuć sie bardzo samotna, jak więzień w celi bez okien...

Pomyslcie... Wytrzymalibyście taką samotność? Być może ta samotnośc była powodem stworzenia Planu Stworzenia...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Cóż. Gdybać i tworzyć tezy można bez końca. Pytanie tylko czy dzięki temu staniemy się lepsi i przybliżymy się do Boga. Ja tak nie uważam. Ale przyjdzie czas kiedy się tego dowiemy.
Cierpliwości zatem :) Teraz i Tutaj raczej skupmy się na tym co istotnie bardziej oraz stoi w naszym zasięgu.
 
N

Naxxramas

Guest
Elen
Moze zwracajcie sie do siebie po imieniu piszac posty, bedzie wiadomo kto do kogo pisze i problem zniknie.
Nie trzeba - jedyny co nie kuma to Kaznodzieya bo Active doskonale sobie radzi : P - zresztą jak cała reszta xD
 
E

Elen

Guest
ActiveAngel napisał:
Wszyscy bierzemy Boga za cos samowystarczalnego, jedynego, najwyższego.... Taka istota musiałaby czuć sie bardzo samotna, jak więzień w celi bez okien...

Pomyslcie... Wytrzymalibyście taką samotność? Być może ta samotnośc była powodem stworzenia Planu Stworzenia...
Toz wlasnie o tym wspomnialam duzo wczesniej. Nie rozumiem czemu Bogu mielibysmy odmowic cech ludzkich? Przeciez uczucia to potega.
 
N

Naxxramas

Guest
Elen
Nie rozumiem czemu Bogu mielibysmy odmowic cech ludzkich?
W Biblii nawet macie napisane jak byk - "na obraz i podobieństwo swoje". Zatem wasz Bóg ma ręce, palce i nienawiść. Za to Źródło nie tworzy nikogo na swoje podobieństwo. Źródło po prostu tworzy. Część ludzi przeszła przez Źródło i wie - cała reszta jest nieświadoma - choć będziecie odbierać nieświadomość pejoratywnie zapewniam was, że to złudzenie. Nieświadomość z poziomu świadomości jest naprawdę fajna i rozwijająca.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
Elen
Nie rozumiem czemu Bogu mielibysmy odmowic cech ludzkich?
W Biblii nawet macie napisane jak byk - "na obraz i podobieństwo swoje". Zatem wasz Bóg ma ręce, palce i nienawiść.
Taaaa... ma jeszcze konto na facebooku oraz komórkę w ręce i pieprzyk na nosie :) Znowu bzdury pleciesz ? :) Przecież ty nie znasz biblii.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
W Biblii nawet macie napisane jak byk - "na obraz i podobieństwo swoje". Zatem wasz Bóg ma ręce, palce i nienawiść. Za to Źródło nie tworzy nikogo na swoje podobieństwo. Źródło po prostu tworzy. Część ludzi przeszła przez Źródło i wie - cała reszta jest nieświadoma - choć będziecie odbierać nieświadomość pejoratywnie zapewniam was, że to złudzenie. Nieświadomość z poziomu świadomości jest naprawdę fajna i rozwijająca.
Wiem co chcesz powiedzieć, że sa Bogowie i źródło , które jest nad tymi Bogami. Tyle , że ja opisuje istote Boga jedynego czyli twojego źródła. Jeśli wszystkie uczucia pochodzą od Boga ( twojego źródła) to ten Bóg ( źródło) musi je wytwarzać czyli Sam je posiadać. A więc jest istota , której Nasza i twoja również Naxx świadomość tego nieogarnia.
Wszyscy jestesmy jak dwuwymiarowe postacie namalowane na kartce, które nie widza trzeciego wymiaru. My żyjac w 4 wymiarowym świecie ( 3 wymiary przestrzenne + czas) niedostrzegamy innych wymiarów.



Kaznodzieya napisał:
Cóż. Gdybać i tworzyć tezy można bez końca. Pytanie tylko czy dzięki temu staniemy się lepsi i przybliżymy się do Boga. Ja tak nie uważam. Ale przyjdzie czas kiedy się tego dowiemy.
Kazda próba pokojowego odkrywania Boga i rozumienia jego intencji wobec nas czyni nas lepszymi, ale he he ... Miło było by usłyszeć kiedyś tam w niebie takie słowa " No Active Angel byłas bliska rozwiazania tej zagadki :D" To takie budujące :D Celowo nie piszę , że " Udało ci sie rozwiązać zagadkę" bo to by podjeżdżało już pod pychę :D
 
E

Elen

Guest
Kaznodzieya napisał:
Elen
Nie rozumiem czemu Bogu mielibysmy odmowic cech ludzkich?
W Biblii nawet macie napisane jak byk - "na obraz i podobieństwo swoje". Zatem wasz Bóg ma ręce, palce i nienawiść.
Taaaa... ma jeszcze konto na facebooku oraz komórkę w ręce i pieprzyk na nosie :) Znowu bzdury pleciesz ? :) Przecież ty nie znasz biblii.
A moze i ma.... ostatnio jeden taki przyslal mi swoja fotke i .... istotnie, wyglada bosko, jak "mlody bog." Ha ha :D <zart>
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Elen napisał:
A moze i ma.... ostatnio jeden taki przyslal mi swoja fotke i .... istotnie, wyglada bosko, jak "mlody bog." Ha ha :D

A ja znam chłopaka co ma 35 lat a wyglada jakby miał 25. Przystojniak jak ich mało he he także idac z nim na dyskę to zbytnio nie wyróżniamy sie z tłumu hihi, ale wrócmy do tematu :D
 
M

MacaN

Guest
Ale czy nie jest napisane, że Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo ?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
MacaN napisał:
Ale czy nie jest napisane, że Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo ?
No właśnie o tym też piszę. Jeśli Bóg chce stworzyć takie same istoty jak on , to zacznie od stworzenia ich na swoje podobieństwo :)
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
ActiveAngel napisał:
Jeśli Bóg chce stworzyć takie same istoty jak on , to zacznie od stworzenia ich na swoje podobieństwo
Problem w tym, że Bóg nie został stworzony i ogólnie nie da się stworzyć Boga. Albo On jest albo Go nie ma. Brak innych opcji. Materia w tym człowiek jako istota wolna, rozumna, świadoma i duchowa, możne być co najwyżej ograniczonym odbiciem Jego natury. Coś jak chińska podróbka markowej rzeczy z Zachodu. Niby podobna do oryginału, ale w praktyce różnica jest kolosalna. :) Co w konsekwencji stanowi już zupełnie inną jakość.
 
Do góry