Niewyobrażalne chamstwo w polskim narodzie

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
I co z tego ???

Mało jest dóbr koniecznych, w zasadzie wszystkie są niekonieczne, a komunikację miejską można zastąpić nogami...

Można. Aczkolwiek z dóbr koniecznych, wymieniłbym wodę, jedzenie i takie tam błahostki.

A może Ty wolisz przeprowadzać testy psychologiczne na jeżdżenie MPK-iem ???

A po co?

Czyli na wszystko test psychologiczne + coś tam, czy czasami test psychologiczne a czasami co innego ???

Dałbyś prawo jazdy osobie, która cierpi na zaburzenia osobowości? Albo komuś, kto stracił wzrok? To dlaczego prawo jazdy mają mieć Ci, którzy nie są na tyle dojrzali, by samochód prowadzić?

Tak czy siak uważasz że ludzie są na tyle niedojrzali żeby normalnie żyć... A jesteś demokratą, heh...

Jestem pragmatykiem. Rozumiem, że demokracja jest najlepszym z możliwych ustrojów, ale też dostrzegam, iż czasem państwo musi się pochylić nad obywatelem, bądź ograniczyć jego wolność.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Trzeba było przeczytać całość. Samochód, jako dobro dla ludzi dojrzałych i w miarę zamożnych. Dojrzałych. Czyli kwestia tego, że prawo jazdy powinno być wydawane osobom, które spełnią pewne kryteria, np. testy psychologiczne.

Ja jeżdżę trzyletnim Saabem 9-5. Najczęściej buractwa doświadczam ze strony kierowców kilkunastoletnich gratów. Dość wspomnieć kierowców, którzy jeżdżą 30 km/h lewym pasem, zatrzymują się na skrzyżowaniach, by wysiedli zeń pasażerowie itd. Krew mnie czasem zalewa.

Puk puk... To nie XIX wiek.
Współcześnie samochód jest dobrem powszechnym, podobnie jak komputery, motocykle, paralotnie, ubrania, spadochrony i setki innych przedmiotów, które podlegają wtórnemu obiegowi. Pozwala to zaoszczędzić materiały oraz rozpowszechnić technologię przyczyniając się tym samym do jej rozwoju. Trudno się nie zgodzić z tym, że kierowcy powinni być ludźmi odpowiedzialnymi, lecz czy testy psychologiczne są wykładnikiem "dojrzałości"?. Nie rozumiem zaś, dlaczego samochód miałby być jedynie dobrem ludzi bogatych.
Owe "buractwo" jest sprawą uniwersalną. W Polsce kultura drogowa jest zatrważająco niska i dotyczy każdej grupy kierowców. Oczywiste jest również to, że każdy z nas tu obecnych nic z takim zachowaniem wspólnego, gdyż My jesteśmy świetnymi i kulturalnymi kierowcami (sarkazm:p).

PS. Gratuluję dobrego auta, Saab 9-5 z rocznika 07' kosztuje ok. 50-70 tys (używany). Zakładając, że nawet posiadałbym takie fundusze i tak nie kupił bym takiego auta, gdyż byłby to pieniądze zainwestowane w coś.. co po kilku latach całkowicie straci swoją wartość.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Puk puk... To nie XIX wiek.
Współcześnie samochód jest dobrem powszechnym, podobnie jak komputery, motocykle, paralotnie, ubrania, spadochrony i setki innych przedmiotów, które podlegają wtórnemu obiegowi. Pozwala to zaoszczędzić materiały oraz rozpowszechnić technologię przyczyniając się tym samym do jej rozwoju. Trudno się nie zgodzić z tym, że kierowcy powinni być ludźmi odpowiedzialnymi, lecz czy testy psychologiczne są wykładnikiem "dojrzałości"?. Nie rozumiem zaś, dlaczego samochód miałby być jedynie dobrem ludzi bogatych.

Testy psychologiczne to tylko propozycja. Co do bogatych. Samochodów jest na ulicach zwyczajnie za dużo. W godzinach szczytu tworzą się korki, a stanie w nich jest równie ciekawe co reklama płynu do mycia naczyń. Wniosek, jaki z tego wynika jest jasny. Sam bym mógł zacząć jeździć komunikacją miejską, gdyby nie to, że ona też utyka w korkach, zaś pasażerowie nie zawsze są pierwszej świeżości.

Owe "buractwo" jest sprawą uniwersalną. W Polsce kultura drogowa jest zatrważająco niska i dotyczy każdej grupy kierowców. Oczywiste jest również to, że każdy z nas tu obecnych nic z takim zachowaniem wspólnego, gdyż My jesteśmy świetnymi i kulturalnymi kierowcami (sarkazm:p).

Sam, parę stron wcześniej pisałem, że zdarzają mi się burackie zachowania. Jak każdy nagnę czasem przepis, ten czy inny. Co innego jest jednak przejechać na wczesnym czerwonym, a co innego blokować lewy pasy powolną jazdą, czy puszczać głośną muzykę lejącą się przez uchylone szyby.

PS. Gratuluję dobrego auta, Saab 9-5 z rocznika 07' kosztuje ok. 50-70 tys (używany). Zakładając, że nawet posiadałbym takie fundusze i tak nie kupił bym takiego auta, gdyż byłby to pieniądze zainwestowane w coś.. co po kilku latach całkowicie straci swoją wartość.

Wcale nie takie dobre. Niemniej inwestycja w komfort podróży zawsze się zwraca :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ja jeżdżę trzyletnim Saabem 9-5. Najczęściej buractwa doświadczam ze strony kierowców kilkunastoletnich gratów. Dość wspomnieć kierowców, którzy jeżdżą 30 km/h lewym pasem, zatrzymują się na skrzyżowaniach, by wysiedli zeń pasażerowie itd. Krew mnie czasem zalewa
. to zwykłe, typowe odmóżdżenie...

Wcale nie takie dobre. Niemniej inwestycja w komfort podróży zawsze się zwraca
dlatego ja kupię teraz komfortowy i większy samochód, ale 3,4 letni...

ale to jak dobiję aktualnie posiadany...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
. to zwykłe, typowe odmóżdżenie...

Takich przykładów mogę wymienić bardzo dużo.

dlatego ja kupię teraz komfortowy i większy samochód, ale 3,4 letni...

ale to jak dobiję aktualnie posiadany...

Ja jestem pierwszym właścicielem swojego. Generalnie, różnica między nowym a trzyletnim jest w cenie i stopniu upieprzenia tapicerki.
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Buehehe. Gdybym siedział w 3-letnim Saabie stojąc w korku obok malucha, też bym usunął z ulic wszystkie graty. Jest też inne wyjście: kraj, w którym są budowane dobre autostrady, metra, a dziury nie powstają zaraz po załataniu. Ale zaraz, zaraz, przecież mogłoby być gorzej, czyż nie Odeon? Mógłbym sam siedzieć w maluchu, hehe.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Odeon, to może zamknąć co drugiego kierowcę w kicu, żeby nie korkował ulic?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Buehehe. Gdybym siedział w 3-letnim Saabie stojąc w korku obok malucha, też bym usunął z ulic wszystkie graty. Jest też inne wyjście: kraj, w którym są budowane dobre autostrady, metra, a dziury nie powstają zaraz po załataniu. Ale zaraz, zaraz, przecież mogłoby być gorzej, czyż nie Odeon? Mógłbym sam siedzieć w maluchu, hehe.

Być może by to odciążyło w części miasta. Niemniej tutaj powinna zostać wprowadzona dobra komunikacja miejska. Szybką, bezpieczną i dogodną pod kątem połączeń. Wraz z zakazem korzystania z niej osób pod wpływem, bądź niedbających o higienę osobistą. Gdyby taka była komunikacja miejska - pierwszy poszedłbym bilet miesięczny kupić.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ba! Ale ja potrafię oficjalnie przyznać się do własnej hipokryzji. Niektórzy też powinni potrafić.

Odeon, to może zamknąć co drugiego kierowcę w kicu, żeby nie korkował ulic?

To jest Twój pomysł. Nie oceniam go.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Takich przykładów mogę wymienić bardzo dużo.
ja również



Odeonie, pojechałeś z tymi cenami:
http://www.saab.pl/docs/pl/modele.asp
oraz
http://www.moto.allegro.pl/12664_9_5.html?order=pd
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Nie szukając daleko, wystarczy spojrzeć na ulicę. Częściowo to daje świadectwo wyznawcom jakiejkolwiek religii, a w głównej mierze "katolom". Chamstwo to rzecz powszechna jak chleb.
 

goldre

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
324
Punkty reakcji
1
Trzeba zacząć od siebie i tyle kultura na drodze nie jest ważna od tego czy jedziemy Volvem czy maluchem to zależy od nas samych...
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
mam rozumieć że nie-katol to nie-cham?

jasne, że nie. Zważywszy jednak na to, że katolicyzm to przeważająca wiara polskiego narodu, bynajmniej statystycznie. Mogę ich zaszufladkować do chamów, skoro kościół rzymsko-katolicki nas szufladkuje.
Oczywiście nikogo nie chcę obrażać, niech każdy wyznaje to co chce i co uważa za jedyną prawdę. Ja wybrnąłem z tej sytuacji trochę inaczej, wybrałem przekonania(zaznaczam przekonania) Bliskiego Wschodu. Długa historia, a offtopu nie będę robił.
Każdy katol wnerwia się, kiedy podważam jego boga. Co jest najgorsze? To, że wiem więcej od nich. Czemu nie można by zrobić chrztu z dniem osiągnięcia pełnoletności najwcześniej. Dlaczego? Bo każdy przyzna, że rzymsko-katolicki kościół jest najsprytniejszy. Piętnuje dzieci od urodzenia i potem jeśli pójdą za szarą masą, to nie wiedzą jaka różnorodność religijna pozostała im w spadku po ich przodkach.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
jasne, że nie. Zważywszy jednak na to, że katolicyzm to przeważająca wiara polskiego narodu, bynajmniej statystycznie. Mogę ich zaszufladkować do chamów, skoro kościół rzymsko-katolicki nas szufladkuje.
Oczywiście nikogo nie chcę obrażać, niech każdy wyznaje to co chce i co uważa za jedyną prawdę. Ja wybrnąłem z tej sytuacji trochę inaczej, wybrałem przekonania(zaznaczam przekonania) Bliskiego Wschodu. Długa historia, a offtopu nie będę robił.
Każdy katol wnerwia się, kiedy podważam jego boga. Co jest najgorsze? To, że wiem więcej od nich. Czemu nie można by zrobić chrztu z dniem osiągnięcia pełnoletności najwcześniej. Dlaczego? Bo każdy przyzna, że rzymsko-katolicki kościół jest najsprytniejszy. Piętnuje dzieci od urodzenia i potem jeśli pójdą za szarą masą, to nie wiedzą jaka różnorodność religijna pozostała im w spadku po ich przodkach.

. Zważywszy że PO osiągnęło 52% poparcia to z racji ilości chamstwa w narodzie oni są chamami w 100%
.Oczywiście że nie chcę nikogo obrażać (chyba nie jesteś zwolennikiem PO)
.Nie rozumiem? Wiesz więcej czego?
.Tego bełkotu też nie jestem w stanie pojąć, ale nie dziwota (wszak wiesz więcej)

Ale co to ma wspólnego z chamstwem?
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
. Zważywszy że PO osiągnęło 52% poparcia to z racji ilości chamstwa w narodzie oni są chamami w 100%
.Oczywiście że nie chcę nikogo obrażać (chyba nie jesteś zwolennikiem PO)
.Nie rozumiem? Wiesz więcej czego?
.Tego bełkotu też nie jestem w stanie pojąć, ale nie dziwota (wszak wiesz więcej)

Ale co to ma wspólnego z chamstwem?

Nie rozumiem twojego prostego rozumowania. Sądzisz, że skoro naród chamów to i cała partia musi taka być? Nie koniecznie. A jeśli coś nie pasuje to zapraszam na listy wyborcze. Może też umiesz "coś tam, coś tam".
Moje przekonania polityczne nie są dla twojej informacji.
Więcej zrozumienia i tolerancji. Zważ na to, że teraz odpieram twój atak. Wyjechałeś, ni z gruchy, ni z pietruchy, że jestem kroczącym złem, bo uważam że kościół to chora instytucja, boga nie ma etc.
Nie powiedziałem, że wiem więcej. Polecam poświęcić więcej czasu na czytanie.
Pozdrawiam ;-)
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
jasne, że nie. Zważywszy jednak na to, że katolicyzm to przeważająca wiara polskiego narodu, bynajmniej statystycznie. Mogę ich zaszufladkować do chamów, skoro kościół rzymsko-katolicki nas szufladkuje.
Oczywiście nikogo nie chcę obrażać, niech każdy wyznaje to co chce i co uważa za jedyną prawdę. Ja wybrnąłem z tej sytuacji trochę inaczej, wybrałem przekonania(zaznaczam przekonania) Bliskiego Wschodu. Długa historia, a offtopu nie będę robił.
Każdy katol wnerwia się, kiedy podważam jego boga. Co jest najgorsze? To, że wiem więcej od nich. Czemu nie można by zrobić chrztu z dniem osiągnięcia pełnoletności najwcześniej. Dlaczego? Bo każdy przyzna, że rzymsko-katolicki kościół jest najsprytniejszy. Piętnuje dzieci od urodzenia i potem jeśli pójdą za szarą masą, to nie wiedzą jaka różnorodność religijna pozostała im w spadku po ich przodkach.

Jeśli urazisz czyjeś uczucia religijne, to nie dziwota, że mogą się wkurzyć. Więc po co podważać Boga? Najlepiej się nie odzywać. I nie wiem z jakiej racji twierdzisz, że wiesz więcej od nich? Sam jesteś Bogiem czy jak?

Widzę, że masz jakiś uraz do Kościoła. Nawet jak dziecko jest ochrzczone to mając 18 lat może zmienić wyznanie. Bo skoro nie wierzy w katolickiego Boga, to chrzest dla niego nic nie znaczy, więc nie jest napiętnowany. Wiesz po co w ogóle jest chrzest, że tak piszesz? Chrztu należy dokonać jak najwcześniej, aby wymazać grzech pierworodny, gdyż bez tego nie można wstąpić do Królestwa Niebieskiego, ani w pełni uczestniczyć we mszy świętej.

I nie wiem gdzie widzisz to chamstwo u katolików?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
jasne, że nie. Zważywszy jednak na to, że katolicyzm to przeważająca wiara polskiego narodu, bynajmniej statystycznie. Mogę ich zaszufladkować do chamów, skoro kościół rzymsko-katolicki nas szufladkuje.
Oczywiście nikogo nie chcę obrażać, niech każdy wyznaje to co chce i co uważa za jedyną prawdę. Ja wybrnąłem z tej sytuacji trochę inaczej, wybrałem przekonania(zaznaczam przekonania) Bliskiego Wschodu. Długa historia, a offtopu nie będę robił.
Każdy katol wnerwia się, kiedy podważam jego boga. Co jest najgorsze? To, że wiem więcej od nich. Czemu nie można by zrobić chrztu z dniem osiągnięcia pełnoletności najwcześniej. Dlaczego? Bo każdy przyzna, że rzymsko-katolicki kościół jest najsprytniejszy. Piętnuje dzieci od urodzenia i potem jeśli pójdą za szarą masą, to nie wiedzą jaka różnorodność religijna pozostała im w spadku po ich przodkach.


Ale co to ma wspólnego z chamstwem?
Ponieważ nie odpowiedziałeś, więc przedstawię mój punkt widzenia.
Cały post powinien znaleźć się w temacie jako przykład a nie opinia.

Nie rozumiem twojego prostego rozumowania. Sądzisz, że skoro naród chamów to i cała partia musi taka być? Nie koniecznie. A jeśli coś nie pasuje to zapraszam na listy wyborcze. Może też umiesz "coś tam, coś tam".
Moje przekonania polityczne nie są dla twojej informacji.
Więcej zrozumienia i tolerancji. Zważ na to, że teraz odpieram twój atak. Wyjechałeś, ni z gruchy, ni z pietruchy, że jestem kroczącym złem, bo uważam że kościół to chora instytucja, boga nie ma etc.
Nie powiedziałem, że wiem więcej. Polecam poświęcić więcej czasu na czytanie.
Pozdrawiam ;-)

Tu wykazujesz całkowity brak logiki.
Natomiast zwrot:Zważ na to, że teraz odpieram twój atak.
To coś jakby: ta agresja jest odpowiedzią na tamtą agresję która była wystosowana na agresję strony przeciwnej bardzo ostro zaatakowaną przez przeciwnika.
Co do czytania i owszem przydałoby się lecz jak zauważyłeś czasu brak. Ty jednakże możesz zacząć czytać, to może kiedyś napiszesz coś w co nie będziesz musiał wpychać religii czy katoli żeby powstało zdanie zrozumiałe i nie chamskie dla przeciętnego (czyt.mnie) czytelnika
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiecie podziele się z wami taką konstatacją
bo słomę w butach może mieć i warszawiak z dziada pradziada, i przysłowiowy chłop ze wsi, ale i są ludzie na wsi gdzie słomy "ani dydu"
tak samo jest z chamstwem
chamstwo czy głupota to znamie i profesora i kierowcy i sprzątaczki, dzielone na wszystkich
 
Do góry