Pielęgnacja włosów

Tatainka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Ja mam cały wachlarz produktów sprawdzanych metodom prób i błędów i wcale nie jest to jakies bardzo czasochłonne.
Na noc wcieram w skalp Jantar. Myje włosy zawsze rano wstaje o 5 więc bez problemu wysychają mi do 7:30. Co kilka dni wieczorami dokładam jakiś olej a to sezamowy a to migdałowy. W weekendy nakładam maski Wax, ochraniam końcówki zielonym kremem do rąk z biedronki :) Ot ekonomiczna forma ;)
 

Laroche

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Olejek arganowy jest znakomity, włosy są miękkie i lśniące
yes.gif
jeśli ktoś ma zniszczone włosy skłonne do wypadania to polecam naturalny olejek Valona kompozycja 7 olejków naturalnych do pielęgnacji włosów < po zmyciu olejka włosy są delikatne, lśniące nawet po kilku myciach> albo jest jeszcze ziołowy olejek do wosów Heenara, bardzo dobry naturalny olejek prosto z Indii. Polecam.
splash.gif

Mam pytanie dotyczące tego olejku Valona, czy można go kupić gdzieś poza sklepamii internetowymi? Chodzi mi o drogerie lub apteki, jeśli tak to gdzie?
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
przy zapuszczaniu ważne jest regularne podcinanie końcówek
mruga.gif
w ogóle przy pielęgnacji włosów, jest to ważne. a czy w pielęgnacji próbowałyscie kosmetyków roślinnych? ostatnio zaczeły mi się puszyć okropnie włosy, po umyciu wygladałam jak nie do końca opierzona kaczucha
jezyk.gif
dermatolog poleciła mi kosmetyki naturalne. i tak na polce w lazience pojawily sie olej arganowy oraz szmpon i odzywka biokapu. po jakim s czasie wlosy sie uspokoliy i wygladzily. nie nalezy tylko przesadzac i np nie zakladac za duzo olejku, bo z doswiadczenia wiem ze to powoduje efekt ciezkosci i szybciej sie wlosy przetluszczaja (wyprobowane na sobie
jezyk.gif
)


A możesz mi powiedzieć, gdzie kupujesz Biokap? Ja właśnie szukam jakichś bardziej naturlanych kosmetyków, ale w drogeriach jest tego strasznie dużo a ja za bardzie nie znam się na składach i ciężko mi powiedzieć co jest dobre a co złe:/ chciałabym jakiś szmapon i odżywkę z fajnym składem, który odbudowałby mi włosy. Myślisz, że Biokap się sprawdzi?
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
A możesz mi powiedzieć, gdzie kupujesz Biokap? Ja właśnie szukam jakichś bardziej naturlanych kosmetyków, ale w drogeriach jest tego strasznie dużo a ja za bardzie nie znam się na składach i ciężko mi powiedzieć co jest dobre a co złe:/ chciałabym jakiś szmapon i odżywkę z fajnym składem, który odbudowałby mi włosy. Myślisz, że Biokap się sprawdzi?
Jeżeli chcesz się przerzucić na coś bardziej naturalnego w pielęgnacji, to radzę zacząć szukać w aptekach, ewentualnie w zielarniach. W drogeriach są dostępne te znane marki, których sklady nie beda jednak odpowiadac Twoim potrzebom. Produkty Biokapu można kupić w aptekach i jak najbardziej nadadza się do obdudowania/odżywienia wlosow. Sczegolnie w przypadku, jesli czesto je farbujesz.
 

puzderko

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
A nie próbowałyście mezoterapii? To działa o wiele lepiej niż jakakolwiek odzywka. Można robić mezoterapię skóry głowy peptydami, osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi. Komórki macierzyste przeznaczone są już dla bardzo poważnych przypadków, dla ludzi łysiejących. Ja ostatnio zrobiłam sobie mezoterapię peptydami u dr Urszuli Brumer. Ostateczne wyniki zabiegu widać po trzech miesiącach, ale już teraz widzę, że są bardziej lśniące, miękkie i łatwiej się rozczesują.
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jeżeli chcesz się przerzucić na coś bardziej naturalnego w pielęgnacji, to radzę zacząć szukać w aptekach, ewentualnie w zielarniach. W drogeriach są dostępne te znane marki, których sklady nie beda jednak odpowiadac Twoim potrzebom. Produkty Biokapu można kupić w aptekach i jak najbardziej nadadza się do obdudowania/odżywienia wlosow. Sczegolnie w przypadku, jesli czesto je farbujesz.


Dzięki za odpowiedź :) wyszukałam juz Biokap w internecie i zamowiłam szampon i odżywkę, a przy okazji skusiłam się też na farbę. Widzialam na blogach zdjęcia dziewczyn po farbowaniu i nie mogłam się oprzeć :D Dziś po pracy lecę na pocztę a wieczorem testuję!
 
R

Rejczel

Guest
dziewczyny, co myślicie o codziennym suszeniu włosów? Pozostawienie ich do wyschnięcia nie wchodzi w grę, bo na włosach robi mi się siano. Kupilam suszarkę, która wspomaga zamykanie łusek włosów i jeszcze je jonizuje. Łykam skrzypovite.Co jeszcze mogę zrobić?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Co prawda najlepiej byłoby, gdybyś ich jednak nie suszyła i dała spokój, żeby się "siano" nie robiło kiedy same wysychają to spróbuj po ich umyciu wetrzeć w nie odżywkę z jedwabiem ( Glisskur chyba ma takie małe na kilka rany, coby wypróbować), po tym stają się takie aksamitne w dotyku, nie puszą się i wyglądają ładniej, poza tym nie musisz się potem z nimi szarpać przy rozczesywaniu :) Jednak jeśli nadal się będziesz upierać przy tym suszeniu to myślę, że jakaś odżywka do wcierania tuż przed suszeniem nie zaszkodzi :)
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
ja włosów nie suszę, tylko wtedy gdy potrzebuję szybko wyjść z domu, a mam mokre. teraz już nie mam sianowatych, a z tym problemem i z przetłuszczaniem poradziłam sobie dzięki kosmetykom z dużą zawartością naturalnych składników. jakbyście chciały sobie poczytać o pielęgnowaniu włosów po zimie i o tym, jak sobie radzić z przetłuszczaniem, to tu jest ciekawy artykuł http://zdrowefarbowanie.pl/obudz-wiosne/
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
a dla tych co się nie boją eksperymentów, warto jeszcze zainwestować w naftę kosmetyczną ;)
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja suszę włosy codziennie, chłodnym nawiewem, tez mam dobrą suszarkę, Ja żadnych szkód z tego powodu nie widzę, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolona, bo bez suszenia też mam siano.

Muszę się pochwalić, że mam na głowie nowy kolor od Biokap i jestem zachwycona! Kolor jest super naturalny, włosy wyglądają mega zdrowo, są lśniące, miękkie i zadbane. No a farba nie śmierdzi przyaplikacji. Polecam :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
balbinka13 napisał:
Ja suszę włosy codziennie, chłodnym nawiewem
A co właściwie daje ten zimny nawiew? Widziałam go na kilku suszarkach ale w zasadzie nie wiem czym się różni od ciepłego.

A jak już jesteśmy w temacie pielęgnacji- ma któraś z was pomysł na to, jak pozbyć się czarnych włosów? :crazy:
Jakiś czas temu farbowałam na brązowo, a wyszedł mi czarny. W tej chwili mam już dosyć spore odrosty ale farba nie była nałożona dokładnie, więc między czarnymi mam takie ledwo chwycone jasnobrązowe pasma, dlatego też odrosty póki co mi za bardzo nie przeszkadzają tylko... Tylko chcę mieć naturalny kolor, a nie ten czarny. Myślę, że jak położę na tą czerń inną farbę to nic mi to nie da, więc nawet nie próbuję... Ale może macie jakieś pomysły?
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Wydaje mi się, że pielęgnacja włosów ma z farbowaniem niewiele wspólnego, albowiem tego typu dzialaia tylko je osłabiają.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Master557 napisał:
Wydaje mi się, że pielęgnacja włosów ma z farbowaniem niewiele wspólnego, albowiem tego typu dzialaia tylko je osłabiają.
Twój post ma z tym wspólnego jeszcze mniej :crazy:
W pewnym sensie jest to pielęgnacja gdyż zależy mi na tym, żeby końcowym efektem były zdrowe, naturalne włosy.
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
z tym chłodnym nawiewem to chyba chodzi, że gorący bardziej wysusza włosy. stają się matowe wtedy. tak samo dobrym sposobem jest myć włosy w letniej wodzie. to też im dobrze robi.
Blanche tobie by się przydało po prostu zdjęcie koloru, ale nie znam takich domowych, czy naturalnych sposobów. jedynie co widze to albo dekoloryzacja i farbowanie (co zniszczy włosy) albo je potraktować jakąś brązową farbą, bo do swojego naturalnego koloru to chyba trudno wrócić.
a przy okazji co myślicie o tym konkretnym farbowaniu? http://zdrowefarbowanie.pl/zmiana-koloru-na-wiosne/ chodzi mi o kolor i jego trwałość
 

Lady Vila

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Błędna Galaktyka
Przede wszystkim:

- Metoda OCM: odżywianie włosów prze myciem - mycie - odżywianie po myciu.
- Olejowanie włosów: olej rycynowy, arganowy, Oliwka Hipp, olejek Babydream fur mama
- Czesanie suchych włosów (mokre są zbyt podatne na uszkodzenia).
- Długowłose śpią w związanych włosach (warkocz).
- Zero prostownicy, lokówki, suszarki (a jeśli już to konieczne, to rzadko i niska temperatura).
- Jeśli nie trzeba, nie rozjaśniamy i nie farbujemy
- Zabezpieczanie końcówek olejami lub jedwabiem bez alkoholu
- Mycie szamponem bez SLS, SLES ( CO 3-4 mycia używamy tych, które mają w swoim składzie te drażniące detergenty)
- Maska z żółtka, cytryny, oleju rycynowego i odżywki.

Po jakimś czasie włosy powinny prezentować się znacznie lepiej.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Lady Vila napisał:
- Olejowanie włosów: olej rycynowy, arganowy, Oliwka Hipp, olejek Babydream fur mama
A mam pytanie co do olejowania- ono czasem nie obciąży włosów na tyle, że stają się takie zupełnie oklapnięte i sprawiające wrażenie przetłuszczonych? I jeszcze czy polecasz tę metodę osobom z włosami skłonnymi to przetłuszczania?


Lady Vila napisał:
- Maska z żółtka, cytryny, oleju rycynowego i odżywki.
Maski robić na włosy co jaki czas?
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Rosalie06 napisał:
Olejek arganowy jest znakomity, włosy są miękkie i lśniące :tak: jeśli ktoś ma zniszczone włosy skłonne do wypadania to polecam naturalny olejek Valona kompozycja 7 olejków naturalnych do pielęgnacji włosów < po zmyciu olejka włosy są delikatne, lśniące nawet po kilku myciach> albo jest jeszcze ziołowy olejek do wosów Heenara, bardzo dobry naturalny olejek prosto z Indii. Polecam. :]
Ja też się wkręciłam w olejowanie włosów dlatego ucieszyłam się z nowej maski Biovax z olejkami (argan, macadamia, kokos - moje ulubione trio) ♥
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
ja używam odżywki bez spłukiwania w sprayu schauma (brązowa). Ułatwia rozczesywanie i włosy są po niej lśniące i gładkie. No i się nie puszą :D
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Blanche napisał:
Ja suszę włosy codziennie, chłodnym nawiewem
A co właściwie daje ten zimny nawiew? Widziałam go na kilku suszarkach ale w zasadzie nie wiem czym się różni od ciepłego.

A jak już jesteśmy w temacie pielęgnacji- ma któraś z was pomysł na to, jak pozbyć się czarnych włosów? :crazy:
Jakiś czas temu farbowałam na brązowo, a wyszedł mi czarny. W tej chwili mam już dosyć spore odrosty ale farba nie była nałożona dokładnie, więc między czarnymi mam takie ledwo chwycone jasnobrązowe pasma, dlatego też odrosty póki co mi za bardzo nie przeszkadzają tylko... Tylko chcę mieć naturalny kolor, a nie ten czarny. Myślę, że jak położę na tą czerń inną farbę to nic mi to nie da, więc nawet nie próbuję... Ale może macie jakieś pomysły?
Chłodny nawiew nie wysusza wlosów tak jak gorący, do tego pomaga zamknąć łuski włosów, dzięki czemu są one gładsze i bardziej lśniące.

A co do ściągania czerni - tu pomoże chyba tylko fryzjer niestety... Ja nie zmieniełam nigdy radykalnie kolory włosów, farbuje je Biokapem, który zmienia mi odcień jedynie o kilka tonów, ale moja koleżanka schodziła kiedyś z ciemnego brązu do rudości i własnie fryzjer jej robił dekoloryzację.
 
Do góry