Nadżerka

pati2588

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Właśnie to jest najgorsze, że być może nie będziemy mogły mieć dzieci :( Teraz jak byłam na kontroli po porodzie to lekarz pytał czy bd chciała mieć jeszcze dziecko, a ja na to, że tak,ale gdzieś za 3 lata. Powiedział, że wszystko okaże się dopiero za pół roku. Cieszę się, że wpadliśmy z synkiem, którego urodziłam miesiąc i 18 dni temu :) :)
A Ty masz dziecko??

Apropo, od czego taka nadżerka się robi?? Mogła mi się zrobić od tego, że miałam grzybicę podczas ciąży??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
niestety nie mam dziecka ani nie wpadlam a chyba chcialabym wpasc zeby miec dziecko,mam nadzieje ze chodz 1 bede mogla miec. nadżerka to ubytek lub zastąpienie innym rodzajem nabłonka szyjki macicy,powstaje wskutek urazów mechanicznych, chemicznych lub stanów zapalnych.
Mogła mi się zrobić od tego, że miałam grzybicę podczas ciąży
mysle ze przez grzybice nie chyba ze mialas stan zapalny.
 

Painkiller89

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja miałam nadżerke usuwna dwa tygodnie temu. Miałam wypalanke. Jednak z tego co czytałam to chyba mój lekarz zachował sie troche nieostrożnie gdyż wiedział ze tydzien po zabiegu bede miała miesiaczke a z tego co wiem to takie zabiegi trzeba robic od razu po miesiaczce... Boje sie skutków ubocznych . lekarz przepisał mi vagifem ( takie pigułki dopochwowe z hormonem - estradiolem) ale odczuwam dosyc dosadnie skutki uboczne tego leku. Mam 19lat i nie rodziłam dlatego boje sie ze po wypalance bede miała w przyszłosci bolesne miesiaczki i problemy podczas porodu. Nie wiem sama co o tym myslec i nie chce sie tym zamartwiac. Czy to jest normalne i czy jest duze ryzyko skutków ubocznych?
 

happy6

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Prawie 2 tygodnie temu miałam wypalaną nadżerkę. Dostałam do tego czopki Gynalgin. Przez 1,5 yug miałam źółtą wydzielinę. Było to normalne. Od 3 dni zauważyłam, ze moja wydzielina jest ciemna (brązowa, podobna do okresu, lecz napewno to nie okres). Czy to może być od tych tabletek, czy raczej mam jakieś powikłania??
Do gina jestem umówiona na kontrolę na wtorek. A teraz okropnie się martwię.
 

pati2588

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
happy6 ja mam od niedawna nadżerkę i nie miałam żadnych wypalanek ani wymrażania, nic nie mam robione przy niej i także mam brązowawe upławy. Nie wiem od czego to może być, a poza tym krwawię :( 3mam kciuki za jutrzejszą wizytę u gina...zdaj rekację :)

Justyśkaa tą grzybice miałam naprawdę mocną,bo pod koniec ciąży musiałam brać już 2 tabletki dziennie. Myślisz,że od tego mam nadżerkę??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pytalam dzisiaj swojego ginekologa o nadzerke i grzybice wiec powiedzial mi ze mogla powstac od bardzo "mocnej" grzybicy. moze kisia_misia wypal ja co?
 

pati2588

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Justyśkaa wypalanie nadżerki to na własne życzenie czy jak ginekolog tak zdecyduje?? No i czy po wypaleniu będę mogła mieć jeszcze dziecko??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mozesz zasugerowac to ginekologowi i moze sie zgodzic na wypalanie. oczywiscie ze bedziesz mogla miec dzieci ;)
 

nonak23

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Osoby które walczą z problemem nadżerki znajdzie Pani na portalu społecznościowym osób o tych samych dolegliwościach www.naszechoroby.pl nie tylko nadżerka ale wszystkie choroby powinny tam być - dołącz do odpowiedniej grupy i wyślij do tych ludzi zapytanie. Z pewnością pomogą
Pozdrawiam
 

cutepoison2

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
po pierwszej cytologi wyszła mi grupa 3... brałam gynalgin i lactovaginal... po wybraniu znów poszłam na cytologię... i to samo... grupa 3... lekarz kazał mi przyjść prywatnie na tzw wyszypywanke czy jakoś tak się to nazywa(300zł)... pobrał mi kilka kawałków tej nadżerki żeby przebadać czy to czasem nie rakowe... Dziewczyny to jest dopiero strach... Żyć przez jakiś czas z nieświadomością czy się to ma... na szczęście nic takiego nie wyszło... pod koniec września mam się znów do niego zgłosić na wymrażankę tego żeby wszystko było dobrze... Tylko czasem krwawie z niej... a zwłaszcza przy stosunku
 

pati2588

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
cutepoison2 wobrażam sobie jak musiałaś się bać :mruga: Ja już po samej wiadomości iż mam nadżerkę bałam się wyników cytologii, ale wyniki chyba są dobre skoro gin do mnie nie zadzwonił, a minęło już 2 tygodnie od wizyty. Krwawić to i ja krwawię już od pewnego czasu nawet jak nie uprawiam sexu <_<

nonak23 na tym portalu co polecasz nie ma żadnych postów na temat nadżerki... chyba,że ja źle szukam ;)

Justyśkaa jeszcze nie poszłam do następnego gina...zaszantażowałam Męża :sexy: Skarży się na ból serca, a nie chce wybarać się do lekarza tak więc powiedziałam, że pójdę do gina jeśli on pójdzie pierwszy do kardiologa :p Zobaczymy...
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
u mnie ginekolog ostatnio wykrył nadżerkę,przepisał mi tabletki dopochwowe gynalgin.We wotrek ide na kontrolę i zobaczymy czy się wyleczyłam :p W aptece powiedzieli,że jedno opakowanie spokojnie mi wystarczy :>
 

satamakija

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
[pomocy!!!!! ylam u ginekologa, wykryla mala nadzerke prawie niewidioczna i powiedziala mi ze to jest spowodowane rozwojem , ale kurcze ja mam 24 lata wiec niekumam troche, moze panikuje, ale nic mi nieprzepisala ale wykonala cytologie i czekam na wyniki,
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
o Boze to tylko mama nadzerka! czego panikujesz to nic ze masz 24 lata a takie male nadzerki mozna wyleczyc
 

Infante87

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!!!
Lekarz wykryl u mnie naprawde spora nadzerke. 3 tygodnie pozniej mialam krioterapie (zamrazanie nadzerki). Po zabiegu były mocne upławy. Jutro powinnam dostać okres, a gdy mi sie skonczy, to musze pojsc 'do kontroli'. Nie wiem, czy wszystko w porzadku, bo tydzien temu razem z uplawami pojawila sie krew - nie bylo jej duzo - rozowo-pomaranczowe zabarwienie. To 'krwawienie' trwa do dzis. Boje sie! Prosze, powiedzcie czy tez mialyscie taki przypadek!!!
 
Do góry