Lęk Katolików Przed Wybraniem Czarnego Papieża

Status
Zamknięty.

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

http://afryka.org/afryka/czarny-papiez-,news

http://www.wprost.pl/ar/156681/Czarny-papiez/?pg=0
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dla wielu katolików wybór czarnego papieża oznacza koniec świata :
Hmm, ale czy to nie jest równoznaczne z wiarą w magię, którą KK odrzuca? Przepowiednia Malachiasza nie jest tekstem o wadze sakralej, więc z tego punktu widzenia albo stanowi fałszerstwo, albo jest gusłem.
A tak w ogóle koniec świata to już bardziej termin popkulturowy niż religijny.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli katolik ma jakieś wątpliwości przed tym aby papieżem został człowiek o czarnym kolorze skóry to niewiele zrozumiał z nauki Chrystusa. W jego czasach sprawa była jasna
Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną.
Czyli nie jest ważne czy to kobieta czy mężczyzna, czy jest to czarny czy żółty. Chodzi o postępowanie człowieka i jego uczynki
 

IceMati

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Przecież niedawno kardynał Dziwisz powiedział, że następcę Benedykt XVI wskaże sam "duch święty", więc o co wy katolicy się martwicie ... ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
http://www.facebook.com/JohnGodsonPolskimKandydatemNaNowegoPapieza jak widać są Polacy mający zupełnie inne zdanie na ten temat...
Icemati w tym temacie katolik (od biedy za takiego może służyć Herbatniczek, zgadzasz się Herbatniczku?) się jeszcze nie wypowiedział...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
a Ty spójrz IceMati na założyciela tematu, z katolikami benjamin szot wspólnego ma niewiele, albo nawet nic :D

Brave :D na Godsona bym nie wpadła, rozłożyło mnie to na łopatki :D

benjamin, no popatrz, a dzisiaj pani sklepowa, świadek Jehowy, sprawująca nade mną pieczę wiekuistą, orzekla że skoro papież się odwrócił od swojej wielkiej nierządnicy, to znaczy że modlitwa "Ojcze nasz" się spełni i idzie Boży sąd. Wy się nie boicie? Przecież nie dla Was wszystkich miejscówa jest zaklepana ;)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Lęk? A niby dlaczego?
Kiedyś i tak trzeba będzie przejść do tego lepszego świata i tylko w niewielkim stopniu od nas zależy czas tego przejścia.
Cóż to jest 120 lat wobec wieczności?...

Pojawienie się murzyna Piotra można traktować jedynie jako dodatkową zapowiedź nowych czasów (pozabiblijną)

Aha, małą literą, bo "biały" czy blada twarz też tak piszę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zapowiedź jakich nowych czasów ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kolejny koniec świata, zbyt dużo ich ogłaszacie i pogubić się można...

btw Godson został wysunięty przez polskich katolików
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że rasiści, tacy sami rasiści w połowie XIX wieku byli przeciwni zniesieniu niewolnictwa w USA. Ciekawe że koronnym argumentem było to "że murzyni się rozjadą i będą gwałcić białe kobiety"
Te lęki przeciwko czarnoskóremu papieżowi wynikają ze słabości natury człowieka, ze zbytniego przywiązania do tego co było i niechęciom zmian. A prawda jest jedna: każdy duchowny może być papieżem, bez znaczenia jest kolor skóry.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Chciała bym wieżyc, że bez znaczenia na kolor skóry... być może ja, ty i inni też tak uważają, ale ciężko jakoś mi uwierzyć, że w kościele, również tym wysoko postawionym brakuje ludzi uprzedzonych....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego ma brakować, struktury duchowieństwa, nawet te wyższe nie są wolne od zachowań politycznych. Chyba nie wierzysz że tam awanse podpowiada Duch Święty, ale zasady ten tamtego aby tamten tego. I takie osoby nie zawdzięczające pozycji szczerej wierze i uczynkom potem decydują o tym czy tamtym
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Oczywiście, że nie wierze, dla tego daleka jestem od stwierdzenia, że papieżem może zostać ciemnoskóry kapłan. Wcale jednak nie uważam, że byłby w czymś gorszy.
Gdyby stało się to faktem, pewnie nie będzie miał lekko...
 
Status
Zamknięty.
Do góry