Led Zeppelin

Holyto

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Szczecin
do przyswajalnych komunikejszyn brejkdałn bym nie zaliczyła. all of my love, whole lotta love, you shook me i oczywiście, stairway to heaven - utwór wszechczasów (według naszej uroczej sondy).

Jeżeli chodzi o komunikejszyn brejkdown to jest to chyba najczęściej grany cover Zeppelinów na koncertach (głównie tych andergrandowych) :)
Nie wspomnę, że istnieje również wiele alternatywnych wersji tego utworu.
Coś w tym musi być :)
Zresztą riff przewodni jest przyjemny, no i bas w refrenie :)

Polecam cover Komunikejszyn grany przez Iron Maiden (z the best of B sides).
 
K

kfiatushekk

Guest
Led Zeppelinów słucham od 3 lat. Cały czas ten zespół jest mi bliski. Podoba mi się połączenie folku z rockiem i bluesem. Najukochańsze utwory to m.in. baby I'm gonna leave you, when the levee breakes, achilles last stand, kashmir, since I've been loving you, battle of evermore, No quarter. Zespół tworzył wspaniały klimat, mogę go słuchać na okrągło. Zaraziłam się oczywiście do taty:):)
 

voRso

leland gaunt.
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
947
Punkty reakcji
1
Miasto
Radlin
mój ojciec chętnie tego słucha, za to matka każe mi ściszać to 'cholerstwo'.
'bo gdyby to chociaż muzyka była, a nie jakieś szarpaniny'.


yh, no trudno.
 

Gamgee

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ejo, nie możemy ich zostawić i pozwolić, żeby byli na 4 stronie.
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
pierwsze trzy płyty nauczyły mnie bluesa. Jimmiemu zawdzięczam swój dzisiejszy talent :D to on mnie nauczył grać :p
I gadzam się z Pink Floyd, razem z Pink Floyd i Deep Purple stanowi wielką trójkę , czołówkę rocka :)
 

m-ania-k

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Wokal Roberta Planta, przy akompaniamencie Jimmiego Page'a :zakochany: ehh...
A wszystko zaczęło się tak niewinnie od ballady "Stairway to heaven" ;)
 
M

member 47184

Guest
Słyszeliście newsa o reaktywacji Led Zeppelin? :)

Najpierw na jeden koncert w 26 listopada w Londynie? Teraz już podobno na drugi w Belfaście...

Co o tym myślicie? Jakiś szczęściarz może wybiera się na koncert? Biletów na koncert w Londynie już nie ma...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tylko się cieszyć.
Powiem jedno-legena. Nie będę się więcej rozwodzić, bo mogę tylko chwalić, a nic nowego tym nie wniosę.
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Zespół genialny, obok Black Sabbath, chyba miał największy wpływ na muzyke rockową i przede wszytkim metalową. Chociaż byli lepsi ods Black Sabbtah grali muzykę bardziej zróżnicowaną i nagrali chyba z 5 genialnych płyt, Black Sabbath chyba 2 z Osbornem i jedną z Gillanem. No ale o gustach się niedyskutuje. Najlepsza ich płyta to 4, najgorsza to Houses of the Holy. Chyba po IV to troche zaczęli eksperymentować i wydawali troche nierówną muzyke moim zdaniem, ale w końcu nie zawsze trzeba nagrywaćgenialne płyty...
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
All Of My Love, The Ocean i Stairway to heaven. Te utwory polecił mi kumpel i coś czuje, że nie skończy się tylko na nich. ;)
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Ja bym polecił Blackdog, Immigrant song, Kashmir, Wole lotta Love, Four Sticks. Chyba bardziej reprezentatywne dla tego zespołu niż te które ci kolega polecił.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
No quarter, Kashmir, Since I've Been Loving You, Rain song,Ten Years Gone- troche nie standardowo
 

Jolene

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
324
Punkty reakcji
0
Miasto
zewszond.
Słyszeliście newsa o reaktywacji Led Zeppelin? :)

Najpierw na jeden koncert w 26 listopada w Londynie? Teraz już podobno na drugi w Belfaście...

Co o tym myślicie? Jakiś szczęściarz może wybiera się na koncert? Biletów na koncert w Londynie już nie ma...

Fajnie, że grają koncert podobno na perkusji ma zasiąść syn J. Bonhama
Mimo tego, że to mój ulubiony zespół to nie chciała bym żeby się reaktywowali.
To już nie było by to samo...
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
No z tego co słyszałem to tylko jeden koncert mają dać. A o nagrywaniu nowej płyty nic nie słyszałem.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Ostatnio ściągnąłem kilka piosenek i... podoba mi się. :)
Kto mnie wciągnął? Nikt. Gdzieś przeczytałem nazwę zespołu i z ciekawości pościągałem piosenki.
Ulubione: Stairway to Heaven, Kashmir, Whole Lotta Love, D'yer Mak'er.
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
ostatnio wyszla ich nastepna plytka mothership. Zostaly na nia zebrane wszystkie wczesniejsze hity. Ja jednak postanowilem kupic ich cala kolekcje, bez zadnych skladanek, zaczolem wiec od II oraz IV i jestem bardzo zadowolony :) pozniej kupie nieparzyste i reszte.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
ostatnio wyszla ich nastepna plytka mothership. Zostaly na nia zebrane wszystkie wczesniejsze hity. Ja jednak postanowilem kupic ich cala kolekcje, bez zadnych skladanek, zaczolem wiec od II oraz IV i jestem bardzo zadowolony :) pozniej kupie nieparzyste i reszte.

Kup od razu "Physical Graffiti". Nie pożałujesz. Zwłaszcza jak podobają Ci się ostrzejsze kawałki. Typowo hardrockowa płyta.
 
Do góry