Najliczniejsza Subkultura W Polsce

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Nie przynależe do żadnej subkultury. Chyba nie jestem w stanie utożsamiać się z grupą takich osób.
I chyba jestem zacofany. Co to jest:
Mod's?
Oi?
Gitowcy?
Depeszowcy?

Proszę bardzo:

O Gitowcach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitowcy

O Depeszowcach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Depesze

O Oi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Oi

O Mod'sach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mods



Nie ma modsów! W Polsce nigdy nie było! Oi to zdaje mi się ci wszyscy narodowcy w skórzanych kurtkach, wydaje mi się, że znam jednego takiego, ale tylko na tej podstawie się wypowiadam. Co to gitowców i depeszowców także nie wiem, jak to rozpatrywać.

Oi to nie narodowcy. Oi to połączenie punka i skina. Głoszą hasła typu "punks and skins united and wins" i są apolityczni.
Wyglądem przypominają punków, tylko, że bez irokezów, łysych. Można też powiedzieć, że są nawiązaniem do tradycyjnych, apolitycznych skinów. Tych, którzy w Angli pojawili się w latach 60-tych od Mod'sów i jamajskich Rudeboy'sów.
Depeszowcy to subkultura fanów zespołu Depeshe Mode.

A z resztą wszystko masz wyżej podane, opisy w wikipedii. Są raczej trafne.
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ja słucham Rapu od jakiegoś czasu :) ale zaczoł podobać mi się Punk a tak dwa rodzaje muzyki słuchać głupio prawda ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ja słucham Rapu od jakiegoś czasu :) ale zaczoł podobać mi się Punk a tak dwa rodzaje muzyki słuchać głupio prawda ?

Dlaczego?
Ja słucham Metalu, Rocka i czasem jakiś pop (typowa muzyka z radia), czy elektroniczna- Depeche Mode. Tylko z przewagą na Metal, później Rock i od czasu do czasu pop i muzyka elektroniczna.
A i dobrą klasyczną też nie pogardzę.
Więc skoro oba gat. muzyczne lubisz to dlaczego z drugiego rezygnować? A i do subkultury nie próbuj na siłę się podpiąć.
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
No ale takich co słuchają roznej muzyki to sie śmieją bo nie mają własnego stylu
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No ale takich co słuchają roznej muzyki to sie śmieją bo nie mają własnego stylu

czy muzyka to od razu styl? :bag:
Muzyki słuchasz dla siebie nie dla innych. No chyba, że chcesz zrobić z siebie jakieś wielkie truuu (w rzeczywistosci bedzie blisko ci do pseudo).
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Wojownik dzięki za linki. Szczerze mówiąc to nikogo takiego na oczy nie widziałem.
Też uważam, że muzyka nie musi być wyznacznikiem przyporządkowania do subkultury.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Rapu. mruga.gif Hip Hop to kultura, a rap to muzyka. Tak, strasznie się czepiam. jezyk.gif
Hip hop to też muzyka, rap to rodzaj śpiewania, melorecytacji. To tak jak mówić "nie słuchasz punka, tylko punkrocka, bo punk to kultura, a punkrock to muzyka".
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
No ale jak ktos mowi ze jest fanem Rapu a tu tez bardzo lubi techno pop rock to co takiego mozna nazwać fanem .? :)
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
No ale ja nie slucham roznej muzyki tylko Rap

Popieram muzyki slucha sie dla siebie nie dla innych
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
do jasnej cholery, nie prowokuj Ty mnie, co masz za problem? że ktoś słucha różnej muzyki? bo jak widze słuchasz tylko rapu więc nie jest to problem Twojej egzystencji. gurtos91 podał Ci dobry przykład.
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
No i po co odrazu bulwersacja :) Dobra lepeij nie będę poruszał ten temat bo się złościsz ;d pzdr
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
bo rzesz Ci tłumaczą w kółko to, możesz se być punkiem i rapu słuchać, tylko już o to nie pytaj xD
 

zaba1916

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jak już wybierać z tych które tam są to Blokers ale nie taki, jaki jego model panuje w stereotypach. Jestem blokersem, lubię posiedzieć pod blokiem wypić piwko, zapalić sobie. Ale nic nie roz***dalam, nie bije przechodniów. A ubieram się jak Skate.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
A ja chyba już za stara na subkultury jestem xD
aczkolwiek kiedys bardzo podobała mi się subkultura gotycka, choć teraz z tego co widzę coraz bardziej schodzi na psy i np u mnie w mieście tworzą sie miksy typu emo-goth <olaboga>
a, że słucham głównie muzyki doom/gothic/melodic death/black czy death metalowej i chodzę w ukochanych glanach już ho, ho, ho, to inna rzecz ;)
 
Do góry