Metal A Religia Chrzescijanska

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ja slucham rocka i metalu troszke tez. Moja pani od religi w gimnzajum jak na lekcji sluchalem takiej muzyki powiedziala ze to muzyka sztana i kazdy kto jej slucha jest szatanista i wpisala mi -30 ptk z zachowania o_O Wiec nie kazdy widzi roznice pomiedzy muzyka i ubiorem "Metalowym" a religia...

opinie koscielnych o wielu wydarzeniach i zjawiskach otaczajacego swiata wynkaja przewaznie z ignoranctwa, nieznajomosci tematu i kierowania sie wlasna slepa ideologia :)

ksieza/katecheci sa specjalistami od wszytskiego przeciez, rowniez od muzyki metalowej, znaja 100% wszytskich tekstow i wszytskie kapele na swiecie i maja prawo do stwierdzen ze to wszytsko satanizm i przelewanie dziewiczej krwi oraz zabijanie kotkow
 
M

Mushkin

Guest
A twoim stereotypem jest to, że każdy ksiądz uważa metal za satanizm. Znam "poniekąd" księdza, który słucha Slayera.. sorry, nie każdy taki jest. Prawda, większość, ale nie wszyscy. Szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy nie ulegają innym i mają własne zdanie.
 
M

Mushkin

Guest
Haha

"FRATELLO METALLO FOR POPE!!!!!!!!!"

:D

dziękujmy, że jeszcze tacy są, i oby było ich więcej :)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Metal jest tylko muzyką której słucham. Natomiast, staram się nie przejawiać cech samej subkultury metalowej, bynajmniej mentalnie, fizycznie tego nie robie.
 

Misholec

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
Nigdy jakoś nie miałem wyrzutów sumienia z kuli słuchania metalu. No może dlatego, że nie gustuję w najcięższej formie typu Behemoth. To akurat do mnie nie trafia. Marne ideowo i artystycznie. Moja opinia :p
 

jena

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Znałam pacjentkę, której babcia chodziła do kółka różańcowego lub coś w ten deseń, i zaczęła się modlić przed nią na kolanach, gdy ta puściła Rammsteina.
Rammsteina, nie death metal.
 

The Młodzian

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Ostrołęka
Szkoda że muzyka metalowa jest postrzegana jeszcze przez taki stereotypowy pryzmat. Niestety tak to właśnie jest, pozostaje jeszcze wokół nas tak "blokująca" opoka, osobiście znam kilkunastu katolików-metali z czego ze czterech jest głęboko wierzących. Ja jestem ateistą.
 

Kostuch666

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Metale sa spoko i nie interesuje mnie to ze wy myslicie inaczej
 

bbbwoy

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja tam słucham metalu od praktycznie 10 lat, nie widać tego po mnie i mi z tym dobrze, przynajmniej nie jestem traktowany stereotypowo. Uwielbiam te wielkie oczy jak się na jakieś imprezie jakaś laska napatoczy i schodzi na tematy muzyczne. Ogólnie mam tak, że słucham praktycznie każdej muzyki, ale głownie metalu. Chrześcijaństwo i metal idą w parze jest przecież dobre "kilka" zespołów metalowych z przesłaniami typowo chrześcijańskimi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Chrześcijaństwo i metal idą w parze jest przecież dobre "kilka" zespołów metalowych z przesłaniami typowo chrześcijańskimi.

Odnośnie pogrubionego- tylko white metal czy ogólnie mówiąc cały christian metal. Znaczna część zespołów już nawet nie z gatunku black metalowego, ale pozostałych ma stosunek do katolicyzmu czy chrześcijanizmu anty.
 
M

Mushkin

Guest
Moja ciocia ostatnio powiedziała, że Rammstein to muzyka diabła. Miałem ochotę... ehh...
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
to patologia, którą trzeba leczyć. Co, do diabła, ma metal do religii? to muzyka, nic ponadto. Czy techno jest bardziej religijne? chyba nie. Więc niech Rydzyk się odp...li.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Odnośnie pogrubionego- tylko white metal czy ogólnie mówiąc cały christian metal. Znaczna część zespołów już nawet nie z gatunku black metalowego, ale pozostałych ma stosunek do katolicyzmu czy chrześcijanizmu anty.


no i tu walnąłes gafe :) przyklady? ok

Wczesna Sepultura i Soulfly
Demon Hunter
Rootwater
P.O.D
Ill Nino

jeszcze mógłbym podać kilka ale nie chce mi się szukać, to są przykłady zespołów które w swoich tekstach poruszają tematyke Chrześcijańską jednak nie są zaliczani do sceny Christian.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
a jesli chodzi o Black Sabbath to Oni w trakcie wystepow rozstawiali krzyze po scenie jednak nigdt nie byly one przekrecone poreszta samo logo jest bazowane na krzyżu chrześcijańskim
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no i tu walnąłes gafe :) przyklady? ok

Wczesna Sepultura i Soulfly
Demon Hunter
Rootwater
P.O.D
Ill Nino

jeszcze mógłbym podać kilka ale nie chce mi się szukać, to są przykłady zespołów które w swoich tekstach poruszają tematyke Chrześcijańską jednak nie są zaliczani do sceny Christian.

No muszę niestety przyznać się do błędu, przy czym zawsze myślałem że P.O.D czy Demon Hunter są zaliczane do tej sceny. Eee czepiasz się o takie szczegóły :p co nie zmienia jednak faktu, że duża część zespołów metalowych ma takie podejście do katolicyzmu.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Mocno przesadzona teza, chyba że przeprowadzałeś jakieś szerokie badania ;) Nie jestem jakimś znawcą tematu (kwestia "religijności" metalowców), ale z tego co słuchałem wynika, że jest wielu neutralnych, część jest "za", część przeciw, wśród tych za są i jacyś wolni chrześcijanie i inni itd. Ciężko tak jednym zdaniem to podsumować, raczej.
 
Do góry