Modlitwa?

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Nie wiem o co chodzilo autorce, ale skoro już ten temat jest to wypada się domyślić i napisać coś.Pewnie chodziło Jej o to czy się modlimy. Ja się nie modle bo jestem zbyt bystry aby wierzyć w jakiegoś tam boga.Modlitwa dobra jest dla ludzi słabych, bojących się jutra.Dobra jest dla tych, dla których wstanie rano z wyra jest traumatycznym przeżyciem.Opowiedziałbym o dawnych czasach kiedy sam się modliłem.Ale to nie jest ciekawa opowieść.W ogóle religia jest sztuką dla sztuki.Dziwie się niektórym z Was że dajecie się na to nabrać.Ale to nie wasza wina, bo Wy jesteście tylko pionkami.Niektórzy z Was piszą o tych prostych rzeczach z takim pietyzmem jakby to nie były zwykłe szalbierstwa.A tak naprawde to wszystko jest proste jak obstrukcja.Ale jak ktoś chce niech brodzi w malignie tępoty.
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Ja modle się codziennie i jestem pewnien że dużo mi to daje mój Bóg od zawsze mi pomaga. I nie myśl sobie że wiara jest dla ludzi słabych wręcz odwrotnie dla ludzi silnych, dla tych co potrafią współczesnemu śiwatu powiedzieć NIE, wiara jest dla tych co umieją powstrzymywać w sobie pychę, chciwość i nienawisc. Sam sobie wybrałem tą drogę i nie zejdę z niej. A i na koniec ja codziennie rano wstaję z uśmiechem na twarzy bo kolejny dzień dostałem w prezencie.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Jezeli jesteś za mądry aby wierzyć w Boga to kto stwożył twoich przodków? A jezeli pochodzą od małp to kto stwożył te małpy? Któż inny jak nie Bóg?
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Idąc jeszcze dalej - co sprawiło że Wielki Wybuch miał miejsce? Samo tak z siebie wybuchło? I dlaczego akurat wtedy a nie na przykład wczoraj? Ktoś musiał wybrać czas.
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Gwoli ścisłości przed wielkim wybuchem czasu nie było. Nikt nie wybrał czasu bo nie miał z czego wybierać.
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Ja modle się codziennie i jestem pewnien że dużo mi to daje mój Bóg od zawsze mi pomaga. I nie myśl sobie że wiara jest dla ludzi słabych wręcz odwrotnie dla ludzi silnych, dla tych co potrafią współczesnemu śiwatu powiedzieć NIE, wiara jest dla tych co umieją powstrzymywać w sobie pychę, chciwość i nienawisc. Sam sobie wybrałem tą drogę i nie zejdę z niej. A i na koniec ja codziennie rano wstaję z uśmiechem na twarzy bo kolejny dzień dostałem w prezencie.
To co mówisz to o ludziach silnych ale silnych w swoim zamknięciu na świat. Silnych w oporze na wszelka dyskusję i zmiany. To nie dla mnie...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jezeli jesteś za mądry aby wierzyć w Boga to kto stwożył twoich przodków? A jezeli pochodzą od małp to kto stwożył te małpy? Któż inny jak nie Bóg?

A kto stworzył boga?

A co do Big Bam itp.. to gdzieś w dziale religia była dyskusja na ten temat i ktoś dokładnie tłumaczył teorie wielkiego wybuchu itp... Trzeba się do tego tylko dokopać :D.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Berials, przecież bóg był od zawsze. Grał sobie w karty z trójcą świętą (mimo że to jedna osoba) i pewnego dnia mu się to znudziło i postanowił stworzyć świat. :]
Nie znasz tej bajki ? :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie, mi opowiadali bajke o tym że bóg nas kocha itp... :D
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
A kto stworzył boga?
trójcą świętą (mimo że to jedna osoba)

Te dwa cytaty mają wiele wspólnego ponieważ wprawdzie uważamy się za inteligentnych to Bóg stworzył nas bardzo „przyziemnych” i to kto stworzył boga i od kiedy jest to wie chyba tylko on, a trójca święta jest taką „przenośnią” tak żebyśmy szarzy ludzie choćby w małym procencie poznali istnienie boga.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Mógłbym spekulować iż Trójca św. wzieła się stąd że biskupi na przestrzeni wieków za bardzo namieszali z pojęciami i teraz dość trudno niektóre definicje zrozumieć.

Z drugiej strony jeśli przyjać iż bóg istnieje w tej trójcy to możemy zakładać iż jesteśmy zabardzo ograniczeni umysłowo bo to zrozumieć. Ale tą koncepcje odrzucam w zarodku.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Mógłbym spekulować iż Trójca św. wzieła się stąd że biskupi na przestrzeni wieków za bardzo namieszali z pojęciami i teraz dość trudno niektóre definicje zrozumieć.
Nie Bóg się tak objawił żebyśmy mogli go lepiej zrozumieć, ale tu jest materiał ze studiów teologicznych z których mnie dokształcała siostra więc dokładnie nie wytłumaczę ale jak przyjedzie to sobie pogadacie: :D

to możemy zakładać iż jesteśmy zabardzo ograniczeni umysłowo bo to zrozumieć. Ale tą koncepcje odrzucam w zarodku.
Ale jesteśmy na tyle ograniczeni umysłowo ponieważ Bóg nas tak ograniczył.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Według Ciebie bóg nas ograniczył, ja w niego nie wierze, więc wytłumacze to tym że z niewiadomych powodów (niewiadomych gdyż współczesna technika i neurologia nie jest w takim stanie zaawansowania by odpowiedzieć na niektóre pytania) wykorzystujemy tylko 5~% mózgu, stąd zapewne nasze IQ nie przekracza często 100 :D.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wiesz, jeśli po śmierci ujrze ten cały czyściec itp.. To jest wszakże szansa że Twój miłosierny bóg się nademną zlituje itp.. Ale ja też w to wątpie :p.

I dlaczego wątpisz w moje (w/g mnie wątpliwe) nawrócenie?
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Kurna.Miało być o modlitwie.A zrobiła się kolejna luźna dyskusja z cyklu "Czy bóg istnieje?". :D
Beliars po co Ty się pchałeś w to szambo? (half mod :D )
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ja go wdciągnołem :) przyznaje sie.
Wracając do modlitwy- modle sie wieczorem i rano jak nie zapomne:p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Modliłem się wieczorem i rano kiedy byłem mały.

Teraz sądze iż "Modlitwa jest niepotrzebna, odciąga od działania" - A.S.LaVey

Golem, teraz jestem dyktatorem religijnym :D:D:D:D.

ps: może zmieńmy nazwe z forumowisko.pl na offtopowisko.pl? I po drugie, w opisie działu religia powinno być dopisane iż tak naprawde nie rozmawiamy ogólnie o religii bo po 10 postów rozmowa idzie w strone czy bóg istnieje. <- nie odpisujcie na to aby OT nie robić znowu.
Wracamy do modlitwy.

Daniel, uważasz iż modlitwa jest potrzebna w Twoim życiu?
 

malenstwo0023

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
358
Punkty reakcji
0
Miasto
anioł mnie upuscił
Ja sie modle. Sama nie wiem dlaczego. Chyba nie dlatego, ze oczekuje pomocy ale jest mi to potrzebne. Ten W Górze jest jedyna "Osoba", ktorej moge naprawde zaufac i powiedziec wszystko.
 
Do góry