Parias -peja diss

trotefazy

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Właśnie Peja wypuścił diss na Parias!

Peja - Tylko Peja - Parias diss: PEJA - PARIAS DISS

Kawałek trwa prawie 10 minut, dużo argumentów. Jak myślicie, dobra odpowiedź?
 
W

wroneczki4

Guest
Munsun więc liczy się tylko ilość sprzedanych płyt? A czy to wina Włodiego, że patole go nie rozumieją. Przecież duża ilość słuchaczy to skończone półgłówki, którzy zrozumieją tylko prosty rap. Miał chłopak zawężoną rzeszę odbiorców. Jego HH nie był dość prosty, aby idioci mogli go zrozumieć. Natomiast Peja trafia do bardzo szerokiej ilości odbiorców, bo nawet skończony idiota będzie wiedział o co chodzi w jego tekstach. Kto nie zrozumie tekstu z np. SLU... przecież 6 latek zrozumiałby o co chodzi.

Gdyby większa ilość słuchaczy PL rapu byłaby ludźmi mądrymi, to zapewne sprzedaż płyt Ryśka bardzo by zmalała. Nie chodzi mi o to, że każdy słuchacz Peji to idiota, a o to, że bardzo duża ilość jego słuchaczy nimi jest. Zresztą to widać...


trocik co do kawałka, to nie będę ukrywał, że muszę się wysilać, aby zrozumieć w pełni tekst...
- A te gnoje powtarzają po Tedziku- powiedział łysol, który powtórzył w dissach większość rzeczy od Onara.
- Pelson, Włodi, Eldo pożegnali się z rozumem- powiedział to ktoś, kto reprezentuje bardzo wysoki poziom intelektualny :mruga:, bo gadanie rzeczy w stylu: "powstały z krwi, potu i spermy" z pewnością jest na bardzo wysokim poziomie intelektualnym.
- Dobry rap kontra bieda...- mam nadzieję, że nie chodzi mu o biedę umysłową, bo sam się dissuje.
- Ty włóż kominiare, by ukryć brzydotę- wyrapował przepiękny model z Poznania.
- Moja muza jest dla wszystkich- potwierdził moje wcześniejsze słowa...

Diss strasznie prosty... bit mnie męczył i musiałem się dobrze wsłuchiwać w teksty. Patolom się spodoba. Ilość przekleństw ich raczej zaspokoi, a już na pewno zrozumieją tekst.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Aha. Ciekawe, ja potrafię w tekstach Peji odnaleźć pozytywny przekaz. Obrażasz naprawdę bardzo dużo osób w tym momencie bo gdyby Peji słuchali tylko patole to wątpię, że jego płyty schodziłby tak dobrze. Patol nie kupuje to chyba proste, patol nie kupuje płyt.. nie widziałem nigdy patola który kupywał płyte. Widziałem normlanych ludzi którzy kupują płytę Peji. Patol sciąga z neta.. Gdy słuchali go tylko patole to słuchało by go mało osób bo patoli wcale tak dużo nie jest ogólnie.
Opierasz swoją wypowiedź na gdybaniu a prawda jest taka, że Włodi przy Ryśku jest bardzo mały jeśli chodzi o dorobek w Polskim HH i o tym już napisałem.

Diss mocny. Dobrze odpowiedział Rysiek, Musze bardziej to obadać, że powiedzieć który lepszy.
 
W

wroneczki4

Guest
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Większość... nie oznacza wszyscy.
Ja w tekstach peji potrafię znaleźć pełno przekleństw.
Patol? Na płytę rysia znajdzie.
Nie interesuje mnie jakiś Wołdi. Odpowiedziałem tylko na to co napisałeś i napisałem jak rozumiem mocne dorobienie przez peję.

Czyli takie np. SLU ma pozytywne przesłanie? Jakie? Daje "ludziom ulicy" otuchy?...
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Nie czytaj wprost, czytaj między słowami. Zacznij rozumieć teksty nie tak jak je czytasz, słuchasz, prosto.. tylko zacznij się w nie wgłębiać i staraj zrozumieć się o co chodzi takiemu Ryśkowi. ;)
Nie powiedziałem nigdzie wszyscy ale mówię, że obrażasz bo większość to nie patole.
Patol nie kupi tylko ściągnie z neta, prześle od kogoś innego z telefonu.
Powtarzam, że nigdy nie widziałem patola który kupuje płytę Ryśka. Widziałem za to. Bardzo dużo zwykłych ludzi.Dziękuje
 
W

wroneczki4

Guest
Dla mnie Rysiu skończył się niestety dawno temu. Jeśli mógłbym teraz wybierać między: teraźniejszy Rysiek, a stary Rysiek... to wybór byłby oczywisty: TR<ST. Wgłębiałbym się w jego teksty, gdyby nagrywał jak kiedyś. Rap na najwyższym poziomie. Jak sobie teraz posłucham np. "Być nie mieć" to nie wiem co się stało z Peją. Nie mówię, że go nie słucham, bo go słucham i jaram się starymi kawałkami, ale teraz to już nie, to samo.

Więc płyty Peji kupują tylko "normalni ludzie"? A dresy( typowy dres- idiota w dresie, który stoi pod blokiem i by się tylko lał) też się zaliczają do normalnych?

Chciałbym żeby Peja nagrał coś jak dawniej... bardzo wysoki poziom i konkretny przekaz.
 

dawkes

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
TORUŃ
wroneczki co racja to racja, zmienił się Peja i w porównaniu do teraźniejszości np, nuty czas przemija, bronx itp. miały swój klimat
no ale wszyscy wykonawcy robią coś innego niż dawniej bez wyjątków
a co do beefu to bardzo mi się podoba, byłem ciekaw co Rychu odpowie i nie zawiódł hehe, 10minut dobrego tekstu
 
W

wroneczki4

Guest
Ale nie wszyscy wykonawcy robią z czasem taki spadek poziomu... bo dla mnie jest to niestety spadek poziomu.

Dla mnie te 10min było męczące, a ten bit już całkiem :D
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Parias został rozbrojony...
Jeżeli ktoś diss Parias uważał za miazgę to co powiecie o Odpowiedzi??
Zresztą Wiem co powiedziecie PEJA Jest słaby stary Peja był Lepszy.... I tyle macie do powiedzenia ehh.
No Stary TEDE też był dobry a jego nowych płyt nawet nie słyszałem.... Stara Molesta też była dobra...
Tak możemy wymieniać długo Co było minęło teraz jest już nowe i trzeba oceniać ich na bieżąco a nie rozliczać z przeszłością.

Elo



Peja VS Parias 3:0
 
W

wroneczki4

Guest
Keffyr Ty np. nowych płyt Tedego w ogóle nie słyszałeś, więc raczej nie możesz zbytnio wiedzieć czy są Twoim zdaniem gorsze. Mi się nowe płyty Peji nie podobają pomimo tego, że je słuchałem. To jeśli miałbym ocenić teraz Peję, to napisałbym, że robi gnioty, jednak kiedyś robił bardzo dobrą muzę i wolę podkreślić tamto. Co do przemian to niektóre mi się podobają.

Kiedyś słuchałem przede wszystkim Peji, ale mi z coraz to nowszymi płytami przechodziło i przerzuciłem się na Tedego, którego starych albumów nie znoszę, ale to już kwestia gustu.

Jeżeli ktoś diss Parias uważał za miazgę to co powiecie o Odpowiedzi??
wyżej już napisałem co sądzę o odpowiedzi
 

pst131

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
94
Punkty reakcji
0
Wg mnie Parias nagrał dobry utwór ,ale Rychu odpowiedzią ich zniszczył takie moje zdanie. Zobaczymy jaka będzie reakcja i czy w ogóle będzie.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Peja prowadzi. Odpowiedź doskonała. Parias leży, no ale może coś odpowiedzą.

"Więc płyty Peji kupują tylko "normalni ludzie"? A dresy( typowy dres- idiota w dresie, który stoi pod blokiem i by się tylko lał) też się zaliczają do normalnych? "
Kto tu zarzucał czytanie ze zrozumieniem ? Mówię, że ja nigdy nie widziałem dresa w sklepie który kupuje płytę Ryśka a w sklepach muzycznych jestem co jakiś czas i patrze co się dzieje na półkach :). Tyle co byłem to nie przypominam sobie żeby jakiś dres czy patol kupował płytkę Peji. Widziałem normalnych ludzi, normalnych szarych ludzi. ( Poza tym Widzę, że dres = idiota. Masz dres jesteś idiotą :) Takie podejście też mnie bardzo ciekawi. Takie samo podejście robi się np. do Firmy. Słuchasz Firme jesteś z patologi i 3 lata siedziałeś w jednej klasie. Wiadomo, najlepiej wstawić człowiek w ramkę i tak do niego podchodzić. po co poznawać.. Wystarczy, że wiesz czego słucha albo jak się ubiera). Dziwne bo nie znam takich dresów (a znam i takich ludzi) którzy by to tylko się lali. Poznasz nawet takiego 'idiotę w dresie' lepiej i od razu wiesz, że to też jest człowiek.. z którym można normalnie pogadać.
Ale wróćmy do sprzedaży płyt. Peja sprzedaje ich bardzo dużo a wnioskując z tego, że w życiu ie widziałem idioty ( dresa, patola ) który kupuje jego płytę to Peji słuchają normalni ludzie i jest tych normalnych bardzo dużo. I tu na pewno, na stoprocent mogę powiedzieć, że większość ludzi którzy kupują płyty Peji to nie patole czy dres a zwykli ludzie. Jak to Ty ich określasz szanowny Wroneczki - inteligentni ludzie.
Patol, dres ( idioci jak mówisz ) raczej nie będą wydawali pieniędzy na płytę skoro mogą mieć za darmo to samo z internetu. :) Dziękuje.

Ciszy mnie też, że Peja odpowiedział z klasą. Teraz Parias ma kłopoty.
 

klinsman

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem diss żałosny w wykonaniu Peji. Strasznie męczący bit, mało konkretnych argumentów a raczej tępe wyzwiska i przekleństwa. W jakim celu diss rozwleczony na 10 min, skoro brak dobrej riposty? Nie wątpię że małolatom i dresom się spodoba, ale ogółem żenada. PS. a co do dresów kupujących płyty to również takowych nie widziałem, ale za to nie raz widywałem gnojka z gimnazjum który wpada do Empiku kupić płytę Ryśka; taka mała dygresja.
 

pst131

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
94
Punkty reakcji
0
Dziwne bo nie jestem dresem, ani tym bardziej małolatem, a jednak diss Ryśka jest dla mnie lepszy i tyle. Widzę, że niektórzy są fanatycznie nastawieni przeciwko i czego Peja nie nagra to im się nie spodoba. Aktualna twórczość Rycha pozostawia wiele do życzenia co nie zmienia faktu, że po tym utworze PARIAS leży teraz na deskach i czekamy czy się podniesie.
 

klinsman

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
A jaki Ty tu widzisz konkretny argument przeciwko Parias?? Rysiek się zbłaźnił w Zielonej Górze i teraz robi wszystko żeby ludzie o tym zapomnieli.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Niby Pariasy cieszą się takim szacunkiem u innych graczy polskiej rap sceny a tu Peja wypuszcza diss na bicie RX'a sam ten fakt mnie już zaskoczył. Odpowiedział na wszystkie argumenty, przemyślane wszystko i jak dla mnie to na chwilę obecną beef na jego korzyść. Nie sądziłem, że wybrnie z tego a co więcej, że da rade a tu proszę, duże zaskoczenie. Pozostaje czekać co odpowie druga strona.
 
W

wroneczki4

Guest
Munsun polecam czytanie ze zrozumieniem, bo napisałem "typowy dres"( debil spod klatki blokowej, który by wszystkich lał i cwaniaczył), a nie, że każdy posiadacz dresów jest idiotą. Nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć. Może ktoś inny mi pomoże, bo mnie nie rozumiesz. Jak dla mnie... to niech każdy łazi w dresie, ale niech nikt nie będzie "typowym dresem".
Patole i dresy nie mają płyt w takim razie? Oni chodzą tylko na koncerty Peji jako jego psy, aby wszystkich bić? Rozumiem.
Peja odpowiedział z klasą? "Krew, pot i sperma", niezła ilość przekleństw. Jest klasa ;)
Każdy inaczej rozumie klasę :D

Dziwne bo nie jestem dresem, ani tym bardziej małolatem, a jednak diss Ryśka jest dla mnie lepszy i tyle. Widzę, że niektórzy są fanatycznie nastawieni przeciwko i czego Peja nie nagra to im się nie spodoba.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i zmień zawartość postu, bo pokazałeś, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
 

pst131

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
94
Punkty reakcji
0
wroneczki4 czyli jeżeli w jakimś kawałku są przekleństwa to od razu jest be? Nie wiem czy słyszałeś jak się dissują za oceanem tam to dopiero argumenty sypią się z rękawów i nikt nie użuwa wulgaryzmów. A czytać ze zrozumieniem umiem i zmieniać nic nie zamierzam.
 
W

wroneczki4

Guest
jjaa więcz czytać umiesz, jednakże... nie rozmiesz tego co czytasz?

Za oceanem jest za oceanem. Za oceanem jest inny rap, a w PL jest inny rap.
Czego innego oczekuję od rapu zza oceanu, a czego innego od PL HH.
Każdy jest inny i każdy inaczej rozumuje, ale dla mnie odpowiedzenie z klasą, to odpowiedzenie na poziomie kulturowym.
 

klinsman

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
wroneczki4 popieram w 100%, oczywiscie wulgaryzmy to norma, ale trzeba ich uzywac z umiarem, niestety Peja tego nie potrafi
 
Do góry