Nowy rząd...czego się po nim spodziewamy?

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Zgadza się ale tym premierem już Tusk był a Prezydentem jeszcze nie.
Myślę że bardziej na to należy patrzeć jak na ukoronowanie kariery politycznej
a nie rozmiar władzy.
To właśnie Trzaskowski bądź Hołownia mogą być premierem.
hmm , zobaczymy co będzie , ale uważam , że nie byby to dobry pomysł ze strony KO
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Co do rozliczeń z PiS jestem za ale nie za wszelką cenę.
To ma być przemyślane i skuteczne.
Nie może być ważniejsze od KPO CPK
reformy 500+ i wielu innych rzeczy.
To wiadomo , ale co do samego CPK , to z tego co słyszałem to za PISu to trochę pralnia pieniędzy.
Dużo założeń CPK jest błędna , pis proponował , kolej próżniową która ma łączyć lotnisko jako szybka kolej.
Problem jest taki , ze taka kolej w ogóle nie istnieje , były testy nad taką koleja w USA , natomiast taka kolej w ogóle nie istniej.
W miejscu gdzie ma być CPK to nic jeszcze nie powstało a wydano tam już wiele mld złotych.
Poza tym w miejscu gdzie jest lotnisko w Warszawie to jest tam wiele hoteli oraz firm , które powstały tam ze względu na lotnisko , zamknięcie lotniska ,równa się , że sporo firm upadnie.
W Polsce jest bardzo dużo lotnisk , i budowanie kolejnego to średni pomysł bo w okolicy jest Modlin , Okęcie , lotnisko w Łodzi , Radomiu. Takie lotnisko w Radomiu ma bardzo mało lotów , więc tutaj kolejne lotnisko by doszło.
Słyszałem lepszą opcją jest rozbudowa już istniejącego lotniska np. w Krakowie , dobudowa pasów startowych , wybudwanie nowego terminala. Słyszałem , że lokalizacja tego CPK też jest taka średnia , kolej łacząca CPK też biegnie często poza jakimiś istotnymi miejscowościami.
Też słyszałem o Chińskim kapitale , który miałby potem być właścicielem CPK , co też od strony bezpieczeństwa , dla polski byłoby średnie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 388
Punkty reakcji
205
Dużo założeń CPK jest błędna , pis proponował , kolej próżniową która ma łączyć lotnisko jako szybka kolej.
Kolej próżniowa to była ściema.
Poza tym w miejscu gdzie jest lotnisko w Warszawie to jest tam wiele hoteli oraz firm , które powstały tam ze względu na lotnisko , zamknięcie lotniska ,równa się , że sporo firm upadnie.
W 2018 kiedy założyłem tu profil jeden z forumowiczów tłumaczył mi (dawno go tu już nie ma)
że trzeba zastąpić lotnisko Chopina bo jest już zbyt ciasny.
Jeśli mu wierzyć to pomysł z powietrza się nie wziął.
Słyszałem , że lokalizacja tego CPK też jest taka średnia , kolej łacząca CPK też biegnie często poza jakimiś istotnymi miejscowościami.
Ale co znaczy tutaj średnia?
Spotkałem się z opinią że to zbyt dobre dla rolnictwa ziemie
i być może tu tkwi błąd.
A poza jakimi ISTOTNYMI miejscowościami biegnie CPK
którego jeszcze nie pobudowano?
zobaczymy co będzie , ale uważam , że nie byby to dobry pomysł ze strony KO
Ale to nie są już te czasy kiedy premier musi być wizerunkowo "the best".
Ważne żeby miał odpowiednich doradców ministrów itp.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 463
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie rozpatrywanie pomysłów by
Uznać Ślązaków za mniejszość
I tej grupy można uznać jedynie
język jeśli spełni wymagania
Prawne i ta grupa nie ma nic wspólnego
Osobnym Narodem powodu migracji
Po wojnie i latach 70 i ta grupa
Walczyła powstaniach o wolność
I podczas wojny dezercja do armii
Polskiej i ten sposób potwierdzili swoją
Narodowość czynem i lokalnie
Tak grupa nie ma żadnego poparcia
Społecznego .
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
W 2018 kiedy założyłem tu profil jeden z forumowiczów tłumaczył mi (dawno go tu już nie ma)
że trzeba zastąpić lotnisko Chopina bo jest już zbyt ciasny.
Jeśli mu wierzyć to pomysł z powietrza się nie wziął.
Owszem , lotnisko w Warszawie jest za ciasne , tyle , że te rozwiazanie z CPK ,nie jest dobre , bo tak jak pisałem w Polsce jest dużo małych lotnisk , w ogólnym rozrachunku jest w Polsce dużo lotnisk.
Więc budowa kolejnego to jest średni pomysł , bo w regionie jest Modlin , lotnisko Chopina , lotnisko w łodzi i lotnisko w Radomiu to byłoby już 5te lotnisko , natomiast zamknięcie lotniska Chopina to zły pomysł bo to zniszczy lokalny biznes w około lotniska chopina.
Dużo lepszą opcja jest rozbudowa innego lotniska w Polsce do dużo większych rozmiarów aby przejeło rolę lotniska międzynarodowego i głownego lotniska w Polsce , np lotnisko w Krakowie ma takie możliwości , dobudowa pasów startowych oraz budowa nowego terminala.

Dla przykładu w Niemczech to główne miedzynarodowe lotnisko jest we Frankfurcie nad Menem , drugie to Monachium . Lotnisko w Berlinie to takie po europie tylko , całkiem duże jest ,ale tam praktycznie lotów między kontynentalnych nie ma.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Ale co znaczy tutaj średnia?
Spotkałem się z opinią że to zbyt dobre dla rolnictwa ziemie
i być może tu tkwi błąd.
A poza jakimi ISTOTNYMI miejscowościami biegnie CPK
którego jeszcze nie pobudowano?
Położenie lotniska powoduje , że w okolicy jest bardzo dużo lotnisk , warszawa , a zarazem nawet cała Polska nie jest aż tak ludna jak Niemcy , Warszawa to nie Londyn .

Chodzi o to , czy będzie poput na jazdę tą koleją , np. linia ze Szczecina , biegnie planowo przez tereny słabo zaludnione. Więc czy ta kolej będzie w ogóle na siebie zarabiać jeśli będzie iść przez te tereny .
Bo np. wspieranie lokalnej komunikacji aby we wsiach ludzie mieli transport to ma sens bo mimo , że to formalnie nie ekonomiczne to zapobiega wykluczeniu , że ludzie bez smoachodu np. nie sa wstanie pojechać do pracy szkoły itp. , natomiast tutaj ida dużo większe pieniadze i jednak taka kolej musi mieć sens ekonomiczny.
Też jest kwestia taka czy wszystkie linie kolejowe zostały w POlsce wyremontowane aby pociągi mogły nimi jechać 160-200 km na godzinę ? Myślę , że nie , więc uważam , lepiej aby zmodernizowano już istniejące linie które są przestarzałe.
Dla przykładu np. w Niemczech linii wysokich predkości typu 300 km na godzine jest nie wiele , większość to 160-200 km/h.

Dla jasności rozbidowa lotnisk jest potrzebna tyle , że lepszą opcją jest rozbudowa juz istniejącego lotniska w innym mieście zrobienie niego takiego Frankfurtu nad menem w Polsce , gdyż budowa kolejnego lotniska to bezsens.

Ktoś mi nawet powiedział z Ukrainy raz , że w Polsce jest masa lotnisk , chyba ze 17 ,a np. na Ukrainie jest tylko 5 lotnisk.


Natomiast , zarządznie budowa CPK , przez PIS to był taki "MIŚ" naszych czasów.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 388
Punkty reakcji
205
Owszem , lotnisko w Warszawie jest za ciasne , tyle , że te rozwiazanie z CPK ,nie jest dobre , bo tak jak pisałem w Polsce jest dużo małych lotnisk , w ogólnym rozrachunku jest w Polsce dużo lotnisk.
Czyli zgadzamy się że Chopina jest ciasne i jednocześnie nie zgadzamy na budowę większego?
To gdzie tu jest logika?
natomiast zamknięcie lotniska Chopina to zły pomysł bo to zniszczy lokalny biznes w około lotniska chopina.
To plany a te się zmieniają.
lotnisko w Krakowie ma takie możliwości , dobudowa pasów startowych oraz budowa nowego terminala.
Powinna to być stolica bądź okolica stolicy.
Z Krakowa do Warszawy Pendolino minimum jedzie dwie godziny.
Natomiast Modlin nie wiem czy nie byłby bliżej stolicy od Baranowa.
Kto wie więc czy tutaj rozbudowa by nie miała sensu?
Dla przykładu w Niemczech to główne miedzynarodowe lotnisko jest we Frankfurcie nad Menem , drugie to Monachium . Lotnisko w Berlinie to takie po europie tylko , całkiem duże jest ,ale tam praktycznie lotów między kontynentalnych nie ma.
A dlaczego we Frankfurcie i Monachium?
Bo powstały gdy Berlin był stolicą NRD?
Chodzi o to , czy będzie poput na jazdę tą koleją , np. linia ze Szczecina , biegnie planowo przez tereny słabo zaludnione. Więc czy ta kolej będzie w ogóle na siebie zarabiać jeśli będzie iść przez te tereny
Co to znaczy "planowo"?
Nie interesuję się planami CPK
ponieważ i tak z nowym rządem się one zmienią.
Przypuszczam że pociąg w kierunku Szczecina
dopóki nie wytyczy się nowych szlaków
poruszał się będzie przez Żyrardów i Skierniewice
by tam skręcić na dotychczasową trasę czyli
przez Łowicz i Kutno.
Zapewniam forumowicza że to nie są tereny bezludne.
Też jest kwestia taka czy wszystkie linie kolejowe zostały w POlsce wyremontowane aby pociągi mogły nimi jechać 160-200 km na godzinę ? Myślę , że nie , więc uważam , lepiej aby zmodernizowano już istniejące linie które są przestarzałe.
A po co mają być wszystkie wyremontowane?
Remontowane powinny być najważniejsze mniej ważne remontowane są rzadziej.
Odcinek z Kutna do Warszawy był kilka lat temu remontowany
zapewne w tym celu.
Remont teraz trwa gdzieś między Sochaczewem a stolicą.
Natomiast , zarządznie budowa CPK , przez PIS to był taki "MIŚ" naszych czasów.
Myślę że to powinno być lotnisko a nie mega-lotnisko.
W przyszłości można by je było do mega rozbudować.
Będziemy mieli nowy rząd więc niech Tusk myśli.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 463
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Prawdopodobnie jednak edukację
Dostanie zaburzenie lewicowe i
Może stworzyć i próbować narzucić
Fantastyki aborcyjne przez podręcznik
Do niby edukacji a po nich chorobę
A skutek tego rodzice bez poprawy czyli
Zwykłych związków lub celibatu
kapłańskiego lub prywatnego będą
Musieli po procesie od ojca lub rodziców
Pozwolić na wyprowadzkę z domu i
Zakaz utrzymywania kontaktu, trzymanie
Się z daleka, nie będą brali udziału niby
Ślubie powodu poznania skandalicznych
Treści a finale może uzna siebie
Za kobietę a skutek agresywna
Forma HIV i tego powodu trafi
Do worka powodu wstydu bo nikt
Ne będzie zabierał tej osoby i do
Tego chcą doprowadzić ta osoba
Swoimi pomysłami dla dzieci i nikt
Nie będzie zwracał się do nich
Sposób urojony .
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 463
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Morawiecki miałby szansę stworzyć
Rząd i mieli by minimalną większość
Gdyby nie urojony konflikt aborcyjny
I tego powodu powstała trzecia
Droga i gdyby nie ten konflikt
To zachowali by minimalną większość
I ich głosy tego powodu zabrali samorządowcy i
Polska jest jedna
A ta druga partia zabrała im 7 do
10 mandatów gdyby nie startowali i
Powodu wad generycznych zabrali
Sobie rządy i zrobili to kosztem
Zdrowych dzieci.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 422
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Już tylko kilka dni do powołania oficjalnie nowych rządów.
Cóż, prezydent nie będzie miał wyjścia jak powołać większość demokratyczną.
Ja sobie nie wyobrażam, by on współpracował z nowym rządem.
Niech on się poda do dymisji i zrobi najlepiej dla Polski i Polaków. Duda, nawet jak powoła rząd Tuska, to kadencja jego jeszcze potrwa przez dwa lata.
On może specjalnie nie podpisywać ważnych ustaw dla Polski, zatwierdzonych przez nowy rząd i może też specjalnie "wetować" jakieś ustawy ważne o może dalej łamać Konstytucję.
Przypuszczam, że tak to będzie wyglądało, bo Duda będzie dalej takim "karaluchem", szkodzącym Polsce.
Jak taki gość może dalej być prezydentem i może robić takie rzeczy nowemu rządowi?
Przecież on będzie dalej służył PiS-owi, nawet, kiedy PiS będzie w opozycji?
Nie wyobrażam sobie tego, żeby on dalej, do końca kadencji był prezydentem.
Duda jest przestępcą i szkodzi Polsce.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Czyli zgadzamy się że Chopina jest ciasne i jednocześnie nie zgadzamy na budowę większego?
To gdzie tu jest logika?
Ze dwa razy tobie już pisałem , że lepszą opcją jest rozbudowa innego lotniska , które już istnieje , przykład z Frankfurtem , służył ku temu by pokzać , że główne lotnisko w kraju wcale nie musi być zawsze w stolicy kraju.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Myślę że to powinno być lotnisko a nie mega-lotnisko.
W przyszłości można by je było do mega rozbudować.
Będziemy mieli nowy rząd więc niech Tusk myśli.
Musi być przystosowane , do obsługi np. duży samolotów typu AIrbus A380 , aby firmy lotniczedawały tam jakieś dalekie kursy , też zapewne analiza co do popytu na tą lokalizacje itp. , myślę , że trzeba to dobrze wykalkulować aby potem lotnisko nie stało puste lub z nie wielką ilością lotów.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Co to znaczy "planowo"?
Nie interesuję się planami CPK
ponieważ i tak z nowym rządem się one zmienią.
Przypuszczam że pociąg w kierunku Szczecina
dopóki nie wytyczy się nowych szlaków
poruszał się będzie przez Żyrardów i Skierniewice
by tam skręcić na dotychczasową trasę czyli
przez Łowicz i Kutno.
Zapewniam forumowicza że to nie są tereny bezludne.
Chodzi o to , że PIS narysował sobie jak te kreski trasy kolejowej mają przebiegać , problem leży w tym , że jest to , coś w rodzaju , prezentacji pijarowej , nic z tego nie zostało zrobione odnośnie gruntów. Poza tym to trochę jakby pis sobie namalował kreski , według tego jak zostały namalowane na prezentacji to przebieg jest średnii. Plus też jest godne zastanowienia czy napewno lotnisko CPK akurat musi być punktem łaczącym wszystkie trasy kolejowe.
Natomiast zobaczymy co zrobi nowy rząd.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
A po co mają być wszystkie wyremontowane?
Remontowane powinny być najważniejsze mniej ważne remontowane są rzadziej.
Odcinek z Kutna do Warszawy był kilka lat temu remontowany
zapewne w tym celu.
Remont teraz trwa gdzieś między Sochaczewem a stolicą.
Poprawianie konkurencyjności kolei w Polsce , też jest coraz więcej dróg ekspresowych i autostrad to kolej też musi być szybka ikomfortowa , aby była wstanie konkurować.
Chyba , że to jest już jakaś naprawdę lokalna trasa to ewentualnie , można wyremontować do 120 km/h , bo czasem do tej prędkości się przystosowuje trasy kolejowe też.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 388
Punkty reakcji
205
Ze dwa razy tobie już pisałem , że lepszą opcją jest rozbudowa innego lotniska , które już istnieje , przykład z Frankfurtem , służył ku temu by pokzać , że główne lotnisko w kraju wcale nie musi być zawsze w stolicy kraju.
1. Z rozbudową to bym się zgodził.
2. Lokalizacja prawdopodobne jest związana ze szlakiem Warszawa-Łódź
3. Nie wiem kiedy powstało lotnisko we Frankfurcie i dlaczego tam jest główne.
Być może dlatego że Niemcy w tym czasie były jeszcze podzielone.
Ale nawet gdyby forumowicz miał rację to jest tylko jedna jaskółka która wiosny nie czyni.

Chyba , że to jest już jakaś naprawdę lokalna trasa to ewentualnie , można wyremontować do 120 km/h , bo czasem do tej prędkości się przystosowuje trasy kolejowe też.
Mam na myśli trasy IC oraz TLK.
Lokalni przewoźnicy rozwijają mniejsze prędkości.
Natomiast zobaczymy co zrobi nowy rząd.
Plany wytyczenia nowych tras kolejowych można nadal zmienić więc nie widzę problemu
no chyba że polega on na tym że pomysł jest zły bo jest pisowski.

Na tym proponuję zakończyć temat CPK bo niezależnie jakich argumentów się użyje
decyzja i tak należy do Tuska.

Zresztą na CPK działania nowego rządu sie nie zaczynają ani nie kończą.
To znaczy taką mam nadzieję.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 565
Punkty reakcji
94
CPK to dobry projekt i szansa dla Polski. Mnóstwo nowych miejsc pracy, rozwój. Inwestycja, która na bank prędzej czy później zaprocentuję. Jeśli to udupią, bo garstka lokalnych chłopków i wiejskich babek temu protestuje (zawsze jacyś protestują, przeciw wszystkiemu co nowe i wymaga odrobiny wysiłku, niczego by się nie dało pchnąć do przodu słuchając takich), to są są bandą nieudaczników niezdolnych do samodzielnego rządzenia, albo faktycznie marionetką kogoś z zewnątrz.
Chcę dać im szansę, bo PiS popełniał masę błędów, ale już mi niektóre rzeczy brzydko pachną. Np. zakusy na likwidację CBA.
Pożyjemy, zobaczymy co będzie też np. z Orlenem? Czy znowuż nie zrobią wyprzedanej kolonii, bez niczego własnego z kraju?
Mam nadzieję, że mnie pozytywnie zaskoczą, bo na razie średnio się na to zapatruję.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 422
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS już jest... skończony... Już nie ma... PiS...
Nie mają większości i nie mogą dalej rządzić, co jest oczywiste.
Ale zostawią kraj w syfie... W dużych problemach, no bo PiS to są zwyczajnie... łobuzy!
Nic dobrego z takich ludzi nie ma.
Nowy rząd Tuska oraz pozostałych partii będzie musiał teraz naprawiać to, co PiS rozwalił i zdewastował w kraju.
Poza tym, PiS to są: zdrajcy własnego kraju i za to powinni trafić na długie lata, za kraty.
Każdy rząd, jeżeli coś robi na szkodę własnego kraju i coś psuję, to jest też, zdrajcą własnego kraju.
Tak samo tyczy się to i prezydenta.
Nigdy by Platforma, ani żaden inny rząd w Polsce nie zdradził własnego kraju.
Nigdy zresztą tak nie było za rządów poprzednich.
Jeśli były jakieś nieprawidłowości i problemy za rządów poprzednich, to jakiś premier wolał podać rząd do dymisji i tyle.
Często się zmieniali "premierzy" od samego początku lat 90 - tych, w Polsce.
Wtedy rządziła Stara Lewica i PSL.
Jeżeli, polityk, minister, premier nie daję w czymś rady to się zwyczajnie podaję do zwyczajnej dymisji i tak jest w każdym, normalnym kraju.
Nie siedzi, na siłę... w rządzie i nie bierze za nic sporej pensji.
A co w PiS robili? Oni nic dobrego nie zrobili dla kraju, a tylko potrafili kłamać na każdym kroku... udawać... wymyślać różne rzeczy i za pół darmo brali duże pensję.

Te wszystkie programy, które oni wprowadzili nie "działały" do końca dobrze.
No, może samo: 500 plus nie był złym programem, ale też był skierowany także do rodzin dobrze sytuowanych finansowo, a nie powinien być.
Bo wsparcie powinno być skierowane tylko do biednych i potrzebujących.
No ale takie programy, jak: mieszkanie plus, kolej plus kompletnie się nie udały.
Ileś tam rozpoczęli nowych mieszkań, i to nie w każdym mieście i na tym... koniec.
Do tego wyszło, że tam były wady i nieprawidłowości w tych mieszkanaich.
Dużo by o tym mówić, ale PiS to był... jeden, wielki... partacz i tyle!
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 422
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Myślę, że zdrada własnego kraju oraz własnego społeczeństwa to jest poważna, zbrodnia na własnym kraju, porównywalna z pozbawieniem życia człowieka.
Polityk, który się czegoś takiego dopuścił, zasługuję na poważne potępienie i na surową karę.
Bo żaden, normalny polityk, jakiej by nie pełnił funkcji w polityce nigdy by nie wystąpił, w niczym przeciwko własnemu krajowi.
A co w PiS zrobili? Ich kłamstwa, szczucie, podzielenie społeczeństwa to są też formy: zdrady własnego kraju.
A do tego dbanie bardziej o sprawy i interesy innego kraju ( w tym przypadku chodzi o Ukrainę ) niż o sprawy własnego kraju.
To jest... hańba takiego rządu!
Tyle że ich to nie rusza... Oni są tak zdemoralizowani na mózgi, że oni na takie rzeczy już nie zwracają uwagi.
Zdemoralizowany bandyta już niczego wokół siebie nie widzi, tylko własną korzyść widzi.
No i PiS tak właśnie postępował.
Im "pieniądz" tak poprzewracał we łbach, że zrobił z nich... Potworów!
Bo w PiS, gdyby nie ich: demoralizacja, rządza pieniądza, egoizm, to oni jeszcze byliby w miarę normalnymi politykami i ludźmi.
Ale negatywne rzeczy ludzi psują na gorsze.
Tak się zachowują też zwykli ludzie, którzy wpadają w uzależnienia różne.
Którzy kierują się chciwością i materializmem...
To są złe rzeczy, które psują ludzi.
 
Do góry