muzyka elektroniczna- dyskusja o jej sensie, ambitności itp

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Zraziłam się do techna jako małe dziecko.
Jak byłam mała to w bloku na przeciwko ktoś puszczał techno około 2-3 w nocy i aż u nas było słychać.
A ten co to puszczał to jeszcze kompot makowy gotował, ćpun jeden :/
 

aniao20

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
36
A ja lubie wtedy gdy jest troche bardzie melodyjne;) Chodzi mi o to by nie bylo to zwykle "walenie" ale tez cos wiecej, cos w stylu techno dance ;)
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
o jaaaaa o jaaaa az mi sie przykro i zal was zrobiło "walenie" ^^ a słyszeliscie o takim waleniu jak Dub Electro etc. ? to dopiero walenie a nie Techno zal ludzie poczytajcie troche posłuchajcie i sie wypowiadajcie masakra ^^ macie tyle podgatunkow elektronicznej muzyki tanecznej Gabber Hard Core Hard Style Terrorcore Speedcore tam jest dopiero to wasze walenie ... nawet nie wiecie ze to beat bass haty i cpaly ... zal mi was ^^
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Nie każdy musi lubić techno. Wolę o wiele lżejszy dance a jeśli mam już dokładnie wymienic to słucham Basshunter'a i to mi się podoba. To nie jest łomot tylko porządna dyskotekowa piosenka. Oczywiście żadna dyskoteka nie obejdzie się bez techna, ale jak dla mnie to nie jest muzyka do słuchania na codzień.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
basshunter too komercja jakiej mało ... Ty chyba w zyciu na dyskotece porzadnej nie byłes zal

Kerli - Walking On Air (Armin van Buuren Dub Mix) czegos normalnego sobie posłuchaj

a Techno lepszego niz na Global Gatcheringu nie ma
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
No na porządnej to nie ;D
Za młoda.
Dlaczego wszystko co jest ogólnie lubiane (leci na Vivie) uważane jest za komerche?
Basshunter to mi się jakoś ostatnio wkręciło, całe wakacje słuchałam jego piosenek (Now you're gone, All i ever wanted, Please don't Go), nie podoba mi się w jego twórczości jedno - bowiem przerobił swoje dwa pierwsze hity na nowe piosenki, ktore również stały się hitami.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Nie piszę bloga, wolę tradycyjny pamiętnik :]
A ta piosenka z twojego linku jest taka sama jak każda inna z klimatu dance czy techno i niczym nie rózni się od piosenek Basshuntera, bo to że jego piosenki puszczają na Vivie czy w Esce to jeszcze nie oznacza, że to komercha.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
viva powiadasz ^_^

jak widzisz tez potrafi komercji nie grac http://pl.youtube.com/watch?v=_q3N4Omekg8

z tego co czytam stwierdzam ze jestes kobieta, komercja to cos dla mas zrozum to wkoncu, cos prostego przy czym pewna masa społęcznosci bedzie sie bawic z braku wiedzy ... tak sobie tłumacze komercje Basshunter to 0 ambitnych dzwieków smieszny wokal w 50 jezykach i mysli ze fajny jest ... a o muzyce ma 0rowe pojecie troche poczytaj z czego sie skłąda stworzenie utworu a moze zauwazysz cos w innych gatunkach muzyki chociazby Techno, najbaradziej mnie wku :cenzura: ia jak takie młoty słuchajace busshuntera ida na jakas impreze z danym gatunkiem czy to Soundtropolis gdzie głownie odmiany techno electro minimalu leca czy to sensation white trance i house kazdemu sie chwala na jakich to imprezach nie byli bawia sie zaje :cenzura: ie a jak ktos im pusci kawałek z tej imprezy to co to za syf zal :mruga: to jest masakra dopiero -.- słuchaj sobie basshuntera ale w inne gatunki sie nie wpie :cenzura: aj i nie wiem po co te Twoje posty Tu jesli i tak nie wiesz co to techno i sie nie dowiesz za szybko ...
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Wiem mniej więcej co to techno. A na dyskotekach ludzie bawią się nie tylko przy technie, bo puszczą czasem jakieś wiejskie piosenki typu "Bo ja tańczyć chcę" i też ludzie się bawią. Do 18-nastki mam jeszcze kilka lat, więc prędko na dyskotekę nie pójdę. Nie piszę przecież, że techno jest złe - nie słucham go, jak pójdę w przyszłości na porządną imprezę to pewnie będę się przy tej muzyce bawić.
Wiem co to komercja - to w takim razie wszystko co leci na Vivie jest komercją, ale wielu ludzi słucha tej muzyki i nie uważa, że jest zła.
Basshunter jak dla mnie ma fajne i lekkie pisoenki, nie są żadnym "łomotem" i bardzo mi się podobają. To tylko moja opinia a każdy może uważać inaczej.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Wiem mniej więcej co to techno. A na dyskotekach ludzie bawią się nie tylko przy technie, bo puszczą czasem jakieś wiejskie piosenki typu "Bo ja tańczyć chcę" i też ludzie się bawią. Do 18-nastki mam jeszcze kilka lat, więc prędko na dyskotekę nie pójdę. Nie piszę przecież, że techno jest złe - nie słucham go, jak pójdę w przyszłości na porządną imprezę to pewnie będę się przy tej muzyce bawić.
Wiem co to komercja - to w takim razie wszystko co leci na Vivie jest komercją, ale wielu ludzi słucha tej muzyki i nie uważa, że jest zła.
Basshunter jak dla mnie ma fajne i lekkie pisoenki, nie są żadnym "łomotem" i bardzo mi się podobają. To tylko moja opinia a każdy może uważać inaczej.
skoro wiesz mniej więcej co to jest to podaj przykład , po drugie nie wszystko co leci na vivie jest komercją (chociaż większoś jednak nią jest).

Den- wyluzuj,skąd możesz wiedziec czy jakiś baahunterek nie zna się na tworzeniu muzyki skoro go osobiście nie znasz? Podejrzewam że zna się na tym, a to że taką muzykę tworzy jaką tworzy to kwestia ilości zer na koncie. Rozumiem świetnie jak irytują "wsaniali znawcy techna", ale jednak jakąs poprawnośc merytoryczną trzeba zachowac

Edit: zapomniałbym
A ta piosenka z twojego linku jest taka sama jak każda inna z klimatu dance czy techno i niczym nie rózni się od piosenek Basshuntera, bo to że jego piosenki puszczają na Vivie czy w Esce to jeszcze nie oznacza, że to komercha.
jeżeli ten utwór nie różni się wg. Ciebie od dancowych czy tym bardziej od technicznych kawałków to już wiem dlaczego słuchasz basshuntera- Ty poprostu nie masz słuchu :lol:
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja nie mam słuchu?! - o wypraszam sobie xD
No wiem są lepsze i gorsze piosenki, ale akurat mnie kręci twórczość Basshuntera no i co z tego, że to komercja? Ważne, żeby mi się podobało.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Ja nie mam słuchu?! - o wypraszam sobie xD
No wiem są lepsze i gorsze piosenki, ale akurat mnie kręci twórczość Basshuntera no i co z tego, że to komercja? Ważne, żeby mi się podobało.
No mi nic do tego, ale to tak jakby zaspokajanie instynktów przez zwierzęta, a człowiek różni się od nich tym, że potrzebuje czegos więcej. Oczywiście nie przyruwnuje Cię do zwierzęcia, tylko pokazuje że można iśc trochę dalej, nic nie nakazuję, tylko proponuje.
Poza tym prosze Cię dalej o podanie jakiegoś przykładu techno, bo mam dziwne wrażenie że nie mówimy o tym samym
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Napisałam przecież, że nie słucham techna. Chyba, że ktoś z moich znajomych coś na telefonie włączy. I nie podam przykładu, bo po prostu nie znam konkretnego tytułu :D
Czyli, jak słucham dance, czyli Basshuntera, to mam sobie coś więcej dla porównania poszukać?
A może dasz mi jakis link do porządnego dance albo techna? Najlepiej jedno i drugie ;)
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Den- wyluzuj,skąd możesz wiedziec czy jakiś baahunterek nie zna się na tworzeniu muzyki skoro go osobiście nie znasz? Podejrzewam że zna się na tym, a to że taką muzykę tworzy jaką tworzy to kwestia ilości zer na koncie. Rozumiem świetnie jak irytują "wsaniali znawcy techna", ale jednak jakąs poprawnośc merytoryczną trzeba zachowac

z tego co widze moi koledzy lepsze wałki na flu cisna ;) wiec dla mnie on nie nie ma pojecia o tworzeniu muzyki

A może dasz mi jakis link do porządnego dance albo techna? Najlepiej jedno i drugie

dance - http://www.youtube.com/watch?v=6e75ZWtBlQY

techno - http://www.youtube.com/watch?v=jKe_lWa_iqc...feature=related

trance - http://www.youtube.com/watch?v=oFMpiA6vEOw

house - http://www.youtube.com/watch?v=MulWFk6-Lkw
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Dziękuje, chętnie zobaczę.
A co sądzicie o Kalwi&Remi? "Explosion" - super kawałek, to była ulubiona piosenka, która towarzyszyła mi w wakacje 2006r.

Edit:
Co do twoich linków:
Dance - fajny, podoba mi się, róznica między np. "Now you're Gone" jest duża, ale i tak uważam, że piosenki Basshuntera są git :D
Techno - łomot, ale dosyć przyjemny. Spodobała mi się ta piosenka. Trochę to monotonne, bo ciągle ten sam rytm.
Trance - Yyy......nie moje klimaty.
House - Nie wiem co napisać. Ani to piękne ani to brzydkie.
 
Do góry