Nowy Rząd Premier Szydło, nowa jakość czy powtórka z rozrywki

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zaczynam ten temat bo media poinformowały o składzie nowego rządu
jest kilku spodziewanych ale i kilku niespodziewanych

piszmy czy będzie to nowa jakość czy tylko powtórka z czasów 2005-2007
 
M

MacaN

Guest
Macierewicz Ministrem ON... Ten tego... na całe szczęście jestem cywilem i już nie mam zamiaru iść na zawodowego. Kasa do kiszeni i dłuuuuga.


Następne nominacje : Błaszczak, Ziobro... Nic się nie zmieniło względem PO.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak Macierewicz w rządzie to paliwo dla opozycji, właściwie nieważne co zrobi będzie obśmiany jako oszołom. Tylko po co było go tak chować w czasie kampanii wyborczej

a inni też nielepsi, Ziobro na pewno czeka tylko na ustawę łaczącą z powrotem prokuraturę z ministerstwem i wtedy da czadu
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Herbatniczek napisał:
piszmy czy będzie to nowa jakość czy tylko powtórka z czasów 2005-2007
Na pewno będzie śmieszniej (lub straszniej)

Macierewicz szefem MON - to jest żart, tyle są warte pisowskie obietnice
Ziobro M. Sprawiedliwości - IV RP powraca...
Waszczykowski szefem MSZ - taki sobie, ale przy braku dyplomatów w obozie pisowskim nie jest aż tak zły. Nie odpowiada mi jego antyniemieckie nastawienie.
Szałamacha M. Finansów - ciekawe czy ma jakiś pomysł na politykę finansową państwa
Gowin Minister Nauki i Nie-MON - hehe
Mariusz "uznany za winnego przekroczenia uprawnień i nieprawomocnie skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności" Kamiński koordynatorem służb specjalnych - to dopiero jest dżołk

Ciekawe jak będą funkcjonowały nowe resorty - zlikwidowanie M. Gospodarki i powołanie M. Rozwoju i M. Energetyki, oraz zmiany w M. Infrastruktury i M. Finansów.
 
M

MacaN

Guest
" Antoni Macierewicz nie da sobie rady w MON choćby z jednego powodu: wojskowi nie będą Go słuchać; co jednak oznacza, że nie wykonają rozkazu zbombardowania Moskwy albo choćby Królewca... " ~Korwin :D
 
E

Elen

Guest
W koncu pokazano prawdziwa twarz. To nie powtorka, to juz tragi-komedia. Tyle, ze jakos mi nie do smiechu. Coz. ponoc kazdy ma w zyciu swoje "5 minut" a niektorzy az 15. Zeby rzadzic prawie i sprawiedliwie, to samemu najpierw trzeba byc czlowiekiem prawym i sprawiedliwym.

MacaN napisał:
Ten tego... na całe szczęście jestem cywilem i już nie mam zamiaru iść na zawodowego. Kasa do kiszeni i dłuuuuga.
Obawiam sie, ze jak juz skonczysz studia to bedzie jedyna rozsadna opcja. <o ile nie pozamykaja przed nami granic jak w tej chwili przed uchodzcami>
 
M

MacaN

Guest
016a92dd25.jpg


Ekhm, także tego... na Moskwę ! Zbombardujemy ich wybuchającymi parówkami :D
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Jedyne nazwisko, które mi się podoba w tym rządzie to Streżyńska, która stanie na czele ministerstwa cyfryzacji. Wcześniej była prezesem UKE, konkretna osoba.
 
E

Elen

Guest
Sluchajcie :) a moze by tak.... mimo wszystko pozostac szalonym Optymista? Moze za 10 lat wszyscy sie obudzimy w Pl w nowym, lepszym swiecie? Co Wy na to? :D Moze w takim swiecie- https://www.youtube.com/watch?v=5yCwiaZwiB8
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Mnie szokuje to, że Ziobro ma być Ministrem Sprawiedliwości a Mariusz Kamiński szefem służb specjalnych.
Mieliśmy już ten "skład" w latach 2005-2007 i słabo się to sprawdziło. Wydaje mi się, że wyrok na PO został właśnie podpisany. Wyczyszczą do zera.
Wcześniej mieli tylko 1,5 roku....bo im Lepper z Giertychem przeszkodzili.
Teraz mają 100% władzy.
Pożyjemy, zobaczymy...ale na miejscu niektórych ministrów PO szukałbym roboty gdzieś w Izraelu.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Pożyjemy, zobaczymy...ale na miejscu niektórych ministrów PO szukałbym roboty gdzieś w Izraelu.
Luzik.... :D Ano... zobaczymy. A jak nie my, to ci ktorzy tu zostana. ;)
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Jimmy James napisał:
Jedyne nazwisko, które mi się podoba w tym rządzie to Streżyńska, która stanie na czele ministerstwa cyfryzacji. Wcześniej była prezesem UKE, konkretna osoba.
jakie sukcesy ma, jako prezes uke?
 
W

wiki9969

Guest
Tusk swego czasu powiedział, że jak PiS dojdzie do władzy, to platformowcy pójdą siedzieć. Ciekawe czy to się sprawdzi...

Ogólnie nie jestem pozytywnie nastawiona do nowego rządu.
1. Ziobro nie popisał się jako minister sprawiedliwości. Poza tym odszedł z PiS, a teraz dostał się do Sejmu jako pisowiec i w dodatku otrzymał stołek ministra. To pokazuje, że Solidarna Polska była tworem PiS-u, która miała na celu zabranie jak największej ilości wyborców PO jak i innym partiom.
2. Gowin, swego czasu przeciwnik Kaczyńskiego, a dziś jako minister w d... mu wejdzie. Z całym szacunkiem, ale nie podoba mi się to, że ktoś zdradza swoje zasady by tylko dorwać się do kasy.
3. Szydło podobno jest premierem. Pisze podobno, bo jak się okazuje jest tylko pionkiem w grze. Jako premier to ona powinna decydować o składzie rządu, a tu się okazuje, że władzę ma Kaczyński.
4. Ten rząd nie ma przyszłości. U władzy będą osoby, które działają na nerwy Polakom. Kaczyński po prostu zakpił sobie z wyborców.

O Macierewiczu pisała nie będę, bo to jest jedna wielka pomyłka. :niepewny:
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
sir Francis Drake napisał:
jakie sukcesy ma, jako prezes uke?
Chociażby walka z monopolistyczną tepsą na rynku usług dostępu do internetu (dopuszczenie konkurencji do infrastruktury, spadek cen, wzrost szybkości internetu), obniżenie cen połączeń komórkowych, czy ułatwienie przenoszenia numerów do innej sieci (wymusiła na operatorach uproszczenie procedury i obniżenie opłaty za przeniesienie). Też doprowadziła do porozumienia TP z UKE w sprawie podziału TP (co groziło wówczas TP, w zamian TP zobowiązała się do inwestycji w nową infrastrukturę).


wiki9969 napisał:
Tusk swego czasu powiedział, że jak PiS dojdzie do władzy, to platformowcy pójdą siedzieć. Ciekawe czy to się sprawdzi...
b3078788-43e9-41ef-b39c-1f4dc4a1f73f.jpg
 
M

martinx

Guest
Rząd jeszcze nie rządzi a już taki hejt płynie. No dajcie spokój. Oceńmy ich po miesiącu :)
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Martinx, pewne wnioski na podstawie lat 2005-2007 można już wyciągnąć
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Skład nowego rządu to chyba jakiś przykry żart nawet dla tych, którzy głosowali na PiS.

Wśród Ministrów mamy jednego chorego psychicznie paranoika i dwóch przestępców. Wszyscy wybrani nie przez panią Premier tylko tyrana sterującego wszystkim za plecami. Kompetencje się nie liczyły tylko wierność Tyranowi.

Dodając do tego marionetkowego, niezaradnego Prezydenta, który nawet nie wie, gdzie ma spotkania, mamy władze kolegów Pana Kaczyńskiego. Bezgranicznie oddanych wodzowi.

Jak Wam się podoba Macierewicz? Nagradzamy kłamców, oszołomów i pieniaczy.

Skończyła się Polska dumna, stabilna i rozwojowa. Hołota dorwała się do władzy i rozniosą nasz dorobek w pył.




martinx napisał:
Rząd jeszcze nie rządzi a już taki hejt płynie. No dajcie spokój. Oceńmy ich po miesiącu
Hejt? Nigdy, nikt już nie powtórzy takiego hejtu jaki miała PO i Prezydent Komorowski. To była potężna machina nienawiści, szczucia i agresji zbudowana przez Kaczyńskiego. Ale dzięki temu, możemy spokojnie w taki sam sposób nazywać Pana Dudę i Panią Szydło. PiSowcy powinni to zrozumieć. Rząd zdrajców, Szydło Matoł, czy DudaRuski, fałszerze wyborów, złodzieje to wyzwiska wymyślone przez PiSowców i całą hołotę w necie, tylko pod adresem oponentów. Wy nas tego nauczyliście więc nie rozumiem, dlaczego Kłąmczyński miałby teraz się cieszyć jakimkolwiek szacunkiem.
 
M

MacaN

Guest
wiki9969 napisał:
O Macierewiczu pisała nie będę, bo to jest jedna wielka pomyłka.
Wg portalu firepower jesteśmy 19 najsilniejsza armią świata. Ze swojej strony mogę napisać tyle - wokół mnie sami wojskowi, wykładowcy w stopniach bardzo wysokich, ludzie o wielkich układach i znajomościach. Każdy ma Macierewicza za szurniętego.

Co do Gowina... Facet wiedział kiedy się ewakuować, jego konserwatyzm zaprowadził go na fotel wicepremiera. Brawo.



martinx napisał:
Rząd jeszcze nie rządzi a już taki hejt płynie. No dajcie spokój. Oceńmy ich po miesiącu
A to po miesiącu bedzie można wyciągnąć jakiekolwiek wnioski?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie ma co się pastwić nad składem ministrów. Po owocach ich ocenimy.
Na razie nie ma sensu kogoś łoić za nazwisko - ludzie się zmieniają, wyciągają wnioski.
W PiS jest też cała masa nowych twarzy, którzy na pewno nie chcą kontynuacji wojny polsko-polskiej.
Trzeba się brać do pracy dla Polski, szkoda że niewiele z moich postulatów będzie realizowanych bo PiS jest partią bardziej lewicową gospodarczo.
Ja socjalizmu nie uznaje więc rozdawanie po 500zł na dziecko to są "ustawy porażki". Podobnie jak pomaganie osobom które zaciągały kredyty w obcej walucie, które przez lata dawały im benefity w postaci niższych rat i odsetek...ale jak przyszła im krzywda to niech ci, którzy spłacali w PLN zapłacą podwójnie. To jest tworzenie patologicznych odruchów i człowieka.
Tak jak komuna nas zniszczyła przez złodziejstwo i kombinatorstwo tak dziś tylko socjalizm może nas pogrążyć.
Niestety czuje, że te socjalistyczne 500zł i inne tego typu ustawy zaszkodzą polskiej gospodarce. Na pewno jej nie pomogą.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
danielr9 napisał:
Nie ma co się pastwić nad składem ministrów.
Krytyka niedotrzymania słowa ws. Macierewicza, Ziobry (który wiadomo jak sprawował ten urząd), i brania do rządu człowieka skazanego (jeszcze nieprawomocnym ale jednak) wyrokiem jest "pastwieniem się"?


danielr9 napisał:
W PiS jest też cała masa nowych twarzy, którzy na pewno nie chcą kontynuacji wojny polsko-polskiej.
Tylko co oni mają do powiedzenia jak o wszystkim decyduje Prezes (nie Rady Ministrów)?
 
Do góry