Nowy rząd...czego się po nim spodziewamy?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
On poza tym popsikał tą... pianą z gaśnicy panią, która stała obok i chciała go zatrzymać.
Czy dla Ciebie byłoby przyjemne, jakbyś dostał pianą i proszkiem z gaśnicy, nagle i niespodziewanie?
Przecież ta kobieta napadła na Brauna i go kopała. On miał jej podziękować? To ona podbiegła do niego a nie odwrotnie.
Jesli kogoś napadasz to nie zdziw się że dostaniesz .
Powinna się cieszyć że potraktował ją łagodnie.
Zresztą babie nie bitej gnije wątroba.....podobno. Tak chyba ktoś mówil w Wiedzminie III.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Przecież ta kobieta napadła na Brauna i go kopała. On miał jej podziękować? To ona podbiegła do niego a nie odwrotnie.
Jesli kogoś napadasz to nie zdziw się że dostaniesz .
Powinna się cieszyć że potraktował ją łagodnie.
Zresztą babie nie bitej gnije wątroba.....podobno. Tak chyba ktoś mówil w Wiedzminie III.
A to ja takiej sytuacji nie widziałem, że... napadła...
Ale nie można usprawiedliwiać jednak takiego zachowania, bo nikt inny w Konfederacji tak by się nie zachował.
Tylko jedyny Pan, Braun tak się zachował.
Jego partia także nie toleruję takiego zachowania, więc to świadczy o czymś.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
Nowa minister bądź ministra edukacji jednak pozostawi religię w szkołach a sugeruje jej zmniejszenie z dwóch do godziny tygodniowo.

Braun przesadził ale wrzawa wokół niego bierze się stąd że on jest kimś w rodzaju tamtejszego Stalowego.
Obecność przedmiotów kultu religijnego w Sejmie powinna wynikać z uchwały sejmowej.
Ogólnie nawet niewierzący by zaaprobowali krzyż ale obecność innych kultów religijnych
w tym przypadku jest już wątpliwa.
Zakładam że nie ma żadnej sejmowej uchwały dotyczącej takich kultów.
Coś takiego nie powstało za "tego podłego PiS" ani "tego wspaniałego PO".
Innymi słowy brak stosownej uchwały groził że ktoś kiedyś tak jak Braun się zachowa
i w pewnym sensie jego zachowanie rozgrzesza.

Jednak ja bym jeszcze zapytał czy Konfa kiedyś bądź kiedykolwiek
wnosiła o usunięcie przedmiotów kultu z Sejmu który przecież nie jest miejscem
dla jakiegokolwiek kultu religijnego i teoretycznie już obecność samego krzyża jest przegięciem.

Jaki będzie finał tej imprezy?
Ja dzisiaj potępiam Brauna za jego zachowanie.
Jednak myślę że za jakiś czas Sejm ureguluje
obecność takich przedmiotów i kto wie czy to w znacznej mierze
nie będzie zasługą Brauna.

PS
Pojawiają się teorie jakoby to był zaplanowany Brauna wyskok


Artykułu z braku czasu jeszcze nie przeczytałem
ale jeśli się sugeruje że Braun swój czyn zaplanował
to ja nie widzę tu powodów do wielkiej sensacji.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
Sorry ale teraz dopiero dostrzegam że zrobiłem wpis niczym Stalowy.
Bo przecież Braunowi nie przeszkadzała stojąca memora
a odbywające się przy niej żydowskie uroczystości religijne.
I znowu to trochę rozgrzesza Brauna bo teren Sejmu nie jest świątynią
dla żydowskich uroczystości a co najwyżej może być dla katolickich.

Więc wciąż "Braun jest winien"
ale można się dopatrzeć okoliczności łagodzących.

Moim zdaniem chyba każde uroczystości religijne
powinny wcześniej były uzyskać zgodę Marszałka Sejmu
innymi słowy Hołowna też nie jest tu bez winy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Dzieki komu musimy w Sejmie RP czcić żydowskie świeta? Dzięki Lechowi Kaczyńskiemu który wspólnie z PiS rozpoczął zwyczaj klękania przed żydowskimi symbolami religijnymi. To on wprowadzil swiece chanukowe do sejmu, tak to się zaczeło.
I co z tego wynikło?
„Czego dowiedzieliśmy się dzięki jednej odpalonej gaśnicy?
  • że najważniejszą religią dla POPiS-u i lewicy jest judaizm
  • że wszyscy politycy tych partii boją się Żydów, jak ognia i gotowi są przed nimi poniżyć przekraczając granice skrajnego upodlenia
  • że w polskim sejmie od lat odprawiane są jakieś dzikie gusła i tylko jeden człowiek się temu procederowi sprzeciwia, a te gusła są oczywiście niczym innym, jak zaznaczaniem zdobytego terytorium, dokładnie tak samo, jak to się dzieje przy ekspansji islamu (polecam przy okazji „Światy islamu” Chodakiewicza, tam ten proces wasalizacji elit jest szczegółowo opisany)
  • że na jedno gwizdnięcie na kolana przed Panami padają prezydent RP Duda, biskup Ryś, wszyscy mainstreamowi dziennikarze i publicyści, a wesołek Hołownia posuwa się tak daleko, że szantażuje wicemarszałka Bosaka, próbując go zmusić do udziału w żydowskich obrzędach (czego jeszcze w historii Polski chyba nie było)
  • że nawet duża część Konfederacji wykazała się kręgosłupami miękkimi, jak plastelina
  • że, i to jest w sumie najsmutniejsze, ci wszyscy ludzie zawsze będą służyć Unii, Żydom, agenturom do których są w danym momencie przypięci i w nosie zawsze będą mieli jeden kraj: Polskę” – wskazał.

„Podziękujmy wszyscy Grzegorzowi Braunowi, że jedną gaśnicą znegliżował tę żałosną sytuację” – skwitował Sommer .
Sommer to redaktor portalu internetowego Najwyższy Czas który jest blokowany na polecenie PiSu przez ABW. PO pewnie będzie dalej to robić, bo w końcu to partia o podobnych cechach jak PiS i stworzony też przez agentów obcych służb.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A tak z drugiej strony, to, pomimo że taki czyn Pana, Brauna nie może być akceptowany, to jednak ja też rozumiem Pana posła, że ma swoje poglądy.
Każdy ma prawo, nawet do najdziwniejszych poglądów w wolnym świecie, aby nie robić nikomu krzywdy.
jednak Pan, Braun jest popierany przez niektórych ludzi i nie tylko przez samych wyborców Konfederacji.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 450
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Zdrada razem sporą częścią Sejmu
Rodaków zagranicy powodu prób
Przyjęcia Mołdawii i Ukrainy do UE
A skutek wygnanie Europy Zachodniej
I spadek wynagrodzenia powodu
Nadmiaru obcych i te osoby otrzymały
Nagrodę od Tuska i elit które ich
Tam wygnały i zachwytu dali głosy
By żyć na wygnaniu .
Danie kultury Sienkiewiczowi to
Obelga dla kultury i jawne nagrania
Pokazały lump i wywiady pogardy wobec
Narodu a edukacja danie dziecku
Urojenia że może wybierać kim
Chce być i urojona wiedza o
Świecie tęczowym która nie jest dla
Nich a skutek nadmiar HIV i
Subkultura aborcyjną dla dzieci w szkole.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Wczoraj u Rymanowskiego zabłysnął niejaki Gawkowski- Ach jaka się ,,tragedia"(!) stała, że poseł Braun zgasił świeczkę...
TRGEDIA, to się obecnie dzieje w strefie Gazy! TRAGEDIA milionów ludzi! TRAGEDIĄ można też nazwać reakcję, a właściwie jej totalny brak tzw. cywilizowanego świata, na ludobójstwo, które się tam odbywa, a nie zgaszenie świecznika pianą!
Tak w ogóle, to ja się zastanawiam, co ten świecznik tam u licha robił i co tam jeszcze ustawią?
Muezina będą nadawać o stosownych porach i będą padać boso na dywan?
A może wpuszczą do sejmu wolno chodzącą krowę, by okazać szacunek Hindusom?
No tak... w sumie niejedna ''krowa'' już po tym sejmie chodzi i kilka knurów do towarzystwa. Ciekawe do jakiej społeczności i kultury oni się odnoszą?

To już w Polsce nie ma synagog, że Żydzi muszą odprawiać swoje modły w korytarzu polskiego parlamentu? A może to jakaś demonstracja?

Wracając do ''lewicy'', ministerstwo rodziny objęła Dziekanowicz- Bąk. A czy ta pani wie cokolwiek o rodzinie? Ma jakąś praktykę w tym kierunku? Czy będzie to kolejny ''specjalista teoretyk''- coś jak Kaczyński gadający o rozrodzie?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
Tradycję zapalania świec chanukowych przez głowę państwa zainicjował prezydent Lech Kaczyński. Zrobił to w 2006 roku. Z kolei w Sejmie świeca chanukowa zapalana jest od 2007 roku. Mowa zatem o tradycji kultywowanej od wielu lat.

Nie wszyscy o tym wiedzieli, aż do momentu, w którym poseł Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę i zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe. O tym skandalu usłyszała cała Polska.



Nie wiedziałem o tym ale w sumie jaki jest tego cel?
Dlaczego Kaczyński to wymyślił?
Rozumiałbym gdyby miało to Polsce przynosić jakąś korzyść ale co przynosi?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A kogo to obchodzi w Polsce i Europie, że Izrael bombarduje Gazę, Palestynę i tam zabijają ludzi oraz niewinne dzieci?
Biją się sami ze sobą, więc to jest ich sprawa.
Ale Izrael jest wspierany przez USA i Unię Europejską i mają też w tym interes polityczny.
A jeżeli Izrael jest wspierany przez USA, no to nie będzie się krytykowało i mówiło źle o Izraelu.
Jak coś jest wygodne dla USA oraz krajów Europy zachodniej, to o kimś będą dobrze mówili, nawet jeżeli ktoś zabija i atakuje kogoś.
Bo nie ma sentymentów, tylko jest jakiś interes, w jakimś kraju, a polityka najczęściej się tym kieruję, zagraniczna.

No a teraz coś o Polsce, nowych rządach i o PiS.

Wprawdzie już PiS stracił "rządzenie", ale to nie znaczy, że nie będą dalej szkodzili i... naciskali...
To są łobuzy i będą chcieli jak najgorzej zaszkodzić nowemu rządowi.
Sam prezydent, który cały czas jest... PiS-owski może też robić problemy nowemu rządowi.
On jeszcze przez półtora roku będzie pełnił urząd prezydenta i Tusk będzie musiał sie z nim nawet użerać.
Np. już jest nacisk na Dudę z Episkopatu, gdzie przewodniczący Episkopatu apeluję do Dudy, aby nie podpisywał ustawy o tzw. In Vitro, którą chce wprowadzić Platforma, a szczególnie Lewica.
To Lewica przede wszystkim jest za taką formą zapłodnienia sztucznego.
No i chodzi o to też, żeby to było w większości finansowane z budżetu państwa, bo jest to metoda droga i prywatnie większości kobiet i ludzi nie stać, żeby to samemu sfinansować.
No i nie ma na to zgody Episkopatu i duchownych w Polsce, którzy są temu przeciwni.
Także, nowy rząd nie będzie miał tak łatwo z Dudą, bo on sam był zresztą przeciwny ( ale pewnie było to pod wpływem Episkopatu, Rydzyka i środowiska kościelnego, że był temu i jest nadal przeciwny ), In Vitro.
Może rzeczywiście ustawy tej rządu nie podpisać i będą spięcia, pomiędzy Dudą, a nowym rządem.
Oczywiście, Episkopat miał i ma nadal duży wpływ na PiS, na Kaczyńskiego i PiS może teraz właśnie wykorzystywać duchownych i cały Episkopat do: naciskania na nowy rząd. Do szkodzenia nowemu rządowi, a są zdolni do tego, łobuzy.
Bo PiS nie pogodził się z przegraną i się nie pogodzi.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
Znowu o Braunie ale tym razem stawiając go w lepszym świetle.
"Kto będzie siedział?" niby absurdalne pytanie Brauna
ale ile razy można bez dowodów kogoś oskarżać pomawiać czy coś mu zarzucać?
Ile razy bezkarne można kogoś obrażać?
Zdaniem forumowiczów Tusk powinien przejść obojętnie wobec takich oskarżeń Kaczyńskiego?
Wydaje mi się że jest to wymarzona okazji by pogrążyć tak PiS jak zwłaszcza Kaczyńskiego.
Nie jestem zwolennikiem Tuska ale ja bym wobec Kaczyńskiego wystąpił na drogę sądową a forumowicze?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
A kogo to obchodzi w Polsce i Europie, że Izrael bombarduje Gazę, Palestynę i tam zabijają ludzi oraz niewinne dzieci?
Jednak wielu ludzi to obchodzi i bulwersuje! Niestety nie takich, od których cokolwiek zależy...
Biją się sami ze sobą, więc to jest ich sprawa.
Nie biją się między sobą, bo tak robi równy z równym.
Palestyna jest masakrowana na oczach świata przez bandycki rząd Izraela! Terroryzmu palestyńskiego też by nie było, gdyby pozwolono utworzyć Palestynie osobne państwo. Celowo tego nie zrobiono, bo od początku dążą do wybicia/wykończenia/wygnania Palestyńczyków z ich ziemi.
Jakiś żydowski ekstremista wykończył ich własnego przywódcę politycznego, aby nie doszło do tzw. ''porozumień z Oslo'', które miały raz na zawsze zakończyć ten konflikt 30 lat temu. A gdzieś mi się tez obiło, że Izrael finansował hamas. Na ile to prawda, nie wiem. Dalej jestem jeszcze ignorantką w tym temacie. Nigdy specjalnie nie wgłębiałam się w Izrael. Obecna wojna otwiera mi oczy.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jednak wielu ludzi to obchodzi i bulwersuje! Niestety nie takich, od których cokolwiek zależy...

Nie biją się między sobą, bo tak robi równy z równym.
Palestyna jest masakrowana na oczach świata przez bandycki rząd Izraela! Terroryzmu palestyńskiego też by nie było, gdyby pozwolono utworzyć Palestynie osobne państwo. Celowo tego nie zrobiono, bo od początku dążą do wybicia/wykończenia/wygnania Palestyńczyków z ich ziemi.
Jakiś żydowski ekstremista wykończył ich własnego przywódcę politycznego, aby nie doszło do tzw. ''porozumień z Oslo'', które miały raz na zawsze zakończyć ten konflikt 30 lat temu. A gdzieś mi się tez obiło, że Izrael finansował hamas. Na ile to prawda, nie wiem. Dalej jestem jeszcze ignorantką w tym temacie. Nigdy specjalnie nie wgłębiałam się w Izrael. Obecna wojna otwiera mi oczy.
I pewnie masz rację w tej sprawie.
A Izrael, który jest tak: chwalony i popierany przez USA oraz Unię Europejską, zabija dzieci i ludzi cywilnych.
Pytanie, dlaczego to nie przeszkadza prezydentowi USA oraz politykom unijnym, wiedząc o tym, że zabijani są zwykli ludzie i dzieci w Gazie i Palestynie?
Dlaczego tego nie potępiają w Izraelu, tak jak potrafią potępiać na okrągło Rosję i jakąś NARRACJĘ tworzyć, w związku z wojną na Ukrainie?
A wiemy przecież, że Kijów też jest zbrodniczy, bo wysyła ludzi do ostrzeliwania Donbasu i od tego giną tam także dzieci i ludzie cywilni.
Ale tego nie widzą specjalnie, w Unii oraz w USA, bo mają korzyści z Ukrainy.
To jest oczywiste.
No i częściowo już sam sobie na to pytanie odpowiedziałem.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Dzieci to nie ludzie?
Poza tym z grubsza się zgadzam.
Zdaniem forumowiczów Tusk powinien przejść obojętnie wobec takich oskarżeń Kaczyńskiego?
Wydaje mi się że jest to wymarzona okazji by pogrążyć tak PiS jak zwłaszcza Kaczyńskiego.
Nie jestem zwolennikiem Tuska ale ja bym wobec Kaczyńskiego wystąpił na drogę sądową a forumowicze?
Powinien pozwać Kaczyńskiego choćby po to, by odsunąć od siebie podejrzenia, że nie robi tego, bo boi się co mogłoby wyjść na procesie.
Niepoparte dowodami słowa prezesa- absolutnie skandaliczne. Chyba że... Faktycznie ma na Tuska jakiegoś haka i to była czysta prowokacja, zaplanowana na chłodno. Wtedy pytanie, dlaczego dopiero teraz?

Dodam, że Kaczyński to raczej typ zimnokrwisty, jak Putin. U niego emocje nie rządzą. Coś chciał tym osiągnąć.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS zostawił Tuskowi i jego rządowi nowemu zdewastowany kraj, z rozwalonym budżetem.
Teraz dopiero, jak przyszedł nowy rząd i zobaczył co się działo z budżetem przez te 8 czy trochę krócej lat, to się pewnie "złapali za głowę... ".
A już przeczytałem, że zabraknie na wynagrodzenia w budżecie dla polityków nowego rządu w grudniu, a nawet i w styczniu, nowego już roku.
Bo PiS ukradł jak najwięcej z budżetu, a jak odchodzili po przegranych wyborach, to "odprawili" sobie takie wypłaty ostatnie, liczone w setkach milionów, że nic dziwnego, że pozostawili skromny budżet...
Oni takie "wały" robili poza budżetem, gdzie nie było kontroli, bo nie dopuszczali żadnej kontroli.
Nawet Banaś z NiK nie mógł wszystkiego skontrolować, bo nie dopuszczali go do tego.
Dopiero teraz będą normalne kontrole nie tylko budżetu samego i okażę się, co premier poprzedni robił z budżetem.
Po prostu oni okradali "na potęgę" budżet i robili to celowo.
Premier poprzedni robił to wszystko na polecenie Kaczyńskiego.
Powiedział przykrą rzecz jeden dziennikarz, który ma swój kanał na YOUTUBE, że zna byłego polityka PiS, który zna dobrze Kaczyńskiego i cały PiS.
I on powiedział, że: "kraj ma być pozostawiony w jak najgorszym stanie oraz i budżet, żeby rząd Tuska miał od razu, na samym początku bardzo trudno z ustawami i finansami".
Tak podobno powiedział bandyta - Kaczyński...
I to jest o tyle przykre, że PiS to zrobił specjalnie, no bo wiedział, że i tak przegra i nie będzie przecież wiecznie rządził, więc, ze złości do Tuska, do PO i do Polski ( to są zresztą zdrajcy Polski i za to powinni trafić za kraty na wiele lat, na czele z Kaczyńskim ), rozwalił finanse publiczne, by nowy rząd nie miał łatwo.
Tylko zły i podły człowiek może coś takiego z krajem zrobić, a Kaczyński taki jest.
Ich już nie ma i nie będą dalej rządzili, ale zostawili w kraju syf, patologię i osłabiony kraj.
Tak się zachowują niemoralni ludzie.
Bo nic dobrego o PiS nie można powiedzieć.

To jest smutne dla Polski...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Nie wiedziałem o tym ale w sumie jaki jest tego cel?
Dlaczego Kaczyński to wymyślił?
Rozumiałbym gdyby miało to Polsce przynosić jakąś korzyść ale co przynosi?
Bo Kaczyńscy to żydzi z Odessy. Ich przodkowie pochodzili z Odessy i byli przechrztami, a dlaczego zmienili wiarę i porzucili judaizm?
W Rosji żydzi nie mogli byc urzędnikami, zawodowymi wojskowymi. Jesli żydzi chcieli pracować dla państwa musieli zmienić religię. Z tym że żydzi nie mogli przejśc na prawosławie był zakaz. Wybierali więc katolicyzm.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 399
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS specjalnie zostawił osłabiony budżet i okradziony przez Kaczyńskiego, żeby rząd Tuska oraz pozostałych partii miał "na starcie" po prostu trudno.
No bo trzeba dalej finansować utrzymane programy społeczne ( np. 500 plus, a teraz już 800 plus ), gdzie Tusk zapowiedział, że: nie wycofa tychże programów.
Jak raz się już coś wybranym grupom ludzi dało, to już nie wypada tego wycofać.
Trzeba będzie sfinansować "konkrety", jakie rząd Tuska ma w planach, a tego nie jest mało.
I teraz rząd nowy będzie musiał na to wszystko poszukać ogromnych miliardów, a PiS okradł z ogromnych środków budżet i robił to przez 8 lat, a jak musieli zrezygnować na rzecz nowego rządu, bo nie zdobyli większości, to postanowili jeszcze więcej nakraść, ile tylko się dało i powypłacali sobie, niesłusznie i... złodziejsko oczywiście na koniec ogromne miliony, jak nie miliardy.
Morawiecki, który był "sztucznym" premierem, podstawionym przez Kaczyńskiego, finansował swój gabinet z ogromnych środków, gdzie żaden inny premier nie nakradł tyle z budżetu.
Po prostu oni "brali" na co tylko chcieli i ile chcieli i nikt tego nie kontrolował.
Więc teraz zostawili zdewastowany budżet, patologię i syf nowemu rządowi.
To pokazuję, jakim "draniem" był, jest i będzie Kaczyński, który nigdy się nie zmienił na lepsze.
On umrze... będąc bydlakiem!
I teraz rząd Tuska ma problem, bo trzeba finansować to, co zapowiedział Tusk przed wyborami, a już w budżecie na to brakuje.
Dobrze, że Tusk załatwił ileś tych środków unijnych w Brukseli i Polska coś otrzyma.
PiS miał w dupie Polskę, Polaków i dlatego mieli gdzieś środki unijne dla Polski.
Przecież, gdyby PiS był normalnym rządem, to już dawno Polska miałaby wszystkie środki unijne, bo byłaby w Polsce praworządność i byłaby... normalność.
Ale oni widzieli tylko własny egoizm i tylko to się liczyło.
PiS powstał tylko po to, by "doić" budżet za kasę podatników i kraść jak najwięcej.
I oni za coś takiego mają być teraz do końca życia bezkarni, bez żadnej kary i więzienia?

Rząd Tuska zatwierdził, a raczej wrócił do finansowania tzw. In Vitro, gdzie budżet państwa ma finansować taką metodę zapłodnienia, a nie są to tanie rzeczy.
Tak więc, nowy rząd będzie musiał sobie z tym dać radę i na to poszukać ogromnych miliardów.
Tusk będzie musiał podnieść Polskę po złodziejach bandyckich, którzy za nic mieli kraj i Polaków.
Cały PiS za to powinien trafić za kraty, na długie lata.
Oni muszą ponieść karę.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
PiS specjalnie zostawił osłabiony budżet i okradziony przez Kaczyńskiego, żeby rząd Tuska oraz pozostałych partii miał "na starcie" po prostu trudno.
No bo trzeba dalej finansować utrzymane programy społeczne ( np. 500 plus, a teraz już 800 plus ), gdzie Tusk zapowiedział, że: nie wycofa tychże programów.
Dokładnie jeszcze przed wyborami PiS zepsuł budżet a Kaczyński nakradł.
Ale gdyby mieli poparcie np 39% to mogli pozyskać do rządzenia kilku posłów
i co by wtedy było z budżetem?
Kaczyński by oddał?

A przecież oni wierzyli że utrzymają się u władzy.
I co mieli rządzić gdyby zdobyli większość "osłabionym budżetem"?

Stalowy co o twojej przypadłości mówią lekarze?
Jesteś jeszcze do uratowania czy tylko bzdury do końca życia po forach będziesz smarował?
 
Ostatnia edycja:

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
179
Punkty reakcji
19
Konkluzja sprawy, po przeczytaniu Waszych wpisów jest taka...koryto zostało, tylko świnie się zmieniły!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 359
Punkty reakcji
205
Ostatnio oglądałem Układ Otwarty czyli program w którym prowadzący go Igor Janke
rozmawia z „kimś ważnym”. Tym „ważnym” tym razem był profesor Antoni Dudek.
Zainteresowała mnie kwestia elektrowni jądrowej ale do tej przejdę za chwilę.
Otóż zastanawiałem się czemu Kosinak zwany Kamyszem objął MON.
Wyjaśnił mi to Dudek tłumacząc że Tusk prawdopodobne zauważył dość dobre relacje Kosiniaka z Prezydentem i dlatego powierzył Kosiniakowi nadzór nad MON a które to relacje być może przełożą się na lepsze relacje Prezydent-Rząd.
Wróćmy jednak do kwestii elektrowni jądrowej.
Otóż trochę enigmatycznie tutaj prof. Dudek zaproponował zastąpienie Korei Francją.
„Przyznam się bez bicia” że nie bardzo wiem co tu Dudek miał na myśli.
No bo czy poprzedni rząd już przesądził że jak rozumiem reaktory do elektrowni mają pochodzić z Korei czy są to dopiero plany które można zmienić?
Dlaczego Francja?
Dudek twierdzi że istotnym dla nas by było osłabnie osi francusko-niemieckiej.
”W tym celu należy dać lukratywne w Polsce kontrakty Francuzom i nagle okaże się
że Paryż w wielu różnych sprawach będzie miał inne zdanie niż Berlin” twierdzi Dudek.
Osobiście nie wiem co Polska w ten sposób może zyskać ale zakładam że facet wie co mówi.
Pozostając w temacie tej elektrowni a raczej jej budowy jakie reaktory powinniśmy do niej zakupić oraz od kogo?
Czym istotnym taki reaktor koreański będzie się różnił od francuskiego?
Czy zakup reaktora z danego państwa powoduje że elektrownię budować będzie firma też z tamtego kraju czy też może to robić np. Budimex czy polskie Mostostale?
Ktoś z forumowiczów może odpowiedzieć na tak zadane pytania?
 
Do góry