Niewyobrażalne chamstwo w polskim narodzie

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Coś czego nie widzi się raczej na taką skalę pośród rdzennych mieszkańców np. zachodniej Europy (tu wyjatkiem są pewne agresywne mniejszości). Nie będę podawał przykładów bo sami doskonale wiecie o co chodzi, ale powiem, że naprawdę spora część Polaków nie zasługuje na miano ludzi cywilizowanych niestety. Dużo tego chamstwa dookoła i szczerze mówiąc to męczy.
Skąd się w Polsce wzieło tak dużo pseudo-ludzi, którzy nie mają żadnych zasad, nie potrafią niczego uszanować itp? To jest strasznie przygnebiające.

Może Ci z was co mieszkają na willowej, spokojnej dzielnicy od urodzenia nie mają pojecia o skali tego problemu, ale ja mieszkam na powiedzmy dzielnicy typowej, takiej gdzie cały przekrój społeczny jest a i duzo przyjezdnych.

Przyczyną jest słabość państwa i jego aparatu władzy. Kiedy motłoch nie szanuje policjanta to daje upust swoim zdegenerowanym genetycznie zachowaniom i nie szanuje nikogo, czuje sie bezkarny.
 

Katarzyniak

Insza
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
763
Punkty reakcji
8
Wiek
36
Miasto
Rybnik
Dla mnie odpowiedź jest prosta - pogoń za pieniądzem stała się głównym priorytetem, zaćmiła wszystkie inne wartości.
Młodzi są chamscy, bo popisują się przed innymi, starsi są chamscy, bo albo mają za dużo pieniędzy i czują się 'nadludźmi', albo nie mają pieniędzy i po prostu wegetują.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
przyczyna - lata gloryfikacji chamstwa i buractwa w perelu ??!!

No chyba jednak nie bardzo patrząc po historii mojej dzielnicy i własnych wspomnieniach...Chociaż może racja jest w tym, że inteligencje prześladowano a promowano motłoch...Ale tak czy siak jakoś ludzie byli przyjemniejsi dla siebie a ulice bezpieczne.
 

Lady...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
205
Punkty reakcji
4
Myślę, że to nie tyle ma związek z narodowością co ogólnie z mentalnością ludzi. Równie często spotykamy chamskich Anglików, Amerykanów, Czechów. Nikt nie powiedział, że '' niewyobrażalne chamstwo'' występuje tylko wśród Polaków.
Zasady, kultura, podejście do drugiego człowieka to sprawa bardzo indywidualna a teorii jest tyle ile ludzi na świecie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Myślę, że to nie tyle ma związek z narodowością co ogólnie z mentalnością ludzi. Równie dobrze spotykamy chamskich Anglików, Amerykanów, Czechów. Nikt nie powiedział, że '' niewyobrażalne chamstwo'' występuje tylko wśród Polaków.
Zasady, kultura, podejście do drugiego człowieka to sprawa bardzo indywidualna a teorii jest tyle ile ludzi na świecie.

Tyle, że jeszcze 20 lat temu Polacy tacy nie byli, byli lepsi, przyjemniejsi dla siebie (wyjątek urzędy) a chamsto trzymane było za mordę.

Dziś, dla większości ludzi, życie w Polsce jest jak pływanie w kiślu. Owszem da się, ale męczysz się 2x szybciej niż np. na zachodzie. Oczywiście ci zamknięci w bogatych osiedlach problemu nie znają lub znać nie chcą i żyją sobie szczęśliwie jak w amerykańskich serialach. A jak niechcący ich to chamstwo dosięgnie do regenerują swoje siły na wspaniałych wakacjach.

Ciężko mi to przyznać ale aktualnie jest spora grupa Polaków, która nadaje sie tylko do jakiś łagrów. Oczywiście jest spora grupa Polaków wspaniałych, także na wsiach, ale przez ten motłoch jest jakoś miażdzona...

A co do Anglików to nie porównujmy się z innymi chamkami, ja np. lubie przebywać we Włoszech bo tam się naprawdę przyjemnie żyje i jakoś ludzie nie mają tej k*rewsko-burackiej mentalności w sobie

Więc powtórzę : przyczyną jest słabość państwa i jego aparatu władzy. Kiedy motłoch nie szanuje policjanta to daje upust swoim zdegenerowanym genetycznie zachowaniom i nie szanuje nikogo, czuje sie bezkarny.
A lepsza część narodu zostaje zdominowana przez masy subludzi. I my się boimy czarnych z Afryki ! Proponuje najpierw wsadzić jakieś kilka milionów chamków na Syberie i wtedy dopiero możemy siebie uważać za cywilizowany naród!

Dla mnie ten naród w obecnym kształcie nie reprezentuje nic wartościowego i jest stracony. Nie wiem musiałby przyjść ktoś na miare co najmniej Putina i oddzielić buractwo od zdrowej tkanki narodu. Bo właśnie najgorsze jest też to, że motłoch zasiada również w Sejmie.
 

Katarzyniak

Insza
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
763
Punkty reakcji
8
Wiek
36
Miasto
Rybnik
A może od zawsze było chamstwo, ale tak nie zwracało się na to uwagi...
Człowiek z wiekiem dopiero zauważa niektóre rzeczy i tak też może być w tym aspekcie.
Może bardziej jest teraz chamstwo demonstrowane.
Jest mało ludzi, którzy nie sąchamscy, dużo daje towarzystwo i jak już napisałam - pogoń za pieniądzem, zmiana wartości w życiu, anonimowość.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
putina ??!! czy ty wiesz o czym mówisz ?!!
sztucznie wykreowanego na bohatera wszechrosji chcesz mieć u nas ??!!
pojedź do sojuza zobaczysz jak głęboko trzymają rękę w nocniku !!
on nic nie zmienia ! no przynajmniej nie na lepsze !

wracając do tematu -
tak kiedyś było spokojniej milej i w ogóle równy podział biedy itd
i jak to mówił starszy jegomość "urówniławka" nikogo nie wyróżniano nie było powodów do zawiści !!
chyba że na szczytach perelowskiej wierchuszki ale to nas nie dotyczyło !!

Polska socjalistyczna mentalność nie pozwala cieszyć się sukcesem innych !
tak jak w tych którzy osiagneli sukces budzi strach lub chorą ambicje własne powodzenie ...

ot przypadłosci ludzkie do tego dramatyczne rozwarstwienie spoleczne i wciąż brak klasy sredniej , zanik autoryteów lub ich wymieranie : Tischner, Kołakowski,Herbert ... nie ma kto po prostu ich zastąpić !!

dorobkiewiczostwo fura skóra i komóra i od groma "chłopaków z miasta" ...
pokolenie baru,bigbadera i innego obornika ...

przewartościowanie nastąpi jak wymrze ze dwa pokolenia i wyparuje z "mądrych głów" mysl socjalistyczna ...
marzenia ...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A może od zawsze było chamstwo, ale tak nie zwracało się na to uwagi...
Człowiek z wiekiem dopiero zauważa niektóre rzeczy i tak też może być w tym aspekcie.
Może bardziej jest teraz chamstwo demonstrowane.
Jest mało ludzi, którzy nie sąchamscy, dużo daje towarzystwo i jak już napisałam - pogoń za pieniądzem, zmiana wartości w życiu, anonimowość.

Wiem, tylko, że dziś te chamstwo jest bezkarne, a to dlatego, że mamy demokrację i to demokrację w najgorszym wydaniu bo lumpendemokrację, czyli dyktaturę motłochu. Co to za państwo, w którym dwóch idiotów mia więcej do powiedzenia niż jeden mądry. To nawet nie jest kwestia partii, ale tego syfu, który dzięki zmianie ustroju się dorobił, osiadł na wysokim stanowisku i się go kurczowo trzyma, obsadził swoje dzieci itp. Bezkarność motłochu powoduje, że ta lepsza, normalna część Polaków, którzy tylko trzymają mnie tutaj i dają jakąś otuchę jest po prostu totalnie miażdzona przez to bagno.

Co to też za państwo, kiedy policja zamiast chronić te biedne stare babcie i resztę słabszych sama boi się jezdzić w niektóre miejsca i jest totalnie skorumpowana?

Co to za państwo w którym ratownicy medyczni zamiast ratować ludzkie życie wstrzykiwali pavulon?

O to właśnie chodzi, pozwolono motłochowi na rozwinięcie swoich śmierdzących łap
 
P

Pawian

Guest
Coś czego nie widzi się raczej na taką skalę pośród rdzennych mieszkańców np. zachodniej Europy Przyczyną jest słabość państwa i jego aparatu władzy.
Słabość państwa nie polega na braku policyjnego terroru wobec szerokich mas wyzyskiwanych i chronieniu majątków nielicznych bogaczy,lecz na zaprzestaniu służenia całemu społeczeństwu na rzecz ochrony i specjalnych przywilejów dla kacyków.Schamienie jest specjalnie propagowane przez usłużne media,aby naród skłócić ze soba,zantagonizować,zatomizować.Takich łatwiej się wyzyskuje.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
putina ??!! czy ty wiesz o czym mówisz ?!!
sztucznie wykreowanego na bohatera wszechrosji chcesz mieć u nas ??!!
pojedź do sojuza zobaczysz jak głęboko trzymają rękę w nocniku !!
on nic nie zmienia ! no przynajmniej nie na lepsze !

Sztucznie wykreowanego? Dlaczego sztucznie?
To Putin ma decydujący wkład w naprawę sytuacji w Rosji.
To dzięki niemu burdel za Jelcyna został posprzątany.
Podam przykład może mało znaczący ale akurat to mi przychodzi do głowy a i temat na topie. Ruski odpowiednik PZPN. Tam był burdel taki jak u nas. Pełno cwaniaczków, leśnych dziadków. Putin był osobiście zainteresowany w zrobieniu tam porządku. Wystarczył jeden rok...Wywalono tam wszystkich niemalże i dano młodych, zdolnych menagerów. To z kolei przyciągneło inwestorów i dziś liga rosyjska jest jedną z najsilniejszych na świecie (2x puchar uefa w ciągu kilku lat). To jest działanie jednego z najiteligetniejszych agentów KGB - Putina.

wracając do tematu -
tak kiedyś było spokojniej milej i w ogóle równy podział biedy itd
i jak to mówił starszy jegomość "urówniławka" nikogo nie wyróżniano nie było powodów do zawiści !!
chyba że na szczytach perelowskiej wierchuszki ale to nas nie dotyczyło !!

Było chamstwo, owszem ale nie czuło się go na każdym szczeblu społeczeństwa. Ja żyłem troszeczkę w PRL i pamietam dobrze różnice miedzy wtedy a dziś - mówie o zwyczajnych, szarych ludziach. Byli lepsi. Poza tym kutlura i sztuka stała na o wiele wiele wyższym poziomie. Jestem daleki od chwalenia komunizmu ale zwalanie winy tylko na PRL jest troche głupie.


dorobkiewiczostwo fura skóra i komóra i od groma "chłopaków z miasta" ...
pokolenie baru,bigbadera i innego obornika ...

Raczej od groma chłopaków ze wsi, którzy tak bardzo chcą być miastowi a zachowują się jak swołocz. Darcie ryja i rzucanie butelkami z balkonu to przecież klasyczne zachowania tej szarańczy bo ciezko przecież przestawić sie nagle z pola na dzielnice miastową.

przewartościowanie nastąpi jak wymrze ze dwa pokolenia i wyparuje z "mądrych głów" mysl socjalistyczna ...
marzenia ...

No tak zganianie wszystkiego na PRL jest takie proste. Tyle ze w tamtych czasach wiele rzeczy akurat było zdrowszych -chociazby to ze społeczeństwo było w miare obywatelskie, kultura, sport wszystko to stało na wysokim poziomie. Nie jedna szkoła miała basen, boisko z trybunami itp. Ulice naprawde były bezpieczne, a teraz?

Wina moim zdaniem leży po prostu w totalnej degradacji i słabości państwa. Jeśli cham nie ma nad sobą bata to daje wszelkie ujście swojemu zwierzęcemu prostactwu. Widze to wszedzie, w każdej grupie społecznej. Tu nie ma nic do rzeczy myślenie ekonomiczne. Demokracja to po prostu fatalny ustrój dla narodu, pozbawionego klasy.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nie dogadamy się za dużo żalu w sobie nosisz ...
ja też żyłem trochę w perelu tyle że jestem w stanie dostrzec plusy i minusy !!
sztuka i sport na wysokim poziomie - hmm ... podstawowa zasada rządzenia : igrzysk i chleba !!
w prelu jak nie starczało chleba trza było zapewnić igrzyska ...
jakoś nie tęsknie do państwa policyjnego znam wartośc porządku ale nie za wszelką cenę !!

putin porządkuje miejsca tylko eksponowane i zauważane medialnie i wracamy tu do : igrzysk i chleba !!
w rosyji chleba nie starcza za to igrzyska jak się patrzy z putinem w roli głównej !!
nie robi porządków w życiu ludzi tylko "porządki" w głowach jego wyznawców i tu jest kgb pogrzebane socjotechnika pełną gębom ...
piekna fasada a za nią ruina
wybiorą go na dożywotniego prezydenta to pokaże jak się rządzi batem i ukazami !!
ale motłoch poradziecki chce w nim widziec pogromce złych bojarów ...
i dostanie na co zasłuży !!

na moje oko (i doświadczenie) tzw chłopaków ze wsi to raczej nie widzisz rzucających butelki z balkonu bo na wsi juz nie ma chłopaków ani dziewczat zostali sami emeryci i renciści a chłopaki jak są to trzymają sie rękami i nogami dopłat z ue i nie w głowie im miejskie balkony
jakoś ta twoja fobia wiejska mało ma wspólnego z obiektywnym spojrzeniem ...
buractwo jest wszędzie a gdzie duże skupisko ludzkie element jest bardziej dostrzegalny !!
i idę o zakład że jakbyś sprawdził skąd pochodzą zdrowo byś się zdziwił ...
ponadto za perelu o wiele większa była emigracja ze wsi do miast ...
więc moze to ziarenko prawdy i to wnukowie "wiejskich chłopaków" obecnie "chłopaki z miasta" !!
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Wystarczy spojrzec na historie.

Zabory - tepili Nam inteligencje.

II WS - wytepili Nam inteligencje.

PRL - ok 40 lat przodownictwa plebsu w narodzie

No nie ma sily..
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Wystarczy spojrzec na historie.

Zabory - tepili Nam inteligencje.

II WS - wytepili Nam inteligencje.

PRL - ok 40 lat przodownictwa plebsu w narodzie

No nie ma sily..

No właśnie, więc tym bardziej nie powinno się w Polsce jeszcze długo wprowadzać demokracji a po prostu przywrócić rządy prawdziwej elity a motłoch traktować tak jak na tym filmiku (obejrzyjcie do końca :) ):

http://www.youtube.com/watch?v=Xzxq4dLHFSg
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
PRL to jedno, a totalna próżnia która nastąpiła w miejsce PRLu to drugie. Totalny bajzel III RP. Naród, który nie potrafił znaleźć żadnego wspólnego mianownika i nie potrafi do dzisiaj znaleźć jakiejś jednej koncepcji, która by go spajała. Władza która straciła autorytet nie mogła go odbudować. Stosunek do Kościoła też dzielił Polaków. Etos solidarności też przez jednych pielęgnowany, przez innych obnażany i wyśmiewany. Naprawdę było by dla nas jako dla narodu lepiej, żeby obalenie komuny nie było tak fasadowe. Jednak komuna upadła w sposób bardzo kontrolowany i przekształciła się w to nasze: nie wiadomo co. W każdym bądź razie nie mogła nic pożytecznego zrodzić.
Co do wychowania młodzieży, bo jest to najważniejsze dla narodu, nie ma żadnej koncepcji. Próbuje się go zafascynować rozkładającą się Europą i tyle. Do ideałów przedwojennych wygląda na to, że nie ma już powrotu. Zwyciężyło chamstwo, które można tylko uszlachetnić nową ideą. O coś takiego jest bardzo trudno. Na prawdę nie widzę, żadnej siły w tym narodzie.
Zachód też się degeneruje. Demokracja z natury jest wewnętrznie pusta i nie niesie żadnej idei w sobie. Może zrodzić tylko anarchię. Ale demokracja upada. Partie upodabniają się coraz bardziej podobne do siebie i realizują jedną ideologie. Właściwie w Europie czy Stanach po woli kończy się już demokracja, wola ludu nie ma już najmniejszego znaczenia, nawet formalnie. Jednak dopiero wtedy się kończy, kiedy wykorzystała już wszystkie dawne idee. Jedna próżnia z której może wyłonić się wszystko. No może nie będzie to rewolucja taka jak bolszewicka, czy przewrót faszystowski, bo takiej potrzeby nie ma. Nie ma już co palić i obalać.
Taka jest gorzka prawda.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
po PRL zostala wyjalowiona ziemia wiec dziwisz sie ze nic na niej nie wyroslo ?

Nie wyroslo bo nie mialo prawa... kto mial to robic ?

Solidarnosc to byla banda robotnikow PRLowskich. Z calym szacunkiem dla nich ale takie sa fakty.

Komunizm wprowadzila rewolucja plebsu ale i rewolucja plebsu przyczynila sie do jego upadku. Kolorowo byc nie moglo.

Obalili system i skapneli sie ze "o k*** ale co dalej!?"

Stoczniowcy teraz wielka napinke robia jacy to oni nie prezentuja tradycji wolnosciowych i ze cos im sie nalezy ale nie pomysleli chyba ze jak obalali komunizm to odetna sobie jedynego klienta wielkiego brata i skazuja sie na klape.

Demorkacja w Polsce nie mogla powstac bo nie mial jej kto wprowadzac, powstala patologia jaka na codzien obserwujemy.

Zachód też się degeneruje. Demokracja z natury jest wewnętrznie pusta i nie niesie żadnej idei w sobie. Może zrodzić tylko anarchię. Ale demokracja upada. Partie upodabniają się coraz bardziej podobne do siebie i realizują jedną ideologie. Właściwie w Europie czy Stanach po woli kończy się już demokracja, wola ludu nie ma już najmniejszego znaczenia, nawet formalnie. Jednak dopiero wtedy się kończy, kiedy wykorzystała już wszystkie dawne idee. Jedna próżnia z której może wyłonić się wszystko. No może nie będzie to rewolucja taka jak bolszewicka, czy przewrót faszystowski, bo takiej potrzeby nie ma. Nie ma już co palić i obalać.
Taka jest gorzka prawda.

Niby sie zgodzic mozna, z tym ze ja to widze inaczej. Przez lata PRL Zachod byl w naszej swiadomosci czyms perfekcyjnym, rajem na ziemi, a teraz po prostu okazuje sie ze taki kolorowy nie jest. Zachod sie nie degeneruje, on zawsze taki byl.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Trollu. Dokładnie. Nie dziwie się. Dla mnie to logiczna konsekwencja. 100% zgody. "Z pustego i Salomon nie naleje" jak mówi przysłowie.

Zachod sie nie degeneruje, on zawsze taki byl.
Zależy jaki okres czasu, bierzemy pod uwagę i zależy gdzie. Zachód też był wstrząśnięty, przez wojny światowe i po żadnej z nich moralnie się nie podniósł. Materialnie rósł dobrobyt, a w ideach rozpościerała się coraz większa pustka. Dla mnie to jednak powolny proces, a teraz Europa jest u jego końca.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Mowilem scisle o okresie zimnej wojny gdzie na Zachodzie specjalnie stosowano propagadne ze oni to ta ziema obiecana i kraje dobra a UW to oczywiscie imperium zla ;)

Polacy podlegali temu mysleniu a teraz wychodzi szydlo z worka i mozna odniesc wrazenie ze to Zachod sie zepsul. Moim zdaniem on zawsze byl zepsuty.

Co do dalszej wypowiedzi to masz racje. Chociaz powiedz mi kiedy niby ten Zachod byl moralny ?

Zawsze sie wszyscy tlukli, zawsze byly nierownosci spoleczne, wyzysk...

Na historii sie az tak bardzo nie znam ale nie kojarze aby kiedys spoleczenstwa Zachodnie byly jakos wzorem wszelkich cnot moralnych.
 
Do góry