Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

fleeer

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
dziekuje za odpowiedz!! Podniosło mnie to na duchu!
a co do zabezpieczenia!! ROBI SIE!;) to juz sie nie powtorzy.
a jezeli ciaza sie zdarzy...no coz trzeba bedzie sie z tym zmierzyc..
zycze powodzenia wszystkim wam!
 

sztymcia777

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Boje sie o to maleństwo, ktore nosze pod sercem, Boje sie porodu...No różne obawy mną targają odkąd wiem, ze zostane mama :) U lekarza nie byłam jeszcze bo zadzwoniłam do niego i powiedział mi, ze to pierwszy miesiąc wiec nawet pod lupa nic byśmy nie zobaczyli bo "Dzidziuś" jest wielkosci głowki od szpilki :) poki co mam brac kwas foliowy i czekac do 31 marca bo wtedy pojde na wizyte.. A teraz, coz.. czuje sie jakbym ważyła z 10 kg wiecej choc nie przytylam nic. Mam bardzo twardy brzudzek w okolicy jajnikow, juz mozna zauwazyc, ze piersi urosly - sa strasznie wrazliwe. No i te zachcianki... pokochałam pomidory, brokuły, kalafior i inne warzywa a i pomarancze smakuja jakby inaczej :) Bardzo szybko się mecze i czuje skurcze podobne do tych przy okresie ale te trwaja ( na szczecie) tylko kilka minut :) Nie wiecie moze czy to jakie się ma zachcianki ma jakis wplyw na plec dziecka? Bo słyszałam, ze slone, kwasne to na chłopca a slodkie na dziewczynke...
pozdrawiam :)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Wydaje mi się, ze każda kobieta w ciąży zamartwia sie i o dziecko, i o poród, i o wiele innych rzeczy, ja pewnie, gdybym się dowiedziała, ze udało się zajść, tez bym się bała mimo wszystko... ;)
Co do zachcianek na chłopca czy dziewczynkę, to jakoś nie wierzę w to, wydaje mi się, ze to zwykły zbieg okoliczności

Zdrówka życzę Tobie i dzidziusiowi :)
 

sztymcia777

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
dziekujemy :) bedziemy was o wszystkim informowac na bierzaco :)) zycze wszystkim kobieta by doznaly szczescia bycia mama. Trzymam kciuki dziewczyny :)
 

Paulina K

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej!!
Witam wszytkich:)
Posze w sprawie nie cierpiacej zwłoki...bowiem mialam okres 08.02.2010 r.okres przypada mi co 29 dzien...niestey nie mam go do tej pory a to juz 2 miesiac!!!Wspołzyłam z moim chlopakiem 17.02.2010 r i tak prawie codziennie bo wrocił ze szkolenia kilku miesiecznego...boje sie,ze moge byc w ciazy!! Pozniewaz robiłam 2 testy oby dwa wyszły pozytywne...bylam u kelakarza 26.03 ale mialam zrobione USG i nic nie wyszło:( Czuje sie zmeczona...senna boli mnie cały czas brzuch mam podwyzszona goraczke o 2-3 kreski:( NO,ale przeciez nie jestem w ciazy bo jak to powiedzial lekarz"tam nic nie widac"!
Jestem spanikowana i drazliwa!!Czasami mam mdłosci i to taki solidne,ae to od niedawna...mamy 7.04 a ja nadal zyje w niepewnosci:(
Co to jest waszym zdaniem!!!???
 

seaton

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
witam dziewczny!!! zgadzam się z kinga ze powinnas isc do innego lekarza, ale nie w tej sprawie sie zalogowalam.

mam straszna nadzieje ze jestem w ciazy, ponieważ od wtorku (06.04) mam temperature w granicach 37 - 37,5 niezaleznie od pory dnia (ale przy tym mialam lekkie objawy przeziebienia), zaczynaja bolec mnie tez piersi (gorna polowa)(ale to rownie dobrze moze byc objawem miesiaczki) i do tego miesiączka spoznia mi sie 4 dni. nie chcem sobie robic zludnych nadzieji, ale nie moge przestac o tym myslec.
moj ginekolog podejzewa u mnie endometrioze i pcos, w zwiazku czym wysyla mnie na rozne badania. na ostatnim bylam 29 marca i przy okazji mialam robione usg i okazalo sie ze moj pecherzyk bardzo urosl, czyli lada chwila mialo dojsc do owulacji, dzien wczesniej z mezem wpolzylismy i dlatego nie moge przestac o tym myslec. tym bardziej pragne ciazy od kiedy stwierdzno u mnie nieplodnosc pierwotna (wg mojej opini przedwczesnie). uwielbiam dzieci i chciaabym miec dwoje szkrabow. zapomnialam dodac ze mam bardzo mala macice. takze wszystko co moze to sie mnie "czepia".

juz mi lepiej! musialam sie troche wygadac. maz mowi zebym nie robila sobie nadzieji bo potem tylko sie rozczaruje a przecierz milej byloby sie cudownie zaskoczyc.

*****
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
witam dziewczny!!! zgadzam się z kinga ze powinnas isc do innego lekarza, ale nie w tej sprawie sie zalogowalam.

mam straszna nadzieje ze jestem w ciazy, ponieważ od wtorku (06.04) mam temperature w granicach 37 - 37,5 niezaleznie od pory dnia (ale przy tym mialam lekkie objawy przeziebienia), zaczynaja bolec mnie tez piersi (gorna polowa)(ale to rownie dobrze moze byc objawem miesiaczki) i do tego miesiączka spoznia mi sie 4 dni. nie chcem sobie robic zludnych nadzieji, ale nie moge przestac o tym myslec.
moj ginekolog podejzewa u mnie endometrioze i pcos, w zwiazku czym wysyla mnie na rozne badania. na ostatnim bylam 29 marca i przy okazji mialam robione usg i okazalo sie ze moj pecherzyk bardzo urosl, czyli lada chwila mialo dojsc do owulacji, dzien wczesniej z mezem wpolzylismy i dlatego nie moge przestac o tym myslec. tym bardziej pragne ciazy od kiedy stwierdzno u mnie nieplodnosc pierwotna (wg mojej opini przedwczesnie). uwielbiam dzieci i chciaabym miec dwoje szkrabow. zapomnialam dodac ze mam bardzo mala macice. takze wszystko co moze to sie mnie "czepia".

juz mi lepiej! musialam sie troche wygadac. maz mowi zebym nie robila sobie nadzieji bo potem tylko sie rozczaruje a przecierz milej byloby sie cudownie zaskoczyc.

*****


Naprawdę nie nastawiaj się tak, bo Twój mąż ma rację- rozczarowanie w razie niepowodzenia będzie boleć bardziej (wiem, wiem, łatwo się mówi żeby się nie nastawiać)


Skoro miesiączka Ci się spóźnia, to czemu nie zrobisz testu, powinien już wyjść wiarygodny?
 

seaton

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
wiem ze ma racje,ale tak ciezko nie myslec o tym.

wlasnie wybieram sie po test.zjem kolacyjke i lece do apteki.

buzka (dzieki za odpowiedz)
 

kubas2010

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,
Jestem chłopakiem pewnej dziewczyny która jest dla mnie ważna jest jednak sprawa i nie trudno zgadnąć jaka.
Uprawialiśmy sex analny bez zabezpieczenia i nie skończyłem w niej. Później uprawialiśmy sex tak samo.
Ma nieregularne miesiączki. Ostatnio cykl trwał 50 dni;/
Co jeszcze nie napisałem dokładnie nie wiem czy przy zmianie pozycji nie przemieściłem się nim do pochwy a z tego co ona mówi to nie ale nie wiem czy to można tak wyczuć w różnicy przód tył??
Wracając nie ma okresu pobolewa ją brzuch w okolicy jajników a może lepiej podbrzusza. Czy często oddaje mocz nie powiem tak normalnie raz częściej raz nie i nie ma 37 a 36 i 5 stopni temperatury.
To co mnie martwi to to że ją boli głowa.
Cała rzecz odbyła się ok 4 tygodni i nie wiem jaki miała wtedy dzień bo to u niej nie jest regularne.
Co sądzicie?
Bardzo się martwie ale jej nie chce stresować, mam nadzieje że dostanie okres w ten 50 dzień cyklu bo inaczej będziemy musieli wiele stresu i rzeczy w życiu przeżyć.
Pozdrawiam i starającym się o dzidzi życzę szczęścia a wpadającym żeby nie wpadli.
Hmmm... oby miała okres
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Co sądzę? Że skoro nie chcecie mieć dziecka to powinniście się zabezpieczać!

Bardzo dobrze, ze sie martwisz o jej bole głowy, ale nie wydaje mi się, żeby była to oznaka ciąży, jest wiele innych przyczyn

To samo z bólem podbrzusza
 
K

kinga_sc

Guest
Przepraszam, a odkąd to w ciążę zachodzi się podczas sexu analnego? Marna prowokacja? Czy aż tak wielkie braki w edukacji? Proponuję się zabezpieczać, a najlepiej zrezygnować z sexu do momentu aż dorośniecie.
 

kubas2010

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Prowokacja żadna a raczej potrzeba zadania pytania bo ktoś kiedyś powiedział że nie ma głupich pytań.
Nie sex analny jest tu problemem tylko dziwny stan rzeczy. TAk to co się stało świadczy o braku odpowiedzialności nie zaprzeczam,
więc pytam o to czy ciąża może nie dawać objawów do 6,7 tygodnia i czy brak miesiączki może wystąpić z innych powodów. Nie chce mi się wierzyć że tak można zajść w ciążę ale jak nie to to dlaczego nie ma okresu i jakie powinny być najwcześniejsze objawy ciąży.
Kiedy się pojawiły u Was drogie Panie mdłości?
Przepraszam za nierozgarnięcie ale w tym momencie jesteście moją wiedzą
Pozdrawiam :(
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
To tyle już razy było wałkowane, że wystarczyło tylko przeczytać kilka stron tego tematu by znaleźć odpowiedź na pytanie.
Nie ma czegoś takiego jak objawy ciąży które MUSZĄ wystąpić.
Z powodu tak dużej nieregularności cyklu to ona dawno już powinna być u lekarza i to dlatego, że prawdopodobnie ma problemy z hormonami.
Więc zamiast panikować wyślij ją do lekarza a jeśli seks to taka dla Was trauma to lepiej zostawić to aż dorośniecie.
 

GabiShabi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
1
Miasto
New York
Althaea ma racje - Twoja dziewczyna powinna pojsc do ginekologa bo tak dlugie cykle nie sa normalne. Bol glowy, podbrzusza, to oznaki na prawde wielu przyczyn i nikt, zdna z nas nie bedzie w stanie lepiej Wam pomoc, niz ginekolog. Rowniez on moze wtedy sprawdzic, czy twoja dziewczyna jest w ciazy. Napisales ze nie wiesz czy podczas seksu analnego przemiesciles sie do pochwy, czy nie. hm....nie wiem jak tego mozna nie czuc ale mniejsza o to w tym momecie. jest mozliwosc aczkolwiek minimalna, ze jeszzce przed wielkim boom :bag: pleminiki moga przedostac sie do pochwy. jak % wedlu g statystyk to wyglada, to juz lekarza trzeba pyac. czytalam tylko troche na ten temat. ale takie gdybanie to nic nie da...na prawde, nie zwlekajcie z wizyta.



no..to koniec referatu ;)
 

DagaCk

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kielce_Miasto_W_Koronie
Ja nie miałam żadnych objawów. Ogólnie to bardzo długa i dziwna historia :] Wracając do objawów, to zero... spóźniał mi się okres, ale myślałam że przez inne czynniki, typu stres itp. potwierdziły to 4testy, które wyszły negatywnie!!! No cóż dopiero teraz (7tydz.) nie opuszczam WC, wymioty, najgorzej jest rano, i okropnie mnie bolą piersi ;)
 

adus2407

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam.
przypuszczam ze jestem w ciąży. czesto chodze do łazienki sie załatwic, boli mnie lewa strona podbrzusza a czasem nawet cała, bola mnie piersi a najbardziej to sutki, nie moge podniesc zbyt ciezkich rzeczy bo od razu podbrzusze znów zaczyna bolec, jestem nie wyspana i ciagle zmeczona, mam ochotę ciagle cos zjesc. miesiaczka spónia mi sie 6 dni. powiedzcie czy to moze byc ciaza? czy moze cos innego?
jutor rano robie test wiec wszytko sie wyjasni ale powedzcie co sadzicie.?
 
Do góry