Nauki przedślubne...

jojo84

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
645
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
New York znowu
ale jestescie po cywlinym???
tak

ja juz jestem po naukach... bylo po prostu beznadziejnie, uwazam, ze te dwa dni byly zmarnowne...
nie dowiedzialam sie niczego nowego...
oczywiscie byl kalendarzyk, powiedziano, ze wspolzycie powinno sie rozpoczac dopiero po slubie, ze nie powinnismy sie zabezpieczac, bo kazde dziecko to dar od Boga,
ogolnie ja po tym wszystkim mam takie wrazenie, ze to nie moj maz powinien byc dla nie najwazniejszy, tylko Bog i im wiecej bedziemy sie modlic tym nasz zwiazek bedzie trwalszy...
 

alize7

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
a ja mam takie pytanie.czy przyznawalyscie sie do seksu przedmalzenskiego? :] ;)
 

alize7

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
a czego od razu tak z nerwami? po prostu jestem przed takimi naukami i chcialabym wiedziec czy takie rzeczy sie przyznaje czy mozna bure za to dostac
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja nie wiem czy jest sens na takich naukach sie w ogole odzywac???

bo z tego co widze to średniowiecze i jeszcze raz średniowiecze :/

z mojego powodu prowadzacy moga sobie życ w prześwidczeniu że jestem dziewica

taaaa dziecko darem od Boga, no spoko tylko dlaczego czasemn takie dary sa porzucane??? nie lepiej bylo temu zapobiec

a co do kalendarzyka to wydaje mi sie ze niczego nowego sie o nim nie dowiem niż już wiem
 

alize7

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja wlasnie slyszalam rozne juz historie i dlatego chcialabym wiedziec.bo podobno pytaja.a jednej parze ktora powiedziala ze "tak" nie chcieli udzielic slubu. i dlatego spytalam.nie wiem po co tu jakies teksty w stylu "a po co ci to".przeciez nie ingeruje w nikogo zycie seksualne i nie pytam moze jeszcze jak czesto,w jaki sposob itp
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja chyba powiem że to moja prywatna sprawa i tyle
i niech sobie mysla co chca
kłamać nie bede bo mi to nigdy nie wychodzi
tak bedzie w miare bezpiecznie
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
ja chyba powiem że to moja prywatna sprawa i tyle
i niech sobie mysla co chca
kłamać nie bede bo mi to nigdy nie wychodzi
tak bedzie w miare bezpiecznie

nika jeśli chcesz mieć kolejny grzech na sumieniu to proszę bardzo, ale jeśli chcesz mieć ślub kościelny i przyjąć w czasie ceremonii ślubnej Komunię to musisz powiedzieć, bo jeśli ukryjesz ten grzech, to będzie to spowiedź nieważna i świętokradzkie przyjęcie Komunii świętej
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
co innego powiedziec na spowiedzi

a co innego powiedziec komus na naukach kogo to interesowac nie powinno
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ale obcym ludziom którym nic do tego nie mam zamiaru sie spowiadac, zwłaszcza świeckim

to zupełnie dwie różne rzeczy!!!!!
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no ale to bylo pytanie co odpowiedziec jezeli osoby ktore beda przeprowadzac nauki zapytaja :p

spowiedz to spowiedz po co isc do spowiedzi przyjmujac założenie że sie bedzie kłamac? nie rozumiem takich ludzi
 

jojo84

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
645
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
New York znowu
a ja mam takie pytanie.czy przyznawalyscie sie do seksu przedmalzenskiego? :] ;)

nikt takiego pytania nie zadawal...
mysle, ze oni doskonale zdaja sobie z tego sprawe, ze wiekszosc osob wspolzyje ze soba przed slubem... poza tym na spotkaniu wsrod 27 par byly przynajmniej 3 ktore spodziewaly sie juz dziecka...
kiedy ja poszlam do ksiedza i powiedzialam mu ze jestesmy po slubie cywilnym, to powiedzial, ze w takim razie nie musimy isc dwa razy do spowiedzi, tylko jeden raz zaraz przed slubem...

Madzia1983 jestem osoba jak najbardziej wierzaca, Bog jest dla mnie wazny, ale maz jest dla mnie wazniejszy. ja tak czuje i nie podoba mi sie kiedy ktos chce za mnie decydowac, a tym bardziej kiedy sugeruje mi co ja powinnam czuc...
 

kasiula16

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
UK
Ja jestem juz dawno po naukach, fakt, ze byly w UK i trwaly tylko 1 dzien od rano do poznego wieczoru. Bylo niezle, ale strasznie nudno, wszyscy zasypiali. Nikt nas sie nie pytal czy uprawiamy sex. Na naukach byla nawet dziewczyna w widocznej ciazy, a wiec takie pytania byly zbedne....
 
Do góry