Manieczki - kraina wiejskich dzwiekow

mistrzu032

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Opole
ja nigdy w manieczkach nie byłem, ale wydaje mi sie, że autor tematu za bardzo wieś tu obraża swoimi wypowiedziami
 

artik

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
"manieczki" niestety wykreowaly złe wzorce w polskiej kulturze klubowej - jak cos takiego w ogole istnieje. Obecnie te wzorce to już raczej mozna spotkac tylko po jakiś wiejskich, podrzednych dyskotekach, gdyz nawet do Ekwadoru wpadaja ostatnio dj-e ktorych pozazdroscil by nie jeden klub.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Uno mówimy o nowych czy starym i nie manieczkach tylko klubie Ekwador ?
Duo w Ekwadorze muzyka leciała począwszy od Techno przez Trance do House i Komercji, wiec nie wiem o co wam chodzi :D utworych takich osob jak DJ Tonka, Westbam, Tiesto, Hardy Hard, Judge Jules, John Gielen, 4 Strings, Tom Craft czy (bardziej Komercyjnie/Danceowo) CJ Stone, Tatana leca w Ekwadorze czego sie czepiliscie ? Że platforma Klubu Ekwador była na Loveparade ? Okrzyków Jazda etc. ? to ma pobudzic klubowiczów co prawda jest wyznacznikiem wixy ale co z tego ? Psychike ludzka takie cos pobudza :) wiec zastanówcie sie co piszecie to raz a 2 to jest klub nie ma wyznaczonych scen ta jest np Trance a ta Dance wiec na scenie głownej mieszaja zeby było dla kazdego cos dobrego i tego faktu nie zmienicie.
 

artik

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
No ale zbierzmy wiadomości: nazwa zjawiska "manieczki" pochodzi od nazwy wioski (miejscowosci?) w okolicach Poznania gdzie mieści się jeden z najpopularniejszych w Wielkopolsce klubów - wlaśnie Ekwador. I to chyba prosta sprawa ze w tamtym klubie narodziło się po raz pierwszy to zjawisko i jak mowimy o manieczkach, to po czesci mowimy rowniez o starym klubie Ekwador...
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
sorry ale w manieczkach jak to nazywasz jest jeszcze kilka klubów nazywajmy rzeczy po imeniu :) to co tam sie narodziło to: Trance, Techno i Komercja nazwe ja Wix'ą (o narodziny bardziej chodzi mi o rozpowszechnienie tych gatunków i ich podgatunków) wiem wiem mieszanie Westbam'a i CJ Stone albo Noemi to dla mnie również 'zło' ale przypominam to jest KLUB nie dom/mieszkanie/piwnica gdze my koorepujemy muzyka ;)
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
tylko ze tam pojedyncze kawałki techno szczegolnie niemieckiego typowo z Loveparade Moniki Kruse, Westbam, Afrika Islam (poza tym ostatnim), wiecej tam UK Dance i Trance oraz Holenderskiego tak samo Dance i Trance ... chyba ze mowa o nowym ekwadorze to juz komrcja :)

zapomniałem o house typu DJ Tonka :p
 

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Ja z klubu ekwador w manieczkach słuchałem pełno pojedyńczych utworów, sety też się znalazły, i słuchało mi się tego przyjemnie zwłaszcza za DJ'a Krisa, bo o ile dobrze pamiętam to on był tam najlepszym rezydentem.
 
Do góry