Matura 2009

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Mam pytanie odnośnie ustnej z obcego i słuchania na obcym.

Co mam powiedzieć jak wchodzę na ustny niemiecki, na pewno Guten Tag, coś jeszcze ?

I wiecie może jaki jest czas aby przeczytać sobie treść zadania i odpowiedzi na słuchaniu ?
 

Giewont

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
52° 4'35.86"N 18°17'44.76"E
Z tego co widziałem na przykładowych filmikach z matur ustnych to zdający mówił "Good morning", a egzaminator "Please take a seat and you have 5 minutes to prepare" czy coś podobnego ;) A z tymi słuchaniami , to chyba mało tego czasu trochę jest chyba coś koło 1-2 minut , ale zawsze można zacząć czytać jak tylko się dostanie arkusz
 
K

klaidua

Guest
Na próbnych czasu na przeczytanie pytań było aż za dużo, na właściwej też pewnie będzie wystarczająco,
poza tym gdzieś kiedyś słyszałam że jak nie wiesz co zaznaczyć to strzelaj w C ;)
znając moje szczęście to na pewno by było źle ale zawsze to jakaś nadzieja :p :p :p
 
K

klaidua

Guest
Trochę ponad 100 godzin?? :D to jeszcze 30 h na polski, 30 h na angielski, 30 h na biologię i nawet by trochę zostało :p hehehehehe....
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ale ten czas szybko leci :/ jeszcze niedawno mowilem, ze spoko, bo do matury jeszcze kilka miechow :p
 

monika073

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Hej :)
No więc u mnie tak : J.polski (PP), angielski (PP) i matma (PR) - planuję Informatykę, ale co z tego będzie to się okaże :(
Prezentacji z polskiego za bardzo jeszcze się nie obawiam. Raz, że mam 21, a drugi raz, że wybrałam sobie temat, o którym będę mogła gadać :)
Życzę szczęścia wszystkim :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
i tak dla mnie najwazniejszy bedzie drugi tydzien matur (matma, fiza i chemia). polski i angielski byle wyciagnac na przyzwoity procent :D
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
dla mnie przyzwoity procent z matury z polaka i z angielskiego byłby 30 :D a cieszyłabym się z 70% :D
 

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
Dla mnie najważniejsze bedzie tylko zdanie. Bo wynik zawsze mogę poprawić i to już jakoś się innaczej czujesz ze temu poprawiasz bo chcesz iśc na lepsze studia niż jesteś niż przesiedzieć cały rok w domu l;ub na jakiejś marnej pracy i iść drugi raz zdawać maturę
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Ja odnośnie polskiego nie mam dużych aspiracji, chciałbym zaliczyć. Będę wniebowzięty gdy będę miał koło 40-50%. A co do geografii to marzy mi się 70 % a z niemieckiego 80. Ale znając mnie to się zestresuje i mi "kupa" wyjdzie.

Macie może jakiś "tajny" sposób na walkę ze stresem przedmaturalnym ?
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
stres przedmaturalny... a co to jest...? :D:D
Oczywiście każdy maturzysta się stresuję... a że ludzie się od siebie różnią, u każdego inaczej to wygląda... Ja postanowiłam, że pójdę na egzamin i napiszę wszystko co wiem... a jeżeli coś mnie zaskoczy... to będę "lała wodę" - jak to się ładnie mówi... ;)
(zacznę się stresować dopiero przed angielskim...) - idę się uczyć... ;)
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Znacie może jakąś stronę gdzie będą nagrania z matury próbnej z niemieckiego z tego roku i z maja 2008 ?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
a jak sie ubieracie na mature? na galowo czy normalnie? bo ja sie jeszcze zastanawiam :)
 

krzywowlinie

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
379
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nowhere
a jak sie ubieracie na mature? na galowo czy normalnie? bo ja sie jeszcze zastanawiam :)
Nad czym tu się zastanawiać? :mruga: U mnie w szkole przystąpienie do matury w stroju normalnym by nie przeszło raczej...

A ja zdaje: polski PP, angielski PP, historia PP i wos PR. pol, ang, hist - luz. Wos :lol: - będzie temat rozprawki do lania wody - może wyciągnę 50-60%, nie będzie - zdam cudem lub w ogóle :D Co do ustnych: dzisiaj napisałem wstęp do prezentacji z polskiego :klaszcz: Angielski - będzie ok ;) Cóż, powodzenia :p W przypadku niepowodzeń - matura nie zając, nie ucieknie. W przyszłym roku też można zdawać ^^
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
u mnie tez pewnie wszyscy na galowo przyjda, ale przeciez bede pisal wazny sprawdzian, czyli powinno mi byc wygodnie, zeby nic mi nie przeszkadzalo :D
 
Do góry