Najpiękniejsze miasto w Lubelskim

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Moze napiszecie mi cos o Lublinie, za jakis czas sie tam przeprowadzam.
Troche daleko mam wiec w ogóle nic nei wiem ani o Lublinie, ani o województwie.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Moze napiszecie mi cos o Lublinie, za jakis czas sie tam przeprowadzam.
Troche daleko mam wiec w ogóle nic nei wiem ani o Lublinie, ani o województwie.
Jedno z biedniejszych (jeśli nie najbiedniejsze województwo) w kraju. Ludzie utrzymują się rolnictwa przeważają niewielkie gospodarstwa. Jednak ja nie narzekam jest fajnie i tyle :D
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
to zmieniam zyczenie prosze tylko o pozytywne komentarze na temat Lublina, nie chce mi sie przeprowadzać wiec nie zniechęcajcie
 

kamikazze

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
obywatel świata
lublin jest zaje... miastem a jeszcze lepszym jezeli jest sie studentem
inne miasta to oczywiscie przereklamowany naleczow i godny uwagi kazimierz, mięćmierz oczywiscie i jak ktos wspomnial wawozy w okolicy kazika
 

EMOcjonalna o.O

`chicken, chicken !.
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
895
Punkty reakcji
4
Miasto
tam, gdzie reggae gra ;x
Lublin, Chełm, Zamość, Kazimierz, Tomaszów, Szczebrzeszyn, Okuninka ^^... :p
Lubię prawie wszystkie miejsca w lubelskim.
Sama jestem z Chełma.
Z tymi dziwolągami to się nie zgodzę Xd.
Niektórzy, ale nie wszyscy!
Wszędzie się zdarzają.
 

Onnn21

Obserwuję Cię ...
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
3 099
Punkty reakcji
214
Przecież Lublin jest brudny i brzydki :-|


P.S.
Jest tylko kilka miejsc wartych obejrzenia i tyle :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
lublin byl, jest i bedzie biednym prowincjonalnym miastem z pretensjami do bycia "czyms wiecej"
urzedasy "od promocji miasta" roja sobie durnoty o:
- "miescie kultury" - ta kultura wystaje z butow jak sloma, wystarczy pojsc do urzedu... czy ktos pamieta zeby tu koncertowal ktos z 1 ligi jakiejkolwiek muzyki? czy ktos pamieta o czym kolwiek co by bylo po prostu na poziomie chociaz tzw europejskim?
- "miescie nauki" - uczelni duzo, naukowcow brak, naukawcow tysiace, pomylka... osiagniecia w swiecie nauki (z lublina ma kilka osob) brak plaszczyzny zeby porownac z jakims srednim osrodkiem akademickim w europie..
- "miescie teatru" - osterwa z "premierami" granymy 3 sezony wczesniej, i kilka teatrow "dla potluczonych" jak nn itp, madzik cos tam miesza, ale nie nazwal bym tego teatrem...
zalosne i beznadziejne fakty dowodzace ze "magistrat" mieszka niekoniecznie w lubline
realizujac swoje fobie i glupie pomysly zamiast kreowac warunki aby ludziom zylo sie troche lepiej
upraszczajac wladze miasta sa otwarcie wrogie kapitalowi, zeby ten inwestowal
(chyba ze wspomoze czyms urzedasy....)
przykladow firm wyprowadzajacych sie chociazby do swidnika czy innych okolicznych miejscowosci mnostwo, kierunek odwrotny jakos nie podejmowany...
tedy kisisi sie wszytko we wlasnym sosie, kilka firm wybilo sie ponad przecietnosc, nasladowcow nie widac, a jesli byli to sie z lublina wyprowadzili..
czy ktos slyszal zeby jakis obcy kapital postawil fabryke w lublinie..? pytanie retoryczne...
obcy kapital stawia sklepy...
a to akurat ze tak powiem pikus... najprostszy jest handel detaliczny i nie generuje tzw wartosci dodanej...
tako rzecze realista, ktos powie ze pesymista, wtedy prosze o odniesienie sie do tego co napisalem powyzej...
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
co do drugiej częsci wypowiedzi, to chyba nie tylko w Lublinie tak jest. W zasadzie czesciej bywam w Krakowie i chyba sie rozczaruje. Szczególnie tymi teatrami, chociaz widziałam raz sztukę wystawianą przez aktorów z teatru w Lublinie i miło ją wspominam.
Czytałam bardzo krytyczna artykuł na onecie o Lublinie, heh chyba podobny do Twojej wypowiedzi a jednak cos mnie "przyciąga" do tego miasta.

Onnn21, to Katowic i innych śląskich miast pewnie nie widziałes..., co nie znaczy ze nie mają swojego uroku:)
 

Onnn21

Obserwuję Cię ...
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
3 099
Punkty reakcji
214
Onnn21, to Katowic i innych śląskich miast pewnie nie widziałes..., co nie znaczy ze nie mają swojego uroku:)

Niestety a może i stety nie widziałem. Wiem z geografi, że są to najbardziej "brudne" miasta w Polsce.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Niestety a może i stety nie widziałem.
To jak zobaczysz to wtedy pisz o Lublinie ze jest brzydki i brudny.
lublin byl, jest i bedzie biednym prowincjonalnym miastem z pretensjami do bycia "czyms wiecej"
Pokaż mi jakaś "aglomerację" na wschód od Wisły. Prawda jest taka ze jesteśmy zaniedbani przez kolejne rządy nie ma kto się w parlamencie stawiać za Lublinem jak np. Schetyna za Wrocławiem czy Kurski z Tuskiem za Gdańskiem. Nasz regionalny lobbing leży i kwiczy. Ja i tak wolę tu zyć niż w wielce "kulturalny" Krakowie albo w Warszawie. Znajomi np. z tych miast dziwią sie ze u nas się przepuszcza wychodzących z autobusu bo tam każdy pcha się na chama byle szybciej.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
dalej istnieje podział na Polską A i B... dobrze to widac na mapie tras kolejowych. Strasznie trudno sie do tego Lublina dostac pociagiem!

Ale bardzo mi sie spodobało, w Krakowie nigdy nie rozmawiam z nieznajomymi, natomiast w Lublinie ciągle ktos chciał mi pomóc odnalezc sie w miescie, nie tylko wytłumaczyc ale i zaprowadzic :]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Pokaż mi jakaś "aglomerację" na wschód od Wisły. Prawda jest taka ze jesteśmy zaniedbani przez kolejne rządy nie ma kto się w parlamencie stawiać za Lublinem jak np. Schetyna za Wrocławiem czy Kurski z Tuskiem za Gdańskiem. Nasz regionalny lobbing leży i kwiczy. Ja i tak wolę tu zyć niż w wielce "kulturalny" Krakowie albo w Warszawie. Znajomi np. z tych miast dziwią sie ze u nas się przepuszcza wychodzących z autobusu bo tam każdy pcha się na chama byle szybciej.
Ale bardzo mi sie spodobało, w Krakowie nigdy nie rozmawiam z nieznajomymi, natomiast w Lublinie ciągle ktos chciał mi pomóc odnalezc sie w miescie, nie tylko wytłumaczyc ale i zaprowadzic
to o czym piszecie to po porstu kultura osobista i chec niesienia pomocy drugiemu czlowiekowi
a nie wielkomiasteczkowe buractwo (co zjechalo z kocich dolow lub burakowa drugiego i ma sie za "warszawke" lub "krakowek")

elpablo demonizujesz role wladz centralnych, tuskow czy kaczynskich
o dyspozycji decyduje jakis urzedas w wytartej marynarce przy swietokrzyskiej jezeli juz
a lokalnie wladze sa wrogie przemyslowi w lublinie, a tylko przemysl (a nie handel) moze nas wyniesc na roche lepsze pozycje

http://www.partnercoi.lubelskie.pl/
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&fid=3864
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&fid=3397
pierwsze spojrzenie ok, zaglebic sie i tragedia

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,4202,,lubli...cji_miasta.html
a tak wyglada zycie....
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
elpablo demonizujesz role wladz centralnych, tuskow czy kaczynskich
o dyspozycji decyduje jakis urzedas w wytartej marynarce przy swietokrzyskiej jezeli juz
a lokalnie wladze sa wrogie przemyslowi w lublinie, a tylko przemysl (a nie handel) moze nas wyniesc na roche lepsze pozycje
Może i trochę przesadzam wszak to nasze urzedasy powinni zajac się normalną promocją miasta by zachęcić inwestorów w Kielcach teraz w Łodzi (chociaż jakiś niewypał im wyszedł) czy Wrocławiu i Gdyni coś się dzieje jakieś bilbordy spoty w tv itp a u nas nic.
Ale nadal będe się upierał że nie mamy dobrego lobbingu na Wiejskiej bo kto ma dbac o interesy lubelskiego Palikot? Niby wczesniej był Kurczuk z sld ale i on :cenzura: zrobił trochę coś próbował tylko w sprawie Motoru działać.
dalej istnieje podział na Polską A i B... dobrze to widac na mapie tras kolejowych. Strasznie trudno sie do tego Lublina dostac pociagiem!
Zgadzam się ostatnio zjeździłem sobie Polskę wzdłuż i wszerz i musze stwierdzić że tak różnica nawet się powiększa.
 

alken

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
wielkopolska
witam.
W lubelskim byłem kilka razy. W okolicach Brzezin i Cycowa. Pierwszy raz byłem w 1974 roku. Drugi raz, w 1988, a trzeci raz w 2003. Wiecie co mnie zaszokowało w tamtym regionie? Stosunek do życia.
Piszecie o podziale na Polskę A i B i w tej kwestii się zgodzę, że taki podział istnieje. A szkoda, bo jesteśmy jednym narodem i jednym państwem i dzielić się nie powinniśmy.
Napiszę wam, co mnie zszokowało. Mieszkam w Wielkopolsce i uchodziłem tam za kogoś lepszego, co mnie wprawiało w zakłopotanie i czułem się niezręcznie, bo nikim lepszym od nikogo nie jestem, ani się nie czuję. A więc sami ludzie, których spotkałem spychali się na drugi plan. Uważam że to bardzo źle, bo każdy człowiek jest wartością, bez względu na miejsce urodzenia i miejsce zamieszkania.
Następną rzeczą, która mnie szokowała, to to, że uchodziłem za kogoś super zarabiającego. A kiedy zaczęliśmy rozmawiać o zarobkach, to okazało się, że ci z którymi rozmawiałem zarabiali więcej niż ja. Nie dawali wiary temu, że mam to co mam, że dorobiłem się tego czego się dorobiłem własnymi rękami przez wiele lat i że napewno skądś dostałem, lub odziedziczyłem, bo nie możliwe, że mogłem się dorobić tego, co posiadam.
Urzekła mnie otwartość, gościnność i ciepło. To naprawdę mnie urzekło.
No i pierogi. Naprawdę super smaczne.
Pozdrowienia do wszystkich z lubelskiego, a w szczególności z okolic Brzezin i Cycowa.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ludzie ze wschodniej części Polski zawsze będą czuli się gorsi i biedniejsi niż ci z zachodu :/


Pierogi hehe... :D u nas pierogi mają nawet swoje święto :D
 

FusSion=*

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2007
Posty
124
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
ZzzzzaamoooooŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Onnn21

Obserwuję Cię ...
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
3 099
Punkty reakcji
214
Bełżyce są ładne?? Heheh rozwaliłaś mnie tym tekstem. Mam tam ciotke, tandente dno zbite gałązkami :)
 
Do góry