Marihuana

gorky

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2007
Posty
96
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o paleniu marihuany? Dlaczego powszechnie uważa się ją za takie zło? Chciałbym spróbować i jestem ciekawy co o tym sądzicie ;)

ciekawa strona: http://cannabis12.friko.pl/8sd.htm

a tu kilka informacji z wikipedii:


Konopie są relatywnie bezpieczne w stosunku do innych substancji psychoaktywnych, gdyż:

* bezpośrednia toksyczność marihuany jest bardzo niska[7][8]
* nie prowadzą do uzależnienia fizycznego[9]
* dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek[10], jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu przedawkowania i praktycznie jest to niemożliwe[11].
* nie stwierdzono by przyjmowanie marihuany powodowało wzrost agresji lub skłonności do łamania prawa, choć istnieją na ten temat rozbieżne opinie[potrzebne źródło].


W 1995 r. Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała raport pt. Implikacje zdrowotne używania konopii: Analiza porównawcza zdrowotnych i psychologicznych skutków używania alkoholu, konopii, nikotyny i opiatów. Jego upowszechnieniu towarzyszył skandal, gdy brytyjski periodyk popularnonaukowy New Scientist ujawnił w numerze z lutego 1998 r. fakt zatajenia jednego z rozdziałów tego dokumentu. W ocenzurowanym rozdziale autorzy ? troje wiodących badaczy uzależnień ? porównują naukowo udokumentowane zagrożenia płynące z używania marihuany z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą stosowanie alkoholu i nikotyny oraz nielegalnych opiatów. Wykazują oni, że tam, gdzie ryzyko istnieje, jest ono w rzeczywistości o wiele poważniejsze w przypadku obydwu legalnych używek. Raport ukazał przykład stosowania odmiennych kryteriów w ocenie szkodliwości różnych narkotyków. Przeciwnikami raportu byli szef WHO Nakajima, który odszedł na emeryturę w czerwcu 1998 r., oraz dyrektor wydziału narkotyków dr Yoshida.

Według wspomnianego raportu przy obecnych formach używania marihuana stwarza o wiele mniej poważne niż alkohol i tytoń problemy zdrowotne w zachodnich społeczeństwach, jednak wciąż je stwarza. W tym samym raporcie wskazuje się na fakt, iż nie jest to jednak powód do zadowolenia, ponieważ mimo iż wpływ alkoholu i tytoniu na zdrowie społeczeństwa jest dominujący, to wpływ marihuany może wzrosnąć, jeśli powszechność codziennego używania jej w dużych ilościach osiągnie poziom spożycia dużych ilości alkoholu wśród młodzieży lub codziennego palenia papierosów wśród dorosłych.
 

CheshireCat

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
link to raportu WHO
http://kulturystyka.com.pl/archiwum/an/2658

przeczytasz sam zdecydujesz ;]=
osobiscie wychodze z zalozenia iz wszyko jest dla ludzi jesli tylko znajdzie sie zloty srodek.
marichuana potrafi przyniesc wspanialy relaks po ciezkim dniu pracy bez kaca i znaczenia nastepnego dnia tylko hmm.. trzeba sie jej nauczyc.. ;]=

pozdrawiam
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
Jak dla mnie to marihuana jest lepsza niż sex z większoscią polek : PPPPP

natomiast sex z brazylijskimi murzyneczkami to już jest lepszy niż marihuana : PPP hehe
 

Colletti

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Jak dla mnie to marihuana jest lepsza niż sex z większoscią polek : PPPPP

natomiast sex z brazylijskimi murzyneczkami to już jest lepszy niż marihuana : PPP hehe


eee tam sex jest lepszy hehe... mozna polonczyc oby dwie rzeczy jednoczesnie ... no prawie jednoczesnie :)
mozna sie spalic i isc do lozka albo isc do lozka i sie spalic hehe :D

nie patrzcie na te statystyki co do palenia maryhy bo to g.. prawda... maria zabija... moze nie widac teraz efektow ale po kilku latach kto wie ?? ja to pale prawie codziennie i chyba nie jestem pier - dolnie - ty nu nu nu :D i mam nadzieje ze moje dzieci beda zdrowe jak RYBA :D hehee
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Jak mam iść na imprezę to wolę sobie zapalić niż pić nie wiadomo ile ... Przynajmniej niezły ubaw jest i można się dobrze bawic xDDD
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ja probowałam, ale nie podoba mi się.Tak ze 2 pociągnięcia na poprawę humoru są ok i jest fajnie, ale po większej ilości jest mi już bardzo nieprzyjemnie, mam doła, lęki itp..Wolę piwo.
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
to samo maharet1092 powiem o piwie - 2 piwa na poprawę są fajne ale po większej ilości mam karuzele i kaca i mi jest już bardzo nieprzyjemnie:p wolę marihuanę: )
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ale po alkoholu w większej ilości nie czuję się tak okropnie jak po marihuanie.Widać to indywidualna sprawa.Każdy ma jakieś preferencje.
Chociaż muszę przyznać,że plusem marihuany jest to, że jedzenie po niej lepiej smakuje.Lecz też nie mogę wziąć więcej niż 2 buchy.Żadko mi się to jednak zdarza, naprawdę okazjonalnie.
Marihuana mogłaby być też świetnym lekarstwem na anoreksję.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Ja tam lubię maryśke jak dla mnie lepsze to jest niż piwo czy wódka ... I ma się lepsze loty niż po alkoholu xP
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
na ba! ja tez kocham Marię Matkę naszą :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
eee tam sex jest lepszy hehe... mozna polonczyc oby dwie rzeczy jednoczesnie ... no prawie jednoczesnie :)
mozna sie spalic i isc do lozka albo isc do lozka i sie spalic hehe :D

nie patrzcie na te statystyki co do palenia maryhy bo to g.. prawda... maria zabija... moze nie widac teraz efektow ale po kilku latach kto wie ?? ja to pale prawie codziennie i chyba nie jestem pier - dolnie - ty nu nu nu :D i mam nadzieje ze moje dzieci beda zdrowe jak RYBA :D hehee

no w tej kwesti (dzieci) nie za bardzo wiadomo czy po dłuższym jaraniu nie zmienia nam sie kod genetyczny (czy cos tam) i dzieci fanów zioła mogą być niepełnosprawne.
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
master6x6 - kod genetyczny ? co Ty brdziesz ? :::pPP ostatnio słyszałem że po LSD się zmieniają geny : ) też jakaś durna plota poszła: P

Geny się zmieniają po Anator P70 - który właśnie zazywam : :pP
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
SÄRS czytaj uważnie posty!!!

Napisałem że nie za bardzo wiadomo! Więc mogą być to plotki albo tez bardziej wiarygodne źródło... Jednak na razie nie jest to zbadane. Wszystko się okaże za pare lat :)
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
hmm wielu znajomych ma ZDROWE dzieci po ekstremalnym jaraniu - więc nie bój żaby - wszytko jest ok:)
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Jak narazie po przeżyciach z maryśka w organizmie mi się nic nie stało xDD Jedynie dobre wspomnienia xD
 

PrawdaPlynieStad

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
LdZ
z tym kodem genetycznym, to . . . yyy . . .
zatkaO :D
że niby w przyszłości jakiegoś z jednym okiem, albo z ręką na plecach urodzę [ ? ] :lol:
nie noo, joke ^^
ale ciekawie by było :p
_____________________
Anator P70 ? nie słyszałam ;)
a to co to i jak to . . . no wiecie . . . ? xD
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
Ja probowałam, ale nie podoba mi się.Tak ze 2 pociągnięcia na poprawę humoru są ok i jest fajnie, ale po większej ilości jest mi już bardzo nieprzyjemnie, mam doła, lęki itp..Wolę piwo.

Bo trzeba umieć sobie wkręcić, poczuć klimat. W przeciwnym razie się zamulisz i tyle z tego.
 
Do góry