Nadżerka

elzbietakw33

Zbanowany
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
O kurczę, to dosyć długo. Ja miała usuwaną nadżerkę ponad pół roku temu, trochę bolało ale był to zabieg konieczny. Po nim nie mogłam się kochać około 3-4 dni i to wszystko.




Przepraszam, że zapytam niegrzecznie Ty na pewno byłaś u ginekologa czy rzeźnika? Byłam u kilku ginekologów, ale teraz wreszcie mam super lekarza, co prawda prywatnie, ale przynajmniej nie czekam. Pierwszy raz słyszę, że wolno się kochać po usunięciu nadżerki po dwóch tygodniach a co dopiero 3-4 dniach. Też miałam usuwać nadżerkę przez zamrażanie. Na razie się wstrzymałam. Ginekolog kategorycznie powiedział ZAKAZ WSPÓŁŻYCIA PRZEZ 6 TYGODNI!!! Inaczej może dojść do komplikacji
 

happy6

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja po wypalaniu nadzerki miałam 6 tyg abstynencji.
Kiedy lekarz oznajmił że juz mogę stwierdziłam, ze poczekam. Ale miałam blokadę w sobie że znów mnie to samo czeka, znów ta nadżerka pojawi się. Więc dopiero po 8 tyg po zabiegu zaczęłam współżyć. Teraz już nic mi nie dolega nic nie boli. Mogę cieszyć się sexem. A przez nadżerkę wszystko mnie bolało, stale dyskomfort, stale pieczenie i ból.
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
Miałam nadżerkę wymrażaną, nic mnie nie bolała
I abstynencja również trwała ok.8tyg
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
byłam u ginekologa stwierdził nie wielką nadżerkę i ... nic, stwierdził że można ją mieć do ciąży. Oczywiście za 3 tyg wyniki cytologii ale jakoś wogóle jej nie powiązał z tą nadżerką. Nic nie powiedział o leczeniu, a jak czytam w necie wszyscy ją leczą. Czy to możliwe ze mam ją tak małą że faktycznie nie trzeba leczyć? Dodam że miałam właśnie dziwne plamienia i rozregulowany okres, no ale jeżeli chodzi o regulację to teraz zaczną brać tabletki.
 

karolcia lol

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
117
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
mnie się wydaje ze jednak trzeba ją leczyć. Ja miałam nadżerke po ciąży miałam ją wypalaną u lekarza z NFZ i nic za zabieg nie płaciłam. Zero bólu zero krwawienia zakaz współżycia przez 4 tygodnie i teraz jest ok (to było jakies nie całe 2 lata temu)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja też miałam nadżerkę i wymroziłam ją, chociaż różni lekarze różnie mówią.
Jedni, żeby poczekać do ciąży, inni, żeby od razu coś z tym zrobić.
Ja wymroziłam, bo moja babcia miała raka szyjki macicy, więc lepiej nie ryzykować
Bolało okropnie, a co gorsze musiałam powtarzać zabieg :/
Abstynencji pani ginekolog zaleciła mi 5 tygodni
Minął niecały rok i pojawiły się jakieś plamienia, mam nadzieję, że to nie znowu nadżerka... :(
 
M

mekeke13

Guest
nie masz co bać się nadżerki, jezeli chodzimy do lekarza na rutynowe badania nic złego nam nie grozi, zerknijcie tu http://www.female.pl/artykul/8733/Nad%C5%BCerka---czy-mam-si%C4%99-jej-ba%C4%87?.html
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
To prawda, nie ma co panikować... nadżerkę ma bardzo dużo kobiet... ale nie wolno też jej lekceważyć
 

sunajb

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
:papa: ja też miałam wymrażaną nadżerkę...zero seksu przez 7 tygodni.Nie rozumiem jak można po3,4 dniach?????????????

:niepewny: miałam to robione w listopadzie...przed samym okresem mam plamienia brązowe,nie wiem czy to tak okres po tym wymrażaniu się zaczyna czy co...może ktoś też tak miał... :(
 

dumalka

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
dla niecierpliwych są inne metody - są leki, które nakłada się miejscowo 2 razy u lekarza i po sprawie - bez żadnych wyrzeczeń. no i bezboleśnie.
 

antoniontko

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
czy stosowałaś tą metodę? wspominała mi o niej koleżanka i twierdziła że jest to zabieg bezbolesny.
 

meteorytka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
0
a to w ogóle dziwne jest, jedni lekarze są za tym, by leczyć i naciągać na kosztowne leki i wizyty, inni, że w zależności od wielkości- mnie nic nie boli i nic się nie dzieje, prywatni lekarze mówili, że jest i od razu 8 wizyt planowali.
 
Do góry