Led Zeppelin

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Kup od razu "Physical Graffiti". Nie pożałujesz. Zwłaszcza jak podobają Ci się ostrzejsze kawałki. Typowo hardrockowa płyta.

Jak narazie, przepadam za tymi piosenkami:

Led Zeppelin II:

1. Whole Lotta Love (Bonham/Jones/Page/Plant)
2. What Is And What Should Never Be (Page/Plant)
3. The Lemon Song (Burnett)
(...)
6. Living Loving Maid (She's Just A Woman) (Page/Plant)
(...)
8. Moby Dick (Bonham)

Led Zeppelin IV:

1. Black Dog (Jones/Page/Plant)
(...)
8. When The Levee Breaks (Bonham/Jones/Page/Plant/Memphis Minnie) - to chyba moj najwiekszy faworyt.

aczkolwiek IV'ki slucham rzadziej calej, jesli juz to 'When The Levee Breaks', ktora ma niepowtarzalny klimat. Napewno niedlugo wezmie mnie chec na pozstale utwory, a gdy tylko ,,ogarne'' obie zakupione plytki, przyjdzie czas na polecone przez Ciebie 'Physical Graffiti'.

Pozdrawiam.
 

Tatuś Muminka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Kup od razu "Physical Graffiti". Nie pożałujesz. Zwłaszcza jak podobają Ci się ostrzejsze kawałki. Typowo hardrockowa płyta.

Dwójka jest nagrana z większym kopem, zdecydowanie. Wdg. mnie to najbardziej reprezentatywny album Zeppelinów.
Tak przy okazji, to wymienianie kolejnych hiciorów Page'a and co. nie ma sensu, bo ich za dużo po prostu. Co z tego, że wymienię "In my time of dying" jak równie dobrze mogę wypisac 20 innych tytułów. :)
Co do reaktywacji, to wydaje mi się, iż trasa jest niemal pewna, pieniądz swoje zrobic ;)
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Dla mnie Physical graffity to już nie to samo. Chyba poza KAshmirem nie ma tam piosenki co by rzucala na kolana...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tu pewnie bede obrazoburczy
ale led zeppelin nie trafialo do mnie czy 20 lat temu czy dzisiaj
za 10 lat znowu sproboje
 

Grankhan

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
co tu dużo mówić. 'stairway to heaven' znam i lubię. Inne ich piosenki tak średnio.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Za:cenzura:isty zespół. Totalny odstęp. Totalny odlot.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Widze , ze wielu z was podoba sie utwor "Stairway to Heaven" , wiecie co mozna uslyszec po puszczeniu go od tylu? :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Niezrozumiały ciąg słów? Bo tylko tyle potrafię wyłuskać z owego, satanistycznego przesłania.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dla mnie Physical graffity to już nie to samo. Chyba poza KAshmirem nie ma tam piosenki co by rzucala na kolana...

"In my time of dying" rzuca na kolana, o której pisał "Tata muminka", ale przyznam że graja już troche innaczej. W tej płytce jest najlepsze to że jest w miare równa.
Z resztą ja na przykład zacząłem słuchac Led Zeppelin od "In through the out door" i jakoś mnie wciągneło.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Schody do nieba, ich muzyka jest tymi schodami... mnie podoba się całość muzyki jaką stworzyli, może i są kawałki które nie rzucają na kolana lecz żaden mnie nie rozczarował, mój ulubiony album to IV a utwór to "Dye'r Ma'er"
 

jasiu15

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Dobry zespol, ale w latach 60 i 70 wyleglo sie tyle SWIETNYCH zespolow, ze ten jakos mnie nie rzuca na kolana. Solidny, rowny, hardrockowy zespol.
 

wampir Lestat

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ostatnio coraz bardziej podobają mi się utwory Led Zeppelin, szczególnie "Kashmir" i "Dazed and Confused".
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Klasyka ;)
nieśmiertelny zespół.
Stairway to Heaven i Kashmir ubóstwiam.
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
hell
dlaczego ja mam zawsze pod górke;p moi rodzice słuchali disco polo;p sam się "zarażałem"


najfajniejszy klimacik ma chyba "d'yer maker"


niestety Plant solo nie brzmi juz tak dobrze... :(
 

Haruna

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
P-ce xD
...podobnie jak większość poznałam ich dzięki tacie :klaniasie:
Właśnie takie zespoły tworzą prawdziwą muzykę. <333
 

Król99

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pionierzy i mówić, ze sa w czołówce kanionu rocku nie będzie oryginalne, ale poleciłbym ich każdemu, kto moglby rozwinac sie dzieki nimi. Osobiscie jedna z tych kapel do ktorej czesto wracam....BLack dog, i generalnie pierwsze 4 plyty. Moj ojciec kiedy zarobil swoje pierwsze powazne pieniadze, wydal je w calosci na winyla koncertowego "the song remains the ..."co mu zabralo cala wyplate, gdyz w tamtych czasach byly nielicznie dostepne, ale do dzisiaj nie zaluje, bo chociaz mam w domu wersje dvd tegoz koncertu, to winyl jest dla mnie jak pamiatka, i spedzilem duzo czasu rozczulając sie nad ta muzyka..






LeDzEpPeLiN :D
 

nietutejszy

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
LZ II i LZ III to jedne z najlepszych płyt w historii muzyki.
Co tu dużo mówić - nie zeszli poniżej pewnego poziomu nigdy i za to ich szanuję.
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
Led Zeppelin chodzaca legenda muzyczna, kocham wokal planta solowki Bonza i gitarowe Riffy Page;]
Sama umiem grac stairsway to heaven ( to byla moja praca na solo performance na GCSE z muzyki x] )
Z ulubionych piosenek zazwyczaj slucham immigrant song, whola lotta love lemon song czy black dog i rock'n'roll
Z plyt led zeppelin 2 i Houses of the Holy..
Ksiazka czytalam tylko led zeppelin hammer of gods;]
ich muzyka to wielki przelom w kulturze;]
 
Do góry