Pielęgnacja włosów

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
Olejki jak najbardziej. Moje włosy kochają lniany. Do mycia babydream, raz na jakiś czas Joanna. Jeżeli chodzi o odżywki to staram się aby one były bez silikonów, zwłaszcza te do spłukiwania ;)
 

brylant4

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
A ja na odwrót. Szampon bez silikonu, żeby włos były dłużej świeże np. Barwa, a odżywki z silikonem. Teraz mam Pantine ProV wersja do włosów normalnych - intensywna regeneracja. Ale ogólnie jestem zadowolona z tej mieszanki.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Jeśli na twoje włosy się sprawdza to nie ma co kombinować. Ja wypróbowałam timotei z henną do włosów brąz, szampon i odżywka. Szampon ok, wydajny, dobrze się pieni. Włosy po odżywce straciły nieco objętości. Wyciągnęłam je na szczotkę, ale po całym dniu wyglądają jakby były myte wczoraj a nie dziś rano.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja stosuje wcale nie najdroższy szampon Tiimotei z różą z Jerycha i naprawde nie moge narzekac, bo jest swietny jesli chodzi o pielegnacje wlosów. Polecam
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Ciekawa roślina ta róża pustynna, czytałam o niej ostatnio. Ale jakoś nie spotykam jej często jako składnik do kosmetyków, a jej celem jest podkreślenie naturalnego piękna włosów i nadanie im blasku. Ciekawe czy są jakieś kremy z różą z jerycha nadające skórze blasku.
 
M

magiczna

Guest
pateczka15 napisał:
Ciekawa roślina ta róża pustynna, czytałam o niej ostatnio. Ale jakoś nie spotykam jej często jako składnik do kosmetyków, a jej celem jest podkreślenie naturalnego piękna włosów i nadanie im blasku. Ciekawe czy są jakieś kremy z różą z jerycha nadające skórze blasku.
To prawda, ma bardzo fajne działanie. Na moich włosach sprawdza się rewelacyjnie. A te szampony Timiotei pachną wręcz nieziemsko, więc mycie to sama przyjemność:)
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
u mnie dobrze sprawdzają się kosmetyki do włosów bez parabenów, bo mam wrażenie, że przedłużają świeżość i sprawiają, że włosy są "odbite" od skóry głowy.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Też tak uważam. Brak parabenów poprawia kondycję włosów, są lżejsze, uniesione. Kosmetyki bez nadmiaru konserwantów też ładnie pachną i są wydajne.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
gratkana29 napisał:
Też tak uważam. Brak parabenów poprawia kondycję włosów, są lżejsze, uniesione. Kosmetyki bez nadmiaru konserwantów też ładnie pachną i są wydajne.
dokładnie, jeśli szampon jest bez parabenów włosy nie są "oblepione" i pięknie błyszczą. Jeśli dodane jest do nich wyciągi z ziół czy innych roślin mają także działanie wzmacniające.
 

Antonika

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
56
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś słyszałam, że szamponu bez parabenów trzeba użyć dużo, bo nie jest aż tak wydajny itp.. Wy macie rację, włosy są w lepszym stanie i wcale nie ma potrzeby używania dużej ilości szamponu.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Zależy jaki szampon. Niektóre są mniej wydajne, inne bardziej. Możliwe, że brak parabenów wpływa na wydajność, bo wiele szamponów ma tak dużo konserwantów, żeby się pienić.
 
M

mika20

Guest
Witam czy ktoś może coś polecic na straszne łamanie się włosów ? Są suche i bardzo zniszczone choć uzywalam różnych odżywek. Nie prostuje ich czasem używam suszarki. Używam jedwabiu i takiego sprayu seboradin. Słyszałam o różnych olejkach ale czy one nie przetluszczaja szybko włosów? A może jakieś tabletki polecacie na wzmocnienie ? Będę wdzięczna za każda odpowiedź.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Antonika napisał:
Ja kiedyś słyszałam, że szamponu bez parabenów trzeba użyć dużo, bo nie jest aż tak wydajny itp.. Wy macie rację, włosy są w lepszym stanie i wcale nie ma potrzeby używania dużej ilości szamponu.
wszystko zależy od tego jaki szampon wybierzesz. Ja obecnie mam w swojej łazience taki bez parabenów właśnie i nie trzeba go wiele by wytworzyć pianę i porządnie oczyscić włosy.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Mam zniszczone włosy po dekoloryzacji i leku, wiecie jak im pomóc? Zanim zaczęłam brać lek miałam problem z włosami, ponieważ strasznie szybko się przetłuszczały. Były już w drugiej połowie dnia takie, jak bym je myła ostatnio 2 dni temu. Obecnie lek, który wysusza mi skórę sprawił, że włosy mogę spokojnie myć raz na jakieś 3-4 dni. Tylko, że teraz są aż do przesady wysuszone. Do tego jeszcze po dekoloryzacji stały się takie.. brzydkie. Więc? Jak im pomóc? :) Żeby z kolei nie poszło w drugą stronę, że znów będą oklapnięte, szybko się będą przetłuszczały i w ogóle.
 
J

Jula92

Guest
Już gdzieś tu chyba wspominałam, że podobno nafta kosmetyczna pomaga poprawić kondycję włosów, ja jeszcze jej nie próbowałam, ale mama oje chłopaka mi polecała. Z kosmetyków dla moich włosów fajnie sprawdziło się błoto do włosów które zawierało jakąś glinkę Ghassoul i olejek arganowy, po niej włosy już mi się tak nie przetłuszczały i były bardziej nawilżone. Ja używałam akurat błota z Bielendy, z serii spa Afryka, nie wiem czy inne firmy też mają jakieś podobne produkty;)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Jula92 napisał:
Już gdzieś tu chyba wspominałam, że podobno nafta kosmetyczna pomaga poprawić kondycję włosów, ja jeszcze jej nie próbowałam, ale mama oje chłopaka mi polecała. Z kosmetyków dla moich włosów fajnie sprawdziło się błoto do włosów które zawierało jakąś glinkę Ghassoul i olejek arganowy, po niej włosy już mi się tak nie przetłuszczały i były bardziej nawilżone. Ja używałam akurat błota z Bielendy, z serii spa Afryka, nie wiem czy inne firmy też mają jakieś podobne produkty;)
a jaki masz typ włosów? przetluszczajace bardzo? musisz codziennie myc? bo inaczej 'smalec'? haha :D ja tak mam i juz nie mam silyyy
 
J

Jula92

Guest
candice90 napisał:
a jaki masz typ włosów? przetluszczajace bardzo? musisz codziennie myc? bo inaczej 'smalec'? haha :D ja tak mam i juz nie mam silyyy
No niestety dosyć szybko mi się przetłuszczają włosy... Myłam je codziennie, bo miałam wrażenie że na 2 dzień już srednio wyglądały, może dlatego też mi się szybko przetłuszcały... Jak używałam tego błota do włosów to widać było poprawę, spokojnie mogłam myc włosy co 2 dni:)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Jula92 napisał:
a jaki masz typ włosów? przetluszczajace bardzo? musisz codziennie myc? bo inaczej 'smalec'? haha :D ja tak mam i juz nie mam silyyy
No niestety dosyć szybko mi się przetłuszczają włosy... Myłam je codziennie, bo miałam wrażenie że na 2 dzień już srednio wyglądały, może dlatego też mi się szybko przetłuszcały... Jak używałam tego błota do włosów to widać było poprawę, spokojnie mogłam myc włosy co 2 dni:)
a teraz nadal go uzywasz? czy jak odstawilas to znowu zaczely sie przetluszczac?
 

sophia900

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Olecko
Ja używałam wielu odżywek do włosów, ale żadna niestety nie poprawiła stanu moich włosów :(
 

Alina32

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
spróbuj sobie szampon firmy Whamisa na włosy, muszę przyznać że już ponad pół roku używam i szamponu jak i również odżywki tej firmy i na chwilę obecną nie zamieniłabym go na żaden inny. Włosy są wyraźnie odżywione nie puszą się tak i ogólnie bardzo dobre produkty, kosmetyki mają
 
Do góry