Lęk Katolików Przed Wybraniem Czarnego Papieża

Status
Zamknięty.

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Plakaty-ze-zdjeciem-kardynala-Petera-Turksona-na-ulicach-Rzymu,wid,15379540,wiadomosc.html

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/swiat/1261314-nowy-papiez-spoza-europy.html

http://natemat.pl/50497,czarny-papiez-zapowiedzia-konca-swiata-benedykt-xvi-odchodzac-rozpalil-wyobraznie-wiernych

http://www.fakt.pl/Koniec-swiata-Abdykacja-papieza-Ziszcza-sie-proroctwo-Nostradamus-to-przewidzial-Benedykt-XVI-odchodzi-i-bedzie-koniec-swiata,artykuly,199703,1.html

jak ktoś chce dyskutować o czym innym - to niech założy nowy temat, gdyż recenzent się denerwuje, że dyskusje toczą się pod artykułem nie na temat.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Abstrachując od tego, że temat ma rasistowski podtekst, żaden szanujący się katolik nie powinien lękać się ciemnoskórego papieża. Aczkolwiek niezaprzeczę, iż istnieją grupy, które mogą ów lęk przejawiać. Co do przepowiedni Malachiasza, to po pierwsze istnieje problem jej autentyczności, po drugie ostatni papież nie ma przypisanego numeru, co z kolei nasuwa prosty wniosek - ciemnoskórych papieży i nie tylko, może obejmować bliżej nieokreślona liczba. Krótko mówiąc, nie widzę powodów aby kogokolwiek straszyć. Swoją drogą, osobiście trzymam kciuki za kardynała Turksona oraz za kardynała Tagle. Wybór Europejczyka oznaczałby stagnację bądz też cofanie się. Czas aby Kościół wypłynął na szersze wody, zapisał nowy rozdział w swoich dziejach, rozwiązał własne problemy, stawił opór postępującej laicyzacji w Europie oraz otworzył się na Afrykę i Azję, gdzie zaczyna rosnąć w siłę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
takie brednie piszą recenzencie że można tylko z politowaniem pokiwać głową i w dodatku nie na temat. Co do wyboru czarnego papieża sprawa wydaje się być przesądzona. Papiestwo chce mieć Afrykę za sobą.
czyli nie zgadzasz się ze swym poglądem wyrażonym wcześniej?

jak ktoś chce dyskutować o czym innym - to niech założy nowy temat, gdyż recenzent się denerwuje, że dyskusje toczą się pod artykułem nie na temat.
nie jest możliwe (rozumiem, że recenzent to ja) aby ktokolwiek, czymkolwiek na forum mnie zdenerwował

Wybór Europejczyka oznaczałby stagnację bądz też cofanie się.
zależy kogo, na "tapecie" pojawia się nawet superpostępowy Dziwisz (chociaż z mizernymi szansami), podobnie są i konserwatyści, traktowałbym sprawę nie terytorialnie, a personalnie, w Afryce też są konserwatyści i progresiści
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że teraz trwa budowanie stronnictw, liczenie ilu kardynałów mają poszczególni kandydaci. Trzeba jednak spojrzeć na problem wyboru przez pryzmat kontynentów, gdzie wiara katolicka jest "gorąca" gdzie są perspektywy zwiększenia ilości wierzących. Z tych względów nie można wybrać nikogo z Europy. Było by to zwycięstwo biurokracji Watykańskiej a nie wiernych
 

Hania35

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie to kolor skóry nie ma znaczenia, liczy się by godnie sprawował swoją funkcję na ziemi.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Tu nie chodzi wcale o kolor skóry i nie o tym jest temat. Tu chodzi o podswiadomy lęk katolików przed wyborem czarnego papieża, bo to się kojarzy katolikom z końcem świata. A sprawa wyboru już dawno została przesądzona !
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
To jak w końcu będzie z tym papieżem panie Benjaminie? Skoro "sprawa przesądzona". Będzie czarny? Jeśli tak, to możemy spodziewać się w najbiższej przyszłości końca świata? Albo końca katolików? Albo to wszystko to pic na wodę i nic więcej?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
benjaminie czy jesteś zdolny do nie spamowania non stop tymi samymi linkami?
mam podnieść poziom warn?
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
O.K. ale linki, które podaję są na temat do informacji wskazujących, że wybór papieża to fikcja, bo wszystko znacznie wcześniej zostało ukartowane. Jeśli ktoś nie zna tych materiałów to powinien się z nimi koniecznie zapoznać.
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
To, ze wybiorą papieża murzyna wcale nie musi oznaczać końca świata zresztą czym się tak przejmować co ma być to będzie my na to wpływu nie mamy. Kiedyś koniec świata będzie bo kiedyś się to wszystko skończy, ale nawet jeśli wybiorą Papieża murzyna to wybiorą to kardynałowie zadecydują nie my a ny nie bądźmy rasistami. Bez różnicy czarny czy biały Papież ważne by dobrze sprawował władze mu powierzoną.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w tym co pisze benjamin o wyborze jest pewien rys prawdy. Zgodzę się z tym że żaden tam Duch Święty nie będzie natchnieniem ale brutalne zbieranie głosów. Będzie kilku głównych kandydatów i zakulisowe rozmowy "ty mnie poprzesz ja ci załatwię to i tamto" Już chyba tylko dzieci wierzą że podczas konklawe dzieje się inaczej. To zwykła polityka a nie wiara
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Rzecz w tym, że wybór tego ostatniego według listy papieża, został ustalony już wiele lat wcześniej i to nie tylko dlatego, by mieć sprytnie wszystkich kolorowych za sobą, ale by mieć coraz większą władzę o charakterze ogólno-światowym. Według Apokalipsy 17 i 18 rozdziału sięgnięcie po tą władzę oznacza nieodwołalny koniec papiestwa.
 
P

pogrom.nadchodzi

Guest
Jeśli wierzyć katolickiemu świętemu Malachiaszowi to nowy papieź będzie ostatnim przed końcem świata więc katolicy mają się czego teraz bać
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Jak na razie czarny to jest tylko dym. Mi się spodobał kardynał bodajże z USA, prowadzi jakieś kazania na YT. Jest taki nowoczesny :p
Jeśli wierzyć katolickiemu świętemu Malachiaszowi to nowy papieź będzie ostatnim przed końcem świata więc katolicy mają się czego teraz bać
Tak Malachiasz jest święty, ale chyba kościół ostatecznie nie potwierdził, że TA przepowiednia jest jego przepowiednią.
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
A czego mają się bać? Jejku kiedyś koniec świata nastąpi i to jest akurat nieuniknione bez względu na to czy kardynałowie wybiorą czarnego czy białego Papieża koniec świata bedzie i nitk nie wie kiedy. Więc zamiast być rasistami czekajmy ze spokojem na nowego Papieża.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Czekam, aż król katolików się pokaże. Mam nadzieję, że czarny wygra tron, a ja zakłady.



@edit
kasa poszła w błoto...
 
P

pogrom.nadchodzi

Guest
No i wybrali czarnego , bo jezuitę. To jest czerń szczegòlnego rodzaju ! Oni od dawna rządzą w Watykanie i było do przewidzenia, że następca Benedykta XVI będzie albo z Afryki albo z Ameryki Południowej. Polityka jezuitów jest dalekosiężna. Chodzi o to, aby kontynent Południowo-Amerykański mieć za sobą.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
"srała babka srała"
Gdzieś kiedyś przeczytałem takie zdanie: "Jedyne co musisz to umrzeć, a jeśli Bóg zechce to nawet nie zdążysz umrzeć"
Co ma być to będzie.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
No i wybrali czanego papieża. Mamy przej*bane...
 
Status
Zamknięty.
Do góry