No To Mamy Becikowe !

Status
Zamknięty.

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
No to dzisiaj nasz genialny rząd przyjął ustawe o becikowym :/
Becikowe dla wszystkich matek !! Nie tylko najuboższych
Ja uważam, że to kretyński pomysł w ogóle to całe becikowe..
A wy jak uważacie?
 
E

Ewa31

Guest
No to dzisiaj nasz genialny rząd przyjął ustawe o becikowym :/
Becikowe dla wszystkich matek !! Nie tylko najuboższych
Ja uważam, że to kretyński pomysł w ogóle to całe becikowe..
A wy jak uważacie?
ja też tak uwazam (mam dwójke dzieci) jak kogos nie stać na dzicko nie powinien sie decydiwać - a becikowe i tak w niczym nie pomoże! Tylko budżet państaw zubożeje
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Dokładnie uważam tak samo !! Nic to nie rozwiąże , a zrobią sie z Polski drugie Chiny i będzie przeludnienie :/ Zapełnią się domy dziecka, bo niektóre półgłówki będą w tym widzieć karton flaszek i inne tam takie ...
Jest milion innych potrzeb na które te pieniądze należało by przeznaczyć.. ale nie !! becikowe musi być bo Romuś do koalicji nie przystąpi.. Ja nie wiem w ogole gdzie w tym logika jakaś.. Toteż własnie jak sie nie ma kasy to sie nie rodzi dzieci.. Przecież utrzymanie dziecka to nie jest tylko wyprawka.. (wózek i te sprawy) - którą i tak większość "rodziców" przepije ..
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Tak jest, to całe becikowe to totalna bzdura, niech wszystkim robotę dają i godne zarobki to bedzie git!
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
i Polska zamiast się bogacić zejdzie na psy... a przecież mogło być tak pieknie tak jak ktoś już powiedział... jak kogoś nie stać to po co robi sobie dzieci... bez sens :/
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Becikowe jest najprostszą formą wykazania, że wyborcze obietnice są realizowane. Przyrostu naturalnego to nie zwiększy a budżet jest z gumy i jakoś się domknie. Ale za to jak to ładnie wygląda! Prorodzinna polityka choć w wydaniu dla ubogich umysłowo. Przykro mi, że nowy rząd ma mnie za idiotę. Nie głosowałem na PIS ale to nie uprawnia tych panów aby mnie tak traktować. Płacę podatki i należy mi się odrobina szacunku od ludzi, którzy z moich pieniędzy żyją.
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Jeśli myślą że to sprawi większenie przyrostu naturalnego to sie mylą napewno
Ale dla tych najbiedniejszych ta pomoc sie przyda z pewnością, jednak powinni to wprowadzic poniżej jakiejś granicy zarobkowej.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Jednorazowa zapomoga pewnie wielu ludziom pomoże przetrwać pierwszy szok finansowy po zwiększeniu pogłowia w gospodarstwie domowym ale nie załatwi problemu utrzymania dziecka. Ważniejsze i potrzebniejsze byłyby rozwiązania systemowe. Zmniejszenie bezrobocia i poszerzenie świadczeń socjalnych państwa. Becikowe jest jak chustka na katar.
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
To prawda projekt LPR zakładał przyznanie becikowego dla wszystkich rodzin zrówno tych bogatych jak i biednych co miało na celu zachęcenie nas do decydowania sie na dzieci, rodziny których dochód nie przekracza troche ponad 500 zl dostana na wstepie 2000 zl za dziecko, no ale faktem jest ze moze to w znacznym stopniu nadwyrężyć nasz budżet i pogłebic dziure budzetowa a 1000 czy nawet 2000 to dobre tylko na poczatek, bo przeciez kazdy kto mial doczynienia z malymi dziecmi wie ze to dziura bez dna w która trzeba ciagle inwestowac wiec jesli nie ma sie stalej i pewnej pensji pozwalajacej na utzrymanie rodziny to nie ma sie co brac za zakladanie rodziny i becikowe tez tu nie pomoze, bo co jak sie skonczy?
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
każdy grosz się przyda :lol:

Taak....ciekawe ile osób najpierw ukradnie z tego. :/
Kolejna dziura w budżecie.
Zamiast obniżyć VAT na np 20% to jakieś becikowe dają.... :mruga:
Jestem, byłem i bede PRZECIW!!
Pozdro!@!
Deras
 

Szawuszka

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2005
Posty
289
Punkty reakcji
0
Miasto
z Krainy Wiecznych Mrozów
To taka sprawa bardziej polityczna
LPR chciało sprawdzić na co może sobie pozwolić i przy okazji może uda się odebrać trochę elektoratu PiS

Ale boję się,że tu dadzą
a żeby dać gdzie indziej trzeba będzie zabrać
 

Ich

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2005
Posty
293
Punkty reakcji
0
a zrobią sie z Polski drugie Chiny i będzie przeludnienie :/
a mi sie wydaje ze drugich Chin nie bedzie bo mam nadzieje ze polacy sa na tyle inteligentni ze nie bede rodzic dzieci za 1000 zl....przeciez na co to staraczy ?? na lozeczko i kołdre :/
a dalszy rozwoj to gdzie ?!

Jak dla mnie to "becikowe" jest do pupy
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
A ja byłem za becikowym, ale tylko jeżeli miał byc projekt PiSu. I też powinni najpierw skontrolować czy nie jest to rodzina pijacka, czy becikowe nie pójdzie na alkohol, a dziecko do domu dziecka. A projekt LPR-u jest jak dla mnie porazką. Po co bogatemu becikowe, jak juz ma pieniadze i to wystarczająco. Dla rodzin biednych tak, ale dla bogatych nie!
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Dla rodzin biednych tak, ale dla bogatych nie!
No tak .. ale znowu w czym taka kobieta nawet z klasy średniej ma być gorsza i nie dostac?? wszyscy równo płacą podatki ... i tak biedni dostaną kafla więcej .. :/

a mi sie wydaje ze drugich Chin nie bedzie bo mam nadzieje ze polacy sa na tyle inteligentni ze nie bede rodzic dzieci za 1000 zl....przeciez na co to staraczy ?? na lozeczko i kołdre
a dalszy rozwoj to gdzie ?!
śmiem wątpić w inteligencje naszego zacnego narodu po ostatnich wyborach ...
 

monika0o

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
No, nie przesadzajmy, jakiegoś kryzysu wielkiego w budżecie to nie spowoduje, ale sytuacji matek też nie polepszy. Kolejna ustawa "żeby była", żeby ładnie wyglądało, i żeby ludzie myśleli sobie, jaki to mamy uczciwy, prawy rząd.

Nie wiem jaki jest podatek na te różne artykuły dziecięce, ale podejrzewam, że nie jest wysoki na tyle, by nie można było go zmniejszyć. To byłoby lepsze rozwiązanie, ale przecież rozdawanie pieniążków brzmi efektowniej, chociaż tak naprawdę matki więcej zyskałyby na obniżeniu podatku od artykułów dziecięcych.

Szkoda, że w ten sposób rząd próbuje zbudować sobie zaufanie ludzi.

Widzę, że już pojawiają się czarne prognozy, że dzieci zaczną być produkowane dla kasy i oddawane do domów dziecka. Po pierwsze: nie sądzę, by ludzie nagle zechcieli robić dzieci dla 1000zł, a po drugie: zdrowe niemowlęta na pewno nie byłyby przenoszone do domów dziecka - naprawdę wiele rodzin chciałoby zaadoptować takie dziecko.

Nie będzie tragedii z powodu becikowego, nie ma co się tym jakoś strasznie przejmować, ale na pewno nie ma też czym się zachwycać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry