Matura 2009

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
a ja w styczniu ostatecznie sie zdecydowałam co chce robić i zrezygnowałam z matmy rozszerzonej która nie jest mi do szczęścia potrzebna, zdaje polski pp, angol pp i biologie pp. najbwrdziej boję sie angola ustnego, bo z języków nie jestem dobra a jeszcze ten stres, ale mam nadzieje ze te 30 % uda mi sie wystukać. co do nauki to uczyłam się z biologi troche, z angielskiego słówek i zwrotów które są potrzebne do ustnej i do listów, a z polskiego przeczytałam streszczenia lektur ktorych wogole nie pamiętam i jak narazie napisalam polowe prezentacji, ale do 21 powiinam zdążyć ;P

Jak myslicie na angielskim pismnym jakie będą zadania otwarte, js dir tylko modle żeby był list prywatny (najlepiej coś w stylu listu z matry próbnej z operonu)

a ja w styczniu ostatecznie sie zdecydowałam co chce robić i zrezygnowałam z matmy rozszerzonej która nie jest mi do szczęścia potrzebna, zdaje polski pp, angol pp i biologie pp. najbwrdziej boję sie angola ustnego, bo z języków nie jestem dobra a jeszcze ten stres, ale mam nadzieje ze te 30 % uda mi sie wystukać. co do nauki to uczyłam się z biologi troche, z angielskiego słówek i zwrotów które są potrzebne do ustnej i do listów, a z polskiego przeczytałam streszczenia lektur ktorych wogole nie pamiętam i jak narazie napisalam polowe prezentacji, ale do 21 powiinam zdążyć ;P

Jak myslicie na angielskim pismnym jakie będą zadania otwarte, js dir tylko modle żeby był list prywatny (najlepiej coś w stylu listu z matry próbnej z operonu)
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Przeciek z wosu :p

egzamine.jpg
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
W przypadku niepowodzeń - matura nie zając, nie ucieknie. W przyszłym roku też można zdawać ^^

to mi się podoba... :p

qurde ja mam tą głupią prezentacje w czwartek... a inni wstępy dopiero piszą... ahhh - idę czytać opracowania na polaka...
 

monika073

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Jak myslicie na angielskim pismnym jakie będą zadania otwarte, js dir tylko modle żeby był list prywatny (najlepiej coś w stylu listu z matry próbnej z operonu)

A znowu ja bym wolała formalny :) Zawsze to jakieś punkty za same sformułowania.
A i powiem, że zaczyna przerażać mnie to, że jeszcze nie napisałam prezentacji
 

nikoletta89

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nooo to powodzenia życze wszystkim tegorocznym maturzystom:) ja juz mature zdałam rok temu. Polski podstawe angielski podstawe chemie rozszerzona i biologie rozszerzoną. wtym roku poprawiam biologie bo chce na farmacje! a w tamtym roku biologia byle naprawde do kitu. jak narazie studiuje chemie:) dajcie czadu jutro na polski8m:) :D :p :lol:
 

monika073

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ale wszyscy niewychowani, nikt nie dziękuje że wszelkie życzenia :D :p
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
to ja dziekuje :D i tez zycze wszystkim maturzytom powodzenia :D jakos damy rade :D
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Jak Wam poszło? Słyszałam, że byli "Chłopi" i "Pan Tadeusz"? Co wybraliście?
Jak wrażenia? Trudne było?
 

rebelia*

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Oficjalny klucz odpowiedzi do egzaminu maturalnego z polskiego nie będzie udostępniony w najbliższych dniach :( Centralna Komisja Egzaminacyjna odmawia nam wglądu do niego, a wszelkie odpowiedzi, które pojawiają się na wielu portalach internetowych są nieoficjalne i mogą nie być zgodne z oficjalnym kluczem i zawierać błędy!


tak napisano na perspektywach.pl
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
A mnie te całe odpowiedzi jakoś nie bardzo interesują... wszystko się okaże jak cke opublikuje klucz... ;)
Qrcze jutro angielski..jak mi się nie chce...pisać ... muszę jeszcze gramatykę powtórzyć i te wszystkie formy... (rozprawki -nie rozprawki)...Wlałabym chociażby kostkę rubika układać niż się przygotowywać do jutrzejszego egzaminu...uff ale nic... :p
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Polski - rozszerzony
Angielski - rozszerzony /u i p/
Historia - rozszerzona

Polski i angielski to już.. przeszłość ;)
Jeszcze historia mi została. I później na studia na historię w Łodzi, mam nadzieję. Wybiera się ktoś? ;)
 

kulig007

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam. Mam mały kłopot z ustnym polskim, dotyczący prezentacji ! Mam temat z działu samej LITERATURY. W prezentacji nie mam zawartych żadnych obrazów, prezentracji itp...Ale jako dodatkową "atrakcję" zrobiłem album podchodzący pod temat. Album wpisany w konspekcie jako materiały dodatkowe...Jak mam powiedzieć komisji o co kaman - chodzi o to, że ten album to jest do przejrzenia przez komisję, nie mam nic opracowanego pod ten album itp Wygłaszam prezentację i tyle...a album daję jako dodatek...Kiedy im to dać i jak to im powiedzieć
 
Do góry