Która partia powinna być u władzy?

kto powinien nami rządzić

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Herbatniczek napisał:
ale jest właśnie tak, a poza tym dziwne że masz w takiej pogardzie ludzi, zakładasz że nie mają swojego rozumu tylko za nich robią wszystko media. Z cała pewnością ludzie widzą że Dudzie coś brakuje, nawet Staniszkis to widzi, choć ona raczej popiera środowisko PIS
W pogardzie ludzi to ma PO ,w myśl zasady jak nie ma obcaka to gol swojaka.POpierajcie ich dalej przyjdzie i na was kolej.

Usera magdalenka pytałem o konkrety dwa razy ,usłyszałem uuuu.
Ty kolego po raz kolejny oceniasz moją osobę.Ja ni chcę pyskówek ,dyskutuję na temat.Proponuję byś już nie oceniał mnie,ja nie chcę oceniać Ciebie.
Ja mam kontakt bezpośredni z ludźmi i wiem,że z wieloma rozmawia się jak z telewizorem.Czy pozwolisz mi mieć prawo do takiego zdania?
Daruj sobie wytykanie cudzych cech ,nie znając kogoś,bo to manipulacja
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój miły kolego, mógłbym zarzucić tobie dokładnie to samo ale faktycznie rozmawiajmy merytorycznie

przedstawiłem taką tezę, że ludzie nie chcą głosować na Dudę w takich procentach by mógł wygrać bo nie uważają go za kogoś wybitnego, charyzmatycznego. Traktują go jak pacynkę Jarosława Kaczyńskiego, taką nową wersję Marcinkiewiczna. Na jego niekorzyść działa też to że zastąpił prof. Glińskiego, który był takim mocnym kandydatem a bez mrugnięcia okiem pozbyli się go i wyciągnęli Dudę. Nie zauważasz tu takiego trochę instrumentalnego traktowania człowieka. Dlaczego nagle pozbyto się prof. Glińskiego ?
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Problemem jest zmasowany atak mediokracji,na szeroką opozycję.Zwłaszcza PIS.,choć nie tylko.
Jeszcze raz Ci przypomnę,że ja pisowcem ,nie jestem,widzę także niedoskonałości Dudy.Jestem jednak realistą,a nie marzycielem,idealistą.To jedyna siła ,mogąca przeciwstawić ,się rządzącej klice w trybie powiedzmy szybkim.

Gołym okiem widać,że machina propagandowa obozu władzy ruszyła na dobre.Platforma ucieka od odpowiedzi na trudne pytania czy to w polityce zagranicznej ,czy to problemów związanych z górnikami,rolnikami,innymi grupami społecznymi,grozi lekarzom.
Mamy za to na widoku Konwencję przemocy,in vitro ,kiboli i Roberta N. ps "frog".O co w tym wszystkim chodzi ?
O zrobienie gruntu pod prymitywny atak na opozycję zwłaszcza Dudę.Powód jest oczywisty.Tylko on ma szansę na wygranie z Komorowskim.

Z Komorowskiego po ostatnich jego wyczynach śmieje się cały świat.Filmiki z jego wygłupami biją rekordy oglądalności nie tylko na japońskich,ale i międzynarodowych portalach.
Dziennikarze i komentatorzy ,rzekomo niezależni przyjęli pozycję rządowych propagandystów,tylko ślepy {lub głupi}tego nie widzi.
I atakują zaciekle Pis.
Wiadomo ,że postkomuna z tą całą Ogórek ,majowe wybory traktuje jak rozgrzewkę przed parlamentarnymi.
Z całej gromadki jednoprocentowców pokazywany jest nieprzypadkowo tylko skompromitowany Palikot

Słowem wszyscy kontra Duda.
Media przedstawiając Pis czy Dudę nie mówią z resztą opinii publicznej o jego koncepcjach ,tylko przedstawiają ,jako następcę Kaczyńskiego{czyli straszą niedouczonego ,szarego odbiorcę}Jest kreowany jako partyjny aparatczyk

Powiem tak może jednak zagłosuj na Dudę.Przecież Twój kandydat Komorowski{sztab i media} ,nie tak dawno ogłosił że program Dudy to plagiat tego co realizuje i ogłosił Komor Mówię poważnie bo Duda młodszy jest,czy w końcu dostrzezesz,że hrabia zwyczajnie bredzi

Albo w kwestii pomocy dla Ukrainy .Nie było ważne ,że Duda cytując Bujaka wspomniał o koncepcji pomocy,ale tylko w ramach wspólnej decyzji NATO
Trzeba było zrobić zadymę, przywalić w Dudę i zrobić z niego oszołoma.Gdy kilkanaście dni później generałowie MON oficjalnie dyskutowali o wysłaniu pomocy,była względna cisza.
Co może nieprawda?
 
S

serwor

Guest
marek70 napisał:
Albo w kwestii pomocy dla Ukrainy .Nie było ważne ,że Duda cytując Bujaka wspomniał o koncepcji pomocy,ale tylko w ramach wspólnej decyzji NATO
Sorry, on najpierw powiedzial ze trzeba wyslac wojsko na ukraine, wtedy nic nie mówił ze to w ramach NATO, dopiero na drugi dzien zaczał sie wycofywac i mowic o NATO.




marek70 napisał:
Gdy kilkanaście dni później generałowie MON oficjalnie dyskutowali o wysłaniu pomocy,była względna cisza.
Kto dyskutowal i kiedy?Bo generałowie MON nie mają prawa tego robic, od tego są cywile.
 
S

serwor

Guest
No tak, generalowie mają wykonywac polecenia cywili z MON ale nie powinni dyskutowac na tematy w których jeszcze nie ma decyzji politycznej.
 
M

MacaN

Guest
Avia napisał:
A jakiś konkretniejszy zarzut masz?


No ja mam, bo jak ktoś odbiera komukolwiek prawo do głosowania tylko dlatego, że... wybiera jakąś opcję polityczną, to coś tutaj nie gra, nie uważasz ?

Co do sondaży, to ja już się pogubiłem, jeden pokazuje kilkunastoprocentową przewagę PO nad PIS, drugi robiony 2-3 dni później przewagę 3-4 %... Tak jak kiedyś tutaj pisałem - sondażami łatwo manipulować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak naprawdę partie mają zbliżone poparcie, a jeśli tak to PIS nie będzie mógł rządzić zgodnie ze swoim programem. Po tym, jak Komorowski wygra zawetuje wszystkie pomysły PIS a PO będzie sie nabijać z trybuny sejmowej że PIS zwala na innych
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Ale jaja,dziś skazali Kamińskiego na 3 lata puchy za próbę walki z korupcją,ups za przekroczenie uprawnień według sitwy.
Brawo panowie " sędziowie"
"Wara od wyroków sądu" skomentował mgr Komorowski
A obecne kręcenia lodów POzamiatane
 
M

MacaN

Guest
No wiesz, prowokacje to chyba nie najlepsza metoda łapania potencjalnych łapówkarzy. Dziś podchodzi do mnie znajomy, który oferuje mi za np. szybsze pozwolenie na budowę 100 tyś. zł. i wiesz co ? Nie zastanawiałbym się nawet minuty gdybym wiedział, że nikt mi nic za to nie zrobi - brałbym aż do bólu. Tak jak 90% ludzi w tym kraju. Czy jestem przestępcą ? Nie, Czy potencjalnym ? Tak.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W normalnym kraju ,za takie aferki jak w POlszy,to by były wyroki rzędu do ok.np. 129 lat pudła ,a tu POzamiatane ,nic się nie stało
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Za co 129 lat? Za prowokacje CBA ? Kamiński dostał 3, niech się więc cieszy.
Prowokacja czy nie - co za różnica.
Jest jakaś różnica w weryfikacji urzędnika czy ministra celem sprawdzenia w jakim celu ten urząd sprawuje?
Moim zdaniem nie ma.
Te prowokacje pokazały prawdziwy charakter tych ludzi i ich prawdziwe cele dla których są w polityce.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie po to mamy skodyfikowane prawo karne aby jego przestrzegać, bardzo dużym problemem w Polsce jest zbyt swobodne podejście do prawa i nie dotyczy to tylko P. Kamińskiego. Mamy jako Polacy przemożną chęć chodzenia na skróty, jak tylko jesteśmy przekonani że mamy rację to prawo na bok bo JA WIEM LEPIEJ

wracając do sprawy karnej omawianej tu to złamanie procedur jest naruszeniem prawa. Czy stosując prowokację nie przewidzianą prawem nie jest to samo jak torturowaniem potencjalnego sprawcy aby się przyznał, a jak się przyznał to nie ma problemu - przecież to sprawca. Czy P. Kamiński się nie boi, że jak się da przyzwolenie służbom specjalnym na chodzenie na skróty to skończy się tak że komuś z PIS podrzucą narkotyki, bo na mieście się mówi że ten czy tamten coś popala albo wstrzykuje, że miasto mówi że tak jest . I to ma być wystarczający dowód ? Czy to ma być wystarczający powód do inwigilacji i prób prowokacji. Zastanawiające jest ze PIS popiera metody tamtej wersji CBA a jednocześnie krytykuje b. funkcjonariusza UOP Leśniaka ? przecież tamten też chodził na skróty żeby zaszkodzić prawicy. Jak się zezwoli na takie chodzenie na skróty to później nikt nie będzie zawracał sobie głowy powodami bo będą ciągotki do walki z przeciwnikami politycznymi pod najbardziej powierzchownymi zarzutami, zawsze się okaże że dziwnym trafem to zawsze polityk opozycyjny, który ma szansę przejąc władzę będzie miał szereg dziwnym wpadek, albo będzie posiadaczem narkotyków albo ma jakieś problemy z przestępczością gospodarczą. Przecież wtedy władza trzymająca się kurczowo władzy będzie produkowała dowody, bo przecież cel uświęca środki a podejrzenie jest ważniejsze jak dowód, słuszność sprawy będzie ważniejsza od praworządności
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Za co 129 lat? Za prowokacje CBA ? Kamiński dostał 3, niech się więc cieszy.
Nie za prowokację tylko za Afery typu Amber,podsłuchowa itp.
A może i masz rację niech się cieszy ,bo mógł skończyć jak Lepper .

W normalnym kraju typu Norwegia czy nawet Stany polityk ,czy jakiś burmistrz jest skończony nawet przy małym skandalu obyczajowym.
A za takie wały jak w POlszy media by takich cwaniaczków zjadły i zostali by natychmiast osądzeni.
Dobrze o tym wiesz ,że u nas zamiatają wszystkie brudy pod dywan


Kamiński posadzony kraj bezpieczny.
,Będzie dobrze ,w razie wojny półmilionowa armia naszych urzędników zasypie wroga paragrafami.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
marek70 napisał:
W normalnym kraju typu Norwegia czy nawet Stany polityk ,czy jakiś burmistrz jest skończony nawet przy małym skandalu obyczajowym. A za takie wały jak w POlszy media by takich cwaniaczków zjadły i zostali by natychmiast osądzeni. Dobrze o tym wiesz ,że u nas zamiatają wszystkie brudy pod dywan
Nie uważam, żeby Norwegia była wzorem do tego jak traktuje się przestępczość skoro Andreas Breivik dostał tam 21 lat więzienia za wymordowanie ponad 70 dzieci.
Dużo lepszym przykładem krajów o najniższym stopniu korupcji i mocnej karalności jest Singapour w którym za korupcję urzędnika jest kara śmierci.
Tam korupcji praktycznie nie ma.
 
M

MacaN

Guest
marek70 napisał:
Dobrze o tym wiesz ,że u nas zamiatają wszystkie brudy pod dywan
Oczywiście, że o tym wiem. Wiem też, że tyle samo złodziei jest w PIS, PO, SLD, czy PSL. Wiem, że politycy z każdej z wypisanych przeze mnie partii powinni zawisnąc publicznie ( może nie wszyscy politycy ). Mało tego - wiem, że są kandydaci na posłów również w KNP, czy KORWiN-ie, którzy nadają się do tego samego. Bez zmiany prawa te mendy będą kraść do upadłego. A prawo powinno mówić, że za łapówkę oddajemy cały dobytek i idziemy pracować do kopalni. Ja bym wybrał kopalnię diamentów, którą możnaby utworzyć na Dolnym Śląsku. Tylko musieliby pracować nago i z zakorkowanymi dziurami, żeby któryś nie ukradł, albo nie połknął :D
 
Do góry