Lęk Katolików Przed Wybraniem Czarnego Papieża

Status
Zamknięty.
M

MacaN

Guest
Nie radzę drwić i obelżywie mówić o Bogu, bo pójdziesz do piachu
Pojdę, pójdę... we wakacje trzeba jakąś pracę znaleźć...


Takiś wielki chojrak, potrafisz tylko opluwać i bzdury pisać o ludziach, którzy ci nic złego nie zrobili!

oho ;) kto tu kogokolwiek opluwa i pisze BZDURY :D Moim zdaniem to Ty piszesz BZDURY

Kto tu włazi na szczyt góry i mówi teraz o końcu świata ?
Jechowi.

jeśli ktoś uważa, że w duchowo martwych kościołach znajdzie Boga - droga wolna !

No tak, zbory to chyba rzeczywiście żywe są, patrząc po Twoim zachowaniu - nie mam co do tego wątpliwości ;)

JAK PRZYDZIE DZIEŃ SĄDU - TO PRZYPOMNICIE SOBIE WSZYSTKIE ZŁE SŁOWA, KTÓRE WYPOWIEDZIELIŚCIE !

Uhm... do zobaczenia na świętego Dygdy

Temat papieża to chyba jest założony rzeczywiście na zaczepkę. Gdyby kolega co zna Biblię na wylot i czyta między wierszami coś na ten temat miał do powiedzenia, zrobiłby to w pierwszym poście.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
[background=rgb(255, 255, 255)]

jesteś człowieku chory z nienawiści ! nie ma o czym z tobą rozmawiać ![/background]
 
M

MacaN

Guest
Gdzie w moich postach pałam nienawiścią ? ;) Tylko stwierdziłem, że wchodzicie na szczyty gór oczekując końca - stwierdziłem fakt.











Hmm.. jeśli ktoś tutaj pała nienawiścią to Ty ;) Objawiło się to choćby założeniem tego tematu, albo wypowiadaniu się w sposób lekceważący o świątyni katolików. Na szczęście wiem, że nie każdy z Twojej wiary jest tak zaślepiony, o czym już pisałem. Gdybym tego nie wiedział, mógłbym sobie naa Twojej podstawie wyrobić bardzo nieciekawą opinię na temat Jechowych. To, że szukacie w bilbii ukrytych znaczeń to jedno - taka wasza wiara, to, że czekacie na apokalipsę to się tyczy tego samego, ale Twoja nienawiść i brak opanowania bije po oczach nawet zza monitora ;)
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Twoje wypowiedzi są pełne nienawiści i cynizmu. Możesz sobie mówić co chcesz, ale Boga nie oszukasz ! Za wszystkie obelgi pod Jego adresem i Jego sług kiedyś zapłacisz !
 
M

MacaN

Guest
Nie obraziłem w tym temacie Boga ;) Uważasz się za jego sługę ? Zdradzę Ci tajemnicę jesteś sługą - samozwańcem.

Doprawdy... musisz odwracać kota ogonem ? Nie możesz odpowiedzieć konkretnie na post ? Jak to jest, że zwykle taki rozpisany, a teraz nie odpiszesz nic normalnego i na poziomie ? Zabrakło cytatów ? A może bystrości ? Jeśli bystrości, to nie bierz się za czytanie między wierszami.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
[font=Helvetica Neue'][background=rgb(255, 255, 255)]Ciekawe czyim sługą ty jesteś użytkowniku ? czy jesteś waść sługą tego kościoła , który jest po łokcie upaprany w krew milionów ofiar mordowanych w imię wiary i który dzisiaj okrada naród nie tylko w tym kraju ? a może porozmawiamy o pedofistwie i sodomizmie wśród przedstawicieli tego kościoła ?

NIE JESTEŚ WAŚĆ PARTNEREM DO DYSKYSJI ! twój poziom jest żałosny ! koniec dyskusji z tobą ![/background]
[/font]
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
benjamin, chciałam zauważyć że nie jesteś aż taki wazny,żeby używać pogrubionej czcionki i caps lock'a. Uspokój się i odpowiedz na zadane Ci pytania, bo jak na razie stosujesz się do tego, co naukowo udowodnione - kto nie ma argumentow, ten obraża, a Ty nie robisz nic poza tym.... Frustracja wypływa z Ciebie razem z żółcią, Bliss zadała pytania, a odpowiedzieli wszyscy poza tym wywołanym do tablicy.
Odpowiedz.
I wróć do mojego pytania, mianowicie - dlaczego założyłeś tak do cna kąśliwy temat o papieżu i wyssanych z palca lękach katolików.
Powtarzam po raz n-ty: nie ma pewności co do wiarygodności pisma, którego autorstwo przypisuje się Malachiaszowi. Może być to fałszerstwo, dlatego podchodzi się do niego z dystansem i przymruzeniem oka. Robisz z igły widły, z żartu wielki problem i roztrząsasz się nad nim, jakbyć byl jeden wielki mądry, a reszta tępych przygłupów, nad którymi masz przewagę.
Nikt nie obraża Boga, nie odwracaj kota ogonem. Ty to robisz nazywając siebie Jego imieniem i wmawiając sobie,ze to On powołał Cię na świadka. Jak Ci się objawił? Głos z nieba czy płonący krzak?
czy jesteś waść sługą tego kościoła , który jest po łokcie upaprany w krew milionów ofiar mordowanych w imię wiary i który dzisiaj okrada naród nie tylko w tym kraju ? a może porozmawiamy o pedofistwie i sodomizmie wśród przedstawicieli tego kościoła ?
laie_67.gif

A może porozmawiamy o rzezi niewiniątek, jaką bezkarnie urządzacie sobie idiotycznym zakazem transfuzji, mordercy? Watchtower nie okrada? Ojojoj to ciekawe skąd takie bogactwo u ciała kierowniczego :D U Was oczywiscie nie ma pedofilów, homoseksualistów i pewnie w ogóle nie ma chorych ludzi, bo tym, których można wyleczyć odmawiacie transfuzji, a tych wymienionych przez Ciebie, których leczyć się nie da, wykluczacie ze zboru (czyt. zbędny balast wywalacie za burtę) i budujecie ten swój złudny eden, gdzie białe dziecię bawi się z tygrysem wśród uśmiechniętych murzynów w koszulkach polo,jak na okładce "Przebudźcie się".
Takie trochę z d... te Twoje pociski, beniu.


Brave, wywal proszę ten off top do tematu o ŚJ bo ten pieniacz nie skończy, a ja nie odmówię sobie przyjemnosci odpowiadania mu. Może jak skończy się żółć, to kolejny sobie pójdzie :)
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Katolicki święty Malachiasz urodził się w Armagh [Irlandia] w 1094. Został kapłanem w 1119 roku. Cztery lata później został biskupem w Connor, a następnie w Down. W Irlandii założył liczne klasztory. Zmarł w 1148 roku w Clairvaux.
Malachiasz miał wiele wizji dotyczących pontyfikatów papieży. Niestety wiele z nich się spełniło... Przepowiedział on, że po Janie Pawle II będzie tylko dwóch papieży. Są dwie wersje dotyczące powstania i odnalezienia tychże przepowiedni.

Pierwsza mówi o tym, że przepowiednie zostały spisane w 1595 roku przez zakonnika benedyktyńskiego Arnoldo de Wion z klasztoru Świętej Justyny w Padwie.
Druga mówi o tym, że Malachiasz przekazał je papieżowi Innocentemu II, który to kazał je schować w watykańskiej bibliotece. Potem zostały odnalezione dopiero w 1595 roku.
W każdym razie, potem zostały one skonfrontowane przez specjalną komisję watykańską z przepowiedniami Sybilli i Nostradamusa. Wszystkie trzy źródła przepowiadały bardzo zbliżone do siebie rzeczy, mówił o upadku kościoła i końcu świata.


Zdarzyło się kiedyś, że Pius X ( 1903 - 1914 ) miał sen. To co dane mu było zobaczyć było zatrważające. Widział Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widział któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzał kościoły w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiedział, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem. Dzień Sądu miał nadejść, gdy w Rzymie rozpadnie się Koloseum. Czterdzieści pięć lat później na początku 1945 r. rozeszły się po Rzymie pogłoski o bliskim końcu świata. Pojawiły się nawet pierwsze oznaki paniki. Rząd włoski nieoficjalnymi kanałami starał się wywrzeć nacisk na Watykan, by ten oficjalnie zaprzeczył pogłoskom. Powodem niepokojów było wzniesienie wokół Koloseum sieci rusztowań, bowiem starożytny amfiteatr zaczął się rozpadać. Specjaliści wychodzili ze skóry, by udowodnić, że rysy i pęknięcia powstałe w murach budowli są jedynie powierzchowne i nie grożą zawaleniem. Środki przekazu pełne były sprzecznych wieści. A Watykan milczał - niczego nie potwierdzał i niczemu nie zaprzeczył. Ale niektórzy wiedzieli, że za tym kryje się coś jeszcze. W dniu kiedy Pius X miał swoje widzenie podczas niespodziewanej drzemki, postanowiono otworzyć tajne księgi przepowiedni Jana Bosco i purpuratów zaskoczyła zadziwiająca zgodność między widzeniami Piusa X a zapisanymi dokumentami. Dalsze badania jeszcze bardziej zaskoczyły urzędników watykańskich. Odnaleziono bowiem przepowiednie katolickiego świętego - Malachiasza.
Gdyby więc to wszystko było falsyfikatem lub fikcją nie poświęcano by temu tyle uwagi. A ile emocji i niepokojów wzbudza obecna możliwość wyboru czarnego papieża - to wystarczy wyjść na ulice i porozmawiać z ludźmi. Jeśli ktoś głosi Słowo Boże to dokładnie wie czym przeważnie żyją katolicy. Szkoda, że nie Słowem Bożym !

A co do rzezi niewiniątek to radzę się dokształcić w historii kościoła rzymsko katolickiego, który przez 1600 lat swej historii się nieźle we krwi upaprał, a w każdym razie ma pozycję nie do przebicia. Podobnie rzecz ma się z pedofilami w sutannach.
W zborze świadków Jehowy takich ludzi się słusznie wyklucza, czego niestety nie można powiedzieć o wyżej wymienionym kościele, gdzie jak sprawa wyjdzie na jaw to pedofilów przenosi się szybko do innej parafii, w której i tak dalej uprawiają ten haniebny proceder.
Zarzuty, które użytkowniczka stawia są tak żałosne i idiotyczne przy jednoczesnym braku elementarnej kultury, że nie widzę szansy dalszej z nią dyskusji.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Rozumiesz,że poświęca się temu tyle uwagi, żeby własnie wykluczyć,ze czegoś się nie sprawdziło? Żeby nie mieć wątpliwości?
Znam historię Kościoła dość dobrze, wiem jak się umoczył, zresztą chyba każdy wie. Ale co z tego, pytam?
Zarzuty, które użytkowniczka stawia są tak żałosne i idiotyczne przy jednoczesnym braku elementarnej kultury, że nie widzę szansy dalszej z nią dyskusji.
Najłatwiej jest uciec od niewygodnych pytań, po raz kolejny uciekając sie do wiadomo czego ;) to takie w waszym stylu. Żenua, jak to mowią w podstawówce. Żenua.

Jeśli ktoś głosi Słowo Boże to dokładnie wie czym przeważnie żyją katolicy. Szkoda, że nie Słowem Bożym
:lamo:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem po co uparcie staracie się przekonać benjamina. To co on pisze to jego uduchowiona wiara a wy dla niego jesteście i tak bezbożnikami. Co byście nie pisali i tak nie macie racji. Jego wiara jest ponad racje, bo kwestia jego wiary a nie wiedzy.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Nie radzę drwić i obelżywie mówić o Bogu, bo pójdziesz do piachu prędzej niż się tego spodziewasz, a jak od Boga dostaniesz po grzbiecie to się nie pozbierasz
Panie Szocie ,czemu starszym bratem straszycie ? proszę nie rzucaj takich czarów z epoki brązu .
Co do tego czarnego Papieża to pewnie jakiś bajkopisarz rasista wymyślił tę historię .
Calliope masz jakąś fobie do SJ ?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Calliope masz jakąś fobie do SJ ?
Że co mam, skarbie? :D

Herbatniczku, ja nie staram się przekonać benjamina, już pisałam,ze wiem,że to jak grochem o ścianę. Jednak lubie sie przyglądać, jak z postu na post pęcznieje coraz bardziej, dając się prowokować, nie broniąc się tak jak powinien, denerwuje się, pieni, obraża.. czyż to nie urocze...? taka naiwna wiara... jak dziecko tupiące nóżką...
urocze ;)

a ja tu przyszłam rozmawiać o papieżu... :rumieniec:
a benjamin nie chce rozmawiać, chce się licytować.

ale macie rację ;) odpuszczam, szkoda czasu.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Że co mam, skarbie?
Jak miło ,

Koniecznie niech wybiorą czarnego
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kardynal-peter-turkson-obwinia-ksiezy-gejow-za-ped,1,5426235,wiadomosc.html
Kardynał faktycznie ma poglądy jakby dopiero co wylazł z buszu. To jest wymarzony kandydat na papieża, z jednej strony Watykan pokaże jaki jest pro wybierając czarnego a z drugiej strony na tronie zasiądzie konserwatysta.

cyt. Pochodzący z Ghany kardynał stwierdził, że podobne skandale nigdy nie wydarzyłyby się w Afryce, gdyż tamtejsza kultura jest wrogo nastawiona do homoseksualizmu.

- Tradycyjny, afrykański system wartości ochraniał tamtejszą ludność przed takimi tendencjami – powiedział Turkson w rozmowie z CNN.


Ciekawe co tam robią z homoseksualistami ?
 

nehele

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Lęk? A niby dlaczego?
Kiedyś i tak trzeba będzie przejść do tego lepszego świata i tylko w niewielkim stopniu od nas zależy czas tego przejścia.
Cóż to jest 120 lat wobec wieczności?...

Pojawienie się murzyna Piotra można traktować jedynie jako dodatkową zapowiedź nowych czasów (pozabiblijną)

Aha, małą literą, bo "biały" czy blada twarz też tak piszę.
ładnie powiedziane :)

a swoją drogą, to chyba były już spekuacje, że Benedykt ma w swoim herbie czarnego i to też stasznie miało zwiastować koniec.
Coś też obiło mi się o uczy jako by chodziło o Obamę, bo w czasach tej przepowiedni owszem Panem Świata był papież, a dzisiaj chyba jednak większą potęgą jest USA.
 
M

MacaN

Guest
To dobrze, że ma takie poglądy. Ja bym się w sumie nie zdziwił, jakby wybrali kogoś spoza Europy...
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Co za różnica jaki będzie papież? Na 90% będzie to czarny papież. Ludzie są już zmęczeni życiem i całą tą walką i chcą końca.

Co za różnica kiedy będzie koniec świata?
To niewierni powinni się bać.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Dla ludzi wierzących Słowu Bożemu, autorytetem była i jest prawda. Wyraził to jasno sam Jezus kiedy modląc się do swego Ojca i Boga rzekł " Słowo Twoje jest prawdą. " - Ewangelia Jana 17 : 17. Niektórzy jednak odwrócili ten porządek, gdyż dla nich autorytet stał się prawdą i to autorytet śmiertelnego człowieka. Widać to na przykładzie papiestwa, które uważało i uważa się za nieomylne czego dowodem jest sformułowany ostatecznie dogmat o nieomylności papieża.

Wyrazem tej " wyższej logiki " stały się podstawy nowej matematyki według której 1 = 3 co widać w dogmacie trynitarnym. Nie wszyscy jednak nawet w kościele rzymskim się z tym zgodzili, bo np. Gioacchino de Fiore - opat cystersów w Corazzo analizując pojawiające się w ówczesnych podręcznikach teologii określenie " trzech w jednym " doszedł do wniosku, że " trzech w jednym = 4 ". Tezę przedstawiono papieżowi, który nie znajdując odpowiedzi na nią prędko ją potępił i odstawił do lamusa, natomiast parafianom wciskano przez wieki ściemę, że ta wyższa prawda wykracza poza rozum i nie można tego pojąć. Z tych też względów rozum w kościele rzymskim stał się niepotrzebny, choć Biblia mówi, że rozum jest niezbędny do poznania Boga - 1 list Jana 5 : 20.

Nic więc dziwnego, że ludzi, którzy starali się myśleć i czytać Pismo Święte - tępił kler bezwzględnie, bo byli zagrożeniem dla rzymsko-kościelnego systemu. 1600 lat historii tego systemu zawiera niezwykłe w tej kwestii sprawozdania jak niszczono biblioteki i wszystko co nie zgadzało się z oficjalną papieską doktryną, jak niszczono kulturę antyczną, jak zniesiono Igrzyska Olimpijskie, jak likwidowano wszelkie szkoły, które nie nauczały doktryny papieskiej, jak na indeksie ksiąg zakazanych znalazły się dzieła wszystkich uczonych i myślicieli którzy odbiegli od ciemnoty i zabobonu ( np. dzieła Mikołaja Kopernika, Immanuela Kanta, Johannesa Keplera, Izaaka Newtona, Blaise Pascala, Woltera, a nawet Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego - wymieniając choć niektórych ), jak zakazywano wprowadzenia kolei żelaznej i oświetlenia gazowego w Państwie Kościelnym, które należało zresztą do najbardziej zacofanych na świecie, jak blokowano wszelki rozwój nauk przez wiele wieków, jak zakazywano szczepień na ospę, używania piorunochronów ( dopóki piorun nie uderzył w bazylikę watykańską w 1870 r. ), jak w końcu zakazywano używania prezerwatyw.
Miejsca by tu nie starczyło, gdyby wymienić te wszystkie absurdy i głupoty, które wciskano ludziom przez ok.1600 lat istnienia kościoła rzymskiego licząc jego powstanie od czasów cezara Konstantyna - faktycznego założyciela tego odstępczego od nauk Chrystusa kościoła.

Błędy innych ugrupowań czy wspólnot bledną wobec takiej listy. Do tego warto jeszcze by dorzucić " rozmowy modlitewne " z " cudownymi " obrazami i figurami, do których choć się wciąż gada pozostają głuche - jak to powiedziano w przysłowiu : " przemówił dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu ", choć czasem zdarzają się " cuda " np. gdy Garibaldi likwidował Państwo Kościelne, to wszystkie obrazy maryjne we Włoszech jak na komendę zaczęły płakać. Jednym słowem " cud nad cudy ! "

Nic też dziwnego, że zniewieściały kler - przebierający się w sutanny czyli mówiąc inaczej w babskie spódnice - ma tendencje homoseksualne nie mówiąc już o pedofilskich skłonnościach. Kto więc tu robi z siebie przygłupa ???
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
haha! Dobre! Zabobon vs. zabobon. Który zabobon wygra? Coś czuję, że ten czarny papież sprawdzi się tak samo jak niedawno niesprawdzona przepowiednia Majów... albo jak tzw. "proroctwa" ŚJ, których autor jest przedstawicielem. Ludzie, nie macie ciekawszych zajęć?
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
temat brzmi :
" LĘK KATOLIKÓW PRZED WYBRANIEM CZARNEGO PAPIEŻA ", a nie zaś " Czy sprawdzi się wybór czarnego papieża zgodnie z przepowiednią ? " Czy się sprawdzi to zobaczymy !
 

KolololoManolo85

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
faktycznie, ten lęk jest widoczny, z kolei też trudno się dziwić, ze względu na to, że katolicy w Afryce są niemal tak powszechni jak u nas pingwiny. ja z kolei nie mam nic przeciwko, bo taki papież najbardziej pasowałby do białego stroju :) a taka ciekawostka na boku - polecam dzisiejszą okładkę Newsweeka!
 
Status
Zamknięty.
Do góry