Napisz jaki masz problem z włosami...

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Wszystkie te odżywki i jedwabie nakładaj tylko na końcówki włosów, nigdy od nasady.! :)

Pomyśl o ścięciu końcówek i nakładaj jedwab nawet jeśli włosów nie prostujesz.
Fajnie tez wyglądają jeśli je pofarbujesz, na jakiś zbliżony kolor. Polecam te z Casting z L'oreal. Nie wiem jak to zadziałało, ale tez miała zniszczone i pofarbowałam nimi i były naprawde świecące i ładne :)
 

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
wiesz...ostatnio ścinałam końcówki więc nie sądzę czy coś to pomoże. A z farbą? No nie wiem. Familia by mnie zabiła :D
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
To właściwie farba, ale do 24 zmyc.. i możesz kupic podobny kolor, nie będzie zmiany radykalnej :)

ja już końcówek nie ścinam od pół roku :D i trzymam się na jedwabiu i odżywkach i jest lajtowo :)
 

luizka75

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Takiego tematu właśnie szukałam;)
Moim największym kompleksem są puszyste włosy. Phi! To nawet nie są włosy tylko jakieś siano:/ Nie są ani kręcone, ani proste, takie nie wiadomo co. Na domiar złego jest ich tyle, że nie mieszczą się na głowie, przez co po myciu wygląda, jakbym została porażona prądem. Co mam robić z takimi włosami? Prostować? A może kręcić? I jak to robić, aby uzyskać najlepszy efekt? Z góry bardzo dziękuję:)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
pewnie, że możesz kupiłam dekoloryzator w salonie fryzjerskim i utleniacz 9%. http://www.super-ego.pl/equipment.html - to jest ten dekolaryzator rozrabiasz utleniaczem i nakładasz na włosy jak farbę. maksymalnie możesz trzymać 50 minut, ja trzymała około 35. następnie nałożyłam balsam koloryzujący i włosy są okej, nie wypadają mi, nie mam ich zniszczonych ani połamanych.
 

kathysunny

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Olsztyn
wygladam sobie mniej wiecej tam w tej chwili http://www.photoblog.pl/sunndestination moje włosy:dość długie cienkie i mega trudne do ułożenia-tzn żadna fryzura <jeśli chodzi o loki czy fale> się nie trzyma i chciałam się farbnać na rudo ale się zastanawiam co o tym myślisz
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
luizka75:
Jeśli chciałabyś, żeby po umyciu były gładkie to polecam jakiś z szamponów Nivea (regeneracja) albo Herbal Essensess (głębokie nawilżenie); skoro sie puszą, to sa na mało nawilżone, więc szukaj właśnie takich szamponów :)
Jeśli proste: szampon, który jest z jedwabiem (np. Bio Silk), odżywka (lub maska) do wygładzania włosów (np. Elseve, taka pomarańczowa) i może jedwab, myślę, ze taka artyleria podoła twoim włosom ;) :D
Jeśli loki: Raczej nie oplecałabym Tobie cieniutkich rureczek, będziesz wyglądac jak w afro, bynajmniej mi się nie podobają, jeśli tobie do twarzy to ok:) możesz na lokówkę (fryzjerzy robią to tak: wybierasz pasmo włosów, spryskujesz je lakierem do włosów i dopiero wtedy na lokówkę :) będą trochę twarde, a jeśli chcesz uzyskac ładne romantyczne fale to mozesz je troche rozwalic palcami :) ); a jeśli tylko gładkie fale, to zrób tak samo loki, jak napisałam w nawiasie a potem je rozczesz, będą pusztste ale piękne :) ja tak robie i wygląda to super :D rozczesuj szczotką a nie grzebieniem!!

kathysunny :
masz śliczne oczy :D i czy rudy? hmm.. pół Polski chodzi już w rudym, jest troche przerklamowany jak dla mnie.. :/ jeśli masz problemy z cerą (pryszcze, naczynkowa) to w ogóle trzeba o tym zapomniec, ale ty chyba nie bardzo więc jak uwazasz, bynajmniej ja bym zrobiła na twoim miejscu tak: pofarbowała włosy na kolor jasny brąz ( myśle o czyms takim http://www.topnews.in/light/files/images/Jessica-Alba16.jpg ) albo również w ciepłym kolorze cynamonu http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19724/zmuda-trzebiatowska.jpeg co myślisz? Ja uważam, ze fajnie zopalizuje ci cere, i ładnie będzie od oczu odblaskiwac :) a jak zrobisz smookey eyes to idź na miasto i faceci ściagają gacie przez łeb xD :D
 

nieuchwytne.cele

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Właściwie to nie mam takiego jednoznacznego problemu jak poprzednicy ale skoro oliviabonavista napisała , że pomoże to skorzystam z okazji.
Mam 16 lat i rude włosy. Przechodziłem przez różne etapy długości włosów, od bardzo któtkich takich na kilka miliimetrów ścinanych co pare tygodni maszynką do takich jak mam teraz - dość długich, tak do ramion. Ale moje pytanie to jaka jest najlepsza długość rudych włosów u chłopaka ? Nie chodzi o to jaka jest poprostu dobra długość dla chłopaka ale to rude włosy - zupełnie inna bajka, wierzcie mi ;) Także poproszę o odpowiedź jaka długość najlepsza ? I woglę co sądzisz o rudych włosach u chłopaka ?
 

cyjanek

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
Moje włosy są średniej długości. Kiedyś często prostowałam, ale jakieś pół roku temu skonczyłam z tym, podciełam końcówki, używałam maski na włosy i ich kondycja znacznie się poprawiła. Teraz prostuje tylko okazjonalnie. Doradź mi czego używać aby włosy jak najmniej się niszczyły prostowaniem?
Chciałabym też zmienic kolor bo mój jest taki matowy i nie podoba mi się :/ Mam jasny braz a chciałąbym ciemny. Nie chcę jednak aby moje włosy wygladały jak sztucznie farbowane. Jaka farbe uzyc,jaki kolor aby wydawal sie naturalny? To prawda ze bede musiałą je pozniej ciagle farbowac bo beda odrosty? :(
Wcześniej wspominałas cos o maseczce z olejku rycynowego i zoltek. Co ile dni ja nakladac?
Pomóż :)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
nieuchwytne.cele :
hmm.. rude włosy u faceta? W moim typie są raczej ciemni latynosi, więc w rudych nie gustuje, ale to nie moja sprawa przecież :D Ale mam kolegę, właśnie rudego, który fajnie wygląda w wlosach dłuższych na górę a krótszych na boku, nie robi nic na żel, nie używa niczego do układania, po prostu je czochra tak, że fajnie stoją :D więc może to? ;)

cyjanek :
co do tego z rycyny, co 3-4 dni; do prostowania: nie polecam z Nivea i Schwartzhopf, polecam z Gliss Kurr lub Dove :) są takie specjalne do prostowana :) z farb? nie wierz w ,,Natural & Easy'' z Palette chyba, naturalny to masz miesiac później jak ci zejdzie.. pomyśl o takim na kilka zmyć; ja jestem totalnie zachwycona Casting ten do 24 z L'oreal :D na opakowaniu, jest zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, także jeśli zastanawiasz sie nad dwoma odcieniami: weź ten jaśniejszy, bo wychodza za ciemne w rzeczywistosci :) raczej nie ,,inwestuj'' w tanie i nieznane farby..
 

cyjanek

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
W sumie to włosy mam zamiar ufarbować u fryzjera i mam nadzieję że wybierze dla mnie cos dobrego :p A tą maseczkę z olejku i żółtek juz kiedys wypróbowałam, trzymałąm ją na włosach ok 40 min pod czepkiem a one tak dziwnie zaschły :bag: i się przestraszyłam początkowo, jednak wszystko pod woda się zmyło. A Ty radzisz trzymac ja całą noc? :niepewny:
 

AX616

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Droga Olivio, oto przynoszę nowe wieści: Zainwestowałem ostatnio w ten szampon (Vichy Dercos) który mi poleciłaś. Bardzo przyjemny :). Jak na razie myłem nim głowę 2 razy. Podczas całego dzisiejszego dnia (od 8-smej rano do teraz czyli 23:52), łącznie z myciem głowy naliczyłem wypadnięcie ok 60-70 włosów. Tak wiem, pisałaś już, że do 100 dziennie może wypaść, ale nie ukrywam, że chyba lubię jak ktoś mnie pociesza xP. Czy to dużo Twoim zdaniem? I ile Tobie mniej więcej włosów leci w ciągu dnia?
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Ja nie licze :D

Ale z tego co zauważyłam to bardzo mało :) Mam od niedawna nawet, nawet gęste :)
Moimzdaniem u Ciebie to wporzo :) możesz brać jeszcze tabletki jak nie jesteś zadowolony, ale na ich efekty poczekasz ze 2-3 miesiące, ale opyli się, naprawdę :)
Pozdrawiam :*
 

AX616

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dzięki jeszcze raz za porady. Co do tabletek to od ponad 2 tygodni biorę codziennie Belissę :).
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
No to świetnie :) i jak chcesz być jeszcze nadgorliwy to możesz zrobić tak:
sa takie specjalne ampułki, do wcierania w głowę, np z Radical, z Joanny i je się wciera w głowę i masz takie mrowienie fajne i to bardzo tez wzmacnia włosy :) lepsze krążenie itp :)
 

AX616

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
No i witam ponownie ;]. Oto moje obserwacje z ostatniego miesiąca:
-jeśli myję głowę codziennie to podczas mycia i rozczesywania wypada mi ok. 30-40 włosów;
-jeśli myję ją raz na 2 dni wypada ich ok. 80-100;
-jeśli myję raz na 5 dni ilość ta zwiększa się do ponad 190 włosów.
Czy można zatem założyć że ta duża ilość wypadających włosów po 5 dni nie mycia to te z wcześniejszych dni które się jakoś przyczepiły?
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Hej mam pytanie, bo nie wiem już, co mam robić. Zawsze marzłam o długich włosacvh, ale jak tylko przekroczą długośc do ramion, to zaczynają niesamowicie mocno się rozdwajać :/ mam włosy kręcone, dośc częstno ścinam końcówki, ale rozdwajaja się dalej. Nie suszę ich suszarką (schną naturalnie), nie prostuję, nigdy nie farbowałam, używam odżywek. Nawet myję je rano, zeby nie spać z mokrymi, bo dowiedziałam się, że wtedy się łatwiej łamią. A one cały czas się rozdwajają, już nie mam do nich sił :) byłabym wdzięczna za jakąś radę :)
 

madziula1111

next.
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
647
Punkty reakcji
1
Więc tak mam długie włosy ( do połowy pleców) i od ponad roku je prostuje, bo po umyciu nie są ani proste ani falowane, po prostu siano ;/ Chciałabym w końcu przestać prostować, lub jakoś ochronić moje włosy przed wysoką temperaturą, żeby nie było już suchych włosów i rozdwojonych końcówek. Poza tym mam suche włosy na końcach, a przy nasadzie się syzbko przetłuszczają. Poradzisz coś? :)Marzą mi się jedwabiście gładkie i lśniące włosy...
 

linkamusic

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Mam jasną cerę, włosy ciemny blond (brązowe rzęsy), zielone oczy. Chciała bym zmienić coś w swojej fryzurze.
Myślałam o zafarbowaniu szamponem koloryzującym na odcień rudawy ale już sama nie wiem co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. :(
 
Do góry