Parias -peja diss

pst131

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
94
Punkty reakcji
0
W takim razie możesz mnie oświecić bo nie wydaje mi się żebym czegoś nie rozumiał w powyższych wypowiedziach. W USA są prekursorami tego gatunku, więc myśle, że można sie na nich wzorować. Co innego jak ktoś oczekuje kulturalnej wymiany argumentów... ale moze to i lepiej, że każdy liczy na coś innego.
 

klinsman

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jesli wzorowac sie na USA to tylko na poczatkowych latach HH. Tylko wtedy amerykanie rapowali na tematy inne niz forsa i dupy.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
A ja mam nadzieję że Parias nie odpowie i to będzie najlepszy diss.

Wszystko to następstwa tego co zaszło w zielonej górze.Peja zrobił źle...to nie podlega dyskusji.Kilku raperów odwarzyło się to skomentować negatywnie i peja poczuł się dotknięty.

Mogę powiedziec że zarówno jak Molesty jak i Peji słucham od kilkunastu lat jednak zawsze bardziej podobała mi się molesta.
Słuchając tych disów mogę powiedzieć jedno.Powinni to zakonczyć czym prędzej.
 
W

wroneczki4

Guest
zieliusz jak dla mnie to nich się dissują.
Miło posłuchać konfrontacji: tekstów wysokiego poziomu z małą ilością przekleństw -- na -- tekstów, które zawierają wiele określeń typu "krew, pot i sperma" oraz wiele przekleństw. Jakaś miła odmiana.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Przypomnę wroneczki kochany co żeś napisał ostatnio :)

"- A te gnoje powtarzają po Tedziku- powiedział łysol, który powtórzył w dissach większość rzeczy od Onara.
- Pelson, Włodi, Eldo pożegnali się z rozumem- powiedział to ktoś, kto reprezentuje bardzo wysoki poziom intelektualny :mruga:, bo gadanie rzeczy w stylu: "powstały z krwi, potu i spermy" z pewnością jest na bardzo wysokim poziomie intelektualnym.
- Dobry rap kontra bieda...- mam nadzieję, że nie chodzi mu o biedę umysłową, bo sam się dissuje.
- Ty włóż kominiare, by ukryć brzydotę- wyrapował przepiękny model z Poznania.
- Moja muza jest dla wszystkich- potwierdził moje wcześniejsze słowa..."

-Powtórzył może większość ale sam dużo dorzucił w przeciwieństwie do Parias którzy tylko powtarzali..
-taki z ciebie znawca rapu ? a nawet nie wiesz, że PEJA nie opisywał tym tekstem siebie.. tylko to jest piosenka Eldo - 'krew, pot, sperma łzy' a więc wychodzi na to, że to Eldo jest frajerem itd. i używa debilnych tekstów a nie Peja który tym go zdissował, łyso ? :) Cały czas jedziesz Eldo powtarzając o 'kre sperma łzy'.
-trzecie myślnik to nie wiem czemu służył. Chyba temu by pokazać jak bardzo subiektywny jesteś i wszystko co Peja nagra jest dla ciebie bleee.
-'BRZYDOTE USZEK" a chodziło o teledysk Parias w którym Eldo założył czape którą zakrył uszy, że nie było widać jak odstają :) więc nie wiem o co się tak czepiasz.. no już nie miałeś czego więc tego trzeba. :) W dodatku dając tylko brzydotę żeby pokazać, że masz racje..
-Muza dla wszystkich czyli każdy może coś w niej znaleźć i nie sap, że same negatywy. Bo właśnie same tępaki odnajdują w jego tekstach tylko zły przekaz więc czuj się.. ;)

I tych przekleństw jest tak dużo, że słuchać się nie da.. jasne. :) Bardzo dużo tych przekleństw. Już naprawdę nie masz czego się czepiać bo tych przekleństw wcale tak dużo nie ma :)
 
W

wroneczki4

Guest
Munsun wcale tak dużo, nie oznacza również, że jest ich mało. Chociaż jak na twórczość Ryszarda jest bardzo dobrze :D

Mogę jechać Eldo, bo jest mi zupełnie obojętny. Ja czekam na Tede, a nie na jakiś śmieszny Parias, bo w ogóle ich nie słucham. Więcej się w życiu nasłuchałem Peji( Starego Peji) niż ich wszystkich trzech w sumie.

Czyje się, bo mam gdzieś jego teraźniejszy rap. Posłucham sobie starego Peje i się jaram, a Ty się grzej jakimiś nowymi gniotami :*

Zresztą ja sądzę swoje, a Ty swoje. I żadne z nas sobie nie przetłumaczy :D
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Tak grzeje się nowymi gniotami :) ciekawe gdzie tak napisałem ? też uważam, że 'stary Peja' jest lepszy ale nowe kawałki też są dobre i fajnie się słucha. :)
Tu jednak chodzi o diss w którym wymieniasz różne kwestie próbując ośmieszyć Ryśka sam się tym ośmieszasz bo piszesz albo bzdury ('krew, sperma, łzy') albo pół tekstu ('brzydotę' bez uszek to rzeczywiście miałeś racje ale tu chodzi o klip i uszy czyli kolejny babul). Więc gdy słuchasz diss to słuchaj go dokładnie i oceniaj bardzie obiektywnie. Też nie wiem po co się wypowiadasz na temat tego beefu skoro nie słuchałeś Eldo, Włodiego czy Pelsona. Jak możesz skminć coś z dissu Ryśka skoro nie wiesz o czym on gada bo nie znasz ich twórczości, nic. A z drugiej strony jesteś anty- Peja więc Twój udział w dyskusji jest chory, bez sensu tak naprawdę.
Coraz bardziej widać, że Ty nie wypowiadasz się jeśli chodzi o beef, tylko wyrażasz swoje zdanie na temat Peji i to za każdym razem prawie. To się robi głupie ;)

cya. :*
 

xxxxxxx7

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
- Pelson, Włodi, Eldo pożegnali się z rozumem- powiedział to ktoś, kto reprezentuje bardzo wysoki poziom intelektualny :mruga:, bo gadanie rzeczy w stylu: "powstały z krwi, potu i spermy" z pewnością jest na bardzo wysokim poziomie intelektualnym.

"Krew, pot, sperma i łzy" to jeden z kawałków Elda... Najpierw sprawdź wszystko, potem pisz ;)
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Już o tym przykładzie napisałem więc się nie powtarzaj kolego :D
 

LakiLuciano

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
   Hip Hop się skończył! To, co od dłuższego czasu obserwuję na pl scenie jest słabe i nudnawe, nie mówię tylko o tym dissie ale o ogólnie. To już nie ta sama muza co kiedyś. Najgorsze jest to że przyczyniają się do tego ludzie ktorzy kiedys tworzyli ten zaj..sty klimat.Podział sceny był kwestią czasu( niggasy tez to przerabiali, zresztą wałkuja temat do dziś). 2Pac zarobił na takimmanewrze krocia, tylko, że parę miesiączków póżniej go zdjęli. Jedno jest pewne 2Pac zyskał nieśmiertelną sławę.Gdyby któryś z tych naszych gansta raperów, co wywołali ten zamęt, zarobił kulkę to wszyscy szybko o nim zapomną... Szanowani niegdyś raperzy zrobili ten cały pier...ny zamęt dla szmalu! Tak ja to widzę.
 

Distribid

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Poznań
Cały ten Beef za mocno się rozprzestrzenił. Beef z Tede to raczej normalka.. Za nie długo nie będzie w polsce rapera z którym Tede się nie dissował (ale to ćpuna sprawa)
Peja popełnił bład za szybko otwierając drugi front i to go może zgubić i się wkopać. Wg mnie Eldo zupełnie do tego dissu nie pasuje.. nie wiem dlaczego znam go bardziej o tej artystycznie inteligentnej strony i tak też inteligentnie nawinął w wersie. Nie będe walił tanioszczeniackimi wynikami kto kogo zjadł a kto został zjedzony czy kto wygrał. Obserwuje beef i nie jestem po niczyjej stronie.. A do Rycha mam szacunek jako do rapera który nawija na płytach.. nie w dissach.
 

ErGox

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ludzie jak ja tutaj czytam co wy piszecie to mi się przykro robi...

Peja królem Polskiego HH?
Po
1. To ze peja się wybił medialnie to nie mianuje go Królem...
2. Jest w Polsce dużo raperów lepszych od Rysia...
3. Rysio jest komercyjnym raperem na pokaz...

Mój rap? On ma się dobrze w blokach,
Ulica mnie szanuje, bo nie robię nic na pokaz.

@TOPIC
No i co do diss'a to miazga ;] Zmieszali go z błotem samiusieńką inteligencją.

Do odp. Rysia to nawet się tego słuchać nie da 10 minutowy bełkot.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Peja dał im 10 minut 'na próbę' i kompletnie pojechał. Jak szma.ty :D
Ci co gadają, że pariasy są tacy wielcy itd. to weźcie się zastanówcie po co oni nagrali ten kawałek.. żeby się wypromować na Rysiu bo kto o nich słyszał. Niestety dla nich dostali po du.pie i już na wstępie są spaleni ale to ich sprawa. może później będą nagrywali coś fajnego choć niesmak po przegranym beefy pozostanie.. :)
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Peja dał im 10 minut 'na próbę' i kompletnie pojechał. Jak szma.ty :D
* tego nie da się słuchać. 10 minut to katogra. Nudne jak cholera. Pojechał ich? Owszem.. ale typowym dla Ryśka sposobem - ograniczeniem intelektualnym. Żadna sztuka wcisnąć kogoś w błoto.. złotem jest zrobić to mądrze i z klasą.. plus dla Pariasa
Ci co gadają, że pariasy są tacy wielcy itd. to weźcie się zastanówcie po co oni nagrali ten kawałek.. żeby się wypromować na Rysiu bo kto o nich słyszał.
* nie wiesz.. nie gadaj głupot. To, ze Ty nie słyszałeś jak i wielu innych o tym projekcie to propsuj sam siebie... Kto chce - ten wie. Mnie to jara i zawieszam na tym myśl i patenet na Pariasa znam od dawna. Wypromowac sie? Wystarczy im szacunek, który zdobywali latami. Zresztą.. PROMO wydali juz dawno ^^ plus dla Pariasa
Niestety dla nich dostali po du.pie i już na wstępie są spaleni ale to ich sprawa
*mam szacunek do Ryśka za to jakim był kiedyś. Miło się słucha jego pierwszych kawałków/płyt - to zawsze będzie klasyka.. Ale to co robi teraz jest żenujace.. Każda nowa płyta jest tylko próbą utrzymania się.. Jakby byli spaleni to Ci, co kręcą się tym tematem nie czekali by do października - uwierz, takich ludzi jest ogrom. plus dla Pariasa
może później będą nagrywali coś fajnego choć niesmak po przegranym beefy pozostanie.. :)
*dla Ciebie może faktem, że nie odpowiedzieli na ten 10 min. bełkot, będzie to, że się przestraszyli. Powiedzieli to co chcieli pokazując klasę. Miałem sposobność rozmawiania czy z Leszkiem czy z Włodim po kilku koncertach. Oni są zbyt poważnymi - jak dla mnie - ludzmi by zniżać sie tak nisko... Allah plus dla Pariasa
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
tego nie da się słuchać. 10 minut to katogra
dla mnie nie było problemu i słuchało się bardzo dobrze.. w przeciwieństwie do 3 minut Parias a szczególnie mistrzostwa Pelsona który bagatela zarzucał Peji, że ten 'reprezentuje biedę na bicie' phe..
ale typowym dla Ryśka sposobem - ograniczeniem intelektualnym. Żadna sztuka wcisnąć kogoś w błoto.. złotem jest zrobić to mądrze i z klasą
jak by Peja nie zanucił to zawsze powiecie to samo- 'wyzywa,klnie, zero argumentów' ale tak nie jest, odpowiedział na zarzuty i sam dorzucił swoje. mało przekleństw, sporo argumentów dopełnionymi wyzwiskami bo bez tego diss brzmi śmiesznie. jak debata.. :)
nie wiesz.. nie gadaj głupot. To, ze Ty nie słyszałeś jak i wielu innych o tym projekcie to propsuj sam siebie... Kto chce - ten wie
Gadam głupoty hehe. właśnie 'kto chce' a chciało wcale nie tak dużo osób, zdissowali Peje i od razu wszyscy o nich usłyszeli i wszyscy o nich wiedzą. Właśnie o to chodzi.
Ale to co robi teraz jest żenujace.. Każda nowa płyta jest tylko próbą utrzymania się..
W każdej płycie jest coś nowego, jest nowy pomysł i nowy przekaz. i nie mów, że tylko 'zły' bo ja potrafi wyciągać pozytywy. to raczej Parias chcą o sobie przypomnieć bo już o tych 3 typkach Polska scena zaczęła zapominać, szczególnie jeśli chodzi o Molesterów. to oni nie mają pomysłu.. chcą powstać.
dla Ciebie może faktem, że nie odpowiedzieli na ten 10 min. bełkot, będzie to, że się przestraszyli
bełkot? 10 minu argumentów, wyzywisk i dobrego dissu a nie pierdół w stylu 'weź rozbieg i pier.dol.nij barana w ścianę'
Powiedzieli to co chcieli pokazując klasę
Eldo przyznam, że pojechał ale Peja go zmiażdżył. nie mów, że Peja tylko wyzywa bo tak nie jest.. odpowiada na zarzuty w mądry sposób i przedstawia własne argumenty na które Parias nie odpowiedzą
Oni są zbyt poważnymi - jak dla mnie - ludzmi by zniżać sie tak nisko...
Lubie Moleste- tą starą, Eldo też ale Peja im dał po du.pie. sporo argumentów, wywlekł im kilka spraw a kilka razy odpowiedział tak jak kilka razy Parias 'Weź rozbieg i pierd.olnij barana w ścianę' czy 'Zbierasz puste butelki? Dam ci parę po ptysiu'- po prostu nawrzucał im i wygrał.
 

f4lip

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie . Czy można kupić koszulkę jaką miał Pelson z napisem PARIAS ?
 

petertabak

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
68
Punkty reakcji
1
Nie wiem jaki Peja miał interes w tym żeby wywlec brudy Molesty ! Peja miał u mnie jakiś szacunek ale po tym dissie stracił go całkowicie :)
Może i Peja miał lepsze argumenty, ale w tej ocenie nie będe obiektywny i jestem za Molesta !
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Nie wiesz ? A co zrobił Pelson na koncercie ze swoim tekstem 'to nie jest zielona góra'. A Peja to nie Sokół, nie popuszcza niczego i bardzo dobrze. Pelson mógł zamkną mordę bo to nie była jego sprawa i po co wyskoczył z tym tekstem..
 
M

marco9512

Guest
Peja mnie rozwala :)

W klipie cały czas ludzie w kominiarkach nawet dzieci. NIe wspomnę o super tekście
Usiądź, weź krzesło, kim jest :cenzura: Pelson

Brawo dla Ryśka :) haha
 
Do góry