Pieczenie i swędzenie w pochwie

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
roxy25 na prawdę wiele różnych probiotyków stosowałam, ale invag mi najbardziej pasuje, pewnie dlatego, że jest taki skuteczny i  że tak szybko działa. Spróbuj i daj znać czy ci pomógł.
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie kuracji invagiem i muszę przyznać, że mnie faktycznie pomaga, zmniejsza uczucie dyskomfortu, nie mam już wrażenia suchości. Poczytałam trochę o nim i dowiedziałam się że zawiera szczepy bakterii pochodzenia polskiego, czyli lepiej kolonizują pochwę. Jak już się coś stosuję to warto wybrać najlepszy spośród dostępnych.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
roxy25 ja tez nie wiedziałam że pochodzenie szczepów bakterii mlekowych jest takie ważne, dopiero pani ginekolog po ostatniej antybiotykoterapii mnie uświadomił, że jak to są polskie szczepy to są przystosowane do mikroflory Polek i skuteczniej kolonizują pochwę. Szkoda że wcześniej tego nie wiedziałam może uniknęłabym kilku infekcji!
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Dziewczyny czy wy też tak macie, że po basenie, swędzi was w miejscu intymnym. Ja tak mam i zastanawiam się czy oprócz probiotyku dopochwowego można smarować się jakimś żelem, maścią. Bo mam uczucie takiej suchości, poprostu dyskomfortu.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Roxy25 wiem o czym piszesz. Zawsze po powrocie z basenu odczuwałam dyskomfort miejsc intymnych, a jak korzystam z jacuzzi to na mór – beton mam infekcje! Koleżanka dała mi na próbę provag żel. Stosowałam go za każdym razem przed wyjściem na basen, po myłam się płynem do higieny intymnej i znowu się smarowałam żelem. Już zużyłam 4 opakowania i w tym czasie nie miałam żadnej infekcji, a na basen chodzę 2 razy w tygodniu. Muszę Wam powiedzieć że dla mnie rewelacja, nie byłam przekonana do żeli, ale naprawdę zmieniłam zdanie. Maści żadnej nie stosuje, więc nic nie mogę polecić.
 

zemil21

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam moja żona tez ma problem od paru dni strasznie ja swedzi pochwa a nawet boli a najważniejsze wtym wszystkim jest to że od sześciu dni spóznia jej sie okres i pierwszy raz ma taka dolegliwosc prosze o porade ponieważ jestesmy za granica i mamy problem ze znalezieniem lekarza . z góry dziekuje,
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Nie wiem jakie leki za granicą można dostać - na pewno mają tam probiotyki dopochwowe, które teraz doraźnie możnaby zastosować bo one stosuje się wspomagająco przy leczeniu stanów zapalnych pochwy i mają szybkie domiejscowe działanie kolonizując pochwę tymi właściwymi bakteriami - u nas tak jak piszą dziewczyny tego typu probiotykiem jest invag. Możesz także zapytać tam o jakieś maści, które zadziałałyby - dobrą maścią jest clotrimazolum - ale myślę, że wizyta u lekarza przede wszystkim.
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Dzięki Lokata26 na pewno wypróbuję provag żel, jeśli piszesz że nawilża i zmniejsza uczucie pieczenia to ratunek dla mnie. Na basen lubię chodzić, rozluźnia się całe ciało a dodatkowo można spalić porządną porcję kalorii a tych ostatnio jadam za dużo.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Roxy25 ja właściwie zaczynam się zastanawiać czy nie mam uczulenia na chlor, nie tylko miejsca intymne mnie swędzą po basenie, ale i cała skóra. Na podrażnienie i pieczenie miejsc intymnych tak jak napisałam wyżej bardzo mi pomaga provag żel. Niestety gorzej ze skórą, sama nie wiem czym mam ją smarować żeby przestała swędzieć!
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
witam moja żona tez ma problem od paru dni strasznie ja swedzi pochwa a nawet boli a najważniejsze wtym wszystkim jest to że od sześciu dni spóznia jej sie okres i pierwszy raz ma taka dolegliwosc prosze o porade ponieważ jestesmy za granica i mamy problem ze znalezieniem lekarza . z góry dziekuje,
ja bym nie szukała środków bez pójścia do lekarza, bo jeśli np. żona jest w ciąży to nie wszystko można stosować. oczywiście jakiś delikatny płyn z kwasem mlekowym czy podmycie się korą dębu/nagietkiem na pewno nie zaszkodzi ale z kremami i różnymi maściami już bym uważała. probiotyki tylko wiem, że bezpieczne, bo siostra w ciąży lacibios femina przyjmowała przeciw infekcjom. i niech zrobi może test ciążowy.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
probiotyki dopochwowe działają znacznie szybciej niż doustne, najlepiej teraz zastosować dopochwowy, a doustny łykać profilaktycznie. Zawsze żona może sobie posmarować pochwę jogurtem naturalnym z bakteriami mlekowymi, na pewno się jej luży.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Dziewczyny ja tak jak wy zawsze przed basenem (bo to chroni przed bakteriami i grzybicą) oraz zawsze po umyciu, smaruję okolice intymne provag żelem bo też zawsze odczuwam tam pewien dyskomfort, on fajnie nawilża i pielęgnuje - muszę sobie go kupić, niestety moje zapasy się skończyły. Powiem wam także, że często używam go jako nawilżacza przed stosunkiem - też tak robicie? Mam wtedy takie 2 w 1.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze jedno pytanie - może jeszcze na jakieś bardzo tanie last minute w tym roku polecę w ciepłe kraje i nie wiem czy probiotyków przypadkiem nie trzeba w lodówce przechowywać a chciałam ze sobą jakieś zabrać - orientujecie się?
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Gąska83 jak mam gdzieś jechać za granice, albo stosuje antybiotyk to zażywam probiotyk doustny provag. Możesz spokojnie 30 dni trzymać go poza lodówką, a zawarte w nim bakterie mlekowe nadal będą ochraniać układ moczowo-płciowy i jelita. Zacznij go brać dwa tygodnie przed wyjazdem i nie przestawaj na wczasach. Jeśli chodzi o provag żel, to jako żel nawilżający stosowałam go już nie raz i jak najbardziej mi służy.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Dzięki Lokata właśnie czegoś takiego jak provag mi potrzeba - musi ochraniać układ pokarmowy i układ moczowo - płciowy. Jestem podatna i  na infekcje intymne i z biegunkami też już nie raz na wczasach miałam problem więc siłą rzeczy taka profilaktyka właśnie dla mnie.  Kiedyś stosowałam probiotyki dopochwowe ale już zapomniałam jak się je przechowuje - pzdr.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
Dziewczyny ja tak jak wy zawsze przed basenem (bo to chroni przed bakteriami i grzybicą) oraz zawsze po umyciu, smaruję okolice intymne provag żelem bo też zawsze odczuwam tam pewien dyskomfort, on fajnie nawilża i pielęgnuje - muszę sobie go kupić, niestety moje zapasy się skończyły. Powiem wam także, że często używam go jako nawilżacza przed stosunkiem - też tak robicie? Mam wtedy takie 2 w 1.
mi styknie póki co płyn z kwasem mlekowym po basenie i oczywiście lacibios femina niemniej nad żelem się zastanawiam tylko szukam jakiegoś dobrego. może możecie coś polecić? tylko nie provag bo zawiera substancje zapachowe a ja uczuleniowcem jestem :/
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Slosy ja to się na tym nie znam, wiem tylko że provag żel zawiera kwas mlekowy, szczerze mówiąc nie czytałam ulotki i nie wiem czy ma substancje zapachowe czy nie. Dla mnie on jest bez zapachu i ma fajną konsystencję. Jestem alergikiem, mam uczulenie na kurz, na sok roślin, na glebę i dodatkowo do kompletu alergia pokarmowa i powiem Ci szczerze, że mnie ten żel nigdy nie uczulił. Wręcz przeciwnie likwiduje wszystkie podrażnienia jakich się nabawię, szczególnie te po basenie. Właściwie zastanawiam się czy jeszcze nie mam uczulenia na chlor – będę robić badania w przyszłym tygodniu. Slosy nic innego Ci nie polecę, bo ja go stosuję i jestem z niego zadowolona.
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Lokatą26 od miesiąca stosuję provag żel, gdyż miałam problem z suchością pochwy po basenie, na mnie działa on znakomicie. Nawilża, zmniejsza uczucie dyskomfortu. Zaczęłam go także używać przed stosunkiem i muszę przyznać że ułatwia zbliżenie. Osobiście gorąco polecam.
 
Do góry