Nowy Rząd Premier Szydło, nowa jakość czy powtórka z rozrywki

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Jimmy James napisał:
jakie sukcesy ma, jako prezes uke?
Chociażby walka z monopolistyczną tepsą na rynku usług dostępu do internetu (dopuszczenie konkurencji do infrastruktury, spadek cen, wzrost szybkości internetu), obniżenie cen połączeń komórkowych, czy ułatwienie przenoszenia numerów do innej sieci (wymusiła na operatorach uproszczenie procedury i obniżenie opłaty za przeniesienie). Też doprowadziła do porozumienia TP z UKE w sprawie podziału TP (co groziło wówczas TP, w zamian TP zobowiązała się do inwestycji w nową infrastrukturę).
walka to sukces?! myślałem, że zwycięstwo w walce to sukces.
PS to, co wymieniasz sugeruje "podpinanie się" pod ogólnoświatowy trend (wzrost szybkości internetu hehe... )
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Alez.... na poczatek- spelnienia wyborczych obietnic.
Wprowadźmy trochę logiki do naszej rozmowy. Jak chcesz rozliczyć ze spełnienia obietnicy wyborczych partię, która nigdy nie była u władzy, Elen??
 
S

Spamerski

Guest
MacaN napisał:
W USA prezydentem został aktor i jakoś nikt na niego specjalnie nie narzekał.
"Renegat" w 1967 został gubernatorem Kalifornii, a prezydentem dopiero od 1981 r. W każdym razie w ten czy inny sposób z polityką był związany co najmniej od lat powojennych. Nie widzę więc podstaw do zrównania Reagana i Kukiza. Zresztą przecież sam Kukiz podkreśla, że swoją działalność polityczną opiera o ruch społeczny, a nie partię polityczną. W USA aby zostać prezydentem, trzeba przejść odpowiednią drogę polityczną w ramach partii demokratów albo republikanów, a u nas może kandydować w zasadzie każdy bez jakiegokolwiek doświadczenia politycznego. To kolejny argument za tym, że poziom kultury politycznej w Polsce jest żenujący.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Muszę przyznać, że Rząd PiSu pozytywnie mnie zaskoczył jeśli chodzi o nominacje na ministrów takich ludzi jak Mateusz Morawiecki, Konrad Szymański, Paweł Szałamacha czy Anna Streżyńska. Minister Spraw Zagranicznych Waszczykowski również nie należy do najgorszych wyborów. Nie można mu odmówić ogromnego doświadczenia w tym resorcie. Ogólnie rzecz biorąc, skład Rządu nie jest najgorszy. Macierewicza, Ziobro i Kamińskiego trzeba rozpatrywać poza konkursem :D Trudno ich wepchać w jakiekolwiek ramy i jakoś nie wyobrażeniem sobie, że mogłoby ich zabraknąć.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Spamerski napisał:
AaronH, dnia 11 List 2015 - 09:04, napisał: Tusk był Premierem i brał odpowiedzialność za Państwo, Kaczyński bez jakiejkolwiek odpowiedzialności poprzez marionetki steruje z tylnych ławek. Od kiedy branie odpowiedzialności przejawia się ucieczką?
Ucieczką? Gdzie uciekł? Jak na razie piastuje najwyższe i najbardziej wpływowe stanowisko jakie w całej naszej historii piastował jakikolwiek Polak. Polacy są dumni z Donalda Tuska (oczywiście oprócz zakompleksionego pisowskiego zaścianka, oni nie)
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Alez.... na poczatek- spelnienia wyborczych obietnic.
Wprowadźmy trochę logiki do naszej rozmowy. Jak chcesz rozliczyć ze spełnienia obietnicy wyborczych partię, która nigdy nie była u władzy, Elen??
MacaN toz czekam.... ale poki co to juz na wstepie nie podobaja mi sie te przepychanki. Zero logiki.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
MacaN toz czekam.... ale poki co to juz na wstepie nie podobaja mi sie te przepychanki. Zero logiki.
Nadal nie odpowiedziałaś, na co czekasz konkretnie :) No i jakie przepychanki ci się nie podobają? Przecież jest oczywistym, że partie ze sobą walczą. Ponadto głównymi przepychającymi się są media będące pod władzą PO i rząd ( PiS ).



Spamerski napisał:
To kolejny argument za tym, że poziom kultury politycznej w Polsce jest żenujący.
No tak, ale przecież by zrobić grubą kreskę, musisz się pozbyć polityków z doświadczeniem, czyli nazwijmy to po imieniu, postkomunistów. Jak chcesz zastąpić jednych doświadczonych polityków innymi doświadczonymi?

Jest to możliwe, jeśli sołtys, a następnie wójt mógł dojść do władzy w kraju, ale tak nie jest. Dobry wójt siedzi w swojej gminie, dobry prezydent miasta w swoim mieście, wszystkimi sterują Ci, których znamy od dawien dawna i oni nie ustąpią.
 
K

kate2

Guest
Tak jak przypuszczałam po objęciu władzy przez PiS , nic się nie zmieni w kwestii podejści do polityki wobec imigrantów. Konrad Szymański (Minister do spraw unijnych) zapowiedział, że nie ma podstaw prawnych do tego, by unieważnić prawnie podjęte przez popzredni rząd decyzje.
http://epoznan.pl/komunikacja-news-62522-Konrad_Szymanski_o_uchodzcach_nowy_rzad_nie_zmieni_decyzji_w_sprawie_uchodzcow
No cóż.....mam przynajmniej spokojne sumienie, że nie uwierzyłam przedwyborczym hasłom i demagogii i nie zaglosowałam na PiS. A więc: ,,kukiełki się zmieniły.....sznurki zostały te same...''.

//Wstawiłem poprawiony link
~MacaN
 
S

Spamerski

Guest
AaronH napisał:
Ucieczką? Gdzie uciekł? Jak na razie piastuje najwyższe i najbardziej wpływowe stanowisko jakie w całej naszej historii piastował jakikolwiek Polak. Polacy są dumni z Donalda Tuska (oczywiście oprócz zakompleksionego pisowskiego zaścianka, oni nie)
Przecież premier Tusk deklarował, że nigdzie się nie wybiera, kiedy pojawiły się pogłoski, że mógłby zostać przewodniczącym RE. Argumentował taką decyzję tym, że jest premierem Polski. Niemniej jednak kiedy zaczął mu się palić grunt pod nogami, to mimo wcześniejszych deklaracji zdecydował się objąć to stanowisko i zwiać z kraju. Ja w żadnym razie nie jestem dumny z Tuska, wręcz przeciwnie, ale równocześnie nie jestem sympatykiem PiS-u. Na PO zagłosowało 3 661 474 osób, zatem nie masz prawa do stwierdzenia, że "Polacy są dumni z Tuska", wręcz przeciwnie, spadek poparcia dla PO z 5 629 773 do 3 661 474, a równocześnie wzrost poparcia dla PiS świadczy o tym, że Polacy mają dość Tuska i tego całego PO. Ponadto widzimy, jak bardzo rozrósł się aparat biurokratyczny, skoro PO uzyskało niemal 4 mln głosów przy tak drastycznym spadku poparcia społecznego dla PO i wzroście poparcia dla chociażby KUKIZ15 czy Nowoczesnej.

AaronH, masz prawo do wyrażenia swojej opinii, ale szanuj rozmówców, którzy chcą podjąć merytoryczną dyskusję. Jak widzisz, nawet w tej dyskusji oprócz ciebie nie ma żadnych zwolenników PO, a swoimi postami umacniasz nas w przekonaniu, że zwolennicy PO nie są w stanie podjąć rzeczowej dyskusji, lecz rzucają propagandowymi hasełkami, które obrzydły większości Polaków.
 
S

Spamerski

Guest
MacaN napisał:
No tak, ale przecież by zrobić grubą kreskę, musisz się pozbyć polityków z doświadczeniem, czyli nazwijmy to po imieniu, postkomunistów. Jak chcesz zastąpić jednych doświadczonych polityków innymi doświadczonymi? Jest to możliwe, jeśli sołtys, a następnie wójt mógł dojść do władzy w kraju, ale tak nie jest. Dobry wójt siedzi w swojej gminie, dobry prezydent miasta w swoim mieście, wszystkimi sterują Ci, których znamy od dawien dawna i oni nie ustąpią.
Najpierw ludzie powinni zrozumieć, że polityka jest nieodłącznym elementem życia społecznego, którym wypada się interesować, aby w nim świadomie i aktywnie uczestniczyć. Ponadto wybrani politycy świadczą o społeczeństwie, skoro więc ludzie wybierają takich a nie innych swoich przedstawicieli, to wnioski nasuwają się same. Przykładowo dziennikarz Kolonko forsuje obecnie propozycję wprowadzenia ustroju quasi-dyktatorskiego w Polsce, a propozycja to spotyka się z dużą akceptacją społeczną.

"Dobry" wójt siedzi w swojej gminie, bo ma większą władzę, niż gdyby był w parlamencie. Trudniej by mu było zatrudnić swoją rodzinę i znajomych w Biurze Kancelarii Sejmu. Swoją drogą to też pokazuje "ambicje" polityczne i wracamy do tego, że w USA trzeba przejść odpowiednią, a jednocześnie prestiżową drogę, aby zostać chociażby gubernatorem. U nas wystarczy załatwić skrzynkę wódki i autobus do podwożenia starszych osób.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Spamerski napisał:
Środowisko PO stało się już tak opresyjne wobec obywateli, że PiS przy nich to pokorni wychowankowie niedzielnych szkółek.
Do czasu ; d


danielr9 napisał:
Bać mogą się tylko ci, którzy mają coś na sumieniu.
Ja to się boję teraz o Trybunał Konstytucyjny, to co PiS i Maliniak wyprawiają w związku z powołaniem nowych sędziów i nową ustawą o TK to powrót do praktyk IV RP...
Poza tym mimo, że również nie mam nic na sumieniu to życie w państwie policyjnym mnie nie kręci. Nie chcę by państwo traktowało obywateli jak (potencjalnych) przestępców.


danielr9 napisał:
A tacy ludzie jak Arłukowicz, uczestnik reality show pt. "Agent" w TVN zostaje Ministrem Zdrowia i to jest ok?
Był też lekarzem więc jakąś tam więź ze środowiskiem medycznym raczej miał, nie? (choć nie bronię go jako Ministra, bo był fatalny). Jest chyba mała różnica miedzy celebrytą z jakiegoś programu a człowiekiem skazanym wyrokiem sądowym.


danielr9 napisał:
A Pan Minister Spraw Zagranicznych, który twierdził, że Polska robi loda Amerykanom?
PiS jako superprohamerykańska partia (ach te "negocjacje" L. Kaczyńskiego ws. tarczy) też będzie robiła, polityka zagraniczna Polski pozostaje bez zmian ; D


danielr9 napisał:
Czasami trzeba balansować na granicy upawnień lub je przekraczać, żeby ujmować trudnych przestępców.
Organy państwa mogą działać tylko i wyłącznie na podstawie i w granicach prawa, co wynika z Konstytucji. Kropka.


danielr9 napisał:
Rutkowski jak odbijał w Norwegii przetrzymywane dziecko też przekraczał uprawnienia
Rutkowski nie zajmował żadnego państwowego stanowiska, nie działał w imieniu RP. Chyba widzisz różnicę?
Jeśli dopuszcza się takie praktyki gdzie państwo działa niezgodnie z prawem i urzędnicy przekraczają swoje uprawnienia to ja chcę mieć jak najmniej wspólnego z takim państwem.


MacaN napisał:
W USA prezydentem został aktor i jakoś nikt na niego specjalnie nie narzekał.
Polecam zagłębić się w aferę Contra-Iran i rolę tegoż aktora w niej. Wtedy zobaczysz czy faktycznie nie było na co narzekać ; )


sir Francis Drake napisał:
PS to, co wymieniasz sugeruje "podpinanie się" pod ogólnoświatowy trend (wzrost szybkości internetu hehe... )
Trendy są różne i jedne szybciej do nas docierają, inne później a jeszcze inne wcale. Nie jestem pewien czy gdyby tepsa dalej dzierżyła całą infrastrukturę i była monopolistą na rynku usług internetowych czy faktycznie w tym samym tempie ten światowy trend by do nas zawitał. Śmiem twierdzić, że popchnęła sprawy w dobrym kierunku
 
S

Spamerski

Guest
Jimmy James napisał:

Nie sądzę, aby PiS przebił pod tym względem PO. Środowisko PO zaczęło być tak bezczelne jak AaronH w tym temacie. Co jak co, ale PiS na taki manewr nigdy sobie nie pozwolił. Za rządów PiS-u służby specjalne wpadały na poranną wizytę do polityków, ale nie do obywateli jak to miało miejsce za czasów PO. Krytykuję PiS i jakoś żadna osoba z tego środowiska mnie nie atakuje. Krytykuję PO i od razu jestem atakowany ad personam przez AaronH. Spora część środowiska PO jest bardziej obłąkana od Macierewicza, bo widzi sukcesy Polski, których w rzeczywistości nie ma i nigdy nie było. Ponadto Kamiński wykorzystywał służby specjalne do walki z przeciwnikiami politycznymi, a nie do inwigilowania obywateli na niespotykaną do tej pory skalę, więc mniej mnie razi ewentualny uniewinniający "wyrok na zlecenie", niż to, że zostało nielegalnie wszczęte postępowanie karne w sprawie podsłuchów. Pisałem tutaj wieloktrotnie, to nie była sprawa karna, lecz ewentualnie cywilna, stąd też takie faux-pas prokuratury i kłamstwo PG Seremeta, że prokuratura musiała udostępnić akta. Jako obywatele mamy prawo śledzić, nagrywać i nękać polityków. Jeśli komuś się to nie podoba, to niech się nie pcha do polityki. Wtedy żadne ABW czy CBA nie będzie go odwiedzało na ranem, nie będzie się musiał martwić, że ktoś go wrobi w jakąś aferę itd. To jest tak jakby prostytutka się zdziwiła, że ktoś ją wydmuchał. Taki zawód. Za dobrze to całe PO miało i się rozpanoszyli tak, jak żadna inna partia kiedykolwiek.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
AaronH napisał:
Ucieczką? Gdzie uciekł? Jak na razie piastuje najwyższe i najbardziej wpływowe stanowisko jakie w całej naszej historii piastował jakikolwiek Polak. Polacy są dumni z Donalda Tuska (oczywiście oprócz zakompleksionego pisowskiego zaścianka, oni nie)
He's just the man with the bell. Więc o co chodzi? Wątpię by owe stanowisko było bardziej wpływowe i prestiżowe niż godność Pontifexa. A takie Polak już piastował. Moi znajomi (nie Polacy, a Niemcy, Brytyjczycy) nie mogą się nadziwić jak mógł zostawić realną władzę w dużym rozwijającym się kraju europejskim dla stołka w UE, które nawet nie jest do końca zdefiniowane. Do dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo jakie kompetencje ma Przewodniczący Rady Europejskiej. I co może zdziałać. Na Zachodzie mówią, że nasz ukochany ex Premier jest bardziej bezbarwny i ospały niż jego poprzednik Herman van Rompuy. Więc nie wiem czy skakać z radości i być szalenie dymny niczym ojciec czworaczków czy raczej przyjąć postawę mniej entuzjastyczną i gdy pytają mnie o Tuska odpowiadać: "nie znam człowieka!" :)
 

pjck

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Herbatniczek napisał:
Żeby nie było tak, że powtórka z tamtych czasów to pół biedy... To absurd, ale w tym przypadku nie decyduje Prezes Rady Ministrów. Prezes - tak, tylko inny...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 449
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ziobro dostał stanowisko ministra sprawiedliwości . Uda mu się przeforsować prawo które zabiera pijanym osobą pojazdy. Pomimo utraty prawa jazdy nadal korzystają pojazdów a skutki są tragiczne. PIS i Solidarna Polska poparły zabieranie pijanym pojazdów i większe za to kary. Pijani mordercy dostaną taką samą karę jak mordercy i to powinni wprowadzić. Osoba pijana która jedzie morduje innych ludzi.
Nie ma żadnej różnicy czy za morduje pijany kierowca czy zwykły morderca.
Pijani mordercy dostają za niskie kary. Powinien być obowiązek zainstalowania każdym nowym samochodzie alkomatu . Zanim kierowca ruszy musi dmuchnąć ten alkomat i jeśli wyczuje alkohol nie ruszy przez wiele godzin a przypadku starych aut to jeśli zostaną złapani to muszą na swój koszt zainstalować alkomat ..
Innych krajach zabierają pojazd na kilka miesięcy lub na zawsze . To zniechęca do łamania prawa np Włochy zabierali pijanym pojazdy i to zmniejszyło liczbę wypadków. Nie ma sensu karać więzieniem osoby która jest uzależniona od alkoholu bo jest chora psychicznie . Bo tylko taka osoba jedzie po pijanemu i powinna mieć wybór czy chce iść do więzienia lub zapłaci grzywnę albo wybrać się na leczenie . Przymusowe leczenie jest szansą dla tej osoby i karą .
Jeśli ma skutki fizyczne powodu picia to wtedy przechodzi detoks i celu zapobieżenia dalszej chęci spożywania alkoholu w trudno dostępne miejsce ciała osoby uzależnionej, znajdujące się najczęściej w tylnych partiach ciała, wszywany był lek w postaci kapsułek znany pod nazwą Esperal. Umieszczenie leku w trudno dostępnym miejscu z tylu ciała chorego miało na celu zapobieganie usunięcia go przez niego.Medykament ten, bowiem zawiera specyficznego rodzaju związek chemiczny powodujący odczuwanie wyjątkowo nieprzyjemnego stanu ciała po spożyciu choćby minimalnej dawki alkoholu . Przez wiele lat te osoby dostawały ten lek ale nieznanych powodów nie jest stosowany .
Nie mają skutków fizycznych powodu nałogu to mogą wybrać dla siebie Esperal by nie ryzykować że złamią prawo . Dla osób uzależnionych od narkotyków podobne rozwiązanie . Muszą pić specjalny płyn który usuwa skutki narkotyków ale muszą go pić do końca życia .Osoby które są agresywne po wybiciu dostają Esperal .
Mają do wybory karę czy tą substancję .
Dzięki temu nie będzie agresywna po wypiciu bo taka osoba nie powinna go pić .Esperal za rząd PO i PSL wycofano . Jest to absurd że ta substancja nie jest przymusowo wszywana pijanym i wprowadzą przymus wszywania tej substancji pijanym.
Jeśli przekroczy dozwoloną prędkość o 10 km płaci grzywnę i za pierwszy raz pouczenie .
Następny raz zabranie auta na miesiąc i kolejny raz na zawsze traci auto . Przekroczenie przekroczenie prędkości o 50 km wysoka grzywna i od razu utrata auta na miesiąc a następny raz zabranie auta na zawsze . Przekroczenie o 100 km dozwolonej prędkości szokująca grzywna i zabranie auta na zawsze . To skutecznie zniechęci do łamania prawa a szczególnie osoby które maja drogie auto .Złodziejowi zabierają narzędzia zbrodni a pijany kierowca powinien tracić narzędzie zbrodni.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
pan k napisał:
Uda mu się przeforsować prawo które zabiera pijanym osobą pojazdy
1. Chyba pijanym kierowcom
2. Jeśli już to nie "osobą" a "osobom" - znać język polski trochem?
3. Co w sytuacji gdy kierujący nie jest właścicielem pojazdu?
Sceptycznie podchodzę do takich rewelacji (nie że sceptycznie do karania pijanych kierowców, tylko do takich pomysłów-haseł)


pan k napisał:
większe za to kary
Skuteczność łapania takich ludzi i zmiana stosunku otoczenia do prowadzenia po alkoholu (co akurat się zmienia). Same wysokie kary bez tych dwóch wcześniejszych elementów niewiele dają.


pan k napisał:
Powinien być obowiązek zainstalowania każdym nowym samochodzie alkomatu . Zanim kierowca ruszy musi dmuchnąć ten alkomat
Drogi pasażerze, czy raczysz dmuchnąć w to ustrojstwo?


pan k napisał:
Jeśli przekroczy dozwoloną prędkość o 10 km płaci grzywnę i za pierwszy raz pouczenie .
Akurat istnieje coś takiego jak próg tolerancji +10km/h, z tego względu, że fotoradary potrafią być niedokładne (pomiar potrafi różnić się o kilka km/h od rzeczywistej prędkości).
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Spamerski napisał:
AaronH, masz prawo do wyrażenia swojej opinii, ale szanuj rozmówców, którzy chcą podjąć merytoryczną dyskusję. Jak widzisz, nawet w tej dyskusji oprócz ciebie nie ma żadnych zwolenników PO, a swoimi postami umacniasz nas w przekonaniu, że zwolennicy PO nie są w stanie podjąć rzeczowej dyskusji, lecz rzucają propagandowymi hasełkami, które obrzydły większości Polaków.
Po pierwsze, to na forach jest niewielu zwolenników PO głównie dlatego bo elektorat PO jest leniwy w takich dziedzinach i dosyć zajęty swoimi codziennymi sprawami, m.in. pracą. Elektorat PiS jest zawzięty, zdyscyplinowany, wyszkolony i pełen zapału by walczyć. To sie tyczy nie tylko internetu, ale i również aktywności na co dzień, wiece, marsze, organizacje. Całe 8 lat PO miało świetne poparcie ale nie było żadnych wiecy poparcia dla rządu oprócz oddania kartki do głosowania. PiS odniósł największą porażkę po 89 roku, gdyż był pierwszą opozycją, która przegrywała prze 8 lat wszystkie wybory po kolei, a mimo tego 80% wypowiedzi w internecie to wypowiedzi fanatyków Kaczyńskiego, ciągle organizowane sa wiece popracia Radia Maryja, Marsze Smoleńskie, Niepodległościowe, rózne rocznice. Za politykami PO jeździły całe armie aktywistów radykalnej PiS i z dżihadem w oczach wyzywalin przed kamerami polityków PO. Polacy to niezbyt rozgarnięty naród, więc widząc to wszystko doszli do wniosku, ża skoro ciagle ktoś krzyczy na polityków PO i uparcie bełkocze coś o zdradach, agentach i innych bzdurach, to cos tam pewnie musi w tym być. I dlatego PO przegrało. Częściowo ich wina.

A w kwestii argumentów, to poczytaj sobie to forum, bo polemizowałem tu z wieloma ludźmi. Nikt nigdy nie podał tu ani jednego argumentu przeciwko PO. Same oszczerstwa, oskarżenia czy wydumane nigdy nie udowodnione sensacyjne teorie. Ani jednego argumentu.

Z PiSowcami jest podobnie jak z radykałami islamskimi. Nie pogadasz. Oni maja swój swiat i żaden argument do nich nie trafia. Musza tylko osiągnąć swój cel i usunąć każdego kto stoi na drodze do jego realizacji. Dlatego jestem przeciwnikiem każdego radykalizmu czy to islamskiego czy np. PiSowskiego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale nawet Pisowcy mają prawo do swojej szansy
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
greggxx napisał:
Macierewicza, Ziobro i Kamińskiego trzeba rozpatrywać poza konkursem Trudno ich wepchać w jakiekolwiek ramy i jakoś nie wyobrażeniem sobie, że mogłoby ich zabraknąć.
Psychopata i dwóch kryminalistów. Fantastyczny rząd! zdaje się, że to miała być odnowa moralna Polski po rządach proeuropejskiej PO, która miała czelność rozwijać kraj?

Herbatniczek napisał:
ale nawet Pisowcy mają prawo do swojej szansy
Patrząc na sposób w jakim sięgnęli po władzę trudno dawać im teraz szansę. To był pucz a nie wybory. Władza zdobyta na kłamliwych nigdy nieudowodnionych oskarżeniach ludzi, którzy często nic nie zrobili. ISIS tez dałbyś szansę?


Jimmy James napisał:
Ja to się boję teraz o Trybunał Konstytucyjny, to co PiS i Maliniak wyprawiają w związku z powołaniem nowych sędziów i nową ustawą o TK to powrót do praktyk IV RP... Poza tym mimo, że również nie mam nic na sumieniu to życie w państwie policyjnym mnie nie kręci. Nie chcę by państwo traktowało obywateli jak (potencjalnych) przestępców.
Zaskakujące jest dodatkowo to, że Kaczyński opisał to wszystko w swojej książce kilka lat temu. Poczekaj jeszcze aż się rozkręcą. Z tego co pamiętam, to czekają nas jeszcze tzw. sądy ludowe. On na prawdę odjechał.



Spamerski napisał:
Nie sądzę, aby PiS przebił pod tym względem PO. Środowisko PO zaczęło być tak bezczelne jak AaronH w tym temacie. Co jak co, ale PiS na taki manewr nigdy sobie nie pozwolił. Za rządów PiS-u służby specjalne wpadały na poranną wizytę do polityków, ale nie do obywateli jak to miało miejsce za czasów PO. Krytykuję PiS i jakoś żadna osoba z tego środowiska mnie nie atakuje. Krytykuję PO i od razu jestem atakowany ad personam przez AaronH.
Polska tonie w hejcie ze strony zwolenników PiS. Każdy kto śmie krytykować jedyną słuszna opcję radykałów jest zdrajcą, antypolakiem i wrogiem "patriotów". Obudź się. Ja, ani nikt inny nie atakuje za krytykę PO, tylko próbuję się dowiedzieć jakiegokolwiek argumentu przeciwko nim. Niestety jedyne co słyszę to same brednie bez żadnych dowodów, pomówienia, insynuacje, gdzieś tam powtarzane tandetne slogany z przemówień machiny propagandowej. I za to trzeba ludzi atakować, za głupotę.
 
Do góry