Magik

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Stug, książka nie wyjaśnia powodu śmierci Magika. Teraz jest rok 2009, wtedy był 1998-2000.
Skąd wiesz, że przyniósł rodzinie problemy finansowe ? W ogóle jakie ty masz prawo mówić kto może co i kogo słuchać ? Magik jak i reszta w tamtych czasach miała trudne życie. Wole mieć klapki na oczach niż wierzyć w to, że dzisiejszy rap (co niektóry) jest robiony od serca.
Nie możesz nic powiedzieć o Magu, nie znasz go. Ja też go nie znam, wiele osób go nie zna.

Nikt od czasu K44 nie zajął się psycho rapem. Zadaj sobie pytanie czy ktoś dzisiaj w ogóle to potrafi.


Jakieś fatum nademną wisi, bo mi się usunęło to co chciałem napisac. I muszę zrobić to raz jeszcze, ale w skrócie.

1. Nie wyjaśnia, bo ani autor ani pozostali członkowie Pfki nie mieli na tyle odwagi, aby słuchaczowi/czytelnikowi powiedzieć prosto w twarz: Tak, przedawkowanie marihuany jest złe...
2. El o gie i ka a. Tzn. Jeżeli Magik miał problemy finansowe za życia (w ksiązce to on cały czas wystawiał rękę do Gustawa, aby ten dał mu zaliczkę/wypłatę, reszta ekpiy brała swoją część i byli cicho... Tylko Magik nie miał dość), bo musiał "utrzymać" rodzinę, tzn. że po jego śmierci było jeszcze gorzej... Nie sądzisz, że śmierć żywiciela rodziny diametralnie odmienia losy rodziny? Nie sądzisz, że matka siedząca w domu i zajmująca się dzieckiem nagle musi kombinować skąd wziąść kasę na życie? Logika...
3. Nie napisałem nikomu, kto ma czegoś słuchać.
4. Skończ gloryfikować tamte czasy. Ludzie mieli, mają i będą mieli trudne życie. Wszystko drożeje, wypłaty dla przeciętnego pracownika małe. Kilkuletnie przesiadywanie w technikum nie jest dobrą pozycją do dalszej kariery i poprawienia swojego życia i jego standardu...
5. Wolę nie mieć klapek na oczach i wiedzieć o co w tej grze chodzi.
To jest rap biznes. Mając 18/20 lat można wierzyć w to, że robi się coś z serca, dla siebie. Mając 30/35 lat ma się na głowie rachunki, kredyty, opłaty, dzieci, wołające "jeść". Więc wciskanie "ambitnych" i lirycznych tekstów zastępuje się czymś bardziej błahym ale dalej trzymającym poziom. -> Tede. Przepiękny przykład. Warszafski Deszcz, 3H - ten rap różnił się całkowicie od tego, co prezentuje sobą obecnie Tede? Dlaczego? Bo każdy chce kasę... Chciałbym widzieć jak wy w przyszłości rozdajecie ulotki za darmo, leczycie ludzi za darmo, naprawiacie komputery za darmo... Dla przyjemności i radości...
6. Jeśli dla ciebie psychorap to jęczenie pod wpływem gandzi to masz rację. Psychrap umarł. Dla mnie psychorap to tajemnicze i pokrętne bity, bawienie się słowem, pływanie po bicie, zagmatfane teksty... Psychorap żyje, pod inną postacią...
Kto ma to potrafić? Kto mając 30 lat będzie jęczeć do bitu i nawijać o Zakonie Marii? No k.urwa mać. 30letni tatuś nawijający na oczach syna o zwidach, mieczach, stosunkach seksualnych itd... To zakrawa o kpinę.
A może jacyś andegrandowcy mają się za to brać? I z góry być sakzywani na porażkę, no bo kopiują K44, no bo są słabi...

Do przemyslenia.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
W swiadectwie Bodka ktore mozna znalezc w necie slyszalam ze tyle jaral ze nagle mu cos od jarania odbilo i dlatego..
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
moze i tyle jarał, sam nie wierze w to ze sie zabil bo nie mial na prezent dla dziecka, nikt nie wie czemu to zrobil-mysle ze tylko jego rodzina wie, rahim fokus dab i joka nikt więcej
ale oceniajcie jego teksty nie jego zycie-nie ma takiego czegos jak przedawkowanie marihuany, magik nie tylko palił, brał takze twarde narkotyki, wielu prawdziwych artystów konczylo przez narkotyki, wielu własnie przez nie popełniało samobójstwo ale nie da sie zaprzeczyc ze magik nie miał problemow-prawdziwych problemow
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Dacie wiarę, że jeszcze jakiś rok temu nie było takich hejterskich wypowiedzi na temat Magika jakich zrobiło się teraz nawał ? ;|

I przed śmiercią miał dużą liczbę fanów i po śmierci, więc nie pier.dolcie głupot proszę. To, że skoczył bo nie miał kasy na prezent dla dzieciaka to zwykła fama według mnie.
Amen.
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Nikt nie hejtuje Magika. Po prostu to już nudne te ciagle swieczki pod piosenkami paktofoniki. Racja, był dobry, ale sa lepsi.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nikt nie hejtuje Magika. Po prostu to już nudne te ciagle swieczki pod piosenkami paktofoniki. Racja, był dobry, ale sa lepsi.

Królu... ;)

A tak jeszcze małe sprostowanie odnośnie ksiązki pana Pisuka:
Sam autor twierdził, że niektóre fakty z ksiązki to fikcja fabularna, na nasze nieszczęście nie napisał jakie... Więc treść ksiązki nie można traktować jako 100% prawdę...
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Nikt nie hejtuje Magika. Po prostu to już nudne te ciagle swieczki pod piosenkami paktofoniki. Racja, był dobry, ale sa lepsi.

Był najlepszy i taki umarł teraz h-h w Polsce wygląda znacznie inaczej jak 10 lat temu ;| . Zakończmy tą dyskusję do niczego nie prowadzącą najlepiej temat zamknąć ;F
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź

?

Tak, są lepsi. Na tamte czasy może i był jednym z lepszych o ile nie najlepszy (wg mojego gustu wtedy lepszy byl Fokus). Nie pojmuję tego kultu tworzącego się wokół Magika. Prosze, mozecie mnie hejtowac za swoje (niezgodne z waszym) zdaniem.
 

Kooba

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ludzie... Od jego śmierci minęło sporo czasu. Czy jest sens się zastanawiać nad tym, czy był dobry czy nie? Jednemu się spodoba 2 nie...
Nie mówcie, że nie będzie nikogo lepszego. Magik nie był Bogiem, ludzie. Niektóre z tych wypowiedzi jak i z wypowiedzi z innych for mówią o Magiku jako o nadludziu (wiecie o co chodzi). Kult Magika, doszukiwanie się czegoś w Backmaskingu, popada to w co najmniej patologię, dzieciaki, które znają jego życiorys lepiej niż jego rodzina i pewnie on sam. Magik był dobrym MC jak na tamte czasy Bawił się tym co robił, kochał to. Nadal nie dorównuje mu wielu współczesnych raperów. Można Go posłuchać, pomyśleć nad przekazem jego piosenek. Był jest i będzie w czołówce najlepszych MC.
Co do książki wypowiem się, niedługo, bo dopiero co zamówiłem.

eN I Gie De Igrek eS Te O Pe
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Był najlepszy i taki umarł teraz h-h w Polsce wygląda znacznie inaczej jak 10 lat temu ;| . Zakończmy tą dyskusję do niczego nie prowadzącą najlepiej temat zamknąć ;F

To jest właśnie podejście psychofana. Krytykują mi mistrza i najlepiej zamknijmy temat...

Jeżeli wg. Ciebie był najlepszy to znaczy, że jesteś ograniczonym słuchaczem i stoisz w miejscu.
Patrz pkt 5. mojej ostatniej wypowiedzi, a dowiesz się dlaczego obecnie rap różni się od tego sprzed 10 lat...

?

Tak, są lepsi. Na tamte czasy może i był jednym z lepszych o ile nie najlepszy (wg mojego gustu wtedy lepszy byl Fokus). Nie pojmuję tego kultu tworzącego się wokół Magika. Prosze, mozecie mnie hejtowac za swoje (niezgodne z waszym) zdaniem.

Nie nic. Po prostu widzę ktoś o zbliżonych poglądach do moich...
Swoją drogą kto w tamtych czasac miałbyć lepszy jak Paktofonika była czymś nowym, świeżym... To tak jakby dawno dawno temu, w 2 fabrykach samochodowych powstały 2 pierwsze auta, z czego to drugie byłoby szybsze, bardziej ekonomiczne itd. Wiadomo - na tamte czasy było genialne. Ale czas leci. I tamto auto nie jest już cudem w porównaniu do tego co dzieje się obecnie.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
To jest właśnie podejście psychofana. Krytykują mi mistrza i najlepiej zamknijmy temat...

Jeżeli wg. Ciebie był najlepszy to znaczy, że jesteś ograniczonym słuchaczem i stoisz w miejscu.

Nie jestem żadnym psychofanem ; | człowieku o czym Ty w ogóle mówisz ? Tak, według mnie 10 lat temu był najlepszy to moja opinia, rzecz gustu po prostu ;]
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Ach, w tym "Królu" wyglądało mi na ironię i wzialem cie za kolejnego psychofana ;pp

Icker16 mozesz mi powiedziec kogo aktualnie sluchasz? Kogo uwazasz za dobrego gracza wspolczesnego rapu?
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Ej heloŁ... Mag już nie żyje... A zawsze lepszy był od niego Fokus... Tak ja uważam...
 

Noisy

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Katowice Tauzen
Czy ja pytam kto był lepszy , dlaczego sie zabił ? Pytam co o nim sądzicie , a wy go krytykujcie . A propo świeczek jak sie jest kólturalny i ma sie do kogoś szacunek to nie ważne kim był i jak długo nie żyje poprostu tak nie ładnie napisać :" a ten dziad nie żyje kogo to obchodzi " , a jak by żył " jaki super raper o kurde ..." To świadczy o wychowaniu .
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
"Ach, w tym "Królu" wyglądało mi na ironię i wzialem cie za kolejnego psychofana ;pp"
Nie, nie, nie. Broń Panie Boże... :D

"Pytam co o nim sądzicie , a wy go krytykujcie "
No jeśli nie sądze o nim najlepiej to go krytykuję tak? To działa w 2 strony...

"A propo świeczek ..."
Wiesz, człowiek inteligentny wie jak inaczej okazać szacunek, wspomnienie komuś komu chce... Niekoniecznie "zniczami" na forum... To budzi żałość.
 

Kooba

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
(...)
"A propo świeczek ..."
Wiesz, człowiek inteligentny wie jak inaczej okazać szacunek, wspomnienie komuś komu chce... Niekoniecznie "zniczami" na forum... To budzi żałość.

Dokładnie te wasze świeczki to nie żadne okazanie szacunku... Jakaś dziecinna zabawa, nie wiem. I dlaczego tak jest tylko jeśli mowa o Magiku? W jakichś tematach na innych forach o osobach które nie żyją nikt nie spamuje (tak spamuje) świeczkami.
Czy to znaczy, że np. Elvis żyje?
 

Noisy

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Katowice Tauzen
lepsza jest świeczka która według kooby "to żadne okazanie szacunku" niż żadne okazanie szacunku . I dobra nie piszcie o tym tylko odpowiadajcie na temat. Pozdro
 

Kooba

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
lepsza jest świeczka która według kooby "to żadne okazanie szacunku" niż żadne okazanie szacunku . I dobra nie piszcie o tym tylko odpowiadajcie na temat. Pozdro

To dlaczego mi nie okazałeś szacunku, pisząc mój nick z małej litery? To jest szacunek. A te świeczki na forach to czysty śmiech, jakaś okazja pokazania się, nie wiem. Mam szacunek dla Magika ale nie widzę potrzeby, aby wszędzie to podkreślać. Tym bardziej jakimiś śmiesznymi 'zniczami'.
 

jonitz

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
283
Punkty reakcji
1
moim zdaniem pfk to klasyka, robili rap jaki dziś rzadko się zdarza. ale jest, choć nie jest to, to samo, porównajcie sobie twórczość Ostrego z Paktofoniką- zupełnie inne klimaty i style, tego nie można porównywać, trudno stwierdzić kto lepszy.
moim zdaniem magik nie był wcale najlepszy, był bardzo dobry, ale na równi z fokusem. prawdę mówiąc, po odsłuchaniu Kinematografii zawsze mam wrażenie, że fokus był nawet lepszy od maga czy rahima. popatrzcie jaki teraz jest fokusmok... pomyślcie jakby to było z magikiem gdyby żył
 

Noisy

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Katowice Tauzen
Dobra Kooba pisałem w pośpiechu ale jak cie to uraża to sorry , ale według mnie to nic złego napisać "[*] " lub "Ś.P" jak komuś to przeszkadza to niech to wali ja bym nie robił problemu wiec o co chodzi.

"Ach, w tym "Królu" wyglądało mi na ironię i wzialem cie za kolejnego psychofana ;pp"
Nie, nie, nie. Broń Panie Boże... :D

"Pytam co o nim sądzicie , a wy go krytykujcie "
No jeśli nie sądze o nim najlepiej to go krytykuję tak? To działa w 2 strony...

"A propo świeczek ..."
Wiesz, człowiek inteligentny wie jak inaczej okazać szacunek, wspomnienie komuś komu chce... Niekoniecznie "zniczami" na forum... To budzi żałość.
no dobra ale nie powinno sie krytykować kogos kto nie żyje . Nie mam racji ? No pomyślcie. Jak by wam np. babcia umarła to byście mówili ze : "a stara gruba kasy nie dawała" czy "dobra była pogadać fajnie można ".
 
Do góry