nIE

F

faithless

Guest
cakper, Wielkie dzieki :padam: A co w tedy z windowsem ? Mam go usunąc ?
Głupie pytanie ale dla mnie to czarna magia. A jaki jest Linux ?
I jeszcze raz bardzo dziekuje cakper, :padam: :)
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Jeśli moge się wtrącić,to nie trzeba wcale zmianiać od razu na linuxa.Mój braciak studiuje infę i ma jedno i drugie tak ustawione,ze jak włańcza kompa,to trzeba nadusić enter co sie wybiera i to sie włańcza.
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
droga ribanko ale błędów narobiłaś hihi
drodzy moi informatycy wielcy dlaczego uwazacie ze IE jest beznadziejny??
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
Ribana napisał:
Jeśli moge się wtrącić,to nie trzeba wcale zmianiać od razu na linuxa.Mój braciak studiuje infę i ma jedno i drugie tak ustawione,ze jak włańcza kompa,to trzeba nadusić enter co sie wybiera i to sie włańcza.
hmm nie napisałem że trzeba od razu zmieniać na stałe, żeby mieć lunxa a szczerze się przyznam że terz mam 2 a to z powodu tego, że mój braciszek musi wykonywać rysunki techniczne na studia, a nie znalazłem wersji tego programu pod linuxa
ale na codzień i tak linuxa używam
stokrotka81, co do twojego pytania to napisze ci czemu opera jest lepsza
1.W Operze strony wczytują się wyraźnie szybciej.
2.Karty (panele, zakładki), czyli przeglądanie stron w jednym oknie.
3.Gesty myszki, czyli błyskawiczna obsługa najczęściej używanych funkcji programu za pomocą specjalnych ruchów myszką. Na pewno przyda się osobom, które cenią sobie maksymalną ergonomię pracy.
4.Stopniowe wczytywanie tabelek - superprzydatne przy wolnym łączu.
5.Wbudowany klient poczty z inteligentną blokadą spamu oraz innowacyjną funkcją tzw. "widoków", dzięki której listy w skrzynce zawsze są poukładane w należytym porządku.
6.Wbudowany klient IRC.
7.Wbudowany czytnik kanałów RSS.
8.Menedżer downloadu - już nic się nie stanie, kiedy pobieranie pliku się zawiesi lub kiedy będziemy musieli w trakcie wyłączyć komputer - można rozpocząć pobieranie następnym razem.
9.Notatki - naprawdę świetna funkcja! Możemy w nich umieszczać najczęściej używane teksty (np. różne dopiski na forum), a potem szybko przy edytowaniu kolejnego tekstu kliknąć prawym klawiszem i wybrać "Wstaw notatkę".
10.Menedżer ciasteczek i haseł z bardzo wygodnym sposobem uzupełniania zapamiętanych formularzy za pomocą tzw. różdżki (oczywiście można to wyłączyć).
11.Szczegółowy pasek postępu przy ładowaniu strony, który można oczywiście dostosować. Pokazuje m.in. ilość pobranych bajtów dokumentów, ilość załadowanych obrazków, transfer, czas łączenia, żądany serwer. Ponadto Opera posiada niespotykaną gdzie indziej funkcję ukrywania tego paska po załadowaniu strony, żeby niepotrzebnie nie zabierał miejsca na ekranie, skoro już nie będzie potrzebny. Wtedy adresy linków pokazują się w "dymku" narzędziowym po wskazaniu ich myszką. Wg mnie jest to o niebo wygodniejsze od zerkania co chwilę na dół - na pasek stanu.
12.Intuicyjna obsługa środkowego klawisza myszki, który można sobie dowolnie skonfigurować, np. do otwierania linków w nowym oknie w tle, tzn. bez przechodzenia od razu do nowego okna (bardzo przydatne na forum - można ładować w tle kilka tematów bez natychmiastowego przechodzenia do nich, a tymczasem czytać inny).
13.Hotlista, czyli superpomocne boczne menu z przydatnymi opcjami. Dodam, że Opera, od wersji 7.5, jako jedyny program jaki widziałem ma tak ergonomiczny sposób jego otwierania - nie trzeba dokładnie celować w żaden przycisk (powinni to opatentować!). Na hotliście można umieszczać własne panele - np. taki panel może być dostępny na różnych forach dyskusyjnych - z ostatnimi tematami, rozkłady jazdy, słowniki itp.
14.Możliwość dopasowania każdego paska narzędzi maksymalnie do swoich potrzeb. Można swobodnie usuwać, dodawać, przenosić ikony. Co więcej, można ustalić różne położenia dla różnych pasków narzędzi: na dole, na górze, po boku. Dodatkowo ikony na paskach narzędzi można dowolnie skalować w szerokim zakresie - przydatne jeśli standardowe są dla nas za małe lub za duże.
15.Do Opery można sobie jednym kliknięciem doinstalować dodatkowe przyciski pasków narzędzi, posiadające nowe funkcje lub rozbudowujące istniejący interfejs, czyniąc go jeszcze bardziej ergonomicznym.
16.Funkcja wyświetlana tylko grafiki już znajdującej się w pamięci cache - przydatne przy słabym transferze. Przycisk jest dostępny na pasku narzędzi i oczywiście jego obsługa jest superwygodna.
17.Różne tryby wyświetlania stron. Bardziej ciekawe to: emulacja przeglądarki tekstowej, nostalgia (retro), dostępność i wysoki kontrast (dla osób słabiej widzących), ukrywaj obrazki nie będące odnośnikami (przydatne przy słabym łączu, ale jednocześnie pozwala zachować prostotę nawigacji w serwisie), ukrywaj tabele (bardzo ciekawy tryb np. do forum) oraz 2 tryby dla webmasterów pozwalające analizować składnię strony (sam tego wielokrotnie używałem, bo jak się zagnieździ w sobie kilka tabelek, to łatwo można się pogubić, szczególnie jeśli musimy poprawiać po kimś :) i inne. Można łączyć jednocześnie kilka trybów.
18.Masa superdopracowanych skórek z efektami specjalnymi i możliwością skalowania. Do każdej skórki dodatkowo jest 10 schematów kolorów do wyboru!
19.Jako jedyna przeglądarka przechowuje strony z historii w pamięci RAM (można to wyłączyć), przez co po kliknięciu "Wstecz" strona wyświetla się natychmiast (pisząc "natychmiast" mam na myśli rzeczywiście natychmiast, a nie np. po sekundzie czy pół sekundy zwłoki!).
20.Jeśli podczas wysyłania np. postu na forum połączenie zostanie przerwane, wystarczy dać "Wstecz", a ukaże się formularz z całym wprowadzonym tekstem (w Internet Explorerze trzeba pisać wszystko od nowa!).
21.Posiada specjalne przyciski "przewijania". Opera automatycznie stara się wykryć jaka strona jest następna w jakiejś kolekcji, a jaka poprzednia (np. na forum lub w galeriach grafik). Dodatkowo pozwala inteligentnie przewinąć do początku, czyli punktu (strony), którą załadowaliśmy na starcie. W jednej karcie może być kilka takich punktów charakterystycznych, dzięki czemu nawigacja jest błyskawiczna!
22.Inteligentna blokada pop-upów - wyskakujących okienek z reklamami, tzn. tych, które użytkownik nie wywołał i których sobie nie życzy. Normalne pop-upy otwierane przez użytkownika (czyli te przydatne) wyświetlają się bez problemu, nie tak jak w różnych zewnętrznych programach blokujących, czy chociażby w Internet Explorerze z SP2 (Windows XP).
23.Ukryta funkcja blokowania bannerów reklamowych.
24.Posiada chyba jedyne naprawdę funkcjonalne jakie widziałem powiększanie strony - po prostu poprzez jej skalowanie razem z obrazkami (podobnie jak zdjęcia w przeglądarkach graficznych czy pliki PDF w Acrobat Readerze). Nie można tego zablokować z poziomu kodu źródłowego strony, a przy tym dokument przy powiększaniu absolutnie nie rozjeżdża się.
25.Unikalna funkcja "Dopasuj do szerokości (Ctlr+F11)", dzięki której już nigdy nie będziemy mieli problemów z przeglądanie stron z ramkami albo takich, na których pojawia się poziomy suwak.
26."Supermenu" - czyli funkcja pomagająca operować zaznaczonym tekstem. Podwójne kliknięcie zaznacza wyraz, potrójne - zdanie, poczwórne - akapit. Po każdym etapie automatycznie otwiera się menu kontekstowe, z którego możemy np. wybrać opcję kopiowania tekstu.
27.Operą można sterować głosem!
28.Po zawieszeniu pozwala otworzyć te same okna - karty, które były otwarte przez zamknięciem.
29.Pozwala zapisywać sesje, czyli zestawy stron najczęściej odwiedzanych - po zapisaniu można je otworzyć jednym kliknięciem myszy.
30.Opera ma pola służące do wyszukiwania np. w Googlach, bez potrzeby przechodzenia na stronę wyszukiwarki. W Operze można dodatkowo wpisać np. taki adres "g wyraz1 wyraz2", a automatycznie otworzy się strona z wynikami Google na wpisane słowa.
31.Rozszerzona (wygodniejsza) funkcja przeszukiwania zawartości wczytanej strony.
32.Do każdej strony z ulubionych można sobie przypisać skrót. Dzięki temu można przechodzić do najczęściej odwiedzanych stron po wpisaniu np. tylko jednej literki, co jest szybsze nawet niż wybór bezpośrednio z ulubionych.
33.Opera potrafi zaimportować ulubione z Internet Explorera, więc po przesiadce nie musimy zaczynać surfowania zupełnie od zera.
34.Operę można w bardzo dużym stopniu dostosować do swoich potrzeb, instalując nowe skórki, panele z przydatnymi informacjami otwierane na hotliście, opcje pasków narzędzi z zupełnie nowymi funkcjami, dodatkowe opcje menu, zdefiniowane skróty klawiaturowe czy gesty myszki. Co więcej, można samodzielnie pisać takie rozszerzenia, bez znajomości języków programowania!
35.Programiści Opera Software słuchają rad użytkowników, które zwykle wprowadzają w kolejnych odsłonach przeglądarki oraz dbają o bezpieczeństwo. Krytyczne poprawki pojawiają się nawet jeszcze tego samego dnia, w którym zostały wykryte! Dla porównania: Internet Explorer posiada krytyczne luki bezpieczeństwa, które nie są łatane nawet miesiącami i latami, co skutkuje infekowaniem komputera wirusami, koniami trojańskimi, aplikacjami szpiegowskimi, włamaniami na komputer użytkownika, wykradaniem haseł np. do kont bankowości internetowej użytkownika! Każdego miesiąca w Internet Explorerze jest znajdowane nawet kilkanaście takich poważnych błędów.
36.Pomimo tych wszystkich zalet i dodatków, podstawowy plik instalacyjny Opery zajmuje tylko niecałe 4 MB! Opera jest oczywiście w pełni po polsku i całkowicie za darmo.
I wiele, wiele, WIELE innych zalet, których nie udało mi się tutaj wymienić!
tekst ten skopiowałem i troszeczkę przerobiłem na użytek forum ze strony kursu html
i daję ci linka do jeszcze jednej strony: http://operapl.net/nie
Czy to ci wystarcza?? Jeśli tak to proszę ściągnij sobie operę klikając w: http://my.opera.com/cakper/affiliate/lang/pl nawet jeśli nie chcesz sciągać to proszę chociarz kliknij
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
CAKPER-mój brat też na studia właśnie się uczy.A co do Opery,to dla mnie najlepsza.
I najważniejsze,podobno bezpieczna na wirusy.
Trzeba się zabezpieczać.Oprócz avastu oczywiście.
Ale opesia jest poręczna,wszystko ładnie widać i jest dla mnie praktyczna,nie wyobrażam sobie zmiany.
Cakper-jeszcze jedno,podoba mi się twój linuxowy pingwinek.Mam takiego pluszowego,idzie zamówić na stronce,hehe.
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
dzięki, a mam malutką prośbę czy możesz mi kliknąć w link bo jeśli kliknie mi 250 osób to będę miał operę za darmo proszę
OPERA RZĄDZI
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
No wiesz,ja tam się nie znam>mój braciak mówi,że to jest darmowe i jakoś nigdzie nikt nie musiał klikać,ale ja tam się nie znam.A kilkać będę,jeśli może ta sama osoba.
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
nie chodzi o to że opera jest darmowa ale ma taka reklamę w prawym górnym rogu i te klikania są po to żeby ją usunąć
i nie musisz klikać kilka razy bo jeedna osoba może tylko raz ale i tak dzięki

[ Dodano: 13 Czerwiec 05, 16:45 ]
nns, i tobie też dzięki
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
ja też wiem że jest za darmo ta opera
kupuje twoj niezbednik komputerswiata i mam te wszystkie programiki
co do wszystkich stron w jednym hm... jakis czas uzywalam takiego jednego programu moze to byl avast czy cos bynajmniej na a ale sie nie przekonalam niestety ie jest ok jak dla mnie POZDRO FOR ALL :p :] :]
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
stokrotka81, ale w pomocniku jest wersja 7 coś a z neta możesz sciągnąć 8, która jest jeszcze lepsza
polecam
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nie ma sprawy ;)
Można kliknąc tylko raz czy kilka?
 
Do góry