Kupno mieszkania Warszawa

karlenka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja właśnie między innymi ze względu na dojazdy do pracy brałabym coś bliżej centrum. A Wola akurat brzmi dość ciekawie.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
no tak lokalizacja jest bardzo ważna, bo nikt nie chce dojeżdżać do pracy długo. Też się zastanawiałam nad tym, jakie byłoby najlepiej mieszkanie kupić, czy z rynku wtórnego, czy może od dewelopera? i tak po przemyśleniu wszystkich za i przeciw stwierdzam, że lepiej jednak chyba od developera, bo z tymi z rynki wtórnego różnie bywa. Może być piękne, a potem się okaże, że wszystko się psuje. Gród Piastowy całkiem fajny zajrzałam nawet na stronę tego developera co piszesz i przyznam, że mieszkanka całkiem fajnie się prezentują. Jakby ktoś chciał zobaczyć realizacje tutaj sobie może zajrzeć http://www.milowicz-development.pl/
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Z tym rynkiem wtórnym to też rozważaliśmy jednak odpada. Nie ma to jak nowe mieszkanie, takie juz docelowe, którego nie zmienisz przez długi, długi czas. A przynajmniej w stolicy te mieszkania z rynku wtórnego są nieraz droższe od takiego deweloperskiego.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jak widac coraz wiecej sie buduje i w sumie rzeczywiscie jesli chcemy coś kupic to teraz z tego powodu ze jest tyle inwestycji trudno sie nieraz zdecydowac. Ale warto przejrzec wszystko, najlepiej ogladac na dniach otwartych.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A tak z ciekawości - czy teraz bierzecie na mieszkania 100% kredytu, czy macie jakiś wkład własny ?
Bo chyba z kredytami jest teraz troszkę gorzej niż to było jeszcze kilka lat temu. Teraz banki sa bardziej restrykcyjne...?
 

AnaM.

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
modliszka23 napisał:
Z tym rynkiem wtórnym to też rozważaliśmy jednak odpada. Nie ma to jak nowe mieszkanie, takie juz docelowe, którego nie zmienisz przez długi, długi czas. A przynajmniej w stolicy te mieszkania z rynku wtórnego są nieraz droższe od takiego deweloperskiego.
A powiedzcie mi czy z deweloperem można negocjować cenę mieszkania? Bo wiem, że na rynku wtórnym nie ma z tym problemu. Moja siostra wynajęłą nawet negocjatora z Warszawy, który jej pomógł w negocjacjach cenowych ze sprzedającym i udało się jej kupić M o 20 proc. taniej. Ale to był właśnie rynek wtórny. I nie wiem jak to jest z deweloperami, a też chętnie skorzystałabym z pomocy przy negocjacjach skoro to takie skuteczne...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mozna negocjowac zawsze, czy to jesli chodzi o wtórny czy pierwotny rynek. Kwestia tego ile zejdą z ceny. Natomiast wiem jak pisałam ze rynek wtórny jest droższy.
 

wachlarz

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
ostatnio słyszy się że ceny wmieszkań spadają, więc warto kupować. Ładnie jest w okolicach Mokotowa, powstają tam nowe, nowoczesne osiedla. ZAazwyczaj przy każdym jest punkt developera gdzie możesz wejść i pogadać/kupic mieszkanie. Rozejrzyj się dobrze :)
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja mam tam mieszkanko i nie mogę doczekać się przeprowadzki, co do torów sądzę, że nie będą takie uciążliwe:) A ceny w kaskadzie trochę spadły więc się zastanów.

Nic dziwnego, że spadły, takie czasy, że teraz ceny mieszkań spadają. A co do nowych inwestycji deweloperów, to na Woli powstaje nowa inwestycja Osiedle Intenso przy ul. Ordona i Wschowej. Mi się wydaję, że jest to bardzo dobra lokalizacja, bo niedaleko znajduje się skrzyżowanie ulicy Kasprzaka i Wolskiej. Poza tym ma to być osiedle strzeżone i zamknięte, raczej z niedużymi metrażami mieszkań. Mi się to podoba i wstępnie się zastanawiam, czy właśnie tam nie kupić sobie nowego mieszkania.
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Podpisuje się pod tym obiema rękami, już raz zrobiłam taki błąd, że wyjmowałam mieszkanie na obżeszach miasta (ale to we Wrocku) i do pracy jechałam 40 min, a jak były korki to 1h 30min, to była totalna porażka. Jakbym miała kupować mieszkanie w Warszawie to tylko blisko przystanku komunikacji miejskiej – tramwaju czy metra.

Wiesz, w Warszawie jest akurat tak, że czasami szybciej z tzw. "obrzeża" dojeżdża się do Centrum niż z rejonów wydawałoby się nie aż tak odległych od Śródmieścia. Na przykład z Gołąbek, z Ursusa jest świetny dojazd do Śródmieścia - kolejką pkp - bez żadnych korków, itp. Tam budowane jest nowe osiedle Neovillage, niskie domki, w niskiej zabudowie. Myślę, że taka inwestycja może okazać się interesująca.
 

ketlin

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Że rynek wtórny jest droższy? Coś musiało Ci się pomylić. Chyba że masz na myśli mieszkanie z rynku wtórnego w jakiejś zapadającej się starej kamienicy, nadające się do całkowitego remontu, to wtedy mogę się zgodzić z Tobą, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego wyjdzie taniej. Chociaż z drugiej strony chcę się mieć coś nowego, nie używanego przez nikogo. Co do negocjowania ceny, to teraz są takie czasy, że ceny mieszkań mocno spadły i można łatwiej wynegocjować dla siebie jakiś rabacik. Mi się udało wynegocjować, gdy kupowałam mieszkanie na Osiedlu Intenso, przy Wschowej i Ordona.
 

Kryspek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja wlasnie negocjuje cene mieszkania w Ostoi wilanów w Fadesie. Ogólnie osiedle wygląda bardzo atrakcyjnie i mysle ze fajnie bedzie się tam mieszkac:) Znajomi kupili tam mieszkanie rok temu i są zadowoleni
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Że rynek wtórny jest droższy? Coś musiało Ci się pomylić. Chyba że masz na myśli mieszkanie z rynku wtórnego w jakiejś zapadającej się starej kamienicy, nadające się do całkowitego remontu, to wtedy mogę się zgodzić z Tobą, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego wyjdzie taniej. Chociaż z drugiej strony chcę się mieć coś nowego, nie używanego przez nikogo. Co do negocjowania ceny, to teraz są takie czasy, że ceny mieszkań mocno spadły i można łatwiej wynegocjować dla siebie jakiś rabacik. Mi się udało wynegocjować, gdy kupowałam mieszkanie na Osiedlu Intenso, przy Wschowej i Ordona.
Naprawde, jak porównywałam oferty to dokładnie tak jest, i sprawdz sobie metraż nowego i takiego z rynku wtórnego a potem porównaj ceny. Ja brałam pod uwagę Bielany. No chyba ze to był przypadek, że tak trafiałam na oferty.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
w Warszawie fajnie wygląda ta inwestycja Na Sowińskiego, dobry rozkład mieszkań a do tego jeszcze park za oknem. spoko! :)
 

Cred0

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Na os. Rodziewiczówny sa bardzo fajne mieszkania, interesowałem się sprawą bo sam chciałem kupić ale ostatecznie zabrakło mi środków. Deweloper to Novum, mają w ofercie mieszkania jeszcze na 2 osiedlach w Warszawie i z tego co wyczytałem i z własnego z nimi kontaktu stwierdzam że są dobrym kontrahentem, stąd też polecam ich szczerze i uczciwie.
 

mocna

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
A ja jestem zainteresowana zakupem nieruchomości w inwestycji Bouygues Immobilier (BI Polska), konkretnie Villa Parc. Fajna lokalizacja, ceny też nie są jakieś kosmiczne, ale i tak liczę jeszcze na jakieś obniżki, które da się wytargować w czasie negocjacji;) I właśnie dlatego szukam osób chętnych i konkretnie zainteresowanych nieruchomością od tego dewelopera, niekoniecznie w Villa Parc, może być inna np. Carre Arte, La Cascade. Chodzi po prostu o to żebyśmy większą grupą, wspólnie spróbowali powalczyć o lepszą cenę, bo wtedy jest większa siła przebicia. Ale sprawa jest dość pilna, bo chcę podpisać umowę jeszcze w październiku, więc jeśli ktoś jest zainteresowany moją propozycją, to zachęcam do kontaktu. Dla lepszej komunikacji podaję swojego maila: magg_da@o2.pl
 
Do góry