Od kogo internet stacjonarny?

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, dotyczącą vectry. Jak tam przebiega proces instalacji? Czy w miarę szybko i sprawnie?


Dziś zainstalowali mi net+tv z Vectry, wszystko poszło sprawnie. Internet śmiga, telewizja działa. Właśnie próbuję ogarnąć wszystkie programy jakie mam dostępne w tv. Pakiet vip baaaaardzo mi pasi :D
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
No to dobrze, a nie było żadnych problemów z konfiguracja netu itp.? Od razu pierwszego dnia wszystko ruszyło?
 
H

Haan

Guest
O, tu się mogę wypowiedzieć, bo korzystam z dwóch operatorów aktualnie (studia i dom), a korzystałam rok wcześniej z jeszcze innego;) Nie znam tylko nazwy aktualnego na mieszkaniu studenckim, bo kumpela instalowała niedawno i nie zdążyłam sprawdzić;) Ale co do reszty - miałam UPC i mimo wielu różnych opinii na ich temat nie miałam nigdy problemu. Miałam 512 a hulała jakby to 1.5 GB było:D Z kolei w domu mam od lat Neostradę, jakieś pół roku temu zmieniliśmy 512 na 1GB. I z przykrością stwierdzam, że działa wiele gorzej, niż ta 512 którą miałam z UPC:/ No ale to nie nowość, Neostrada tłumaczy chwilowe spowolnienia lub zawieszenia sygnału warunkami geograficznymi w moim rejonie...kupiłam sobie specjalnie do domu najtańszą antenkę wzmacniającą sygnał internetowy na wasserman.pl i jest trochę lepiej,ale i tak nie tak, jak 1 GB działać powinno. No i niestety obsługa Neostrady też do pomocy się nie kwapi:/ A zmienić operatora nie zmienimy, bo w mojej miejscowości mamy do wyboru prócz Neostrady jeszcze tylko radiówkę, a z tym to wiadomo jak jest
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
To samo robią sieci komórkowe. Spodziewałabym się najlepszej oferty od najświeższego operatora, czyli rzeczonej Vectry. Sama się zastanawiam czemu wszyscy chcą zdobywać nowych klientów, a starych nie ma komu zatrzymać.
To widzę, że z tą vectrą, to tak jak z Kubicą :D Jeszcze nie wygrał, a wszyscy mają nadzieję :D .
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
No to dobrze, a nie było żadnych problemów z konfiguracja netu itp.? Od razu pierwszego dnia wszystko ruszyło?

Ja się tam nie znam na takich technicznych rzeczach... Przyszli panowie, wszystko podłączyli, zadzwonili gdzieś, podali ciągi cyferek i zaraz po ich wyjściu wszystko śmigało.
 
H

Haan

Guest
1GB? :)

Szkoda, że nie masz nic innego do wyboru:/ Nie ma to jednak jak kablówka.


no niestety, też długo nad tym ubolewałam, teraz się po prostu przyzwyczaiłam;) Nie mogę powiedzieć tego samego o moim tacie, bo on regularnie stara się wytłumaczyć paniom z Neostrady, że płacimy dwa razy więcej, a Internet działa gorzej niż wcześniej...nikt nas nie poinformował przy instalacji, że u nas niemożliwe jest, że net będzie cały czas na najwyższych obrotach - ponoć to ze względu na...ukształtowanie geograficzne!!!:?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
no niestety, też długo nad tym ubolewałam, teraz się po prostu przyzwyczaiłam;) Nie mogę powiedzieć tego samego o moim tacie, bo on regularnie stara się wytłumaczyć paniom z Neostrady, że płacimy dwa razy więcej, a Internet działa gorzej niż wcześniej...nikt nas nie poinformował przy instalacji, że u nas niemożliwe jest, że net będzie cały czas na najwyższych obrotach - ponoć to ze względu na...ukształtowanie geograficzne!!!:?

Jeśli mieszkasz na totalnym za:cenzura:u - całkiem możliwe,
jeśli na całkiem normalnej wsi, lub mieście - blef.

Pzdr
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
moim zdaniem chyba wszędzie są możliwości instalacji dobrego netu, bo jak nie neostrada to może być nawet Freedom od Orange i daje radę.
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
1GB? :)

Szkoda, że nie masz nic innego do wyboru:/ Nie ma to jednak jak kablówka.


Współczuję tego 1MB/s (bo jak się domyślam o tyle Ci chodziło). Teraz mam to 16MB/s i już nie wyobrażam sobie życia z gorszym łączem :D
No ale jeśli jesteś skazany na Neostradę to płać i płacz. Zawsze lepszy taki internet niż żaden ;)
 
U

umoruma

Guest
freedom ok, ale podtawowa wada ze trzeba utrzymywać linie tp :/
no i niższe prędkości niż Vectra :/
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Myślę, że tą podstawową wadą orange freedom jest cena. Za 2mb/s od 74zł/msc... W ogóle uwielbiam to określenie 'ceny już od...', tak samo podaje TP... Lubię jak cenniki zamieszczone na stronie www są przejrzyste, a nie takie masło maślane. U Vectry jest wszystko czarno na białym i nie trzeba się niczego domyślać :)
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Myślę, że tą podstawową wadą orange freedom jest cena. Za 2mb/s od 74zł/msc... W ogóle uwielbiam to określenie 'ceny już od...', tak samo podaje TP... Lubię jak cenniki zamieszczone na stronie www są przejrzyste, a nie takie masło maślane. U Vectry jest wszystko czarno na białym i nie trzeba się niczego domyślać :)
"Ceny od", a ta prędkość w necie bezprzewodowym to chyba w warunkach laboratoryjnych 0,5m od nadajnika. Bez sensu, dlatego kablówki sa dobre.
 
U

umoruma

Guest
no pozostaje sie tylko zgodzic :)
żeby tylko Vectra tak szybko rozwijała zasięg jak do tej pory i bedziemy mieli wdług mnie najlepszego opertora TV i netu
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
freedom ok, ale podtawowa wada ze trzeba utrzymywać linie tp :/
no i niższe prędkości niż Vectra :/
Jako użytkownik Vectry, wcześniejszy abonent Spray, za dawnych czasów Astera, a wiele lat temu TPSA neo 128kbit/s, mam pewne porównanie :). Może nie jestem na bieżąco ze wszystkim, ale widzę że TPSA się wiele nie poprawiła i w dalszym ciągu zdziera na internecie, orange nie jest wiele lepszym wyjściem. Nawet nie porównując cen, a jedynie niezawodność łącza i szybkość, wygrywają kablówki. Jeśli macie możliwość założenia stałki to wyjdzie lepiej i taniej :).
 
U

umoruma

Guest
a może ktoś ma net od aster? albo upc - ciekawi mnie jak wygląda to właśnie w tych firmach zanim podpisze umowe z vectrą
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja nie miałam wcześniej do czynienia akurat z tymi operatorami, ale jak wybierałam net dla siebie, to się orientowałam co kto oferuje. No i wybrałam Vectrę, bo była najtańsza, tzn. stosunek ceny do pakietu usług był najkorzystniejszy. Nie wiem co masz na myśli pisząc 'to', więc trudno mi opisać jak 'to' wygląda, ale myślę że koszty to chyba priorytetowa sprawa ;)
 

beadrozdz

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam
Korzystałam z internetu w TP. Po zakończeniu umowy z różnych względów przeniosłam się do Neti. Podpisałam umowę na 6 mb.
Niestety internet bardzo wolno "chodził", często były przerwy w dostawie. Generalnie od kilku do kilkunastu razy w tygodniu wisiałam na telefonie zgłaszając awarie. Ponieważ pracuję w domu, a internetu głównie używam właśnie do celów zawodowych, ciągłe awarie uniemożliwiały mi pracę.
Po kilku miesiącach okazało się, że niestety ale przepustowość łącza pozwala tylko na 2 mb. Tak jak już wspomniałam dopiero po kilku miesiącach i wielu moich interwencjach Netia łaskawie mnie o tym poinformowała i przepisała umowę na 2 mb. Problem jednak nie zakończył się na tym.
Nadal były notoryczne przerwy w dostawie internetu, nadal wisiałam na telefonie, nadal zgłaszałam awarie.
Już się cieszyłam, że umowa się kończy kiedy to na kilka dni przed jej definitywnym wygaśnięciem Netia ponownie odłączyła mi internet (dodam jeszcze, że nigdy nie zalegałam z opłatami). Cóż było robić- nty już raz zadzwoniłam aby zgłosić awarię. Wówczas uprzejma pani przyjmująca zgłoszenie, jeszcze bardziej uprzejmie poinformowała mnie, że i tak za kilka dni kończy mi się umowa, więc co to za różnica.
Nie doczekałam się usunięcia awarii.
Dlatego uważam, że Netia:
- oszukuje klientów,
- nie dotrzymuje warunków umowy,
- ospale reaguje na wszelkie zgłoszenia awarii wynikające z jej winy,
- wykazuje się brakiem elementarnego poszanowania dla klienta,

Na koniec dodam, że właśnie podpisałam umowę TP.

Pozdrawiam
B
 

PanGerard

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
miałem kiedyś Wimaxa Netii, i jeżeli chodzi o net radiowy, to sprawdzał się całkiem nieźle.
Potem przeniosłem się do TP. Obecnie mam szybką neo z cyfrową telewizją i płace prawie tyle samo, to tam za sam internet.
Cenowo bardziej opłaca się brać usługi łączone od jednego opa.
 
Do góry