Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

K

kinga_sc

Guest
Najważniejsze to to, by nie szukać na siłę objawów tak jak to robisz ty. Wrzuć na luz, wtedy się uda. Im więcej stresu tym mniejsze szanse.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Witam, mam prosbe - czy moglybyscie napisac mi wasza opinie? Chodzi oczywiscie o objawy ciazy. Zaczne od tego ze ostatnia @ mialam 2 dni przed terminem i byla inna niz wszystkie do tej pory (krotsza, bezbolesna i mniej obfita) bylo to 3 tygodnie temu. Teraz od 2 tygodni jestem wiecznie zmeczona, przez ostatnie dni mam bole glowy, brzych i mdlowsi (wczoraj prawie wymiotowalam), zylki na piersiach, caly czas czuje sie jak "nadmuchana". Robilam 2 testy jeden zaraz po @ i jeden dzisiaj rano - wyszly negatywne. Powiedzcie, jak sadzicie czy moge miec jeszcze nadzieje??? Staramy sie o malenstwo od 2 lat. Prosze o Wasze opinie, pozdrawiam.

Skoro robiłaś dwa testy, w tym jeden dwa tygodnie po miesiączce, i wyszły negatywne to... Nic z tego
Wszystko przez to, że miałaś krótszą miesiączkę- teraz wmawiasz sobie inne objawy, ja też tak miałam, że nawet wymiotowałam, i tak dalej i nic...Z tego właśnie powodu zrezygnowałam na jakiś czas ze starań, nie dawałam rady psychicznie
Byliście u lekarza, robiliście jakieś badania?
 

iza.b

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bylismy u lekarza i po wszystkich badaniach powiedzial ze wszystko jest ok i nie ma problemu abym w naturalny sposob zaszla w ciaze. No ale jak pewnie wiecie to czekanie jest straszne, ja tez juz kila razy powiedzialam sobie ze odpuszczam ale niestety to jest silniejsze ode mnie. Poprosilam o Wasza opinie poniewaz tyle sie naczytalam o roznych objawach i testach ktore byly negatyne a kobiety i tak byly w ciazy, ze chcialam poprostu aby ktos dal mi nadzieje. Macie racje musze trzezwo na to wyszystko patrzec jesli testy byly negatywne to znaczy ze nie jestem w ciazy i koniec, kropka. Dzieku za wasza szczerosc. Pozdrawiam
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
No niestety my jesteśmy obiektywne i lepsza szczerość od nakręcania się... ;)
Zajmij się czymś, jakieś pasje, zainteresowania, byle tyle nie myśleć

Fajnie się zresztą radzi, a sama tego nie potrafię, w każdym razie powodzenia życzę
 

Blanka123

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Też zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem w ciąży. Okresu powinnam dostać 7 czerwca, nie dostałam więc 8 zrobiłam test, niestety wyszło, że nie jestem w ciąży... A staramy się o dzidziusia z narzeczonym. od paru dni odczuwam duży nacisk na pęcherz, bardzo często oddaję mocz, co jest troszkę bolesne, kiedy wstaję rano często jest mi duszno i czuję podwyższenie temperatury, czasem nawet jest mi niedobrze. Zauważyłam też, że moje podbrzusze jest nieco powiększone. Chciałabym już dziś zrobić kolejny test, lecz nie wiem czy to już odpowiedni moment. To byłaby moja pierwsza ciąża, więc jeszcze nie wiem co i jak. Strasznie chcemy być już rodzicami, więc mam nadzieję, że to już ten moment. Proszę o jakieś rady i opinie. Pozdrawiam
 

Blanka123

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wymyślone to raczej nie, nie piszę przecież czegoś co się nie dzieje z moim organizmem....

no i przede wszystkim powiekszenie podbrzusza moze byc spowodowane uciskiem na pecherz ktory odczuwam. nie jest duze, to tak jakby rozpulchnienie lekkie.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Wymyślone to raczej nie, nie piszę przecież czegoś co się nie dzieje z moim organizmem....


Tak- wymyślone, coś się może i dzieje z Twoim organizmem, ale tylko dlatego, że bardzo chcesz być w ciąży, doszukujesz się objawów (oczywiście życzę żeby jednak nie były wyimaginowane, ale jak chcesz być w ciąży to zawsze znajdziesz objaw)
 
K

kinga_sc

Guest
Dokładnie. Zgadzam sie z Pamelą. Sama jestem w ciąży i nie czułam żadnych objawów. Poza tym nawet ginekolog w badaniu nie wykryje 4 tygodniowej ciąży. Mój wykrył przy badaniu dopiero w 5tygodniu, tj. dokładniej rzecz ujmując w 8 licząc do dnia miesiączki. Więc...

A i ziarenko <mm nie uciska na pęcherz:) Może masz zapaleni pęcherza?
 

sandraPiwko

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
32
witajcie dziewczyny,
mam takie pytanko ,czy już za 2 dni po stosunku(w którym mogło dojść do zapłodnienia) mogą wystapić jakieś objawy ciąży? bo troszkę juz czytałam na ten temat, ale chcę się upewnić...bo strasznie mnie głowa boli (aż nie do wytrzymania) i jajniki mnie pobolewają lekko co jakiś czas...
 
K

kinga_sc

Guest
Nie. Od stosunku muszą zajść 72godziny. O ile doszło by do zapłodnienia. Ale objawów nie doszukuj się od razu, bo ich nie ma. A ból w podbrzuszu może być spowodowany zbliżającą się @ albo np. stresem.
 

marlena1984

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wymyślone to raczej nie, nie piszę przecież czegoś co się nie dzieje z moim organizmem....

no i przede wszystkim powiekszenie podbrzusza moze byc spowodowane uciskiem na pecherz ktory odczuwam. nie jest duze, to tak jakby rozpulchnienie lekkie.
hej blanka ja mam podobne objawy jak ty i nie wiem co myslec do okresu zostalo jeszcze pare dni a odczuwam bol podbrzusza cala sie czuje napuchnieta mdlosci bol glowy nie wiem co sie dzieje tak bardzo bym chciala zeby sie udalo;-)ale w tamtym miesiaco bylo podobnie no i dostalam @ robilam test wczoraj i wyszedl negatywny chyba za wczesnie co myslicie?
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Lenka sama sobie odpowiedziałaś... W tamtym miesiącu było podobnie a w ciąży nie byłaś, wszystkie wymienione przez Ciebie objawy mam przed miesiączką... Uda się na pewno, ale nie doszukuj sie objawów ;)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Dokladnie. Pisalas cos o mdlosciach :) Kobiety czesto sobie wkrecaja oj czesto.... powiem Ci, ze ja wlasnie nawet przed okresem mam mdlosci, wiem w ciazy tez sa, ale u mnie tu tak sie objawia, a przeciez moglabym juz szalec , ze niby jestem w ciazy.
Kazda kobieta ma inaczej,.
 

donata82

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam Was dziewczyny:)Chcialam zapytac czy wedlug was mozliwe jest to ze objawy ciazy moga pojawic sie tydzien po zaplodnieniu?Ostatnia @ mialam 20 maja,z mezem "przytulalismy sie " 4 i 6 czerwca.Moje cykle wahaja sie pomiedzy 30-32 dni.Teraz od czasu do czasu odczuwam lekki bol w podbrzuszu podobny do bolu @.czasem odczuwam tez lekkiem klucia w sutkach.Dzis troche mnie mdli,ale nie wymiotowalam.Mysle ze na test jest troche za wczesnie.Co o tym sadzicie dziewczyny?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Was serdecznie:)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Witam Was dziewczyny:)Chcialam zapytac czy wedlug was mozliwe jest to ze objawy ciazy moga pojawic sie tydzien po zaplodnieniu?Ostatnia @ mialam 20 maja,z mezem "przytulalismy sie " 4 i 6 czerwca.Moje cykle wahaja sie pomiedzy 30-32 dni.Teraz od czasu do czasu odczuwam lekki bol w podbrzuszu podobny do bolu @.czasem odczuwam tez lekkiem klucia w sutkach.Dzis troche mnie mdli,ale nie wymiotowalam.Mysle ze na test jest troche za wczesnie.Co o tym sadzicie dziewczyny?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Was serdecznie:)


Omg. Nie, niemozliwe. Pierwsze objawy ciazy pojawiaja sie dopiero gdzies po ok 6 tyg o ile wiem, wiec ponad miesiac po. Mdlosci mozesz miec nawet z nerwow, zreszta ja mam mdlosci nawet przed miesiaczka, a czasem nawet podczas . Nie masz co schizowac. Poza tym z tego co widze wspolzylas w dni plodne z mezem, jezeli nie planujesz dziecka powinnas sie zabezpieczac, tym bardziej w takie dni.
 

donata82

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Omg. Nie, niemozliwe. Pierwsze objawy ciazy pojawiaja sie dopiero gdzies po ok 6 tyg o ile wiem, wiec ponad miesiac po. Mdlosci mozesz miec nawet z nerwow, zreszta ja mam mdlosci nawet przed miesiaczka, a czasem nawet podczas . Nie masz co schizowac. Poza tym z tego co widze wspolzylas w dni plodne z mezem, jezeli nie planujesz dziecka powinnas sie zabezpieczac, tym bardziej w takie dni.
[/quote
Moja droga kiedy bylam w ciazy z moim pierwszym synkiem mdlosci pojawily sie w 4 tyg. ciazy ,czyli wczesniej niz donosza twoje zrodla.Ja nie mam najmniejszych powodow do nerwow,zastanawiam sie po czym wnosisz ze schizuje.A twoja rada odnosnie"zabezpieczania"sie jest w tym wypadku zupelnie nie na miejscu.
 
K

kinga_sc

Guest
Zarówno ty jak i Monia dobrze podajecie, bo podaje się faktycznie od dnia ostatniej miesiączki, albo od zapłodnienia, co jest ciężko ustalić.

Nie jeszcze nie ma objawów. Czemu sobie wszyscy coś wkręcają?
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Omg. Nie, niemozliwe. Pierwsze objawy ciazy pojawiaja sie dopiero gdzies po ok 6 tyg o ile wiem, wiec ponad miesiac po. Mdlosci mozesz miec nawet z nerwow, zreszta ja mam mdlosci nawet przed miesiaczka, a czasem nawet podczas . Nie masz co schizowac. Poza tym z tego co widze wspolzylas w dni plodne z mezem, jezeli nie planujesz dziecka powinnas sie zabezpieczac, tym bardziej w takie dni.
[/quote
Moja droga kiedy bylam w ciazy z moim pierwszym synkiem mdlosci pojawily sie w 4 tyg. ciazy ,czyli wczesniej niz donosza twoje zrodla.Ja nie mam najmniejszych powodow do nerwow,zastanawiam sie po czym wnosisz ze schizuje.A twoja rada odnosnie"zabezpieczania"sie jest w tym wypadku zupelnie nie na miejscu.


Wybacz, ale napisalam , ze schizujesz, poniewaz po Twojej wypowiedzi sadzilam, ze nie chcesz byc teraz w ciazy. Zazwyczaj jak kobieta chce, to widac po wypowiedzi. A wiele kobiet tutaj pisze z nerwow, bo boja sie niechcianej ciazy. Stad to okreslenie.
 
Do góry