Nowy rząd...czego się po nim spodziewamy?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam, fajnie i miło.

Powiem coś na temat rządów, nie tylko w Polsce.
Jeżeli chodzi o rządy i partie prawicowe, to nie każda partia/rząd prawicowy źle w krajach rzadzi i jest zła partią.
Ponieważ są w Europie i na świecie rządy prawicowe, które nie okradają swoich krajów i nie okradają społeczeństwa.
Rządy takie dbają dobrze o gospodarkę, o uczciwą pracę, o rynek pracy i dbają o sprawy własnych krajów.
Są pewne różnice w partiach i rządach politycznych.
Może nawet być jakiś kraj autorytarny ( tutaj mamy przykład Białorusi, ale czy tak... jednoznacznie? ), który z jednej strony ma surowe prawo, surowe przepisy, ale z drugiej strony kraj taki ma bardzo dobrą gospodarkę, normalny rynek pracy i źle się nie żyję mieszkańcom takiego kraju.
Kraj autorytarny może mieć zalety... nie tylko wady...
W Komunie, w Polsce Ludowej też były wady i zalety. Plusy i minusy i nie wszystko było złe.
Tylko wiadomo było, że ludzie i w tamtych czasach byli różni, z różnymi poglądami i niektórzy "buczeli" na komunę, ale byli też i tacy, którzy na wszystko potrafili, wiecznie narzekać.
Tak jest i obecnie w Polsce, że są ludzie, którym zawsze coś się, nigdy nie podoba i nikt nie zmieni takich ludzi.
Zawsze tak było i zawsze tak będzie.
Tacy ludzie mają już taki charakter, może i taką osobowość i takie myślenie i problem tkwi w takich ludziach, że na wszystko narzekają i wszędzie widzą złe rzeczy.
Było tak w czasach komuny... i jest tak i w czasach obecnych.
Ja np. słucham wypowiedzi różnych ludzi i też są tacy, którzy narzekają na wszystkie partie w Polsce i nigdy dla takich ludzi nie jest dobrze w Polsce.
Oni zawsze znajdą pretekst... jakiś powód do narzekania i widocznie dobrze jest z tym takim ludziom.
"Lewica niedobra... Polskie Stronnictwo Ludowe niedobre... Platforma Obywatelska niedobra... ".
Nie wspomnę już o Prawu i Sprawiedliwości, bo to jest rzeczywiście, zła, paskudna partia i zawsze taka była.
Także, partie i rządy prawicowe są naprawdę w Europie i na świecie normalne.
Przynajmniej niektóre, bo pewnie nie wszystkie.
No ale są pewne "odłamy" w partiach prawicowych, tak jak to jest w przypadku PiS.
PiS nigdy nie był i nie jest i pewnie też nie będzie: normalną, ludzką partią polityczną.
To jest partia... "fanatyczna... " na tle religijnym i poglądowym.
Takie "partie" są już dla krajów naprawdę niebezpieczne, bo to jest: odchylenie od normy.
No, Hitler, Austriak był psychopatą fanatycznym na tle: uprzedzeń rasowych, dyskryminacji i to było... szaleństwo takiego człowieka.
To doprowadziło do tragedii nie tylko w samych Niemczech, w Trzeciej Rzeszy, ale i w Polsce, i w całej prawie Europie.
Psychopata, bez powodu wywołał drugą wojnę światową, atakując nie tylko Polskę, gdzie ani Polska, ani inne kraje w Europie w niczym Niemcom nie zagrażały.
To nawet za Prusów niemieckich, jeszcze przed drugą wojną światową, a nawet i przed pierwszą wojną, w Rzeszy żyło się dobrze.
Książęta Pruscy nie byli psychopatami, tak jak Hitler był.
PiS wprawdzie nie wywołałby wojny, ale... oni byliby zdolni do tego.
Np. Kaczyńskiemu się marzyła wojna: polsko - polska i on nie miałby nic przeciwko temu.
To jest człowiek też niezrównoważony psychicznie, których jest zdolny do złych rzeczy w kraju.
No a ten typ przyciąga do siebie zbirów... złodziei... drani, no bo: złodziej złodzieja zawsze będzie popierał.
Oszust, oszusta zawsze będzie popierał, a Kaczyński się takimi osobami obracał i się zadawał.
Cały PiS, to była i jest: banda przestępcza.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Rzecznik praw dziecka i rzecznik
Praw obywatelskich to największe
Patologię w rządzie .
Pierwsza osoba to promowanie
Absurdów i zerowa wiedza o
Biologi i ten sposób wysokie
Ryzyko porywania dziecka od
Rodziców którzy nie wierzą fantastyki
Których nie ma i zabieranie
Powodu urojonych form przemocy
I rodzic ma prawo krzykiem lub
Gestami ma prawo je pokazać
By było normalne a kary fizyczne
Też ma prawo je stosować po
Procesie lub po czynie i sporo
Tych czynów kończy się realnym
Świecie pobiciem jeśli rodzice nie
Nauczą tego a finale dziecko ateizmu
a od tego awans na cwela i trans.
np wulgarne gesty wobec rodziców,
Odpowiada za szkody, krzywdy wobec
Innych, nie odpowiednie ubranie
Które jest dla kobiet, ubranie
Dla prostytutki i upijanie się ,
Złe oceny , czyny sodomy i
Odbywanie czynów naturalnych
Dla kobiet.
Druga osoba udaje dbanie o
Obywateli w kraju i marzy o
Wpuszczaniu turystów z Białorusi
I na własne życzenie padli ofiarą
Służb tego kraju i pozwolenie
Im wejść do kraju oznacza prawo
Kupowania sobie raju Europie i
Dodatkowo promowanie HIV formie
Agresywnej i nagle w kraju pojawią
Się pieski biorące po obcych rasowo
Dzieci jeśli pozwoli się wejść do kraju.
Rzecznik dla dzieci powinnien dążyć
Do leczenia dzieci zachowań tęczy
A tam mogą zdecydować by brał
Leki na brak popędu lub kastracja
Zwykła a kobiety kastracja łechtaczki
Która daje zły czyn a bez tego
Tylko realne czyny.
 
Ostatnia edycja:

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
179
Punkty reakcji
19
Walczyli o nie łamanie Konstytucji, a sami zaczynają działać wbrew ustawie zasadniczej, zmieniają pewne sprawy zarządzeniami...
Jeśli chodzi o media publiczne, było TV PiS a teraz będzie TV PO-KO24
Dla PiS czy PO to to samo, tylko inne barwy!
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Bardzo dobrze, że się za te media wzięli. Kaczyński raptem stał się zwolennikiem krytykowania rządu przez media.🤣
A co chciał zrobić z tvn? Nie udało mu się tylko dlatego, że nie dosięgnął. Czy telewizja ''publiczna'' za rządów PiS patrzyła na ręce władzy, czy śpiewała peany na jej cześć, naginając rzeczywistość do karykaturalnych rozmiarów?
Muszą coś z tym zrobić i to jak najszybciej. Może się to w końcu da oglądać.
Jeśli nowa władza zacznie przez te telewizję ściemniać (choć słowo daję- nie pamiętam tak żenująco i łopatologicznie prorządowej telewizji, jak za ostatnich lat), to ludzie to wyczują i ich za to rozliczą.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Walczyli o nie łamanie Konstytucji, a sami zaczynają działać wbrew ustawie zasadniczej, zmieniają pewne sprawy zarządzeniami...
Jeśli chodzi o media publiczne, było TV PiS a teraz będzie TV PO-KO24
Dla PiS czy PO to to samo, tylko inne barwy!
Mniej czy bardziej takich działań z ich strony się spodziewałem.
Jednak gdybym miał wybierać to wolę "przegięcia" obecnego rządu
niż kolejne cztery lata samodzielnych rządów PiS.

Ponadto ujrzeć bezradnych Kaczyńskich, Suskich czy Błaszczaków
jest dla mnie bezcenne i skutecznie odwraca uwagę od grzechów rządzących.

Ale oddajmy głos Stalowemu!!!
Na pewno coś "mundrego" o rządzących napisze
(jak zwykle zresztą).
Na pewno ich zachowanie jakoś "zrozumiale" wytłumaczy🤣
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Do poprzedniej swojej wypowiedzi dodam jeszcze, że uważam, że paradoksalnie przez tą telewizję i sączący się z niej jad, stracili część elektoratu. Ludzie nie lubią, gdy ktoś ich traktuje jak głupszych od siebie. Tracą zaufanie.
Daleka jestem od skrajnych postaw. Staram się oceniać politykę na chłodno i uczciwie. Nadal uważam, że rząd PiSu zrobił dużo dobrego, szczególnie dla zwykłych ludzi, tych trochę słabszych. Niestety zrobił też tyle złego, że zapłacił za to w wyborach. Niewątpliwie napsuł też trochę interesów tym wpływowym i stąd był na różne sposoby atakowany, za pomocą rozmaitych środków.
Dla demokracji dobrze, gdy stery w państwie zmieniają się co jakiś czas. Zbyt długa władza deprawuje i odkleja od rzeczywistości. Dotyczy to praktycznie każdego. Taka jest ludzka natura, że trudno się temu oprzeć. Dla równowagi dobra jest zmiana co pewien czas.
Społeczeństwo wybrało. Ja chyba pierwszy raz w życiu nie wzięłam udziału w wyborach, z braku przekonania.
Jaki będzie nowy rząd, zobaczymy. Też zamierzam oceniać go na chłodno i uczciwie, opierając się rozmaitym próbom wpłynięcia na moją percepcję i grania na emocjach. Nie zamierzam też kierować się zaszłościami z poprzednich lat ich rządów. Będę patrzeć na to co tu i teraz.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
363
Punkty reakcji
48
Cześć osób przez tą TV głosowało przeciw nim, ale część (duża, ta podatna na manipulacje) stała się ich własnością, do tego stopnia ich oglupili.


Zmiana ustawy za pomocą uchwały to lekkie przegięcie pały, ale... Myślę, że mogło by być podciągnięte pod wyższą konieczność. To co tam pokazywali to już było nawoływanie do wojny domowej i jawnego buntu przeciw legalnie wybranej władzy.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Cześć osób przez tą TV głosowało przeciw nim, ale część (duża, ta podatna na manipulacje) stała się ich własnością, do tego stopnia ich oglupili.


Zmiana ustawy za pomocą uchwały to lekkie przegięcie pały, ale... Myślę, że mogło by być podciągnięte pod wyższą konieczność. To co tam pokazywali to już było nawoływanie do wojny domowej i jawnego buntu przeciw legalnie wybranej władzy.
Ustawa nie została zmieniona przez uchwałę , w ogóle cały czas jest ta sama ustawa , którą wprowadzał PIS.

Obecny rząd przez ministra kultury zmienił zarząd TVP oraz innych mediów państwowych , a zmienił to na podstawie prawa spółek handlowych , gdyż właściciel czyli skarb państwa może odwołać członków zarządu spółki.
W ogóle trybunał konstytucyjny przed przyjściem Julii Przyłębskiej , uznał , że wybór szefostwa czyli członków zarzadu społek przez tą całą rade mediów narodowych jest nie zgodne z konstytucją.

Natomiast uchwała była tylko pokazaniem woli politycznej , ewentualnie mogła mieć wpływ na ministra , że ma wymienić zarząd , mońza powiedzieć w tej sytuacji uchwała można zmienić czlonków zarzadu , natomiast , nie zmienia ona ustawy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Hołownia oprócz zrobienia cyrku
Sejmu został zdrajcą rasowym i
Kraju i zaprosił obce rasowo osoby
Do Sejmu i te osoby trafiły do
Kraju nie legalnie i kupiły sobie
Lot na Białoruś a spora część
Tych osób przez lot chce zrobic
Sobie sposób na życie i nie
Są ofiarami tylko turystami .
Szczególnie patologią i cynizmem
Wyróżniają się Afganistanu i
Bez walki stracili kraj i nagle chcą
Się z niego wyprowadzić.
Spora część tych czarnych to
Antyspołeczne jednostki które
Zrujnowały swoją część świata i
Tak dzieję się każdej części świata do
Której trafią i nadmiarze się rozmnażają .
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
179
Punkty reakcji
19
Nowy rząd we wszystkich resortach poszedł na zwarcie, ale to co PiS robi w mediach publicznych swoimi "dyżurami" to już zakrawa na śmieszność i pokazuje że rzeczywiście nie mogą się pogodzić z utratą dostępu do tworzenia propagandy na swój własny przekaz!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Obecny rząd przez ministra kultury zmienił zarząd TVP oraz innych mediów państwowych , a zmienił to na podstawie prawa spółek handlowych , gdyż właściciel czyli skarb państwa może odwołać członków zarządu spółki.
Profesor Ryszard Piotrowski
nie tylko prawnik ale konstytucjonalista.
Twierdzi on że nie można zastępować Konstytucji
kodeksem spółek handlowych.
Ustawa o Radiofonii i Telewizji odsyła do wspomnianego kodeksu
jeśli rozpatruje się działalność instytucji jako spółki.
Ale ta ustawa wyłącza wspomniany kodeks jeśli chodzi o powoływanie i odwoływanie władz Radia i Telewizji.
Co więcej prof. Dudek sugeruje że KRS nie zarejestruje nowych władz Radia i Telewizji
ponieważ nie mają do tego aktu prawnego.
To by wtedy oznaczało że dotychczasowy prezes powinien wrócić na swoje stanowisko.

Trudno mi sobie wyobrazić większy autorytet niż konstytucjonalista Piotrowski
więc chyba ten facet wie co mówi a to oznacza że działania Sienkiewicza są bezprawne.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Czego się spodziewam? Niczego dobrego. To przecież tylko chwilowa zmiana stołków.
W sprawie polityki zagranicznej już widzimy dokąd pojechał Sikorski. Na ukrainę. A na YT jest filmik, gdzie zapewnia o wsparciu finansowym, wojskowym i każdym innym. Apeluje do Polaków o kasę, o więcej naboi, więcej sprzętu, broni bo TYLKO TAK ukraina ZWYCIĘŻY. Czyli drenaż polskich kieszeni nadal i wpychanie Polski do tej nie naszej wojny.
Z drugiej strony dalszy ucisk ze strony Brukseli.
Tylko gorzej będzie. Żadnej refleksji, żadnego racjonalnego działania, żadnego wspierania polskiej gospodarki i polskich obywateli nie spodziewam się.
A za 2 lata pewnie kolejne wybory i zmiana stołków. I tak do zasranej śmierci.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Czego się spodziewam? Niczego dobrego. To przecież tylko chwilowa zmiana stołków.
Oj Stalowy by się w.... wnerwił chciałem napisać.
Skoro tak to po co nam wybory?
W sprawie polityki zagranicznej już widzimy dokąd pojechał Sikorski.
Jeśli mamy mieć wojnę z Rosją to lepiej aby Ukraina zadała Rosjanom największe straty jak jest to tylko możliwe.
Osłabienie Rosji warte jest wielkich pieniędzy.
Z drugiej strony dalszy ucisk ze strony Brukseli.
Czyli co...Polska ma Unię opuścić?
Zeus a Ty ten wpis zalajkowałeś?
A czy to nie ta sama Unia która Polsce "łaskawie"
pięć miliardów euro w ramach KPO przyznała?
Żadnej refleksji, żadnego racjonalnego działania, żadnego wspierania polskiej gospodarki i polskich obywateli nie spodziewam się.
Może następnym razem forumowiczka zechce napisać o jakie to racjonalne działania na rzecz wspierania polskiej gospodarki chodzi.
Świat zmieniają ci którzy nie wstydzą się swoich pomysłów i potrafią do nich przekonać a nie płaksy i narzekacze.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Jeśli mamy mieć wojnę z Rosją to lepiej aby Ukraina zadała Rosjanom największe straty jak jest to tylko możliwe.
Osłabienie Rosji warte jest wielkich pieniędzy.
Jeżeli przytoczysz mi JEDNĄ wypowiedź Putina, że ma zamiar zaatakować Polskę, to podejmę z tobą rozmowę. W przeciwnym wypadku uważam, że nie mamy o czym gadać, bo siejesz wyłącznie pisowską propagandę i popularyzujesz fobie rodem z kaczystanu.
.Polska ma Unię opuścić?
W którym miejscu ja to napisałam? Zasugerowałąm?
Może spróbuj zrozumieć mój wpis, a potem się odnoś, bo widzę, że swoje fantazje przypisujesz innym osobom.
nie wstydzą się swoich pomysłów
Jakie są twoje?
Ja swoich się nie wstydzę, ale mój czas mija. Widzę, że następne pokolenie niczego nie uczy się z historii i brnie ku zagładzie znacznie szybciej niż robiło to moje.
Pokój. Pokój za wszelką cenę, bo następna wojna będzie na kije i kamienie, jeśli w ogóle ktokolwiek ocaleje.
Przemyśl sobie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Jeżeli przytoczysz mi JEDNĄ wypowiedź Putina, że ma zamiar zaatakować Polskę, to podejmę z tobą rozmowę.
Nie musisz podejmować ze mną rozmowy.
Rządzący supermocarstw mają to do siebie że nie zawsze uprzedzają o swoich zamiarach.
Powiedziałbym nawet że robią to rzadko.
Zatem "będzie mi brakowało rozmów z forumowiczką".
W którym miejscu ja to napisałam? Zasugerowałąm?
Może spróbuj zrozumieć mój wpis, a potem się odnoś, bo widzę, że swoje fantazje przypisujesz innym osobom.
Czyli co...Polska ma Unię opuścić?
Proszę więc pisać zrozumiale i cytować pełne zdania.
Z drugiej strony dalszy ucisk ze strony Brukseli.
Powtórzę więc pytanie: czy ma w związku z tym opuścić Unię?
Jakie są twoje?
Swoje pomysły zachowuję dla siebie.
Może nie mam daru przekonywania ale nikt nie napisze że piszę głupoty.
Więc zapytam jeszcze raz
o jakie to racjonalne działania na rzecz wspierania polskiej gospodarki chodzi.
mając nadzieję że sugestie forumowiczki są tak genialne
że "kopara mi opadnie" a zwłaszcza że udowodni forumowiczka ich sens.
W końcu to nieładnie odpowiedzialność za swój wpis na kogoś przerzucać!
Przecież "do cholery" po to jest ten temat żeby także wskazywać "czego nie zrobią"
(tyle że wypada to uzasadnić ale widzę że dla forumowiczki to "obce słowo")
a nie upodabniać się do Stalowego czy pana k
czyli tych którzy do tematu "...." wnoszą.
Pokój. Pokój za wszelką cenę, bo następna wojna będzie na kije i kamienie, jeśli w ogóle ktokolwiek ocaleje.
Przemyśl sobie.
Nie ma pokoju za wszelką cenę.
Winny nie jest ten który się broni lecz ten kto napada.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 468
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Dlaczego PiS przegrał? PiS przegral przez sługi ukrainy. Ministrowie rządu PiSu tak mowili o sobie a więc o Polsce. To się nie spodobało 3-7% ludzi ktorzy myslą o sobie jako o patriotach. I to wystarczyło, PiSowi zabrakło tych kilku procent aby mieć większość lub tyle aby z cichym wsparciem Konfederacji mieć większość w Sejmie.
Ci patrioci myśleli też o glosowaniu na Konfederację ale Konfederacja zaczeła mówić że PiS to w zasadzie jest ok..... i nie dostała głosów patriotów.

PiS to teraz partia emerytów bo emeryci zostali przekupieni przez PiS 13-14 -15 emeryturą, emeryci i ich dzieci bo w końcu emeryci te dodatkowe emerytury oddawali rodzinie.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 468
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Nie musisz podejmować ze mną rozmowy.
Rządzący supermocarstw mają to do siebie że nie zawsze uprzedzają o swoich zamiarach.
Ale o Kibicu Wielki tobie jednak coś Putin powiedział? Bo przecież wiesz o wszystkim.
To kiedy Rosja napadnie? Bo kupię troche konserw, na przeżycie tych najgorszych dni.
W sprawie polityki zagranicznej już widzimy dokąd pojechał Sikorski. Na ukrainę. A na YT jest filmik, gdzie zapewnia o wsparciu finansowym, wojskowym i każdym innym. Apeluje do Polaków o kasę, o więcej naboi, więcej sprzętu, broni bo TYLKO TAK ukraina ZWYCIĘŻY
To też, ale mnie zainteresowała wypowiedz Sikorskiego o ukrainie w UE. Tutaj dal im prztczyka w nos.
Powiedział że ukraina wejdzie do UE po tym jak wygra wojnę..................................................... to znaczy ...........nigdy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Zabrania wolności sumienia dla
Urzędników przez realizację
Homo ślubów i te osoby mogą
Jedynie podpisać między sobą
Umowy które dają podstawowe prawa.
Sejm nie posiada władzy by zmienić
Zasadę brania ślubów i jedynie
Może dać umowy a nie śluby i
Tworzyć konflikty sumienia by
Urzędniczy byli szykanowani za
Sumienie i prawo nie może
Narzucać łamania sumienia
Dla czynów które naprawia się
Przez realne czyny bo jest zdrowy
Fizycznie a skutek tych czynów to
Prawo promujące rozwody które
Gdy są dzieci obu stron powinny być
Możliwe tylko na podstawie realnych
Czynów lub zgoda psychologa który go
Ratuje lub nie i opis która strona
odpowiada za niego lub obie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry