Metal A Religia Chrzescijanska

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Chyba :cenzura: moja droga wiesz, sataniści tym się od szatanistów różnią, że w szatana nie wierzą.

Ehh .. sorry, ale to ty się mylisz.
Tu masz definicję z wikipedii żeby nie było już żadnych niedomówień.

# satanizm teistyczny czczący Szatana jako bóstwo, realną istotę, nie będącą jedynie symbolem

Sataniści uznający satanizm teistyczny,a nie laveyański można powiedzieć iż 'wierzą' w Szatana. Czczą go i nie jest to dla nich jakaś tam głupia bajka. Dla nich Szatan jest bóstwem, tak jak dla katolików Bóg.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
To teraz mi jeszcze pokarz te liczne grupy satanistów teistycznych. Są to naprawdę, bardzo małe grupy, na ogół psycholi, którym w du*ach się poprzewracało (jak i księżom )... Spotkałem się kilka razy z satanizmem, ale laveyańskim, nigdy z teistycznym, chyba że g*wniarzy którzy niszczą cmentarze też nazwiemy satanistami...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
radioaktywna hahaha!!! Nie rozbawiaj mnie prosze!!! Pamietam czasy jak wikipedia postawala i zaczela sie stawac popularna. Byly to czasy bledow i glupot takich jak np. ta, ze to Stalin w 1942r. zaatakowal Hitlera. Moze i tak bylo <_<

Ale do czego zmierzam, wikipedia to nie jest wiarygodne zrodlo, ale juz ekskomunika, ktora zarobil moj znajomy jest. I powod jej zalozenia jest tez znany i oczywisty ;)

Hhehehe!!! Za czas jakis bedzie new nurt w satanizmie, tzw. EMO Satan!!! :D i wtedy wyskoczy diabel i powie wkur... do nas. Co Wy mi tu kur... dajecie za scierwo? :D Bez jaj ludzie, to za powazne tematy ;)

Morion i Wloocibor owszem, mowie ogolnie, bo nie zawsze tak musi byc. Ale steoretypowo i skojarzeniowo gdybym na woodzie i innych festach prowadzil ankiete to jestem pewny, ze Death i black bylby wskazane jako te rodzaje metalu bliskie satanizmowi. Co oczywiscie jak macie racje, nie musi tak byc.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Hhehehe!!! Za czas jakis bedzie new nurt w satanizmie, tzw. EMO Satan!!! :D i wtedy wyskoczy diabel i powie wkur... do nas. Co Wy mi tu kur... dajecie za scierwo? :D Bez jaj ludzie, to za powazne tematy ;)

Te twoje emo satany, już wyglądają jak dzieci szatana :D Dzieci bardziej boją się ich, niż black metalowców, w pełnym rynsztunku zaraz przed koncertem :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Co satanista to może być inny pogląd na wiarę. Znajdą się pewnie niewierzący w nic, czczący Szatana jak i kompletni nihiliści.

To trochę jak z katolikami. Niby mamy kraj katolicki. Ale ilu tak naprawdę kierujących się własną religią osób mamy w Polsce? Nie to żebym kogokolwiek rozliczał, chcę pokazać kontrast.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
radioaktywna hahaha!!! Nie rozbawiaj mnie prosze!!! Pamietam czasy jak wikipedia postawala i zaczela sie stawac popularna. Byly to czasy bledow i glupot takich jak np. ta, ze to Stalin w 1942r. zaatakowal Hitlera. Moze i tak bylo <_<

to poszukaj wiadomości na temat satanizmu teistycznego i laveyańskiego w internecie i innych źródłach. podział taki istnieje i na tym właśnie polega. co prawda wyznawców satanizmu teistycznego jest zdecydowanie bardzo mało. możliwe, że jakiś 1-2%, ale nie o tym mowa ile ludzi tylko ogólnie o samym sataniźmie.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jeny, dziecko. Czytasz o satanizmie, cos w tv uslyszysz i poprawisz tu osoby, ktore sa starsze, ktore moze siedzialy w temacie i ktore moze znaja temat nie z tej strony teoretycznej, lecz tez praktycznej. ERC2005 pisza o szpitalnych zespolach reanimacyjnych w sklad ktory ma wchodzic 2 rat. med. anestozjolog i ktos tam jeszcze. I co bede teraz Wam trul ze tak jest i wiem wszystko na ten temat bo tak pisze?!!! Bez jaj!!! W Polskich szpitalach nie ma wielu rzeczy :D to samo Twoje wywody na temat satanizmu, jeszcze wyskoczysz z ,,9 wrotami" R. Polanskiego i powiesz, ze kazdy satanista ma zielone oczy :D

I zmienmy temat, bo o tym moze w dziale religia pogadac, tu raczej na muzyce sie warto skupic.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
to, że starszy nie zawsze znaczy, że mądrzejszy. i nie usłyszałam w tv, tylko jak już mówiłam wcześniej pewnego czasu mnie to interesowało i próbowałam się dowiedzieć jak najwięcej.
a i nie uważam, że sataniści mają zielone oczy. :D
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
I na tym zakonczmy, ja wiem na 100% ze malo wiesz :D i nie mam zamiaru sie z Toba wymieniac pogladami a Ty zachowaj swoja pseudo wiedze z ksiazek dla siebie. Tylko pamietaj, ze ksiazka to nie zycie, i nie masz prawa negowac slow osob, ktore moze satanizm znaja z zycia, a nie z ksaizek. ;)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
to źle myślisz, jeśli myślisz, że wiesz na 100%, ale niech ci już będzie,bo nie mam zamiaru w kółko czytać tego samego i pisać . wróćmy może do głównego tematu (proponuję).
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
No, wczoraj przyjechal do domu znajomy ksaidz, ktory z nami na Woodstock jezdzil, nowsze autko z ktorega wydobywaly sie cudne dzwieki zespolu Caliban. Wychodzi, sie smieje, powitanie i sie pytam coz to za muzyka? A znajomy na to ,,ech.... czasami zaluje, ze nasz organista nie potrfi tak grac :D"
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Tak,to kolejny dowód na to, że nawet ksiądz może słuchać metalu. Nie każdy utwór metalowy ma treści satanistyczne.
 

iLyN

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
124
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Bydgoszcz
Po pierwsze muzyki nie powinno się słuchać wg gatunku, po drugie nie wydaje mi się, żeby wierzenia były uzależnione od muzyki. Chociaż czasem teksty piosenek wpływają na to, co myślimy na dany temat.

Ja słucham metalu i jestem satanistą ;] natomiast na niego nie wyglądam, z długich włosów i czarnych ciuchów i pieszczoch już chyba wyrosłem
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Po pierwsze muzyki nie powinno się słuchać wg gatunku, po drugie nie wydaje mi się, żeby wierzenia były uzależnione od muzyki. Chociaż czasem teksty piosenek wpływają na to, co myślimy na dany temat.

Ja słucham metalu i jestem satanistą ;] natomiast na niego nie wyglądam, z długich włosów i czarnych ciuchów i pieszczoch już chyba wyrosłem

Sorry za wtrącenie, ale jak według ciebie wygląda satanista ? :D Dotąd myślałem, że satanista wygląda jak np. przeciętny katolik tylko bez krzyża na szyi, ale jednak się myliłem ;)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jak EMO!!! Mowilem juz o EMO Szatan :D Poza tym z dosw. wiem, bo w Bydgoszczy studia w tym roku skonczylem, ze tamtejsi satanisci nie slyna z .... zaangazowania w swoje poglady a jedynie sie nimi szpanuja w Estradzie przed laskami :D

Ale kolega satanista ma racje co do tego, ze teksty piosenek nie maja raczej wplywu na nasze poglady, no chyba ze ktos wpadnie w fanatyzm i zacznie wielbic zespol ktory obecnie slucha.
 
A

Aqualorn

Guest
Sorry za wtrącenie, ale jak według ciebie wygląda satanista ? :D Dotąd myślałem, że satanista wygląda jak np. przeciętny katolik tylko bez krzyża na szyi, ale jednak się myliłem ;)

To w takim razie sam jestem satanistą, nie nosze krzyżyka bo po prostu nie lubie nic nosić na szyji, mimo iż jestem katolikiem. Ale rozumiem Wloocibora bo ma racje. Sataniści wyglądają zupełnie przeciętnie. Nie emanuja mrokiem, nie unosi się wokół nich odór piekła ani nie mają pentagramów wytatułowanych na ciele.

Ale myślę że dyskusja w tym temacie staje sie powoli jałowa. Jasne jest że metal ma się nijak do satanizmu jak i zupełnie innej dowolnej "wiary".

Tak właciwie cała muzyka ma sie do tego nijak, może poza Reggae i New Age, one na pewno są bardziej przesiąknięte przesłaniami religijnymi niż metal. A cała ta otoczka do niego przylgnęła bo po prostu kiedyś w czasach hard rocka i w ogóle bycie satanistą było na topie i ludzie robili to żeby podnieść sobie popularność i niestety tak zostało.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Powoli ponownie odchodzimy od głównego tematu. Co do muzyki ? Moim zdaniem muzyka ma się nijak do naszych wierzeń, religii, itd. To dwie zupełnie inne sprawy. :)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
mysle, ze temat warto ciagnac, bo radioaktywna tacy jak Ty myla pojecia i my sie staramy Wam pokazac prawde, ktora znamy z praktyki, a nie jak WY z ksiazek i opowiadan.
 

sebek1983

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
ostatnio jeden metal wepchnął mi się w kolejke do kasy w markecie ;((

A jak to się ma do tematu? Ost.
 
Do góry