Piękno ciała - grzech?

Status
Zamknięty.

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
o wlasnie slowo INTERPRETACJA jest tutaj wlasciwe, baradzo wlasciwe ;)
czy tam cos jest o seksualnosci czlowieka, antykoncepcji, in vitro i innych takich ??
Tak interpretacja, bo świat nie stoi w miejscu i musimy dopasować przykazania do współczesności.
Nie będziesz zabijał.
Nie będziesz cudzołożył.
Sam sobie odpowiedz, możesz interpretować.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Trollu luby...Ja nie o tym.
Miałam na myśli,ze nie jest w rzeczy księdza rozgraniczać co jest grzechem a co nim nie jest.
Komfort psychiczny sprawia mi postępowanie w zgodzie ze sobą, z własną moralnością, w zgodzie nawet z Biblią, jej wartościami moralnymi - w księży 'nie wierzę', więc raczej nie trafiłeś.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Tak interpretacja, bo świat nie stoi w miejscu i musimy dopasować przykazania do współczesności

nie My ale ksieza ;)

Sam sobie odpowiedz, możesz interpretować

no wlasnie ja nie moge sobie sam odpowiedziec bo ojcowie wielebni robia to za mnie...

Miałam na myśli,ze nie jest w rzeczy księdza rozgraniczać co jest grzechem a co nim nie jest

oczywiscie ze jest.. bo to oni udzielaja rzekomego rozgrzeszenia, oni wymyslili jakie warunki maja byc spelnione aby je uzyskac

takze w KK, jak nalezysz i praktykujesz nie kierujesz sie swoim sumieniem ale ich sumieniem ;)

w księży 'nie wierzę', więc raczej nie trafiłeś

byc moze nie trafilem ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
:D nie należę do KK ( na szczęście? )
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie, czytam Biblię, staram się postępować moralnie, być dobrym człowiekiem, dobrą matką, dobrą zoną i nikogo nie krzywdzić, być przyzwoity, obywatelem. Wychowano mnie w wierze katolickiej, znam prawdy wiary jakie głosi KK.

A teraz Trollu proponuję wrócić do tematu.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
No to tylko brac przyklad ;)

Wracajac do tematu to nalezy chyba sprecyzowac czy chodzi o grzech w konteksie doktryny Koscielnej czy grzech ktory kazdy sam moze sobie definiowac, bo jesli to pierwsze to sprawa chyba przedstawia sie dosc precyzyjnie :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Raczej o kontekst doktryny kościelnej, ale o to należałoby już spytać autora topicu.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Raczej o kontekst doktryny kościelnej, ale o to należałoby już spytać autora topicu.

Temat bez sensu nie ma czegoś takiego jak piękno ciała - grzech
Autor założył bzdurny temat wypwiedział się 5 razy na 16 stron a problem nie istnieje
Piękno ciała-piękna sprawa.Z resztą nie ma brzydkich czasem wina brak

Autorze poszukaj lepiej pięknej kobiety i bądz z nią szczęsliwy a nie szukasz problemu gdzie go nie ma
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
humbak miał urlop to wpadł na forum i odkopał swoje tematy a my usiłujemy coś w nich znaleźć :D
Puki nikt się nie nudzi możemy brnąć :mruga:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
troche racji w tym jest
kiedys pewne urojenia antyseksualne czy nawet antykobiece byly faktem
ale to juz zamierzchla historia
 
H

humbak

Guest
humbak miał urlop to wpadł na forum i odkopał swoje tematy a my usiłujemy coś w nich znaleźć :D
Puki nikt się nie nudzi możemy brnąć :mruga:

zakładając ten temat miałem na myśłi czasy średniowiecza i przyległe kiedy to kobieta była daleko w tyle za męzczyzną a te które wazyły się być odważniejsze w majestacie prawa /boskiego/ były niszczone /posadzane o czary itd/ przez wielebnych

dzisiaj członkinie zakonów żeńskich /relikty tamtych czasów?/ zakrywają maksymalnie swoje części ciała aby nie grzeszyć
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
smutne to jak zakonnice muszą się okrywać,juz ksieza mają lepiej
a zakonnice to często takie piękne kobiety,i ciałem i duszą :))
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
smutne to jak zakonnice muszą się okrywać,juz ksieza mają lepiej
a zakonnice to często takie piękne kobiety,i ciałem i duszą :))

W zyciu nie widzialem ladnej zakonnicy.. no wsumie to ciezko tez zauwazyc czyz nie ? :>

No ale przypuszczac...

Jakby byla piekna to by zakonnica nie zostala..
 
H

humbak

Guest
smutne to jak zakonnice muszą się okrywać,juz ksieza mają lepiej
a zakonnice to często takie piękne kobiety,i ciałem i duszą :))


o tak
piękno człowieka w różnych miejscach się ukrywa

swego czasu byłem na miejscu nagłego zgonu - samotnie mieszkający inwalida dokończył swojego żywota w czasie gdy wdrapywał sie z podłogi do swojego legowiska. Jego zwłoki były umazane kałem, twarz nie golona przez ileś tam dni ale w pośmiertnim układzie ust, w ich kącikach malował się niesamowity obraz - radość.? W tym milimetrze ciała było całe piękno stworzenia...
 
Status
Zamknięty.
Do góry