Napisz jaki masz problem z włosami...

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Nakładają ci rozjaśniacz, który totalnie wypułukuje ci pigmenty z włosów. Potem masz takie siwe xD

I dopiero wtedy nakładają Ci na włosy nową farbę. Jednak u niektórych w ogóle nie widać, że są zniszczone, a niektórym po tym wypadają włosy garściami :/ Radziłabym aby się do tego odpowiednio przygotować.. najlepiej zacząć trzy miesiące wcześniej.. łykać tabletki, na wzmocnienie, szampony ziołowe, najlepiej z apteki, maski (jakieś dobre) 1-2 w tygodniu; i dopiero wtedy.. pech jeśli jesteś niecierpliwa :/ :p

Nigdy nie rozjaśniaj włosów rozjaśniaczami kupionymi w sklepie i nie rób tego samochodzielnie! To najgorsze co mozesz zrobic swoim włosom! Moja koleżanka tak zrobiła i miała włosy biało-pomarańczowo-żółte, była załamana; tak jej włosy wypadały.. poszła do fryzjera, a ten widział tylko jedno rozwiązanie: jeż!! :/
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
Eh .. jestem niecierpliwa , bardzo ;)
Ale spróbuję uzbroić się w cierpliwość.
Jeszcze najgorsze jest to, ze mam obsesje na punkcie ścianania / zmieniania fryzur ;)
Ale strasznie chciałabym mieć taki brąz na bani, więc może poświęce trochę czasu i pieniędzy x]
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Tak, lepiej idź do doświadczonego fryzjera. Np. jeśli znasz kogoś komu fryzjer zrobił naprawdę świetnie włosy i jest polecany, to wybierz się do niego. Doświadczony nie znaczy drogie, pamiętaj o tym. Bo nawet ten najdroższy może okazać się do d*py :)

Wiesz co? Jeśli masz włosy bardzo cienkie to rzeczywiście poczekaj. Ale jeśli są wporządku, znaczy, że nie wypadają jak szalone to zaryzykuj :) Moja kuzynka z czarnego od razu na blond zrobiłą, u fryzjera i wygląda świetnie. Włosy ma wporządku, to rozjaśnianie nie zaszkodziło jej wcale :)
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
Jeśli chodzi o wypadanie. To jest znikome prawie w ogóle nic nie wypada ;))
Na razie poużywam odżywek , masek i w najbliższym czasie jak będę miała kasę / znajdę fryzjera to pójdę i zobaczymy ;))
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
To myśle ze zacznij juz teraz te tabletki brać, i maski na włosy i za dwa tygodnie już do fryzjera mozesz iść ;)
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
No właśnie siedzę już z machą na bani ;) Tabletki tez mam .
No i będzie dobrze ;* Dziękuję Ci za pomoc na prawdę ;*
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
a mam takie pytanie skąd u ciebie taka wiedza o problemach związanych z włosami? :) to bez złośliwości po prostu jestem ciekawa :)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Bo jestem na ich punkcie przewrażliwiona.. jak widze na okładce jakies gazety, ze jest coś o włosach: kupuje, dużo czytam w internecie o nich, a co do szamponów, odżywek czy masek to sama większośc wypróbowałam i stąd wiem które warto kupic, a które nie :)
 

6carola9

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam włosy koloru jasny bląd cieniowane max długość do łopatek, strasznie mi sie łamią irozdwajaja, podcinam je raz na mies. stosuje odrzywki i jedwab i nic...
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
ha. to teraz mogę powiedzieć, że zaopatrzyłam się w dekoloryzator z salonu fryzjerskiego, zabieg przeprowadziłam sama. Jeżeli chodzi o skutki - włos nie zniszczony, kolor prawie ściągnięty, schodziłam z czarnych by zrobić sobie miedziane ;) ale nie nakładałam od razu farby tylko balsam koloryzujący, który regeneruje włosa :)
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
goszka , a możesz coś więcej powiedzieć o tym dekoloryzatorze i o tym w jaki sposób to uczyniłaś ? ;*
 

justysia0992

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Daleko :)
ja też mam problem z wypadaniem włosów. kiedyś miałam gęste i zdrowe, ale od jakiegoś czasu strasznie wypadają. są o wiele cieńsze i słabsze. myje głowe co 2-3 dni szamponem Nivea 2 w 1,susze i codziennie prostuje włosy. niedawno je rozjaśniałam. co mogę zrobić aby były w miare gładkie, nie robiły sie fale i żeby nie byly aż tak zniszczone? jakich preparatów używać aby nie wyglądały na tłuste? jeśli chce delikatne loczki to po umyciu kiedy sa jeszcze wilgotne nakładam żel do włosów. przez godzine fajnie wyglądają ale później tak jakbym ich nie myła ;/ bardzo proszę o porade. :) :)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
karola111:
hmm.. radze rzadko zmieniac szampony; przyzwyczaj sie (i włosy) do jednego i dosc dobrego; zapomnij raczej o suszarce i prostownicy, jeśli używasz; jedwab nie pomaga? może źle go stosujesz? :) Ja ci powiem, że mam tak, że gdy nałożę odżywkę, jąkąkolwiek, i potem już spłucze i suszą się naturalnie, to są włosy do d*py.. wiesz co robię? :D kłade się spac! :D nie wiem jak to działa, ale włosy suszące się podczas snu, albo chociaz lezenia są naprawde takie jak chce :D także jedwab nakładaj na lekko wilgotne włosy, i tylko na koncówki.. i do wyra! :D (włosy unies ponad głowe, zebys ich nie przymiazdzała banią :)

tasia09:
przed prostowaniem używaj Dove tę pomarańczową mgiełkę termoochronną; hmm z reguły szampony 2 w 1 to jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :/ także odradzam.. to szampon do codziennej pielęgnacji (też mam go w domu, ale nie używam :p ) więc jeśli zalezy ci tylko na umyciu skóry głowy to polecam albo jakiś z Herbal Eessence (lekki, np do przetłuszczających się, albo na objętośc >> zapach boski i po kazdym włosy się błyszczą :) ); albo jakiś z apworyt to Seboradin fioletowy :)
Po każdym myciu, pryskaj włosy mgiełką Gliss Kurr (obojętnie jaką), a na końcówki jedwab (albo kiedy włosy są wilgotne, a nie mokre! )
zaopatrz się w tabletki :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
hej :)
mam taki problem... tzn. czy ja wiem czy to problem może ty mi doradzisz bo jak się znasz to co szkodzi się zapytać ? :p
więc... mam włosy tak do ramion (może troszkę krótsze) jestem blondynką i prostuje włosy od jakichś 4 miesięcy...
i nie wiem co lepiej by było dla mnie ściąć włosy na krótko, czy zapuszczać...? może jakbym zapuściła te włosy bardziej to bym kucyki mogła robić itp. - żeby nie niszczyć tych włosów już tak... bo na razie takiego kucyka to się nie da zrobić.
a może byś mi poradziła jakieś odżywki do włosów? ... ;)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
szinajs7 :
niektórym pasują krótkie a niektórym nie.. Jeśli jesteś raczej szczupła i masz ładną, długą i chudą szyję i trójkątną twarz to co myślisz o fryzurze taką jak ma obecnie Monika Brodka? :) Nie ma przy niej dużo roboty i odstawiłabys prostownice na bok :) poeksperymentowałabys tez z ciemnymi (z reguły ciemne włosy sa mniej narażone na uszkodzenia, na blond widac bardziej ze są zniszczone) ; Ja obecnie zapuszczam, mam za łopatki i też myślę o ścięciu, ale boje sie troche :D Poszukaj w internecie fajnej fryzury i poszalej xD w końcu niedługo wakacje :D
A co do odżywek jeśli już chcesz zapuszczac (trick, żeby włosy szybciej rosły: łyżka olejku rycynowego + 2 żółtka, mieszasz, nakładasz na umyte włosy i idziesz spac, rano umyj szamponem, bo włosy śmierdza jajem xD, ale rezultaty sa naprawde :) ) no i tabletki, ale to mówie chyba w kązdym poście, bo sa naprawde warte uwagi :) Co do odżywek to z tych lekkich polecam także Ggarniera, nowe wyszły, takie do pryskania; a z tych cięższych Wax Treatment albo maski (uwaga! nie odżywka tylko maska!) Elseve, to sobie dopasuj do typu łosów :)

tasia09 :
Ja w ogólne nie nakładam żelu :D Gdy lokuje na lokówce spryskuje je lakierem, a właściwie żelem w sprayu polecam: Hegron, taki biały, praktycznie w każdej drogerii; ale jeśli już konieczkie musisz nałożyc to wybieraj te najmocniejsze, a nie z efektem ,,mokrych włosów'' i nakładaj go naprawde niewiele i nie rozpieszczaj każdego pasma tylko wmasuj w dłonie i na całą banie czochraj :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
właśnie jestem osobą przy kości ... ;/ to nie wiem w sumie ;) i powiedź mi czemu nie działa szampon na prostowanie włosów? bo kurde kupiłam taki szampon co niby pomaga a tu nic ;p
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Ponieważ szampon służy do mycia skóry głowy, a nie włosów (w zasadzie); więc dobieraj szampony patrząc na skórę głowy (czy się przetłuszcza, czy masz łupież itp. ); ojj od razu mówię, że zły wybór; pewnie masz po nim włosy oklapnięte itp :/ Nie warto inwestowac w drogie szampony (chyba ze ma sie jakies powazniejsze problemy); świetne sa nawet takie za 5 złotych (np,. z Joanny RZEPA sa rewelacja! ); jeśli chcesz miec proste włosy to tylko odzywki :)

A co do fryzury, to hmm.. skoro uwazasz, ze jestes przy kosci to moze powinnas odwrócic uwage od figury własnie jakas super fryzura? :) Musiałabym widziec jak wyglądasz wtedy bym ci powiedziała jaka fryzura i moze nawet makijaz :)
 

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
Mam średniej długości włosy od jakiegoś czasu je prostuje na początku wszystko szło gładko a teraz moje włosy są totalnie zniszczone i nie chcą się prostować tak szybko jak na początku. Wszystkie odżywki prostujące i jedwabie po prostu obciążają mi włosy co nie wygląda fajnie. Co mam robić...
 
Do góry