Pieczenie i swędzenie w pochwie

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no mam nadzieje ze bede mogla normalnie funkcjonowac, bo z chlopakiem mamy powazne zaleglosci :D
dzieki za pomoc :)
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no mam nadzieje ze bede mogla normalnie funkcjonowac, bo z chlopakiem mamy powazne zaleglosci :D
dzieki za pomoc :)
 

aglak

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
to najprawdopodobniej grzybica z ktora musisz udac sie do lekarza. mozesz jeszcze sprobowac kupic w aptece bez recepty lek o nazwie "tantum rosa" czesto pomaga. jezeli nie pomoze niestety juz tylko wizyta u lekarza cie ratuje... i radze z tym nie zwlekac...pozdrawiam :papa:
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
no a ten lek tantum rosa, co to jest masc czy co i na co to dokladni jest?
a i jeszcze po ile on jest tak mniej wiecej? z gory dzieki
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
To są preparaty regulujące florę dróg rodnych, poza tym są też preparaty z bakteriami - Lactovaginal np. Warto je stosować profilaktycznie, nawet bez objawów.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Od kilkunastu do 70 zeta, a nawet i więcej. W aptece za kilkanaście lub dwadzieścia coś można kupić bardzo dobre środki.

Warto też pamietać o kilku zasadach, które pomagają ustrzec się przed nawrotem:

-na codzień bawełniane figi, koronki i stringi na okazje.
-nie myjemy się mydłem a płynem do higieny, nie robimy irygacji pochwy.
-nie trzymamy siusiu zbyt dugo.
-po stosunku idziemy siku - nie wiem jak wy, ale ja nawet jak nie chcę to muszę ;).
- nie myjemy sie kilka razy dziennie- raz wystarczy, nadmiar wody szkodzi.
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
dzieki Aniu za rady, napewno sie przydadza, a ty mialas podobny problem? teraz wlasnie dzis chyba zaczelo mi to powracac bo cos odczuwam w pochwie nie tak, chyba znowu zaaplikuje te globulki z propolisem moze cos pomoga.
A ktore srodki moge stosowac profilaktycznie? a ktore znowu jak juz mnie to popadnie?
z gory dziekuje ale jak macie jeszcze jakies rady i pomysly to chetnie wyslucham :)
pozdrwaiam wszystkich :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Ano miałam. Dopiero leczenie tabletkami i maścią naraz pomogło. Maść taka brązowa, dość drogie to było. Nie przypomnę sobie nazwy. Przerabiałam w kółko Clotrimazol i inne.

Profilaktykę opisałam wyżej. To zasady na całe życie tak naprawdę. Można też stosować właśnie płyny do higieny intymnej i preparaty regulujące florę w stylu Lactovaginal.

Jeżeli coś się dzieje można kupić bez recepty clotrimazol ale jednocześnie zapisać sie do lekarza.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Mysle ze jak nastepnym razem zauwazysz takie doleglowsci o siebie to od razu powinnas isc do lekarza. Nie czekac az samo przejdzie i leczyc sie na wlasna reke tylko lepiej niech to obejrzy specjalista. Ja wiele razy czekalam az samo przejdzie ale nadszedl taki dzien ze praktycznie nie moglam sie ruszyc tak mnie bolalo pieklo i swedzialo. Dopiero wtedy poszlam do lekarza. Zapisal mi leki ktore przyniosly ulge juz na drugi dzien ale za to ze tyle zwlekalam ponosze konsekwencje do dzisiaj. Przewlekle zapalenie jajnikow to jedna z wielu konsekwencji tych jakby sie wydawalo nie groznych dolegliwosci.
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
tez to mialam jakis czas temu umnie powodem bylo to ze za dlugo bralam antybiotyk(wogole nie myslalam ze moze to wywolac cos takiego) i byla to drożdżyca czyli (grzybica) zwykly lekarz w osrodku przepisal mi taka masc i takie czerwone tabletki po tygodniu gdzies mi przeszlo. Niestety nie pamietam jakie byly nazwy tych lekarstw...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Oczywiście że może. Antybiotyki wymagają specjalnego traktowania organizmu. Zabijają dużo bakterii, a sporo z nich jest nam potrzebne do funkcjonowania, szczególnie te w pochwie i jelitach. Dlatego podczas stosowania antybiotyku powinnyśmy zażywać lakcid - jogurty zwykle są bezwartościowe, szczególnie te owocowe, no nie całkiem bez wartości, ale bakterie są zwykle martwe. No i strefy intymne zasilamy właśnie lactovaginalem np.
 

nica

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanko o podobnym podlozu,chodzi mi mianowicie o to,ze ja mam podobny problem co kolezanka edis,jednak,ja czuje swedzenie nie wenatrz pochwy,lecz na zewnatrz,czy to rowniez grzybica?? nie wiem skad to:( przestrzegam wszystkich zasad o ktorych wspomniala Ania Civ,prosze o podpowiedz
 

edis

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
602
Punkty reakcji
0
pewnie obie mamy ten sam problem tylko mi odpukac narazie przeszedl
stosowalam po kazdych antybiotykach (a ostatnio bylo ich sporo) laktovaginal no i do dzis stosuje clotrimazolum
i jak narazie mam spokuj zobaczymy jak dlugo
jakby co to pytaj :)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
cześc dziewczyny, niestety ja tez borykam sie z tym problemem dośc często. wspominałyście tutaj o clotrimazolum. owszem, ja zawsze polecam tą maść na samym początku, jak dopiero zaczyna swędzieć i nie ma upławow lub jak wizyta u ginekologa jest umówiona dopiera za jakiś czas. jednak tak sobie też nie nalezy przesadzać z ta maścią. z autopsji to mogę powiedzieć o takich stanach zapalnych czy infekcjach różnego rodzaju, że najważniejsze jest zrobienie posiewy z pochwy, najlepiej z antybiogramem, cytologii i ewentualnie badania mykologicznego. niektórzy lekarze nie biora pod uwagę tego, że swedzienie nie musi być koiecznie wynikiem jedynie grzybkow, ale również bakterii chorobotwórczych. przepisuja leki na grzybice, podczas gdy ma sie bakterie. dlatego jak sie zrobi posiew to dopiero wiadomo z czym sie ma do czynienia a oprócz tego dostaje się wykaz leków, na jakie dany drobnoustrój jest wrażliwy i można rozpocząć skuteczne leczenie.
oprócz tego należy przestrzegac kilku zasad:
- ograniczyć spozywanie cukru, ponieważ jest pozywka dla grzyów i bakterii
- nie irygować pochwy, ponieważ wypłukuje pozytywna mikroflorę, która odnawia sie dopiero po 72 godzinach, a przez ten czas grzyby mają ułatwione zadanie
- stosować papierowe ręczniki lub mieć chociaż osobny ręcznik do miejsc intymnych
- nosic tylko bawełniana bielizne
- zrezygnować ze stringów i obcisłych spodni
- nie przesiadywać w mokrym, czy wilgotnym ręczniku
- nie używać tamponów - lepsze sa podpaski z bawełniana wkładką
- spozywac jogurty naturalne bez cukru, ew. czosnek w potrawach lub kapsułkach
- pić herbatki zurawinowe i w ogóle dozwolone są rzeczy kwaśne :)
- na czas leczenia zachowac wstrzemięźliwość
- unikac basenów i publicznych toalet

z leków, to wiele kobiet polacało sobie macmiror, mi jednak nie pomógł, ja sie wyleczyłam gyno-femidazolem, natomiast moja koleżanka bardzo poleca orungal. w leczeniu ważne jest, żeby partner też został przeleczony, bo inaczej to w tworzy sie zamkniete koło, zupełnie bez sensu :/

no czynnikami sprzyjającymi są kuracje antybiotykowe, antykoncepcja hormonalna, aktywny tryb zycia, duży stres, ciąża i w ogóle mnóstwo innych... podobno każdej kobiecie to sie kiedys przytrafia, tylko ze najwazniejsza jest diagnoza.

a z mojej strony dodam, że tantum rosa w saszetkach do przemywania jest bardzo dobre, kwas borny w kapsułkach i jak dla nie jedna z najważniejszych rzeczy, to probiotyki osłonowo. ja zawsze podczas kuracji i potem po łykam lacibios femina z pałeczkami kweasu mlekowego. dzięki temu pH w pochwie jest utrzymywane na odpowiednim poziomie, jest wiecej lactobacillusów, które sa bardzo potrzebne w naturalnej ochronie środowiska pochwy przed atakami patogenów. obecnie przy wzmozonym stresie lub gdy zauważe u sibie jakieś niepokojące objawy to lece do apteki własnie po lacibios femina (wole niż lactovaginal ponieważ stosuje sie go doustnie a nie dopochwowo) i masc clotrimazolu. to jest taka pierwsza pomoc :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Macmiror - mi pomógł. Tyle tylko mogę dodać, bo reszta jest bardzo mądra - warto poczytać, kobitki.
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja zarzywalam nestatyne i smarowalam mascia ( cos na c..) ale mi niestety po paru dniach to wrocilo i pani w aptece dala mi takie ziolka mowila ze ona czesto miala te problemy i to jej bardzo pomagalo. potem pojde i sprawdze nazwe i napisze jak sie nazywaly takie specjalne do leczenia schorzen sromu... mi pomoglo w pare dni naprawde skuteczne.
 
Do góry