Od kogo internet stacjonarny?

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Fajnie by było, gdyby vectra prześcignęła w dostępności aster i TP, zawsze to by było lepiej dla nas - abonentów. Bolek23, oczywiście logicznie by było, gdyby konkurencja zareagowała na ogólnopolską kampanię Vectry, obniżając ceny. Z drugiej strony działania TP czy astera, niekiedy nie są logiczne, typu nabijanie stałych klientów w butelkę czy podmienianie programów telewizyjnych. Tylko powodują, że zniechęcają ich potencjalnych klientów do nich.
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Z drugiej strony działania TP czy astera, niekiedy nie są logiczne, typu nabijanie stałych klientów w butelkę czy podmienianie programów telewizyjnych. Tylko powodują, że zniechęcają ich potencjalnych klientów do nich.

To samo robią sieci komórkowe. Spodziewałabym się najlepszej oferty od najświeższego operatora, czyli rzeczonej Vectry. Sama się zastanawiam czemu wszyscy chcą zdobywać nowych klientów, a starych nie ma komu zatrzymać.
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
No właśnie to jest dla mnie też wielkie pytanie, którego nie rozumiem. Ja mam nadzieję, że Vectra włoży więcej pracy w to aby utrzymywać starych, dobrych klientów? Jak wspominałaś o nowej ofercie telefonicznej to chodziło Ci chyba o telefon stacjonarny?
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
To samo robią sieci komórkowe. Spodziewałabym się najlepszej oferty od najświeższego operatora, czyli rzeczonej Vectry. Sama się zastanawiam czemu wszyscy chcą zdobywać nowych klientów, a starych nie ma komu zatrzymać.
Może liczą na to, że starzy klienci już się przyzwyczaili i nie będzie im się chciało szukać nowych ofert i zmieniać operatora na nowego? A tutaj bach...wchodzi konkurencja na rynek i zabiera im większość starych klientów. I bardzo by było tak dobrze, niech podnoszą jakość usług i obniżają ceny.

Apropo rzeczonej vectry to widziałam ich baner w samym centrum Warszawy. No nieźle zapowiada się ta ich ekspansja:)
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czy ja wiem czy im się nie będzie chciało? Ja byłem parę lat w plusie i nie zaproponowali mi nic korzystnego w zamian za przedłużenie po raz kolejny umowy z nimi. Więc odszedłem do Playa, bo było mi po prostu korzystniej. Za 3 miechy kończy mi się umowa z moim operatorem i jeżeli Vectra utrzyma takie stawki to przeniosę się do nich bez większych sentymentów do UPC, gdzie jestem od 5 lat chyba już. Jak jest taniej to nie ma sentymentów:)
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Przy telefonach to kiedyś ludzi jeszcze stary numer trzymał. Teraz nawet stacjonarny można ze sobą przenosić gdzie dusza zapragnie. W kwestii netu nie ma takich sentymentów i faktycznie trzeba się orientować, bo można się ładnie przenieść i z dużym zyskiem.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Przy telefonach to kiedyś ludzi jeszcze stary numer trzymał. Teraz nawet stacjonarny można ze sobą przenosić gdzie dusza zapragnie. W kwestii netu nie ma takich sentymentów i faktycznie trzeba się orientować, bo można się ładnie przenieść i z dużym zyskiem.

Dokładnie, a już najlepiej brać od razu wszystko do kompletu: net + Tv i jeśli ktoś bardzo potrzebuje - to telefon stacjonarny, najwyżej tylko do odbierania telefonów od stęsknionych ciotek i babć:) Chyba netia i vectra mają taką ofertę z bardzo niskim abonamentem telefonicznym, tylko że ta pierwsza nie oferuje telewizorni:).
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
A dzisiaj dostałam nawet ofertę vectry na e-maila. Zastanawiam się tylko, jak wygląda cenowo różnica między pakietem telewizyjnym złotym, premium i platynowym, bo jakoś nie znalazłam tej informacji na stronie vectry, może zbyt pobieżnie szukałam.

Pakiet złoty kosztuje ok. 80zł, platynowy ok.110zł, a vip 150zł. Pakiety premium to są dodatkowe usługi np. pakiet hbo albo sportowy albo erotyczny. Jak dobrze poszukasz, to wszystko znajdziesz na stronie www ;)


A co do tego telefonu stacjonarnego to Vectra najtańszy abonament ma za 9,91zł, TP za 50zł, netia 50zł, Aster 24zł... Więc jeśli komuś telefon domowy służy głównie do odbierania rozmów, to propozycja Vectry faktycznie jest najkorzystniejsza. Nie wiem jak to wypada przy planach aktywnych, bo już mi się nie chce liczyć :p
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak dobrze poszukasz, to wszystko znajdziesz na stronie www ;)
No właśnie to różnie bywa.Vectra ma tę stronę przejrzystą i nawigacja nie sprawia jakiś większych problemów, ale znaleźć coś np. na Netii to graniczy dla mnie z cudem. To samo jest ze stroną PZU- tam się ubezpieczyć to też nie jest prosta sprawa.
Twoje porównanie troszeczkę szokuje na tle innych operatorów :)
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Czyli co, Vectra najtańsza... A ktoś ma internet od tego operatora? Orientujecie się, czy nie ma problemów technicznych? Bo o UPC czytałam, że są przerwy w dostawie neta, że realnie prędkość jest mniejsza niż na papierze i takie tam...
Ja już pisałem na początku wątku-jestem u nich. Problemów technicznych nie było jak na razie, mają nowe kable, więc wątpię żeby coś się psuło. Na UPC rzeczywiście ludzie narzekają, że nie potrafią zapewnić transferów z umowy.

@marta27
Też dostałem ostatnio na maila ich reklamę. U mnie z o2 rozsyłają..Na mieście pełno bilbordów, a tv widziałem na TVNie. Tą telewizyjną reklamę mają dziwną, jakaś taka spokojna, zupełne przeciwieństwo innych krzykliwych reklam operatorów gsm, czy kiedyś kablówek.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Pakiet złoty kosztuje ok. 80zł, platynowy ok.110zł, a vip 150zł. Pakiety premium to są dodatkowe usługi np. pakiet hbo albo sportowy albo erotyczny. Jak dobrze poszukasz, to wszystko znajdziesz na stronie www ;)


A co do tego telefonu stacjonarnego to Vectra najtańszy abonament ma za 9,91zł, TP za 50zł, netia 50zł, Aster 24zł... Więc jeśli komuś telefon domowy służy głównie do odbierania rozmów, to propozycja Vectry faktycznie jest najkorzystniejsza. Nie wiem jak to wypada przy planach aktywnych, bo już mi się nie chce liczyć :p

Dzięki Karaluszku za szczegółową odpowiedź:) Myślę, że plan aktywny bardzo opłaca się, gdy często dzwoni się za granicę, ma się tam rodzinę. No i na pewno będzie super się opłacać, gdy więcej osób przejdzie do vectry, co jest z czasem bardzo prawdopodobne. Co do porównania u innych operatorów: u vectry za abonament za 50 zł. ma się 500 darmowych minut na rozmowy w Polsce i w wybranych krajach Europy i świata, w Netii za abonament za 50 zł ma się do 128 minut na rozmowy, TP - 1200 minut za 90 zł, ale tylko na nr stacjonarne miejscowe, w UPC za 40 zł 60 minut na stacjonarne krajowe. Chyba więc pod względem telefonu vectra też wypada nie najgorzej:). A za 80 zł. ma się do przegadania 2000 minut na nr stacjonarne także w Europie i na świecie, porównaj sobie z TP:)
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Tą telewizyjną reklamę mają dziwną, jakaś taka spokojna, zupełne przeciwieństwo innych krzykliwych reklam operatorów gsm, czy kiedyś kablówek.

No i dobrze, bo przynajmniej, wbrew pozorom, to właśnie ona się wyróżnia. Ciągle ktoś/coś do nas krzyczy z ekranów telewizorów, a jak nagle zapanuje jakiś spokój, to dana reklama przykuwa naszą uwagę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Zresztą w tej opinii nie jestem odosobniona, bo już widziałam wiele komentarzy na temat tej reklamy ;)
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Paweu, ja też dostałam tę reklamę na pocztę z o2. Co do reklamy telewizyjnej, to ona mi się nawet podoba. Taka spokojna, przyjazna. Faktycznie aż chce się tego vectrowego ludzika zaprosić do domu:)
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
To samo robią sieci komórkowe. Spodziewałabym się najlepszej oferty od najświeższego operatora, czyli rzeczonej Vectry. Sama się zastanawiam czemu wszyscy chcą zdobywać nowych klientów, a starych nie ma komu zatrzymać.


Co do netu od Playa czy od Orange, to kiedyś bodajże trzy, cztery lata miałam neta na kartę od Orange. U mnie akurat dosyć dobrze działał, ale pewnie dlatego, że mieszkam w dobrej lokalizacji, w której jest dużo anten:) Moi znajomi z Wawra strasznie narzekali na net od Orange na kartę, bo mieli z nim takie problemy, że trudno było sprawdzić pocztę e-mailową, a umowę podpisali na dwa lata. Normalnie tragedia! Rozważam korzystanie z mobilnego Internetu, tylko dodatkowo, np. w domu korzystam z jakiegoś 'stacjonarnego" operatora, typu vectra, a kiedy "wyprowadzam laptopa na spacer" to wtedy korzystam z mobilnego.
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Co do netu od Playa czy od Orange, to kiedyś bodajże trzy, cztery lata miałam neta na kartę od Orange. U mnie akurat dosyć dobrze działał, ale pewnie dlatego, że mieszkam w dobrej lokalizacji, w której jest dużo anten:) Moi znajomi z Wawra strasznie narzekali na net od Orange na kartę, bo mieli z nim takie problemy, że trudno było sprawdzić pocztę e-mailową, a umowę podpisali na dwa lata. Normalnie tragedia! Rozważam korzystanie z mobilnego Internetu, tylko dodatkowo, np. w domu korzystam z jakiegoś 'stacjonarnego" operatora, typu vectra, a kiedy "wyprowadzam laptopa na spacer" to wtedy korzystam z mobilnego.

Ja chyba nie będę inwestować w żaden mobilny, bo często jakieś wifi się udaje znaleźć. A tak BTW, Vectra ma ofertę mobilnego netu?
 
U

umoruma

Guest
no puki co vectra nie ma mobilnego neta, ale szybko się rozwijają i myśleże to tylko kwestia czasu kiedy i taka opcja będzie dostępna :)
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Z tego co mi wiadomo to chyba ani UPC, ani Aster nie ma mobilnego neta. Chyba operatorzy kablowi się jeszcze w to nie bawią. Ja mogę polecić ze swojej strony Orange. Miałem przez rok służbowego i w miarę nieźle się spisywał.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, dotyczącą vectry. Jak tam przebiega proces instalacji? Czy w miarę szybko i sprawnie?
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
O wifi w Wawie coraz łatwiej, jest naprawdę w wielu miejscach. Ja np. rzadko 'wyprowadzam laptopa na spacer', służy mi raczej jako stacjonarny, więc mobilnego neta w ogóle nie potrzebuję.
A co do instalacji w Vectrze, to niedługo będę mogła napisać jak wygląda, bo w końcu podpisałam z nimi umowę ;)
 
Do góry