Patriotyzm

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wcale Ci się nie dziwię, bo patriotę wykopaliby z Nigdy Więcej w 5 sekund. A patriotą łatwo być gdy kraj jest silny i bogaty,
ale znacznie trudniej, gdy wszystko jest przeciw tobie, nawet władza. Wtedy zostają najwierniejsi. I nie będzie ich wielu.
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Locke - da się być patriotą. Jest źle, ale do nas należy przyszłość. Szanuję mój kraj i pragnę jego potęgi, nie popieram dzisiejszego rządu, w większości mnie obrzydza. Ale ufam, że znajdą się ludzie, którzy coś zmienią. Chcę sprawić, by "Polska" brzmiało dumnie dla... Polaków. Ludzi, którzy plują na ten kraj i mówią `Polska to :cenzura:!" nie znoszę. Psioczą tylko, nic więcej. Wyjadą potem z kraju i będą śmiać się z tych, którzy tu zostaną i będą próbować coś zmienić - bo nie mają honoru.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Patriotyzm to umiłowanie kraju i ojczyzny, a nie władzy i układów w rządzie...
Zgadzam się, ale w dzisejszych czasach słowo patriotyzm nabrało niestety innego znaczenia...

Szanuję mój kraj i pragnę jego potęgi
tego to chyba każdy pragnie :eek:k:
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Nie każdy. Są tacy, którzy otwarcie życzą temu krajowi upadku i zgnicia. Co więcej: wcale nie jest ich mało.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Nie każdy. Są tacy, którzy otwarcie życzą temu krajowi upadku i zgnicia. Co więcej: wcale nie jest ich mało.
tak masz rację, tylko, że oni podświadomie życzą upadku nie krajowi tylko władzy, ludziom na wysokim szczeblu, bo ludzie mają dość obecnej władzy, a nie kraju, kraj nie jest niczemu winien...
 

Gamal

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Patriotyzm to sztuczny wymysł mający na celu takie zmanipulowanie ludźmi aby chcieli za coś umierać czy też dla czegoś ciężko pracować. Zauważcie, że patriotyzm pojawia się tam, gdzie zanika autorytet władzy (króla, szefa, wodza). Ponieważ dzisiaj nikt przy zdrowych zmysłach nie zechce umierać za Giertycha czy też jakiegoś innego prezydenta przeto wymyślono patriotyzm. Cel był jeden - zmusić ludzi do robienia czegoś, czego nie zrobiliby na trzeźwo. Czy ktoś normalny pójdzie na wojnę? Oczywiście, że nie. Dlatego się go otumania patriotyzmem i człowiek daje się zabić "za ojczyznę".
Tak więc patriotyzm to jedna wielka manipulacja która służy temu, aby ciemny lud poświęcał się dla elit.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Małe niezrozumienie. Jeżeli chcesz nawet kogoś otumanić, żeby za Ciebie walczył to wpajasz mu, aby zabijał za ojczyznę, a nie za nią umierał....
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Małe niezrozumienie. Jeżeli chcesz nawet kogoś otumanić, żeby za Ciebie walczył to wpajasz mu, aby zabijał za ojczyznę, a nie za nią umierał....

z tym się nie zgodzę, nawet w literaturze antycznej jest motyw i postawa: "walczyć i umierać za honor i ojczyznę" a nie "walczyć i zabijać za ojczyznę" :eek:k:
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Przelewanie własnej i wrogiej krwi na wojnie to nie jedyna droga krzewienia patriotyzmu. Jak było już powiedziane, to przede wszystkim szacunek dla ziemi, dla tradycji, dla własnych korzeni. Osobiście nie jestem wrogiem postawy antypatriotycznej wyrażającej się w braku stawiania dobra swego kraju ponad np. dobro całej Unii Europejskiej itd.
Podobno są ludzie, którzy za swój dom uważają całą Europę czy świat, nie tylko Polskę. Ja do nich nie należę, i staram się walczyć nie z nimi, lecz z ludźmi o postawie, która otwarcie obraża Polskę i Polaków.
Locke, jest racja w tym, że ludzie psioczący na Polskę psioczą w rzeczywistości na nieudolną władzę, ciężką sytuację w kraju. Ale robiąc to obrażają mnie, obrażają wartości, obrażają krew która wsiąknęła przez wieki w tą ziemię. Pewnie wróciliby do tego kraju i zaczęli go wychwalać, gdyby było tu dobrze. Tfu! Brzydzę się tym, fałszem i taką obłudą! Albo jesteś człowiekiem honoru, człowiekiem który chce dobra swojej Ojczyzny, albo zdrajcą, który ucieka gdy jest źle, a wraca gdy los się zmienia.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Albo jesteś człowiekiem honoru, człowiekiem który chce dobra swojej Ojczyzny, albo zdrajcą, który ucieka gdy jest źle, a wraca gdy los się zmienia.

racja, postrzeleni hipokryci...

jak jest źle to psioczą i się wyprowadzają za granicę, a jakby tylko los się zmienił tak, że Polska byłaby najsilniejszym państwem w Europie to by wrócili wychwalali i uwielbiali nasz kraj, co za hipokryzja...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Patriotyzm to też używanie bez wstydu ojczystego języka.
Gamal a Tobie to dedykuję fragment z płyty Potopu.

" A ci którzy nie chcą
przelać krwi za kraj
niech w....lają
my nie chcemy was . "
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Locke mi nie chodzi o to co pisze w literaturze (literatura to literatura, ładniej brzmi to się bierze), tylko o skuteczność. Któro wojsko jest skuteczniejsze. To, w którym wpaja się śmierć za kraj i brawurę czy to któro uczone jest zabijania za ojczyznę, rocjonalnego myślenia na polu walki i skuteczność.

Ja zaliczam się do ludzi, dla których ojczyzną jest Europa. Dołuje mnie, gdy widzę jej wielkie słabości, mankamenty. Owszem, chciałbym, aby wiodącą rolę w w Europie pełniła Polska, ale jestem gotów to poświęcić, dla idei silnej, zjednoczonej Europy, jako jednego organizmu państwowego.

Patriotą może być każdy. Osoba, która będzie wszystkim wydawała się pełna zaufania może zdradzić, a człowiek, który całe życie spełnił za granicą w poszukiwaniu chleba może okazać się prawdziwym patriotą.

Niestety w Polsce patriotyzm jako taki jest duszony przez władzę. Osoby, które wracają z zarobku i chcą założyć tu własną firmę, są dławieni podatkami, chociaż przyjeżdżają z obcym kapitałem, a więc są bardzo wartościowi. Firmy które pomagały bezdomnym zostały "zaatakowane" kolejnymi podatkami. Tacy ludzi eteż są patriotami. To pojęcie jest dość szerokie
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Europa w tym zlewaczałym i ciotowatym kształcie nadaje się na ojczyznę masochistów, wiecznie przepraszających wszystkich za wszystko. Jestem Białym Europejczykiem, ale przede wszystkim jestem Polakiem.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
hm... interesujące ujęcie tematu...

Osoba, która będzie wszystkim wydawała się pełna zaufania może zdradzić, a człowiek, który całe życie spełnił za granicą w poszukiwaniu chleba może okazać się prawdziwym patriotą.
ale z tym się niestety nie zgodzę...

ktoś kto ucieka z kraju, przestaje być patriotą, obojętnie jakie pobudki nim kierują...

Patriotą może być każdy
Czyli mam rozmieć, że Roman Giertych i Andrzej Lepper to patrioci ?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
hm... interesujące ujęcie tematu...

ale z tym się niestety nie zgodzę...

ktoś kto ucieka z kraju, przestaje być patriotą, obojętnie jakie pobudki nim kierują...
Czyli mam rozmieć, że Roman Giertych i Andrzej Lepper to patrioci ?
Czyli Adam Mickiewicz, Władysław Anders, Juliusz Słowacki, a nawet JP II to nie patrioci o_O. W końcu wszyscy oni opuścili kraj a mieli wielki wpływ w jego kształtowanie. Tu jest bład. Są różne powody wyjazdu z kraju i nienależy ich uogólniać. Wyjechać z kraju można poto, żeby zdobyć doświadcznie, pieniądze, wykształcenie i użyć go w kraju. Wyjechać można z powodów politycznych, finansowych. Nie jest zdradą to, gdy osoba wyjeżdża na studia zagraniczne, zdobywa wykształcenie, doświadczenie i poznaje świat, a potem wykorzystuje to da kraju. Nie zgodzę się z tobą w tym aspekcie.

Co do drugiego to....tam pojawia się takie piękne słowo.... MOŻE, a więc nie musi. Akurat tych ludzi osobiście nie uważam za patriotów.

Też nie jestem zadowolony z obecnej sytuacji w Europie.... jedym słowem jest do du.... Zbyt wiele pozostaje urazów historycznych, zbyt wiele podziałów itp. Niestety....
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
a cóż innego... :phi: mnie po prostu do patriotymzu nikt nie przekona nawet żelaznymi argumentami...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Nikt nie musi. Może nawet sam nie wiesz, że zareagujesz patriotycznie, gdy będzie trzeba....
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Może nawet sam nie wiesz, że zareagujesz patriotycznie, gdy będzie trzeba....
nie ma takiej opcji, każdy troszczy się o własny tył.ek

Polska się nie troszczy o mnie, to ja mam się troszczyć o Polskę?

W razie wątpliwości odsyłam do mojego pierwszego posta w tym temacie, strona pierwsza...
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
nie ma takiej opcji, każdy troszczy się o własny tył.ek
Polska się nie troszczy o mnie, to ja mam się troszczyć o Polskę?

wykazuje zgodnosc z takim pogladem! :eek:k: to jest wlasnie prawdziwy patriotyzm! :eek:k:
jak kazdy zadba o siebie to wszyscy beda zadbani! :przewraca:
to ze jakas enigmatyczny twor ojczyzna potrzebuje czegos jest tylko haslem propagandowym i demagogicznym!
polska to ja, moja dziewczyna, zona, dzieci - rodzina o nich trzeba dbac! :niepewny:
 
Do góry